VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Praha 6 přispěje na květinovou výzdobu oken

Praha 6 -I letos podpoří Praha 6 formou grantu květinovou výzdobu oken. Podmínkou je, že květiny musejí směřovat do ulic a na veřejná prostranství.

18.5.2009
SDÍLEJ:

Květiny musejí být umístěny v oknech nejpozději do 5. června, poté bude následovat kontrola, kterou provede odbor životního prostředí. Výzdoba musí na oknech zůstat do 15. října.Foto: Martin Štěrba

O grant mohou žádat majitelé bytů a bytových domů v Praze 6, ale také vlastníci objektů v Praze 6 nebo jejich nájemci, jako například školy či neziskové organizace. Společně se mohou o grant ucházet bytová družstva nebo společenství vlastníků, pokud se dohodnou a okna si vyzdobí květinami společně. Na rodinné domy s vlastní zahradou se granty nevztahují.

Příspěvek Prahy 6 na květinovou výzdobu může být až 1500 korun na jeden byt. „Finanční podpora se vztahuje pouze na nákup kvetoucích balkonových květin, truhlíků, květináčů, substrátu a hnojiva. Jiné položky jako držáky truhlíků, okenní zahrádky, pracovní rukavice, nářadí nebo zahradnické práce radnice neproplatí,“ říká radní Jan Záruba.

Květiny musejí být umístěny v oknech nejpozději do 5. června, poté bude následovat kontrola, kterou provede odbor životního prostředí. Výzdoba musí na oknech zůstat do 15. října. Žádost o grant se podává na formuláři, který je k dispozici ve všech informačních kancelářích a na webových stránkách městské části. K žádosti musejí být přiloženy paragony a fotografie realizované květinové výzdoby.

Žádosti o grant se podávají nejpozději 15. června do 15 hodin na podatelnu Úřadu Pod Marjánkou 12 nebo se zasílají poštou na adresu Odbor dopravy a životního prostředí Úřadu městské části, Čs. armády 23, 160 52 Praha 6 s označením Květinová výzdoba oken směřujících na veřejná prostranství – neotvírat.

Autor: Jan Piroch

18.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil 26. května v Praze na tiskové konferenci.
17

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení