VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový šéf pražské policie Vondrášek chce kratší dojezdové časy

Praha - Policejní prezident Petr Lessy jmenoval do funkce ředitele Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy Martina Vondráška, dosavadního náměstka ředitele pro vnější službu.

16.4.2011
SDÍLEJ:

Policejní prezident Petr Lessy jmenoval 15. dubna v Praze do funkce ředitele Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy Martina Vondráška (na snímku), dosavadního náměstka ředitele pro vnější službu.Foto: ČTK/Vít Šimánek

Mezi priority nového šéfa pražské policie Martina Vondráška bude patřit zkrácení dojezdových časů u akutních případů. Pomoci k tomu má nový systém operačního řízení, který pražská policie spustí v květnu. Vondrášek to řekl novinářům na tiskové konferenci poté, co jej policejní prezident Petr Lessy ustanovil do funkce. Vondrášek, který byl dosud náměstkem pro vnější službu, na pozici nahradil Martina Červíčka, jenž je od začátku dubna Lessyho náměstkem.

Vondrášek uvedl, že se k 1. květnu spustí nový systém operačního řízení, všechna policejní auta navíc budou vybavena technologií GPS. „Já si od toho slibuji, že od 1. května ten zákrok policie, pakliže nesnese odkladu – a bavíme se o zhruba 400 oznámeních denně, která nesnesou odkladu, z celkových 1200 v průměru učiněných na linku 158 – já jsem přesvědčen, že ty reakce budou rychlejší a dojezdové časy budou kratší,“ řekl novinářům.

Nový šéf chce zvyšovat výkonnost pražské policie

Další prioritou bude pro Vondráška udržení, a pokud to bude možné, tak i zvyšování výkonnosti pražské policie. Chce rovněž pracovat na zvyšování motivace policistů i přes současnou ekonomickou situaci, kdy se jim snížil plat a omezené jsou i prostředky na investice a provoz. Čtvrtou prioritou pro něho bude prevence kriminality. V této souvislosti se chce zaměřit na vloupání do bytů. Další preventivní projekt bude od května zaměřen na střety chodců s tramvajemi, zapojí se i dopravní podnik.

„Já myslím, že to je vynikající zpráva nejenom pro pražskou policii, ale i pro Pražany, protože kolega Vondrášek v předchozím působení v mém týmu prokázal, že je profesionál a že je člověk, kterému záleží na zajištění základních činností policie, což je určitě dohled nad bezpečností Pražanů,“ řekl o svém nástupci Červíček.

Lessy Vondráška vybral v takzvaném poptávkovém řízení, v němž se mohli hlásit zájemci ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident řekl, že se přihlásil pouze Vondrášek. „Když jsem si vyhodnotil veškeré podkladové materiály k panu plukovníku Vondráškovi, dosažené pracovní výsledky, tak jsem se rozhodl akceptovat jeho žádost o převedení ve stejné služební hodnosti, a tudíž nevypisovat výběrové řízení,“ prohlásil Lessy.

Uvědomuje si prý důležitost pražské policie, která má ve sboru „dominantní postavení“. „Doufám, že pan plukovník Vondrášek naváže na ty nejlepší tradice, které tady v Praze jsou. Nejenom na tradice svého předchůdce, pana plukovníka Červíčka, ale řady pražských policejních ředitelů před ním. Když se podíváme do historie, každý z těchto ředitelů byl velkou osobností v rámci Policie České republiky,“ řekl šéf policie. Zároveň poděkoval Červíčkovi za „vynikající práci v čele pražské policie“.

Červíček se s pražskou policií rozloučil

Červíček se s pražskou policií, v jejím čele stál od října 2008 do letošního března, symbolicky rozloučil. „Chtěl bych poděkovat za vynikající práci všem pražským policistům, s kterými jsem měl tu čest spolupracovat po dobu dvou a půl roku. Pražská policie je vlajkovou lodí a myslím, že je to zásluha všech šesti a půl tisíce policistů v Praze,“ řekl.

Červíčkova kariéra nabrala rychlý spád v srpnu 2007, kdy se stal šéfem dopravní policie, předtím vedl okresní kriminálku v Náchodě. Před svým příchodem do Prahy tam ve funkci zástupce ředitele pro uniformovanou policii působil i Vondrášek.

Vondrášek se narodil v roce 1973 v Broumově na Náchodsku. U policie pracuje od roku 1993, působil na několika pracovištích služby pořádkové i cizinecké policie v rámci Královéhradeckého kraje. Vystudoval Střední odbornou školu elektrotechnickou v Hronově na Náchodsku, poté bakalářské studium na Policejní akademii a následně magisterské studium na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Absolvoval i magisterský studijní obor management a kriminalistika. Je rovněž absolventem Středoevropské policejní akademie.

Autor: ČTK

16.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koncert Robbieho Williamse, Letňany, 19.8.2017
8

Showman Robbie Williams zaměstnal manželku, tatínka i snoubence

Pař jako Rus, zpívá Robbie Williams v novince, kterou přiveze i do Prahy

Praha - Kolem dvaceti kousků naservíruje v sobotu publiku na letišti v Letňanech britský zpěvák a tanečník. Nebudou chybět nové věci z desky The Heavy Entertainment Show, jež vyšla loni. Areál se otevře již v 15 hodin.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

DOTYK.CZ

Praha různýma očima - jako dějiště bollywoodského snímku i v díle ruského poety

/ VIDEO / Většina videí Prahy se zaměřuje na známá místa a pamětihodností, jako je Pražský hrad, Karlův most a Staroměstské náměstí. Ale na Prahu se dá dívat i jinak. Shodou okolností to teď ukazuje hned několik snímků.

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) příští týden absolvuje další dvě bilanční schůzky s ministry, při kterých v závěru volebního období rekapituluje splněné a nesplněné části vládního programového prohlášení. V pondělí bude jednat s ministrem pro lidská práva a legislativu Janem Chvojkou (ČSSD), v úterý s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO). Sdělil to dnes tiskový odbor Úřadu vlády.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení