VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Údržba kolejí na Plzeňské omezí provoz tramvají

Praha – Zpozornět musí od soboty především obyvatelé sídliště v Řepích, kteří jsou zvyklí jezdit „do města" tramvají. Údržba trati si vyžádá postupně se měnící krátkodobá přerušení provozu v úseku Vozovna Motol–Sídliště Řepy (a to v obou směrech).

18.5.2017
SDÍLEJ:

Oprava tramvajových kolejí. Ilustrační foto.Foto: Archiv VLP / Šťastný Vladimír

Změny tras a zastávek budou v oblasti ulic Plzeňská a Makovského platit v sobotu od noci do půl osmé ráno – a pak od sobotního odpoledne (zhruba od 15.30) do noci na pondělí. Linky číslo 9, 10, 98 a 99 mířící od centra pojedou jen do zastávky Vozovna Motol (nástupní zastávka pro směr do centra je Hotel Golf). Po trase Sídliště Řepy–Vozovna Motol–Hotel Golf (jen výstupní) budou cestující vozit náhradní autobusy s označením X9.

V sobotu během dne ovšem omezení nezmizí, ale naopak se ještě rozšíří. V době mezi 7.30 a 15.30 bude obousměrně přerušen provoz v úseku Anděl–Sídliště Řepy. Změny v oblasti Smíchova se v té době budou týkat nejenom linek 9 a 10, ale i 15 a 16. Náhradní autobusy X9 pojedou po trase Na Knížecí–Anděl–Sídliště Řepy.

Zemědělci uspořádají zahradní slavnostČeská zemědělská univerzita v Praze (ČZU) zve na Zahradní slavnost absolventů i přátel vysoké školy. Druhý ročník akce se uskuteční v sobotu 10. června. Program začne ve 12.30 a odehrávat se bude v pavilonech univerzity, na dvou pódiích v centru suchdolského kampusu či v blízkosti školky Poníček. Právě tam jsou totiž pro děti připravené projížďky na koni i ponících. Slavnost nabídne prohlídky fakult i ostatního zázemí univerzity. Připravený je i bohatý kulturní program. Pro absolventy a přátele ČZU tak zahraje například Žlutý pes nebo Lucie Bílá.

Omezení pro tramvaje v Libni se výrazně změníJen do noci na sobotu bude platit dlouhodobá výluka tramvajového provozu vynucená rekonstrukcí trati v úseku Na Žertvách–U Balabenky. Změny tras týkající se sedmi tramvajových linek – denních s čísly 6, 8, 14, 16, 25 i nočních 92 a 24 – které je zde aktuální od 12. dubna, se proti očekávání zkracuje o týden.
Vzhledem k postupu prací nově navazuje omezení v Sokolovské ulici v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Zenklova a U Balabenky, kde se s dočasným přerušením provozu tramvají v obou směrech počítá na měsíc; do soboty 24. června. Týká se „šestky", jejíž trasa je ve směru od Kubánského náměstí za Palmovkou prodloužena přes zastávky Balabenka a Nádraží Libeň na Harfu (kde bude výstupní i nástupní stanoviště zřízeno v tramvajovém obratišti).
Autor: Milan Holakovský, Jana Kašparová

18.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO
4

Ultimátum taxikářů vypršelo. Na příští týden chystají protestní jízdu

Filtr pevných částic.
AUTOMIX.CZ
3

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Dnes končí astronomické léto, nastává podzimní rovnodennost

Dnes přesně ve 22:02 středoevropského letního času začne astronomický podzim. Slunce vstoupí do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost. To je okamžik, kdy se střed Slunce nachází právě nad zemským rovníkem, takže rovnoměrně osvětluje obě polokoule. Díky tomu mají den a noc téměř stejnou délku.

Jak se žilo v renesanci na Pražském hradě, ukázal oceněný výzkum

Kdo na Pražském hradě pěstoval alchymii nebo kdo si mohl dovolit tehdy módní malovanou keramiku, naznačuje výzkum archeoložky Gabriely Blažkové. Podrobně popsala a zařadila do širších souvislostí cenné nálezy z odpadních jímek, o kterých se sice vědělo již od 20. a 30. let minulého století, dosud se však jimi nikdo soustavně nezabýval. Blažková za svou práci dnes převzala cenu předsedkyně Grantové agentury ČR.

Výzkumu se v Česku daří, ocenění dnes získá devět projektů

Nejlepší projekty v základním i aplikovaném výzkumu ocení dnes dvě státní organizace, které poskytují peníze pro tuto oblast. Ceny jdou napříč obory, převezme je například archeoložka věnující se průzkumům v okolí Pražského hradu, hydrobiolog zaměřující se na stav Šumavy či firma, která vyvinula "rostoucí" endoprotézy pro děti. 

Koridor má další zpoždění, SŽDC musí znovu posoudit nabídku firem

Správa železniční dopravní cesty musí znovu přezkoumat nabídku sdružení firem vedených společností Metrostav, které hodnotící komise navrhla jako vítěze soutěže na modernizaci koridoru mezi vinohradskými tunely a stanicí Praha Hostivař.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení