VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Z Chodova se má stát největší nákupní centrum v republice

Praha - Nákupní centrum na Chodově se bude rozšiřovat a modernizovat. Jeho majitel do něj chystá investovat 4,5 miliardy korun. Co do počtu prodejen by se tak centrum mělo stát největším v republice. Po dostavbě by jich mělo být 296. Obchodní plocha centra se zvýší ze 61 tisíc na 100 tisíc metrů čtverečních. Deset procent mají zabírat restaurace, kterých bude 43 a přesunou se do nově vybudované části.

25.9.2015
SDÍLEJ:

Vizualizace zmodernizovaného obchodního centra Chodov.Foto: ČTK

V plánu je navíc vystavět největší a nejmodernější tuzemský promítací multiplex, který bude čítat 18 kinosálů. Přibudou i parkovací místa, jejichž počet se zvýší na 3400.

Město nechce rozdělit Pražskou teplárenskouPraha jako menšinový akcionář nesouhlasí s vyčleněním části Pražské teplárenské. Z té by měla vzniknout dceřiná společnost PT Real Estate, do jejíž správy by se dostal majetek za miliardu korun. Na mimořádném jednání se na tom shodla rada města. Většinový vlastník Pražské teplárenské Energetický a průmyslový holding proto posouvá termín rozhodnutí a žádá změnu akcionářské smlouvy s Prahou, která by se podle vyjádření společnosti neměla obávat ztráty kontroly.

Dům menšin poprvé vyrovnal rozpočetDům národnostních menšin, příspěvková organizace Prahy letos poprvé dosáhla vyrovnaného rozpočtu. Organizace hospodaří se třemi miliony korun. Část peněz získává vlastní činností, většinu z dotací. Zastoupení zde má jedenáct národnostních menšin a jedná se o rozšiřování.

Šéf prezidentovy ochranky rezignovalŘeditel Útvaru pro ochranu prezidenta Petr Dongres skončí ve funkci. O přeložení k jinému útvaru policie požádal, protože po incidentu, při kterém aktivisté vyvěsili nad Pražským hradem rudé trenýrky, necítí důvěru prezidenta Miloše Zemana. Odpovědnost za událost ale odmítá. Po jeho odchodu útvar dočasně povede Vladimír Mach. Dongresovo odvolání požadoval sám Zeman. Následovat by podle něj měly i další rezignace. Tvrdí, že odpovědnost za incident nese i šéf Hradní stráže. Té velí Radim Studený. Více čtěte ZDE.

Hudební léto vyšlo do 100 tisíc korunPo čtyři letní večery se lidé mohli zaposlouchat do jazzové i klasické muziky v rámci akce Hudební léto v parcích Prahy 2. Radní pro kulturu druhé městské části Jaroslav Šolc uvedl, že cyklus koncertů vyšel na méně než sto tisíc korun. „Podle mě to nebyla nijak rozpočtově nadsazená akce," prozradil během zářijového jednání zastupitelstva, kdy se o nákladnost akce zajímal opoziční politik. Do částky jsou započítány i honoráře pro účinkující či technika. Hudební léto se uskutečnilo ve čtyřech parcích na dvojce. Postupně se libé tóny rozezněly na Grébovce, Riegrových sadech - kde akci překazil déšť, Folimance a na Karlově náměstí.

Kunratičtí budou mít novou cestuPracovníci organizace Lesy hlavního města Prahy zahájili opravu mlatové cesty v Kunraticích. Jde o Březovou cestu v ulici Na Lhotech. Oprava bude dokončena do konce října. Na místě budou rozvěšeny cedulky s upozorněním a termínem ukončení. Obyvatelé Kunratic by měli dbát zvýšené pozornosti v dané části přístupu do Kunratického lesa.

Naučná stezka vede návštěvníky lesemV polovině letošního září se otevřela nová naučná stezka Les Hlásek. Výletníkům by měla přinést zábavu i poučení a přispět k ochraně zeleně kolem Nebušic. Stezku tvoří dvanáct zastavení u velkých tabulí obsahujících buď konkrétní informace o lese Hlásek, či obecné informace o problematice týkající se tohoto typu lesa a k němu přilehlé krajiny. Dále je zde možno nalézt třináct interaktivních prvků pro dětské návštěvníky.

Festival oživí opuštěný palácV opuštěném Desfourském paláci poblíž Florence proběhne během října řada kulturních akcí. Od města si jej k tomuto účelu propůjčili organizátoři festivalu 4+4 dny v pohybu, který už 20 let hledá novou náplň pro opuštěné objekty města. Tanec, hudbu a divadlo bude letos prezentovat 15 zahraničních souborů a 13 skupin z ČR a Slovenska. V samotném paláci z poloviny 19. století se uskuteční výstava s názvem Jak nic nechtít?

Na Bulovce nově objednávají onlineNemocnice Na Bulovce v Praze připravila pro své pacientky a pacienty novinku. Na mamografický screening se již nemusí objednávat osobně, telefonicky, nebo e-mailem, stačí z pohodlí domova vyplnit online formulář na webových stránkách nemocnice.

Hasiči si zasoutěží v boji o životyZajímavou podívanou nabídne v sobotu mezi devátou a šestnáctou hodinou soutěž hasičských týmů z řad profesionálů ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných aut, kterou již po jedenadvacáté pořádají pražští hasiči. Memoriál JUDr. Františka Kohouta (pořádaný na počest někdejšího ředitele pražských hasičů, který zemřel při bouračce během služební cesty) se uskuteční na parkovišti u Obchodního centra Letňany. Zúčastní se týmy profesionálních hasičů z celé republiky, podnikové jednotky z Prahy a středních Čech – a podobně jako v minulých ročnících nebudou chybět ani hosté ze Slovenska. Soutěžní úkoly se velmi podobají reálným zásahům spojených s bojem o lidské životy. Více čtěte ZDE.

Ve Vršovicích zahraje hradní strážV pátek 25. září od 19 hodin zahraje ve funkcionalistickém kostele sv. Václava na náměstí Svatopluka Čecha ve Vršovicích kapela hradní stráže a policie. Repertoár bude zahrnovat klasická i moderní díla od Antonína Dvořáka, Giuseppe Verdiho, Johanna Sebastiana Bacha či Karla Jenkinse. Všechny bych chtěla pozvat na tento mimořádný zážitek. Sama se na koncert velmi těším. Hudebníci si každoročně chválí mimořádnou akustiku kostela sv. Václava i celkovou atmosféru koncertů konaných v největším svatostánku ve Vršovicích. Jsem ráda, že šéfdirigent Hudby Hradní stráže a Policie ČR plukovník Václav Blahunek na koncerty vybírá jak díla tradiční,tak i moderní klasickou tvorbu," uvedla senátorka Ivana Cabrnochová, která nad koncertem přijala záštitu. Vstup na akci je zdarma.

Na Jižním Městě chtějí vítat občánkyKvůli zákonu o základních registrech nemají od května loňského roku pracovníci úřadu nejen jedenácté městské části možnost využívat údajů pro oslovení rodičů nově narozených dětí. Tím pádem je nemohou pozvat na vítání nových občanů. Městská část by však přesto tradici vítání občánků s názvem Vítáme tě mezi námi ráda zachovala. Proto by uvítali, aby se rodiče nově narozených dětí přihlásili na odbor školství a kultury.

Náměstí bude patřit svatému VáclavoviNa svátek svatého Václava, který je v pondělí 28. září se koná na Slunečním náměstí na třinácté městské části Svatováclavské odpoledne. Akce je určena pro děti i dospělé a její součástí bude orientační běh s kvízem o ceny, židovská hudba, ukázka hasičského vozidla nebo stánky s občerstvením. Rovněž je možné se na místě seznámit s archeologií nebo ochranou přírody. Akce začíná ve 14 hodin a potrvá tři hodiny.

Benzín a nafta v Praze opět zlevnilyPohonné hmoty v metropoli podle informací společnosti CCS v minulém týdnu opět mírně zlevnily. I tak patří v průměru nadále mezi nejdražší v republice. Benzín klesl v průměru pod 32 korun za litr. Cena nafty klesla oproti minulému týdnu shodně o 15 haléřů a přiblížila se 30 korunám za litr. Nejdražší benzín pořídí řidiči a řidičky ve čtvrté městské části, nejlevnější naopak na devítce. Stejně je tomu i s naftou, která vyjde na Praze 4 v průměru na 31,57 koruna za litr a na devítce na 29,11. Více čtěte ZDE.

Světový den si připomněli lidé s cholesterolemPrvní Světový den familiární hypercholesterolémie se uskutečnil ve čtvrtek. Česká společnost pro aterosklerózu (ČSAT) si v rámci něj dala za cíl nejen informovat širokou veřejnost o této nepříliš známé nemoci, ale hlavně upozornit na novinky v její léčbě. Familiární hypercholesterolémie je dědičné onemocnění, které se projevuje vysokou hladinou cholesterolu. Jedná se o nejčastější dědičně podmíněnou metabolickou chorobu, kterou v České republice trpí každý dvoustý až dvoustý padesátý člověk.

Dobrá zpráva pro PražanyFond ohrožených dětí zachránil už jedenáctého novorozence, o kterého se jeho rodiče nemohli postarat. Pracovníci fondu předali v noci z pátku na sobotu holčičku pojmenovanou Jituška do porodnice v Nemocnici Na Bulovce. Holčička musela nejprve zamířit do inkubátoru, nyní již čeká v běžné postýlce na rozhodnutí magistrátu o umístění do náhradní rodiny. Děvčátko je naprosto zdravé.

Číslo dne: 15 tisícPatnáct tisíc lidí navštívilo začátkem tohoto týdne Dejvickou ulici. V pondělí a v úterý sem v rámci vyvrcholení Evropského týdne mobility měla auta vjezd zakázán. Místo vozidel se v ulici prezentovaly stánky řady městských organizací, univerzit a občanských sdružení.

Autor: Redakce

25.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Robbie Williams.

Pař jako Rus, zpívá Robbie Williams v novince, kterou přiveze i do Prahy

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

DOTYK.CZ

Praha různýma očima - jako dějiště bollywoodského snímku i v díle ruského poety

/ VIDEO / Většina videí Prahy se zaměřuje na známá místa a pamětihodností, jako je Pražský hrad, Karlův most a Staroměstské náměstí. Ale na Prahu se dá dívat i jinak. Shodou okolností to teď ukazuje hned několik snímků.

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) příští týden absolvuje další dvě bilanční schůzky s ministry, při kterých v závěru volebního období rekapituluje splněné a nesplněné části vládního programového prohlášení. V pondělí bude jednat s ministrem pro lidská práva a legislativu Janem Chvojkou (ČSSD), v úterý s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO). Sdělil to dnes tiskový odbor Úřadu vlády.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení