V pátek porazila Plzeň 6:5 po nájezdech a vyhrála semifinálovou sérii 4:1. Rozuzlení padlo z hole Růžičky mladšího. Toho poslal na třetí nájezd jeho otec – trenér. Nespletli se.

A další dramata?

V čase 59.59 vedli domácí 5:4. O jedinou sekundu později plzeňský kapitán Martin Straka srovnal na 5:5. Na světě bylo prodloužení. Až nájezdy určily štastné a smutné.

Hrdinou se stal i Jaroslav Bednář. Dal hattrick.

A co nabídlo páté semifinálové klání dále?

První dvě třetiny byly naprosto rozdílné. Zahajovací patřila domácím. Slavia ji vyhrála 3:1. Bednář proměnil samostatný nájezd, Červenka využil přesilovku a Bednář se opět ukázal před koncem úvodní části. Plzeň v této mezihře korigovala Kovářem. Finále bylo tak blízko.

Jenže. „Poslední krok je nejtěžší,“ shodovali se před duelem slávisti. A měli pravdu!

Druhá dvacetiminutovka to byla zase óda pro opačné publikum v O2 Areně. Kapitán Beránek sice zvýšil na 4:1, ale to byl konec radostných chvil sešívaných.

Cartelli 2:4 v početní výhodě, 29. minutě Matějovský 3:4. I když k brance přišel velmi snadno. Červenka si dal vlastence. Jeho přihrávku nezpracoval Sloboda a puk prošel podél betonu brankáře Furcha.

V ten moment se všechna síla a euforie ze slávistické střídačky přelila na plzeňskou. A když Adamský srovnal, mnozí nemohli uvěřit. Ale byla to pravda. Plzeň byla na koni a o slovo se přihlásil nervový systém. zúčastněných. V 35. minutě se šest hráčů proměnilo v boxery, rozhodčí rozdali 108 trestných minut. Pro čtyři hráče utkání skončilo, šli do sprch.

Remíza tedy před třetím dějstvím. A zde si vzal opět slovo nejproduktivnější hráč základní části. Gól v podání Jaroslava Bednáře ale neposlal Slavii do finále. Úřadoval zmínění Straka. A konec? Ten už znáte