VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Magistrát ušetří na opravách chodníků

Praha - Vedle zavedení povinnosti radnic včas informovat občany o stavbách a rekonstrukcích, které omezí provoz na komunikaci v místě jejich bydliště (už zavedla například žižkovská radnice), plánují projednat i zrušení nařízení povinného rozměru nového povrchu chodníku v šíři tří metrů, čímž by se ušetřila až třetina vynakládaných peněz na jejich opravy. Za tímto nápadem stojí samotný primátor Tomáš Hudeček.

20.8.2013 3
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

„Chceme, aby byli Pražané včas informováni o všech omezeních v místě jejich bydliště. Představuji si, že minimálně s týdenním předstihem obdrží do poštovních schránek leták nejen o začátku a konci prací, ale také o tom, jaká omezení je čekají," vysvětlil primátor.

Současně s tímto opatřením jde ruku v ruce další výše zmíněné, které podle Hudečka při práci na komunikacích ušetří městu značné výdaje. Doposud byli totiž všichni investoři nařízením městské rady z ledna 2012 povinni po ukončení výkopových prací vytvořit nový povrch chodníku v minimální šíři tří metrů při jakémkoli, i velmi úzkém výkopu chodníku.

„Takové opatření je nesmyslné. Když je kvůli stávající vyhlášce třeba vykopat a znovu vydláždit tři metry široký pruh, přestože je zasaženo výkopem třeba jen půl metru, musíme to pochopitelně zaplatit. A to jsou pro město zbytečné výdaje. Nově nebudeme nařizovat rozměr, ale provádět důslednou kontrolu o uvedení povrchu komunikace do původního stavu. Tento způsob bude přibližně třikrát levnější a přitom se stejným, ne-li lepším efektem," dodává primátor Hudeček.

Hotový povrch komunikace by prý měl na závěr projít několikastupňovou kontrolou. Poprvé bezprostředně po ukončení prací a v další fázi po roce.

Pokud radní tato opatření schválí, budou slovy Hudečka uvedena do života s okamžitou platností.

Autor: Redakce

20.8.2013 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na Dvořákově Praze Jiřího Bělohlávka nahradí Hrůša a Altrichter

Jiří Bělohlávek.

Bělohlávka v ČF zastoupí dirigenti Altrichter, Hrůša a Netopil

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Ostatky Horákové jsou 67 let po její popravě stále neznámo kde

Praha - Ani 67 let po justiční vraždě právničky Milady Horákové není zřejmé, jak komunistický režim naložil s jejími ostatky. 

Záchranáři nově sídlí v Radotíně. Na řadě jsou Ruzyně a Strašnice

Praha – Nové prostory v areálu hasičské stanice v Radotíně, kam přestěhovali svou výjezdovou základnu z průmyslového objektu v nedalekých Lahovicích stojícím na území ohroženém povodní, otevřeli v úterý pražští záchranáři.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies