VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Libuš chystá výstavbu okolo nových stanic metra trasy D

Praha /VIZUALIZACE/ - Dnešní Den s Libuší představí projekt nové výstavby místním obyvatelům.

24.9.2011
SDÍLEJ:

LETECKÝ POHLED na Nové Město Libušské. Dvě šedé budovy v horní části představují stanici metra Libuš. Foto: Vizualizace: Nautila architekti

Jste zvědaví, jak budou vypadat nové stanice metra trasy D, která povede do Písnice? A jaká zástavba v okolí nové trasy podzemky vyroste?

Odpověď můžete dostat už dnes. Od 13 hodin se na křižovatce ulic Novodvorské a Zbudovské bude konat Den s Libuší, který organizuje městská část Praha-Libuš.

„Chceme obyvatele Libuše seznámit s projektem rozvoje území,“ uvedl jako pozvánku na zábavné odpoledne starosta Prahy-Libuše Jiří Koubek.

Městská část totiž plánuje na území mohutnou výstavbu, jež v průběhu deseti let vyroste v okolí stanic metra trasy D, která propojí Hlavní nádraží s Písnicí. Zástupci Metroprojektu veřejnosti na Dni s Libuší představí také podobu nové trasy metra D, která má být plně automatizovaná.

První zastávka s názvem Nové dvory na jižní trase vyroste na křižovatce ulic Novodvorské a Zálesí, další s názvem Libuš bude vystavěna na křížení ulic Novodvorská a Zbudovská – a přímo naproti vietnamské tržnici SAPA bude stanice metra s názvem Písnice. V její blízkosti se počítá s odstavným parkovištěm P+R.

PŘEDSTAVY. Tak by mohla vypadat stanice metra Libuš.

Podle starosty Libuše se má také změnit v současnosti velmi problematická lokalita tržnice SAPA.

„Změnu nechceme jen my ale i Útvar rozvoje města a primátor,“ dodal Koubek s tím, že i samotní vlastníci tržnice si přejí, aby na jejím místě vzniklo evropské obchodní centrum podobné tomu, které vyrostlo u stanice metra Chodov.

Jak se má změnit okolí stanic metra Libuš? Podle architekta Petra Marušiaka z ateliéru Nautila architekti by měla vzniknout nová čtvrť nazvaná Nové Město Libušské.

Záměrem architekta i investora, kterým se má být společnost KZP ideal invest, je podílet se spolu Metroprojektem na vzniku stanice metra Libuš. „Zamýšlíme vznik jak obchodního centra u libušské stanice metra, kde by lidé měli k dispozici obchody, služby i ordinace lékařů, tak i výstavbu nového bydlení. Doufáme, že dojde ke zklidnění dopravy, protože většinu současné automobilové dopravy nahradí metro a tramvajová trať, která povede v budoucnosti z Modřan právě do Libuše,“ sdělil Pavel Jagrik ze společnosti KZP ideal invest.

#nahled|http://g.denik.cz/63/82/libus1_denik_clanek_hp.jpg|http://g.denik.cz/63/82/libus1.jpg|LETECKÝ POHLED na Nové Město Libušské. Dvě šedé budovy v horní části představují stanici metra Libuš. #

Parkovací místa v okolí metra by podle záměru měla být skryta v podzemí, aby nenarušila parter u výstupu z metra.

Záměr zatím nemá potřebnou projektovou dokumentaci. Investor ale očekává, že se územní rozhodnutí podaří získat v příštím roce a výstavbu zahájit v roce 2013. V následujícím roce chce začít s výstavbou parku.

Celkovou investici zástupci městské části a investora odhadují na pět až šest miliard korun.

Výstavba bude trvat asi 10 let, projekt je rozdělen do několika etap. Poslední z nich je naplánovaná mezi roky 2018 a 2020, kdy by podle odhadů vedení Prahy měla začít stavba metra trasy D.

Autor: Jitka Eisenhammerová

24.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pěstujeme olivy

Re-use. Ilustrační foto.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Pusťte nás na ně, volají Piráti na svém vězeňském autobuse

Piráti dnes vyrazili do volební kampaně s “vězeňským autobusem“, který zvnějšku poukazuje na kauzy jejich politických protivníků. Autobus doplní pouť jejich solární pirátské lodi. Piráti s ním chtějí navštívit všechna okresní města, oznámil jejich volební manažer Štěpán Štrébl.

Pokračování problémů s divokými prasaty zatím nic nenasvědčuje

Praha – Pokud by si Praha nevěděla rady, mohla by najít poučení u zlínského hejtmana Jiřího Čunka. Tule větu, která se týkala divokých prasat, zaslechl Deníku v metru v souvislosti s opatřeními proti šíření afrického moru prasat mezi divočáky právě na Zlínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení