VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Údržba kolejí na Plzeňské omezí provoz tramvají

Praha – Zpozornět musí od soboty především obyvatelé sídliště v Řepích, kteří jsou zvyklí jezdit „do města" tramvají. Údržba trati si vyžádá postupně se měnící krátkodobá přerušení provozu v úseku Vozovna Motol–Sídliště Řepy (a to v obou směrech).

18.5.2017
SDÍLEJ:

Oprava tramvajových kolejí. Ilustrační foto.Foto: Archiv VLP / Šťastný Vladimír

Změny tras a zastávek budou v oblasti ulic Plzeňská a Makovského platit v sobotu od noci do půl osmé ráno – a pak od sobotního odpoledne (zhruba od 15.30) do noci na pondělí. Linky číslo 9, 10, 98 a 99 mířící od centra pojedou jen do zastávky Vozovna Motol (nástupní zastávka pro směr do centra je Hotel Golf). Po trase Sídliště Řepy–Vozovna Motol–Hotel Golf (jen výstupní) budou cestující vozit náhradní autobusy s označením X9.

V sobotu během dne ovšem omezení nezmizí, ale naopak se ještě rozšíří. V době mezi 7.30 a 15.30 bude obousměrně přerušen provoz v úseku Anděl–Sídliště Řepy. Změny v oblasti Smíchova se v té době budou týkat nejenom linek 9 a 10, ale i 15 a 16. Náhradní autobusy X9 pojedou po trase Na Knížecí–Anděl–Sídliště Řepy.

Zemědělci uspořádají zahradní slavnostČeská zemědělská univerzita v Praze (ČZU) zve na Zahradní slavnost absolventů i přátel vysoké školy. Druhý ročník akce se uskuteční v sobotu 10. června. Program začne ve 12.30 a odehrávat se bude v pavilonech univerzity, na dvou pódiích v centru suchdolského kampusu či v blízkosti školky Poníček. Právě tam jsou totiž pro děti připravené projížďky na koni i ponících. Slavnost nabídne prohlídky fakult i ostatního zázemí univerzity. Připravený je i bohatý kulturní program. Pro absolventy a přátele ČZU tak zahraje například Žlutý pes nebo Lucie Bílá.

Omezení pro tramvaje v Libni se výrazně změníJen do noci na sobotu bude platit dlouhodobá výluka tramvajového provozu vynucená rekonstrukcí trati v úseku Na Žertvách–U Balabenky. Změny tras týkající se sedmi tramvajových linek – denních s čísly 6, 8, 14, 16, 25 i nočních 92 a 24 – které je zde aktuální od 12. dubna, se proti očekávání zkracuje o týden.
Vzhledem k postupu prací nově navazuje omezení v Sokolovské ulici v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Zenklova a U Balabenky, kde se s dočasným přerušením provozu tramvají v obou směrech počítá na měsíc; do soboty 24. června. Týká se „šestky", jejíž trasa je ve směru od Kubánského náměstí za Palmovkou prodloužena přes zastávky Balabenka a Nádraží Libeň na Harfu (kde bude výstupní i nástupní stanoviště zřízeno v tramvajovém obratišti).
Autor: Milan Holakovský, Jana Kašparová

18.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

instalatér, ilustrační foto

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Evropský bankovní úřad EBA. Ilustrační foto.
AKTUALIZOVÁNO

Vláda definitivně schválila, že se Praha pokusí získat sídlo EBA

Nejen slunce, oči ohrožuje v létě i voda a nebezpečný prvok

Léto je spojeno s lákavou představou dovolené, lékaři ale upozorňují, že pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody.

Pohřeb výtvarníka Karla Franty bude 26. července ve Strašnicích

Praha - Poslední rozloučení s výtvarníkem Karlem Frantou, který zemřel 19. července ve věku 89 let, bude ve středu 26. července ve Velké obřadní síni krematoria v Praze - Strašnicích. V neděli to oznámila jeho rodina. Zesnulý byl známý především ilustracemi dětských knih, získal řadu mezinárodních ocenění.

Šimon Pánek: Svobodu a prosperitu nemáme navždy. Bojím se o ně

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Mělo to být povídání o čtvrtstoletí úspěšné nevládní organizace, která dokázala pomoct milionům lidí ze všech koutů světa. Místo toho se celým rozhovorem vinul apel. „Stále víc vnímám obrovské nebezpečí hodnotového vyprázdnění a krizi moderního demokratického státu,“ varuje Šimon Pánek. Demokracie je podle něj křehká, můžeme o ni kdykoliv přijít.

Ministerstvo znovu vyhlásilo konkurz na ředitele Českých center

Ministerstvo zahraničí opakuje výběrové řízení na místo generálního ředitele sítě Českých center. Uzávěrka přihlášek do prvního vyhlášeného konkurzu byla na konci května, nový šéf sítě čítající 22 poboček z něj nevzešel. Tento týden ministerstvo zahraničí na svém webu zveřejnilo nový inzerát. Předchozí ředitel Jiří Závěšický byl odvolán na začátku dubna kvůli neshodám ohledně obsazení místa ředitele Českého centra v Paříži.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení