VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Praha 1 chce tunel pod Vltavou a magistrálu za muzeem

Praha -Radnice navrhne magistrátu změny územního plánu, z patnácti podnětů zastupitelé dva nepodpořili.

19.3.2008
SDÍLEJ:

Staroměstská radniceFoto: DENÍK/Milan Jaroš

Radnice Prahy 1 předá magistrátu třináct podnětů na změnu územního plánu.

Zastupitelstvo na včerejším zasedání vyřadilo z původního návrhu radních jen dva návrhy.

O plánovaných změnách obsáhle informoval seriál Deníku.

Hlasováním neprošel návrh na změnu charakteru plochy sevřené Washingtonovou ulicí a Severojižní magistrálou, na které je v současnosti parkoviště a zastávka nočních autobusů. Plocha je vedená jako zeleň, změna by umožnila v budoucnu zástavbu.

Jídlo lákalo víc než hlasování

Zamítavého postoje se trochu překvapivě dočkal podnět pro změnu funkčního využití plochy u Staroměstské radnice. Nyní je dočasně vedena jako zeleň a jsou na ní vysázeny stromy, navrhovaná změna by umožnila budoucí dostavbu. „Jelikož město plánuje vypsání architektonické soutěže na dostavbu radnice, tak předpokládáme, že si změnu v územním plánu prosadí samo. Proto zamítnutí zastupitelstvem Prahy 1 není rozhodující,“ dodal radní Filip Dvořák.

Před hlasováním o tomto podnětu se nevedla dlouhá diskuse a zdálo se, že v pohodě projde. Nakonec nebyl schválen, řečeno s trochou nadsázky, kvůli kuchařům Obecního domu. Polednímu menu někteří koaliční zastupitelé dali přednost před hlasováním. „Opakovaně žádám zastupitele aby už ukončili obědovou pauzu, jinak budu muset ukončit jednání pro neschopnost usnášet se,“ svyzýval zvýšeným hlasem starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Zbylých třináct podnětů už zastupitelstvo schválilo.

Některé prošly jednomyslně a nevedla se k nim žádná nebo jen krátká diskuse. Takový osud potkal zúžení magistrály za Muzeem, rozvojové území Těšnov nebo například vize lávky pro pěší na Štvanici.

Tramvaj na Můstek nepojede

Velké diskuse se vedly podle očekávání ohledně dlouhého tunelu pod Vltavou a lokalizaci podzemních garáží v centru. Podle opozice by tunel nezklidnil dopravu v centru, ale přitáhl by do něj další auta. „Další garáže nejsou řešením, protože pokud je postaví soukromý investor, bude to stejně pro rezidenty drahé,“ sdělila zastupitelka Kateřina Klasnová.

Drobné změny se dočkal podnět na možnosti vybudování tramvajové trati na Václavském náměstí. Radnice navrhne pouze tramvaj v horní polovině náměstí a do Vrchlického sadů. Koleje vedoucí na Můstek totiž zastupitelé nepodpořili.Podněty Prahy 1 na změny v územním plánu

Schválené

Okolí Masarykova nádraží, předpolí Štefánkova mostu, nové funkční využití ploch u Strahovských hradeb, centrální železniční uzel, tunel pod Vltavou Podolí – Dvořákovo nábřeží, návrat tramvajové trati na Václavské náměstí, zúžení Severojižní magistrály, dostavba nad kolejištěm Hlavního nádraží, rozšíření území pro kulturu ve Wilsonově ulici, lávka na Štvanici, lokalizace ploch pro podzemní garáže, rozvojové území Těšnov, možnost vybudování objektu občanské vybavenosti v území u výjezdu z Těšnovského tunelu, možnost vybudování sportovního hřiště v zahradě areálu Nemocnice Pod Petřínem, využití refektáře na Petříně jako sportovní hřiště.

Neschválené

Změna označení plochy mezi Wilsonovou a Washnigtonovou ulicí a možnost zapracování studie na dostavbu Staroměstské radnice do územního plánu.

Autor: Jan Puci

19.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Koncert Robbieho Williamse, Letňany, 19.8.2017
8

Showman Robbie Williams zaměstnal manželku, tatínka i snoubence

Robbie Williams.

Pař jako Rus, zpívá Robbie Williams v novince, kterou přiveze i do Prahy

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

DOTYK.CZ

Praha různýma očima - jako dějiště bollywoodského snímku i v díle ruského poety

/ VIDEO / Většina videí Prahy se zaměřuje na známá místa a pamětihodností, jako je Pražský hrad, Karlův most a Staroměstské náměstí. Ale na Prahu se dá dívat i jinak. Shodou okolností to teď ukazuje hned několik snímků.

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) příští týden absolvuje další dvě bilanční schůzky s ministry, při kterých v závěru volebního období rekapituluje splněné a nesplněné části vládního programového prohlášení. V pondělí bude jednat s ministrem pro lidská práva a legislativu Janem Chvojkou (ČSSD), v úterý s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO). Sdělil to dnes tiskový odbor Úřadu vlády.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení