Podle jejích představitelů je současné zabezpečení dostačující. V minulém týdnu obdrželo několik bank zfalšované exekuční příkazy, které byly vystaveny na částku blížící se padesáti milionům korun. Podvod odhalila až bankovní úřednice, která si všimla, že kód banky uvedený na tiskopise neodpovídá kódu, který běžně používají finanční úřady.

„V momentě, kdy banka bude dělat vše tak, jak má, jako se stalo v tomto případě, tak si myslím, že současná opatření jsou dobrá,“ sdělil Deníku předseda finančního výboru Petr Hulinský (ČSSD). Podle primátora města Pavla Béma (ODS) nemá tento případ s magistrátem nic společného. „Máme uložené finance v bance jako kdokoliv jiný a předpokládáme, že nám je nikdo nemůže ukrást.“

Podle některých zaměstnanců magistrátu úřad ani zpřísnit nemůže: „Exekuce probíhá tím způsobem, že pokud je na účtu dostatek finančních prostředků, banka je nejprve strhne, a teprve poté o tom informuje vlastníka účtu.“ „O případu vím zatím pouze to, co jsem si přečetl v tisku. Určitě ale budu požadovat podrobné informace. Zda lze ze strany města udělat něco proto, aby se to neopakovalo, si moc jistý nejsem. Určitě se na to ale zeptám,“ uvedl opoziční zastupitel Jiří Witzany (SNK-ED).

Případ se měl probírat napondělním jednání finančního výboru, které bylo ovšem zrušeno. O něco úspěšnější, než v minulém týdnu, byli zloději v lednu. Povedlo se jim zfalšovat fakturu a téměř padesátimilionovou částku odeslat na soukromý účet. „Účtování faktur se přesunulo na finanční odbor, ale je to jenom do té doby, než se případ vyšetří,“ doplnil Hulinský.