VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Výstava a debata oživí projekt lávky

Praha - Už léta usiluje radnice sedmé městské části o zbudování lávky pro pěší a cyklisty, která by propojovala Holešovice s ostrovem Štvanice a Karlínem. Nyní jsou na úřadě městské části vystaveny práce studentů architektury ČVUT, kteří se zabývali možným umístěním lávky i různými variantami jejího ztvárnění.

9.11.2015
SDÍLEJ:

Lávka přes Štvanici. Projekt z roku 2000 počítá s propojením Holešovic a Karlína přes zelený ostrov.Foto: www.koalicepro7.cz

O aktuálním vývoji v realizaci lávky pak budou občané informováni na veřejném setkání ve středu 25. listopadu od 17 hodin v budově úřadu. Na společném zájmu podpořit vybudování lávky se sedmá městská část dohodla také s Prahou 8. Letos v březnu obě městské části podepsaly memorandum.

Festival spisovatelů začal v PrazeV prostorách Senátu začal v sobotu Festival spisovatelů. Tématem letošního pětadvacátého ročníku je strach, hosty festivalu jsou autoři ze zemí, které jsou v současné době plné politického napětí - z Íránu, Iráku, Izraele či Řecka. V diskuzích budou čtenáři hovořit o svých zkušenostech s válkami a autoritářskými režimy.

Výstava na radnici přiblíží proměny lidíUkázat, jací lidé v Praze byli a jací jsou nyní. I to je cíl výstavy Takoví jsme…(byli), kterou bude možné od středy spatřit na radnici druhé městské části. Praha 2 připravila tuto fotografickou výstavu k výročí 17. listopadu a sametové revoluce. Expozici tvoří fotografie Lubomíra Kotka, připomínající na dvojicích snímků plynoucí čas, a to na snímcích z minulostí a současnosti. Vystaveny budou i fotky, zaslané v rámci soutěže radničních novin, kdy obyvatelé dvojky mohli sami zasílat své fotografie z listopadu roku 1989. Výstava v prvním patře úřadu bude volně přístupná pro každého, koho zajímá pražská minulost.

V Čimicích chtějí více chodníkůObyvatelé Čimic navrhovali minulý týden na setkání s vedením osmé městské části, jak vylepšit svou čtvrť. Mezi nejčastější náměty patřilo dokončení pražského okruhu nebo vybudování chybějících chodníků. Lidé si také stěžovali na přeplněnou autobusovou linku číslo 183 a hluk z tranzitní automobilové dopravy. Řada ze zúčastněných obyvatel by také přivítala zvýšení počtu strážníků u přechodů v době začátku a konce školní výuky. Setkání bylo třetím ze sedmi, které radnice v různých částech osmičky pořádá. Podněty občanů sbírá do připravovaného Strategického plánu udržitelného rozvoje městské části Praha 8. Další setkání probíhá dnes od pěti v Kulturním domě Krakov.

Jižní Město si připomene veterányTradiční Den veteránů se bude konat ve středu 11. listopadu na jedenácté městské části. Zájemci se k oslavám mohou připojit na Litochlebském náměstí. Od 17 hodin se tam bude konat vzpomínka na padlé. Od 18 hodin se potom pořádá zádušní mše v kostele sv. Františka.

V Cholupicích vysadí novou alejDvanáctá městská část se dočká nové třešňové aleje. Celkem 44 stromů bude vysázeno v úterý 17. listopadu ve 13 hodin v místě zanikajícího stromořadí podél cesty z Cholupic k přírodnímu parku Modřanská rokle. Stromy mohla městská část pořídit díky finanční dotaci dvaadvacet tisíc korun, kterou získala vítězstvím v internetové anketě s projektem Výsadba třešňové aleje v Praze 12. Samotnou obnovu aleje už zahájili místní obyvatelé, když do ní dosadili semenáče ořešáku královského.

Vycházka představí proměnu sídlištěVnitroblok ve Vybíralově ulici na Černém Mostě se stane místem, kde se zahájí první práce v rámci plánování úprav pražských sídlišť. V úterý 10. listopadu se může kdokoli zapojit do procesu rozhodování, a říci, jak by mohlo místo vypadat. V 16 hodin začne před komunitním centrem Plechárna vycházka na téma Zelený veřejný prostor sídliště. Akci uspořádají Praha 14, Institut plánování a rozvoje a další partneři projektu.

V Radotíně zlepšují bezpečnost chodcůV Radotíně tento podzim se uskutečnily nebo jsou připraveny úpravy komunikací, které by měly zvýšit bezpečnost chodců a usnadnit cyklodopravu. Jedna z nich se týkala chybějícího propojení chodníků ve Vrážské ulici mezi křižovatkami s ulicemi U Jankovky a Prvomájová. Další pak cyklistické trasy směrem na Černošice. Ta by měla dostat nový asfaltový povrch v místech, kde byly cesty doposud zpevněny jinými materiály.

Letňany představují stavební záměrObyvatelé Letňan mají v pondělí 9. listopadu od 18 hodin možnost seznámit se s připravovaným stavebním záměrem rezidence Křivoklátská a vyjádřit k němu svůj názor při setkání s vedením městské části. Veřejná prezentace návrhu se uskuteční v obřadní síni Úřadu městské části Praha 18, v přízemí budovy. Projednávaná novostavba by podle plánů investora měla obsahovat 56 bytových jednotek a 52 míst pro parkování. Jedenáctipatrový bytový dům by měl podle záměru vyrůst v ulici Křivoklátská.

Dobrá zpráva pro PražanyO víkendu zahájili ve Španělské synagoze putovní výstavu, která na fotografiích představí různé podoby synagog z Maďarska, Čech, Slovenska či Rumunska, jak vznikaly mezi lety 1782 až 1944. Připravilo ji maďarské velvyslanectví v ČR jako přínos k maďarskému předsednictví v Mezinárodní alianci pro připomínání holokaustu, které trvá do února příštího roku.

Číslo dne: 24Gorilí samec Richard oslavil v neděli v pražské zoo své dvacáté čtvrté narozeniny. Dominantní samec a vedoucí skupiny goril žije v pražské zoo od dubna roku 2003. Už o rok později se stal otcem samičky Moji, historicky prvního mláděte gorily nížinné narozeného v českých zoo.

Autor: Redakce

9.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní podnik Praha. Ilustrační foto.
6

DPP klesly za rok tržby o 157 milionů. Kvůli zlevnění ročního kupónu

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

AKTUALIZOVÁNO

Prezidentské volby proběhnou 12. a 13. ledna

Druhé přímé prezidentské volby se uskuteční v pátek 12. a v sobotu 13. ledna 2018. Termín dnes oznámil předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Oznámením data byla zároveň zahájena volební kampaň. 

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

KRÁTCE: Doubravka vyroste do konce září

Praha - První pražská veřejně přístupná rozhledna po 25 letech se brzy otevře veřejnosti. Doubravka XIV. z pera architekta Martina Rajniše vyroste do konce září v lesoparku Čihadla na Černém mostě.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení