VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Provoz na R10 se podařilo obnovit

Praha – Půl druhého dne a dvě noci blokoval rychlostní silnici R10 v sousedství Staré Boleslavi uvízlý transport obřího kotle směřujícího do mělnického přístavu. Průjezd od Prahy na Mladou Boleslav se podařilo uvolnit ve čtvrtek odpoledne, když se svedením provozu do protisměru, což s sebou neslo čekání v nekonečných kolonách, se naštvaní řidiči museli potýkat už od noci na středu.

15.9.2011
SDÍLEJ:

Transport obřího kotle po rychlostní silnici R10, který se nevešel pod mýtnou bránu, zablokoval na několik hodin průjezd na 12. kilometru u Brandýsa nad Labem.Foto: Foto pro Deník: Aleš Barták

To, že průjezd kolem Brandýsa nad Labem na Praze-východ nebude jednoduchý, bylo zřejmé už během tříměsíčních příprav transportu. Ocelová nádoba o rozměrech 49×6,1×7 metrů nemohla na přepravním podvalníku projet pod mýtnou branou a o kousek dál pod mostkem, avšak jinou trasu se nepodařilo najít. Počítalo se tudíž s tím, že bude složena na nízkou přepravní plošinu, podsunuta pod problémovými místy a pak znovu naložena soupravu s tahačem. Náročná logistická operace neklapla podle představ, jelikož v zúženém prostoru selhaly připravené jeřáby.

Ani povolání jiné techniky nepřineslo ve středu odpoledne okamžitý úspěch. Komplikované práce se protáhly nejen do rána, jak naznačovaly původní pesimistické předpoklady, ale časy předpokládaného uvolnění silnice se postupně posouvaly ještě během dopoledne. Až za poledního si vedoucí přepravy Petr Bednář z firmy Rádl po vyčerpávajícím boji, který celý jeho tým značně unavil, mohl oddychnout: dvousettunový kolos se podařilo podsunout pod oběma překážkami! Vyhráno ale ještě nebylo. Na další cestu se kolos vydal teprve v 15.54. Pak se ulevilo i řidičům, kteří zvláště ve čtvrtek po ránu nešetřili peprnými nadávkami. Litovat mohou pouze desítky lidí z okolních obcí – zvědavci přišli o neobvyklé divadlo.

Transport bude mít dohru

Operace s podsouváním nadměrného nákladu, která neklapla podle plánů, bude mít ještě dohru ve správním řízení. Byť podle policie firmy podílející na zajištění operace není za co trestat. „Transport včetně uzavírky a převedení provozu do protisměru byl řádně plánován, ohlášen a povolen,“ řekla Deníku Markéta Johnová z ředitelství policie pro Prahu-venkov. Silniční správní úřad ministerstva dopravy už ale hovoří o sankcích. Citelná pokuta – ve hře je až půl milionu korun – hrozí přepravci za nedodržení schváleného termínu.

O konkrétním trestu se bude rozhodovat ve správním řízení vedeném městským úřadem Brandýse, k jehož zahájení jsou úředníci odhodláni. Míra tolerance prý byla vyčerpána ve čtvrtek ráno, kdy rychlostní silnice zůstávala uzavřena ještě 24 hodin poté, co měl být průjezd volný. Podle Martina Nováka z ministerstva dopravy se malér, jaký v minulosti neměl obdobu, bude řešit jako správní delikt.

Čtěte také: Nadměrný náklad zablokoval dopravu u Prahy

Autor: Milan Holakovský

15.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení