VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Od září se vrátí do ulic Prahy 1 antikonfliktní tým. Nově v něm budou čtyři ženy

Praha - Na začátku září se do ulic Prahy 1 vrátí antikonfliktní tým. Má za úkol upozorňovat na rušení nočního klidu po 22 hodině. Praha 1 je s prací týmu spokojena, ale i přesto s ním už v říjnu nepočítá. Podle starosty Oldřicha Lomeckého jsou peníze potřeba jinde. Tým ale promění své složení. Nově se v nich budou objevovat čtyři ženy. O situaci v pondělí informoval web Echo24.

28.8.2017
SDÍLEJ:
Zvětšit fotografii

Antikonfliktní týmy hlídají pořádek ve městě.Foto: MČ Praha 1

Antikonflitní tým bude v terénu fungovat jenom přes září a podle Lomeckého svůj účel splnil. Praha 1 ovšem nemá dost peněz. Priority rozpočtu Prahy 1 jsou prý jinde. „Domnívám se, že to bylo spíše na přechodnou dobu s nástupem protikuřáckého zákona,“ uvedl pro Echo 24 Lomecký, který se domnívá, že by se měla mnohem intenzivněji zapojit městská a státní policie. Právě v souvislosti se zákazem kouření, který byl zaveden 30. května, stoupl počet stížností. 

Městské policii schází lidé 

„Suplujeme práci státních orgánů, to o čem mluvíme je povinností státní a městské policie, tudíž ministerstva vnitra a magistrátu. Jelikož péče nestačí a to všichni víme, tak Praha 1 to musí dělat ze svého rozpočtu,“ doplnil Lomecký. Antikonflitní tým však nemůže suplovat práci policie, nemá totiž patřičné pravomoci. Členové týmu mohou pouze upozorňovat návštěvníky na to, co se smí nebo nesmí.

Městská policie zase nemá dostatek lidí. „Pochopitelně podstav je. V rámci toho se snažíme rotovat policisty z jiných městských částí třeba na Prahu 1. Tento stav nemůže trvat pořád a my se snažíme policisty nějakými benefity nalákat, je to ale i o tom, kdo se nám přihlásí,“ uvedl radní pro bezpečnost Libor Hadrava.

Ženy v antikonflitním týmu 

Právě nedostatek financí byl důvodem, proč antikonfliktní týmy nefungovaly o prázdninách, i když v této době je nejvyšší koncentrace opilých a hlučících turistů v centru města. Lomecký k tomu uvádí, že je to služba pouze pro obyvatele Prahy 1 a vzhledem k tomu, že většina z nich je o prázdninách mimo Prahu, rozhodla se radnice k tomuto kroku.

Složení antikoflitního týmu se od září promění, nově v nich budou i čtyři ženy. Tým se i nadále bude pohybovat po centru Prahy od čtvrtka do soboty, vždy od jedenácti hodin večer do čtyř ráno. Personální složení týmu pak má na starosti firma BSB Professional service, které městská část za tři měsíc hlídkování zaplatí 600 tisíc korun.

Autor: Redakce

28.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Filtr pevných částic.
AUTOMIX.CZ
3

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Podzim. Ilustrační foto.
5

Dnes končí astronomické léto, nastává podzimní rovnodennost

Jak se žilo v renesanci na Pražském hradě, ukázal oceněný výzkum

Kdo na Pražském hradě pěstoval alchymii nebo kdo si mohl dovolit tehdy módní malovanou keramiku, naznačuje výzkum archeoložky Gabriely Blažkové. Podrobně popsala a zařadila do širších souvislostí cenné nálezy z odpadních jímek, o kterých se sice vědělo již od 20. a 30. let minulého století, dosud se však jimi nikdo soustavně nezabýval. Blažková za svou práci dnes převzala cenu předsedkyně Grantové agentury ČR.

Výzkumu se v Česku daří, ocenění dnes získá devět projektů

Nejlepší projekty v základním i aplikovaném výzkumu ocení dnes dvě státní organizace, které poskytují peníze pro tuto oblast. Ceny jdou napříč obory, převezme je například archeoložka věnující se průzkumům v okolí Pražského hradu, hydrobiolog zaměřující se na stav Šumavy či firma, která vyvinula "rostoucí" endoprotézy pro děti. 

Koridor má další zpoždění, SŽDC musí znovu posoudit nabídku firem

Správa železniční dopravní cesty musí znovu přezkoumat nabídku sdružení firem vedených společností Metrostav, které hodnotící komise navrhla jako vítěze soutěže na modernizaci koridoru mezi vinohradskými tunely a stanicí Praha Hostivař.

V 95 letech zemřela Věra Ždichyncová, tanečnice a někdejší sólistka baletu ND

Ve věku 95 let zemřela v pondělí 18. září Věra Ždichyncová, tanečnice, pedagožka a někdejší sólistka baletu Národního divadla (ND). Ve středu to uvedl mluvčí ND Tomáš Staněk. Věra Ždichyncová získala v roce 2014 cenu Thálie za celoživotní taneční mistrovství.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení