VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podolští sepisují petice: Chceme zachovat hřiště a zeleň

Praha 4 - Bitva o mikrofon, emoce i vyjádření nedůvěry starostovi. Tak ve čtvrtek 26. června vypadalo setkání starosty Prahy 4 Pavla Horálka s veřejností v Kulturním centru na Spořilově, na které dorazilo několik desítek Pražanů vyjádřit svůj názor.

27.6.2008
SDÍLEJ:

Starosta Pavel Horálek přislíbil, že se celým problémem zastupitelé budou ještě zabývat.Foto: Ivan Babej

Zastupitelstvo Prahy 4 totiž schválilo na svém dubnovém zasedání 157 podnětů pro tvorbu nového Územního plánu hlavního města Prahy. Mezi podněty jsou také plánované změny funkčního využití pozemků, nyní vedených jako zeleň, na území sloužící pro bydlení.

To by fakticky znamenalo jejich budoucí zástavbu. Podobně jako v ostatních městských částech i tady vyvolaly podněty zastupitelů nevoli veřejnosti. A tak i tady se bouří a sepisují petice.

Místo hřiště pro Sokoly obytný dům

Tu proti přeměně pozemků, které se nacházejí v ulici Podolská, mezi vodárnou a sokolovnou, ze sportoviště na obytné, podepsalo už na 1200 Pražanů. „Petiční akce běží už od 6. června a potrvá do konce září, kdy ji chceme oficiálně předat starostovi. O jejím zahájení jsme ale už starostu informovali na setkání Praha 4- Místo pro život 22. června. Starosta nám řekl, že ho nějakých 1000 hlasů nebude zajímat, tak už jich máme 1 200 a věříme, že do září, kdy bude petice ukončena jich nasbíráme ještě víc,“ řekl Deníku Jan Slavík, jeden z představitelů petičního výboru.

Nikdo se nás na nic neptal

Svůj nesouhlas vyjádřila i starostka TJ Sokol Praha-Podolí Ludmila Čábelová: „Ptali se mě, kolik lidí vůbec do Sokola chodí. V současnosti jej navštěvuje 616 lidí, 21 oddílů. Ještě před nedávnem jsme se se zastupiteli bavili o úpravě hřiště na multifunkční a nyní je tu návrh na jeho zástavbu,“ dodala.

Při bouřlivé diskusi zazněly i hlasy z řad veřejnosti: „Dětská hřiště nerušili ani komunisti.“ Nebo: „Když jsme volili ODS, slibovala nám více zeleně a sportovišť tak, kde jsou ty sliby?“

Starostovy sliby

Starosta Pavel Horálek přislíbil, že se celým problémem zastupitelé budou ještě zabývat. „Je ještě dostatek času projednat podněty, navrhuji další setkání s veřejností na začátek září.“

(Jana Kočvarová)

27.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Opravář. Ilustrační foto.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení