VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Školky nabízí volná místa

Praha - Přestože zápis do mateřských škol již skončil, některá zařízení zřizovaná Prahou 8 hlásí volné kapacity. Místa se týkají prioritně tříd určených dětem, které oslaví své třetí narozeniny nejpozději 31. prosince 2017.

14.6.2017
SDÍLEJ:

Mateřská škola. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Dimír Šťastný

Bližší informace jsou k dispozici na webu městské části, v případě zájmu je třeba kontaktovat vedoucího školství Petra Svobodu.

Druhá městská část se ohrazuje vůči magistrátuPodle vedení Prahy 2 není rozdělování magistrátních úspor spravedlivé. Z třímiliardové částky totiž druhá městská část jako jediná nemá dostat ani korunu, přestože do řady ostatních částí metropole poputují milionové částky. Praha 5 má například obdržet téměř 260 milionů korun. Radnice Prahy 2 tak vyzývá magistrát, aby způsob přerozdělování těchto financí nejprve řádně prodiskutoval i s Prahou 2 a aby finální podoba podpory městských částí byla zcela jasně vysvětlena. Návrh rozdělení úspor už projednal finanční výbor magistrátu. O penězích dnes bude jednat i Zastupitelstvo hlavního města.

Projekt Balená voda se rozšiřujeBalená voda pro seniory či zdravotně postižené míří do další městské části, a to do Prahy 13. Projekt organizují Pražské vodovody a kanalizace (PVK) a spočívá ve spolupráci mezi podnikem a dotčenou městskou částí. Na základě dohody tak PVK v případě dlouhodobých výluk či havárií vody zásobuje balenou vodou přímo obyvatele zapojené do projektu. Tekutina k lidem dorazí v sáčcích. PVK v loňském roce vyrobily 527 kontejnerů, do každého se vejde zhruba sto dvoulitrových sáčků. Do spolupráce se zapojily již Praha 2, Praha 6, Praha 15 a městská část Březiněves. PVK momentálně vyjednává s dalšími zájemci, jako je Praha 5 či Praha 16.

Pražani najezdili do práce 840 tisíc kilometrů na koleDo kampaně Do práce na kole se v letošním ročníku zapojilo více než čtyři tisíce soutěžících z Prahy. Dohromady našlapali 840 616 kilometrů na kole, pěšky ušli 933 670 kilometrů. Oproti loňskému ročníku tak organizátoři zaznamenali v Praze 15procentní nárůst zájmu. První příčky patří obyvatelům metropole v kategoriích nejvýkonnější jezdkyně a jezdec. Hanka Rottová totiž ujela 2 235,8 a Jan Kavalír celkem 3 545 kilometrů.

Kvůli údržbě kolejí pojedou tramvaje oklikouS krátkodobým omezením provozu tramvají v oblasti Břevnova se cestující musí vyrovnat v noci na pátek. Kvůli údržbě trati bude od čtvrteční 20. hodiny do půl páté ráno přerušen provoz tramvají v úseku Malovanka–Brusnice (a to pouze v uvedeném směru). Linka číslo 22 bude odkloněna přes zastávky Hládkov a Vozovna Střešovice – přičemž se pro směr jízdy k Pražskému hradu v Jelení ulici dočasně zřizuje zastávka Brusnice.

Odpočinek v zeleni na Zeleném pruhu vylepší dva milionyRevitalizací projde v příštích měsících park na Zeleném pruhu. Ve středu o tom rozhodli radní Prahy 4 s tím, že uvolnili dva miliony korun. O tom, že nyní velmi mizerné cesty dostanou nový povrch a už v létě dojde i na instalaci 16 nových laviček a sedmi odpadkových košů, informoval zástupce starosty Prahy 4 Lukáš Zicha (STAN-Tučňák). Na podzim se pak chystá oživení zeleně a její doplnění dalšími stromy. „V jihovýchodní části parku bude ve středu kruhové plochy vysazen červený javor – a navíc je zde plánováno arboretum s různými typy stromů podobně jako v parku Na Pankráci," připomněl radní pro životní prostředí Ondřej Růžička (STAN-Tučňák). Místostarosta Zicha doplnil, že relaxace v krásné lokalitě Prahy 4 by se měla stát ještě příjemnější. „Cílem revitalizace je zvýšení bezpečnosti a komfortu pohybu pěších," poznamenal.

Pražané najezdili do práce 840 tisíc kilometrů na koleKampaně Do práce na kole se v letošním ročníku zúčastnilo více než čtyři tisíce soutěžících z Prahy. Dohromady našlapali v měsíci květnu 840 616 kilometrů na kole, pěšky ušli 933 670 kilometrů. Oproti loňskému ročníku tak organizátoři zaznamenali v Praze 15procentní nárůst zájmu. První příčky patří obyvatelům metropole v kategoriích nejvýkonnější jezdkyně a jezdec. Hanka Rottová totiž ujela 2 235,8 a Jan Kavalír celkem 3 545 kilometrů.

Autor: Jana Kašparová, Milan Holakovský

14.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na Dvořákově Praze Jiřího Bělohlávka nahradí Hrůša a Altrichter

Jiří Bělohlávek.

Bělohlávka v ČF zastoupí dirigenti Altrichter, Hrůša a Netopil

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Ostatky Horákové jsou 67 let po její popravě stále neznámo kde

Praha - Ani 67 let po justiční vraždě právničky Milady Horákové není zřejmé, jak komunistický režim naložil s jejími ostatky. 

Záchranáři nově sídlí v Radotíně. Na řadě jsou Ruzyně a Strašnice

Praha – Nové prostory v areálu hasičské stanice v Radotíně, kam přestěhovali svou výjezdovou základnu z průmyslového objektu v nedalekých Lahovicích stojícím na území ohroženém povodní, otevřeli v úterý pražští záchranáři.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies