VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Praha 1 platila "mejdan roku"

Praha 1 - Z fondu určeného na kulturu a sport zaplatili na radnici pracovníkům úřadu večírek za čtvrt milionu.

31.10.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Martin Divíšek

V době, kdy hospodářská krize donutila šetřit i ty nejvíc velkorysé podnikatele a firmy, se na radnici Prahy 1 tváří jako ve hře Naši furianti.
Kromě toho, že zaměstnanci Úřadu městské části Praha 1 dostávají benefity, o kterých se pracovníkům jiných radnic v hlavním městě ani nesní (příspěvek na ošatné 4000 korun ročně dostávají všichni zaměstnanci úřadu Prahy 1), zaplatila samospráva pracovníkům úřadu i velkolepý večírek v opravené Malostranské besedě.

Za kolik? Bratru za více než čtvrt milionu korun.

Možná jim jen chtěla zalepit bolístku, protože v rámci úspor přišli pracovníci radnice Prahy 1 od letošního května o příspěvek na dopravu.
Městská část tak letos ušetří 900 tisíc korun. Každý další rok to bude za dvanáct měsíců 1,35 milionu.

Večírek v besedě

„Když jsme schvalovali rozpočet Zaměstnaneckého fondu, podivoval jsem se, že v rámci šetření byly zrušeny příspěvky na dopravu zaměstnanců. A velmi mě překvapilo, že z ušetřených peněz uspořádal pan tajemník v Malostranské besedě opulentní mejdan pro zaměstnance za více než čtvrt milionu korun,“ napsal zastupitel Jan Votoček (TOP 09) v interpelaci podané na zářijovém jednání zastupitelstva.

Tajemník Jaroslav Vítek se ale hájí tím, že rozhodnutí udělat večírek nebylo z jeho hlavy.

„Akce ‚Společenské setkání zaměstnanců ÚMČ P1 v Malostranské besedě‘ byla řádně projednána a schválena v Komisi pro hospodaření se Zaměstnaneckým fondem s tím, že úhrada nákladů proběhne z položky Příspěvek na sportovní a kulturní vyžití,“ napsal zastupiteli v odpovědi na interpelaci.

To je sice pravda, ale v zápisu z jednání komise z letošního května se doslova píše o „drobném občerstvení“. Při počtu 360 zaměstnanců Úřadu městské části Praha 1 a útratě kolem 250 tisíc korun tak vychází příspěvek z fondu na jednoho pracovníka radnice na téměř 700 korun.

„Mejdan v Malostranské besedě“, jak tuto červnovou akci nazývá bývalý šéf finančního výboru Jan Votoček, měl zaměstnancům umožnit prohlídku prostor objektu, do jehož přestavby investovala Praha 1 zhruba 200 milionů korun.

„Tuto hlavní ideu se podařilo naplnit. Většina účastníků využila možnosti prohlédnout si všechny překrásné prostory Malostranské besedy,“ uvedl tajemník Vítek.

Dárkové poukázky

Aby radnice utratila celý letošní příspěvek na kulturní a sportovní vyžití (půl milionu korun), schválila komise i dárkové poukázky pro zaměstnance.

Každý, kdo splnil určité podmínky, měl dostat šeky v celkové hodnotě 600 Kč. Poukázky Flexi Pass lze přitom kromě kultury a sportu využívat i při nákupu léků a zdravotních pomůcek, dovolené, vzdělávání, až po lázeňské programy a očkování.

Zaměstnanecký fond je naplňován v drtivé většině z prostředků Fondu rozvoje a rezerv. Letos schválilo zastupitelstvo výdaje ve prospěch zaměstnanců za 6,599 milionu korun. Aby na to radnice měla, musí z fondu rozvoje převést 5, 769 milionu.

Co hradí z fondu zaměstnancům
(v letošním roce)
Příspěvek na stravování
3,65 mil. Kč
Příspěvek na ošatné 1,7 mil. Kč
Příspěvek na kulturní a sportovní vyžití 0,5 mil. Kč
Příspěvek na dopravu (jen za leden až duben) 0,45 mil. Kč
Bezúročné půjčky zaměstnancům
0,15 mil. Kč
Životní jubilea, odměny
0,129 mil. Kč
Sociální výpomoc 0,02 mil Kč
Celkem 6,599 mil. Kč
Zdroj: Usnesení zastupitestva ze dne 16. března 2010

Autor: Alena Zvěřinová

31.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pěstujeme olivy

Re-use. Ilustrační foto.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Pusťte nás na ně, volají Piráti na svém vězeňském autobuse

Piráti dnes vyrazili do volební kampaně s “vězeňským autobusem“, který zvnějšku poukazuje na kauzy jejich politických protivníků. Autobus doplní pouť jejich solární pirátské lodi. Piráti s ním chtějí navštívit všechna okresní města, oznámil jejich volební manažer Štěpán Štrébl.

Pokračování problémů s divokými prasaty zatím nic nenasvědčuje

Praha – Pokud by si Praha nevěděla rady, mohla by najít poučení u zlínského hejtmana Jiřího Čunka. Tule větu, která se týkala divokých prasat, zaslechl Deníku v metru v souvislosti s opatřeními proti šíření afrického moru prasat mezi divočáky právě na Zlínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení