VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zúžení Legerovy se prodlouží alespoň o dva měsíce

Praha 2 – Se svou žádostí o rozšíření Praha 4 zřejmě hned tak neuspěje.

19.8.2009
SDÍLEJ:

LEGEROVA ULICE. Praze 4 došla trpělivost a požaduje opětovné rozšíření magistrály na čtyři jízdní pruhy.Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Až v polovině září vyprší zkušební období pro zúžení části Severojižní magistrály v Legerově ulici, rozšiřovat se zpět na čtyři pruhy s největší pravděpodobností nebude. Tedy alespoň dočasně. Radovat se mohou v Praze 2, kde chtějí zachování třech jízdních pruhů. Zklamaná naopak bude radnice Prahy 4, která si přála po šesti měsících návrat do původního stavu.

„Teprve po ukončení půlročního zkušebního období vyhodnotíme, jak se změnil stav v Legerově ulici. Tak už jsme to předem deklarovali. Hodnocení může trvat zhruba dva měsíce, je velmi pravděpodobné, že do té doby betonové bloky v ulici necháme. I nadále se tak bude jezdit ve třech pruzích,“ sdělil mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

Jednání o zúžené magistrále bude mít na programu mimo jiné i výbor dopravy hlavního města, který zasedá v první polovině září.

Lidé fandí zúžení

Deník se dotazoval na omezení provozu v Legerově ulici také svých čtenářů. 80 procent z nich by zachovalo tři jízdní pruhy, zbylých dvacet je pak proti a magistrálu by znovu rozšířilo.

Definitivně rozhodne o osudu této části magistrály hlavní město. To po ukončení hodnocení určí, jestli se komunikace rozšíří, či nikoli. Už nyní ale mají k dispozici výsledky analýz Praha 2 i 4.

Radnice Prahy 2 pak výsledky také zveřejnila.

Situace se zlepšila

Ze závěru dopravního průzkumu zpracovaného Dopravní fakultou ČVUT vyplývá, že hlavním faktorem průjezdnosti magistrály je světelně řízená křižovatka Legerova × Rumunská. „Její kapacita nebyla zúžením na tři pruhy nijak omezena, když čtvrtý pruh před ní zůstal v dostatečné délce zachován. Z toho vyplývá, že uzavření několika desítek metrů v Legerově ulici bylo z celoměstského hlediska zcela zanedbatelné,“ sdělil výsledky průzkumu Jiří Paluska (ODS), zástupce starostky Prahy 2.

Výsledky měření imisí v Legerově ulici mohou být sice částečně ovlivněny různými meteorologickými podmínkami, ale oproti létům 2007 a 2008 vykazují v roce 2009 významné snížení na 42 % u oxidu dusíku a o 73 % u oxidu uhličitého. „To je způsobeno plynulejší jízdou bez zrychlování při přejíždění do volného pruhu a zpět,“ vysvětlil Paluska.

Autor: Lukáš Marek

19.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení