Jméno Okima znamená v indiánském jazyku Ten, který vede neboli Vůdce. „Pan Stigl ho pokřtil svým vlastním indiánským jménem, které on sám dostal jako indiánský náčelník v Jižní Americe,“ řekl dnes mluvčí zahrady Martin Smrček.

Mladý lamáček přijal nové jméno i přichystané dobroty s velkou chutí. „Dal si na oslavu mrkev i s natí. A nakonec ztratil i ostych a přišel k nám velmi blízko,“ pochvaloval si Smrček.

V pražské zoo se alpaky chovají od roku 1992, kdy byl dovezen první samec z Německa. První mládě se zde narodilo v roce 1997. „Listopadový sameček je už pětadvacátým mládětem, které se v Praze narodilo. Je ale historicky prvním mládětem lamy, které dostalo jméno. Je tak úžasný, vypadá trošku jako IT, jako mimozemšťan, takže jsme řekli, že si jméno zaslouží,“ dodal Smrček.

Alpaka je domestikovanou formou lamy (Vicugna pacos). Je to velmi otužilé a nenáročné zvíře, které indiáni odedávna chovají hlavně kvůli kvalitní vlně, která se podobá prachovému peří. Vlnu pak využívají při výrobě teplého oblečení.

V pražské zoo byly alpaky tradičně chovány v horní části v sousedství svých divokých příbuzných lam guanako. V souvislosti se stavbou nového areálu pro slony, hrochy a antilopy uvolnily expozici antilopám vraným. Jako domácí plemeno byly přestěhovány do Dětské zoo a dnes jsou ve výběhu spolu s ovcemi kamerunskými, krůtami a domácími kury sumatránkami.