VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pavel Sehnal: Novinky? Třeba nové parkoviště a řecká restaurace

Praha - Čestlický aquapark v Průhonicích u Prahy je nepřehlédnutelný. Do vodního ráje za deset let existence zamířily miliony návštěvníků. Ročně se totiž do útrob rozsáhlého komplexu vydá kolem milionu lidí.

19.7.2017
SDÍLEJ:
Zvětšit fotografii

Miliardář Pavel Sehnal.Foto: archiv Pavla Sehnala

S majitelem Aquapalace Praha Pavlem Sehnalem jsme se podívali do minulosti, hlavně se však řeč točila o budoucnosti.

 Když se ohlédnete za těmi „aquaparkovými“ roky, jste spokojen?

Jsem moc spokojen s myšlenkou, kterou se mi podařilo zrealizovat.

Pamatujete se na první myšlenky vedoucí ke koupi?

Kdysi jsem jezdil kolem rozestavěného areálu. Přemýšlel jsem, jak asi bude vypadat a jak bude úspěšný. Těšil jsem se, mám vodu a vodní radovánky rád. Jenže investor zastavil stavbu a vše zůstalo na mrtvém bodě. Shodou okolností jsem se potkal se zprostředkovateli a ti mi nabídli, zda bych aquapark nechtěl koupit. Musím přiznat, že ta nabídka mne oslovila. Koupil jsem ho a vypiplal do současné podoby.

 Co je z vašeho pohledu v areálu nejatraktivnější?

Nejzajímavější je bezesporu jeho komplexnost. Když přijdou rodiny s dětmi, vím, že je uchvátí palác s vlnobitím, dětské klouzač-ky. Partičky pak řádí na toboganech, kde si řádně potykají s adrenalinem. Další míří do fitness centra protáhnout svaly. Páry obdivují relaxační zóny, sauny. Výrazně jsme zlepšili gastronomické služby. A hotel je zaplněn po celý rok více než slušně.

 Léto začalo, chystáte ještě ně-co, co okoření prázdninový čas?

V posledním roce jsme se věnovali zkvalitnění gastra. Deset let stará restaurace dostala nové vybavení. Ohlasy jsou doslova parádní. A od 1. července jsme otevřeli ve vstupní hale řeckou restauraci.

 Proč řeckou?

Léto je spojeno s mořem. A to je pro našince tak nějak podvědomě chorvatská a řecká kuchyně.

Takže letní okořenění?

Letní bezesporu, ale řecká restaurace bude otevřena neustále. Ostatně v areálu zimu příliš necítíme, uvnitř je celý rok stejně, parádně.

Kam vy sám zajdete nejraději s dětmi a přítelkyní?

Máme velmi rádi saunování, takže vždy zavítáme do saunového světa, kde je dvacítka druhů saun. Více využívám finské sauny s vyšší teplotou. A pokaždé se těšíme, zda se netrefíme do nějakého saunového ceremoniálu. V tom jsou naši saunéři špičkoví nejen v republice, ale i v celé Evropě. Je to opravdu zážitek.

Jste časově vytížený, jak často zajdete do aquaparku?

Do fitness jednou za čtrnáct dnů, to abych se udržel fit. Na koupání a sauny dojde také tak jednou dvakrát do měsíce.

Když přicházíte dovnitř, už kolují signály, že majitel aquaparku přijíždí? Nebo váš příchod dovnitř nechává personál zcela klidným?

To nevím. Ale vím, že ze 150 zaměstnanců mne rozhodně nezná každý. I přesto, že mám ve vstupní hale fotografii s průvodním slovem, jsem pro mnohé neznámým. Myslím, že je to lepší. Mohu alespoň v klidu posoudit naše služby, přednosti i nedostatky.

A když odcházíte, manažer se bojí?

Zeptejte se jeho, ale rozhodně skoro pokaždé, když vyjdu ven, vytáčím telefonem jeho číslo a chrlím na něj moje myšlenky na vylepšení. To víte, spadlý papírek, nevynesený koš a další „drobnosti“ mne klidným nechat nemohou. Vždyť aquapark je jedno z mých dětí.

Jak si vedete v návštěvnosti?

Roční návštěvnost je lehce pod milion lidí, kteří projdou turnikety. Je jich ale daleko více, protože děti do 120 centimetrů výšky ne-evidujeme. Tohle číslo je s německými a dalšími evropskými parky srovnatelné. A v porovnání s milionovou Prahou a kupní silou obyvatelstva bych řekl, že je výborné.

Do aquaparku zvete také děti z domovů.

Vytvořili jsme takovou tradici se středočeským hejtmanstvím a zveme děti ze středočeských domovů. Za pánů hejtmanů Řiháka a Petery jsme pravidelně zvali děti dvakrát do roka k nám. Samozřejmě zdarma. Děti zveme stručně proto, že jsou bez rodičů a prostě si tohle zaslouží. Jejich šťastné úsměvy mi za to stojí.

Tradice pokračuje i s novou hejtmankou Jaroslavou Pokornou-Jermanovou?

Věříme, že navážeme s novou paní hejtmankou spolupráci. V této oblasti je to tak záslužné, že to nemá obdoby. Jsem rád, že tohle můžeme nabídnout, a to bez ohledu na peníze. My ale nemůžeme nabízet jen koupání, je třeba zajistit dopravu a doprovod. Tady musí být s krajem součinnost.

Váš výhled do budoucna?

Plánujeme velké investice. Letos si návštěvník jistě všimne nového venkovního parkoviště při příjezdu. Bylo otevřeno v závěru června. Ne každý má rád parkování v parkovacích domech a pro mnohé je venkovní parkování přijatelnější.

A hotelové služby?

Máme vyprojektovanou přístavbu hotelu, kdy současnou kapacitu 250 pokojů zvětšíme o sto procent, tedy na 500 pokojů. K tomu postavíme konferenční sál pro 1200 osob. A konečně i restaurační zařízení musíme zvětšit pro zmíněných 1200 osob.

 Velkorysé.

Možná to tak lze říci, ale my máme, zejména v letním období, hotel obsazen na více než 99 procent. Proto přišla myšlenka uvolit se k dalšímu investování. Kombinace nového hotelu s konferenčním sálem najde adekvátní odezvu na trhu. Mnoho firem pro své zaměstnance a partnery organizuje vícedenní konference. Po práci následuje odpočinek, a k tomu je náš resort atraktivní. Pokud bude setkání v Praze, lidé se rozprchnou, ale tady mají k dispozici kompletní vyžití, stravování. Přesně to, co se od takových setkání očekává.

Jak to je u vás s fluktuací?

Ta trápí každého. České podnikání trpí obrovskou fluktuací pracovní síly, průměrná doba trvání pracovního poměru je 3,8 roku. Máte sto zaměstnanců, čtvrtina jich každý rok odejde. Je to neustálý kolotoč, boj o správné lidi. U nás se s tím také potýkáme, ale myslím, že jsme v solidním průměru. Musím ale přiznat, že většina našich zaměstnanců je na vysoké úrovni a já jsem na ně patřičně hrdý.

Autor: Jiří Macek

19.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Filtr pevných částic.
AUTOMIX.CZ
3

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Podzim. Ilustrační foto.
5

Dnes končí astronomické léto, nastává podzimní rovnodennost

Jak se žilo v renesanci na Pražském hradě, ukázal oceněný výzkum

Kdo na Pražském hradě pěstoval alchymii nebo kdo si mohl dovolit tehdy módní malovanou keramiku, naznačuje výzkum archeoložky Gabriely Blažkové. Podrobně popsala a zařadila do širších souvislostí cenné nálezy z odpadních jímek, o kterých se sice vědělo již od 20. a 30. let minulého století, dosud se však jimi nikdo soustavně nezabýval. Blažková za svou práci dnes převzala cenu předsedkyně Grantové agentury ČR.

Výzkumu se v Česku daří, ocenění dnes získá devět projektů

Nejlepší projekty v základním i aplikovaném výzkumu ocení dnes dvě státní organizace, které poskytují peníze pro tuto oblast. Ceny jdou napříč obory, převezme je například archeoložka věnující se průzkumům v okolí Pražského hradu, hydrobiolog zaměřující se na stav Šumavy či firma, která vyvinula "rostoucí" endoprotézy pro děti. 

Koridor má další zpoždění, SŽDC musí znovu posoudit nabídku firem

Správa železniční dopravní cesty musí znovu přezkoumat nabídku sdružení firem vedených společností Metrostav, které hodnotící komise navrhla jako vítěze soutěže na modernizaci koridoru mezi vinohradskými tunely a stanicí Praha Hostivař.

V 95 letech zemřela Věra Ždichyncová, tanečnice a někdejší sólistka baletu ND

Ve věku 95 let zemřela v pondělí 18. září Věra Ždichyncová, tanečnice, pedagožka a někdejší sólistka baletu Národního divadla (ND). Ve středu to uvedl mluvčí ND Tomáš Staněk. Věra Ždichyncová získala v roce 2014 cenu Thálie za celoživotní taneční mistrovství.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení