VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti matfyzu si polepší

TROJA, LIBEŇ - Okolí křižovatky Pelc-Tyrolka už získává konkrétní rysy. Vedle vyústění tunelu Blanka a křižovatky na Pražském okruhu se počítá i s rozšířením stávajícího areálu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Vyplývá to z urbanistické studie, kterou si nechal vypracovat magistrát a nedávno ji odsouhlasilo také vedení městské části Praha 8.

2.10.2007
SDÍLEJ:

POHLED DO BUDOUCNOSTI. Kloubí v sobě dopravní řešení městského okruhu i možnost vzniku minikampusu Univerzity Karlovy.Foto: Vizualizace: VHE a spol. - architektonická kancelář s.r.o.

Univerzita plánuje minikampus

„Tunel Blanka bude vyúsťovat v předmostí nového trojského mostu, počítá se zde s novými plochami určenými pro sportovní aktivity a s parkovou zelení. Rovněž bude optimalizována trasa autobusů městské hromadné dopravy v areálu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy,“ popisuje hlavní části studie architekt Prahy 8 Petr Mareš.

V současné době prochází studie připomínkami, již nyní je ale jasné, že umožní rozšířit stávající areál kolejí a matematicko- fyzikální fakulty. Ten by v budoucnu mohl mít více než dvojnásobnou rozlohu. Studie v rámci areálu univerzity počítá se dvěma rozsáhlými sportovišti. Dva osamělé panelové domy by měla doplnit přístavba několika dalších budov, které by mohly sloužit k dalšímu ubytování studentů nebo k rozšíření počtu učeben. Místo by se tak mohlo stát jedním z minikampusů, které chce Univerzita Karlova v Praze budovat.

Pelc-Tyrolka získala urbanistickou studii již v roce 1998. Nové zpracování si podle architekta Prahy 8 Petra Mareše vyžádaly aktuální stavební projekty. Nyní studii čeká zapracování připomínek, poté bude následovat na jejím základě změna územního plánu.

Řešené území zahrnuje katastrální území Libeň a Troju a dotýká se tak městských částí Praha 8, Praha 7 a Troja. Jižní hranici tvoří pravý břeh Vltavy, na západě je hranice vedena podél areálu baseballového klubu SaBaT k stávající zástavbě v ulici Trojská. Severní hranici tvoří zástavba a areál při ulici Pod Lisem a Povltavská. Dále hranice vede pod návrším Dlážděnky k ulici V Holešovičkách, po západním svahu Bílé skály k vjezdu do železničního tunelu a zpět k Vltavě.

2.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

20 metrů vysoká rozhledna s 98 schody má tvar trojbokého jehlanu. Vytvořena bude z přírodního dřeva, a to z akátu, dubu a modřínu. Konstrukci doplní ocelové prvky.

KRÁTCE: Doubravka vyroste do konce září

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Kde rodit? Dilema i pro Pražanky

Praha - Některým středočeským nemocnicím podstatně přibývají klientky z Prahy. Na druhou stranu jsou i velké pražské nemocnice cílem pro mnoho rodiček ze Středočeského kraje.

Pražská zoo se loučila s lachtanem Mamutem. Návštěvníkům představila jeho brášku

Praha /VIDEO/ - V pondělí měli návštěvníci Zoo Praha jednu z posledních příležitostí spatřit lachtana Mamuta, který v nejbližších dnech poputuje do nového domova v Německu. Jeho místo v expozici zaujme mládě, které se narodilo 26. května a lidé jej od tohoto pondělí mohou pravidelně vídat v bazénu v určený čas.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Showman Robbie Williams zaměstnal manželku, tatínka i snoubence

/RECENZE, VIDEA, FOTOGALERIE/ Pro více než 50 tisíc fanoušků zpíval v nablýskané show zpěvák, bavič a tanečník. Pomyslnou tečku za letošními mega open airy udělal současný popový král Robbie Williams. Příjemným překvapením byla tentokrát i disco legenda Erasure, která rozhodně nebyla nutným zlem jako většina předkapel. Diváky příjemně "předvařila".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení