VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Řidiče v Satalicích zmátla objížďka

Praha - Rozsáhlá rekonstrukce satalické ulice K Cihelně zmátla řidiče projíždějící městskou částí. Radnice proto požádala policii, aby střídavě informovala o dopravním omezení a objízdných trasách u vjezdu do Satalic. Ty jsou vedeny ulicemi Náchodská, Bystrá, Chlumecká, Jordánská, Za Černým Mostem, Budovatelská a Trabantská. Rekonstrukce byla zahájena před týdnem a měla by ve třech etapách potrvat až do konce června příštího roku.

21.9.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Ulice K Cihelně je momentálně uzavřena od ulice Pod Garážemi k ulici Sovákova, kterou se dá i nadále projíždět.

Podnikatelé soutěží mezi sebouSpolečnost EY pod záštitou primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové vyhlásila další ročník soutěže o titul Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Do soutěže může být nominována fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení. Daná společnost musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců.

Část Wilsonovy projde rekonstrukcíTechnická správa komunikací zahájí v úterý 22. září rekonstrukci povrchu části ulice Wilsonova a nájezdové rampy od ulice Hybernská. Od úterý do čtvrtka proto bude uzavřena nájezdná rampa od křižovatky U Bulhara na magistrálu ve směru k Národnímu muzeu. Po otevření nájezdu bude až do 4. října část magistrály zúžena do jednoho pruhu.

Čtyřka hlásí další místa v jeslíchProtože se konal dodatečný zápis dětí do mateřských škol, uvolnila se v současné době místa pro děti do tří let v jeslích ve čtvrté městské částí. Uvedl to ředitel Zdravotnického zařízení městské části Praha 4 a zastupitel Jan Schneider. Rodiče mohou na webových stránkách zdravotnického zařízení vyplnit přihlášku a kontaktovat jednotlivé vedoucí vychovatelky v jeslích Rabasova a Kotorská.

Výročí kostela oslaví s kardinálemKulaté 130. výročí posvěcení kostela svatého Václava na Smíchově oslaví věřící i mnozí zdejší obyvatelé v neděli 27. září od 9.30 hodin. Pontifikální mši svatou bude slavit kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský a primas český. Během této události budou v kostele vystaveny také ostatky světce a českého knížete svatého Václava.

Letňany hledají nového ředitele školyVedení radnice plánuje vypsat výběrové řízení na pozici ředitele, ředitelky ZŠ a MŠ generála F. Fajtla. Vyhlášení výběrového řízení budou zástupci městské části projednávat na příštím zasedání rady. Důvodem je rezignace současného ředitele Dana Kučery, která je platná ode dneška. Výběrové řízení by mělo probíhat zhruba tři měsíce. Vedení Letňan proto předběžně počítá s nástupem nového ředitele, či ředitelky v únoru příštího roku, tedy se začátkem nového pololetí. Školu do té doby povede současný zástupce ředitele Jaroslav Martanovič.

Výstava představuje sociální službyV atriu radnice třinácté městské části bude do začátku října možné vidět výstavu, jež představuje sociální služby v Praze 13. Smyslem výstavy je představit občanům poskytovatele sociálních a návazných služeb. Letos se akce zúčastní 22 organizací, které pokrývají širokou škálu služeb pro seniory, děti a mládež, rodinu, zdravotně postižené, cizince, lidi bez domova a uživatele návykových látek.

U polikliniky se rozšíří parkovištěU polikliniky Tenisová, jež se nachází na patnácté městské části, přibude míst k parkování. Nyní je zde podle vedení radnice naprostý nedostatek míst pro parkování, a proto se prostor pro kolmé parkování protáhne o 19,3 metru, což znamená zvýšení možnosti parkování pro sedm vozidel. Městská část ještě musí uzavřít smlouvu s hlavním městem, neboť tomu patří část pozemku, na kterém by se mělo pracovat.

Místo u řeky bude hotové na konci záříRevitalizace nábřeží u Berounky v centrální části Radotína se chýlí ke konci. Místo u řeky, jak se projekt nazývá, má být hotov 30. září, což je pevný termín podmíněný smlouvou s Operačním programem Praha - Konkurenceschopnost. Ten na stavbu poskytl 7,49 milionu korun a Praha 16 uhradí zbylých 2,4 milionu, včetně plateb za dodatečné stavební práce. Vícepráce pak byly směřovány z největší části na zvýšení bezpečnosti pohybu chodců.

V Újezdu se opět sejdou mladí rybářiOsmý ročník dětského klání v chytání ryb se uskuteční v sobotu 26. září. Akce se tradičně pořádá na Návesním rybníku v Újezdě u Průhonic. Na dětské rybářské závody se lidé mohou přihlásit na úřadu městské části Praha 11 i Praha-Újezd. Každý závodník obdrží svůj průkaz, kam se zaznamenává počet a délka ulovených ryb. Pokud nemá své rybářské náčiní, bude mu bezplatně zapůjčeno. Nástraha je jednotná a je vydávána každému závodníkovi v dostatečném množství.

V Úvalech vznikne obchodní centrumObyvatelé Úval se mohou těšit na nové obchodní centru. Na svých webových stránkách vedení města zveřejnilo, jak by mělo vypadat. Pokud vše půjde dle předpokladů investora, vznikne nové obchodní centrum už ve druhé polovině roku 2016. Občané mohou také k zamýšlenému záměru posílat svoje náměty a připomínky.

Oprava v Říčanech se mírně zpozdíŘidiči projíždějící Říčany se musí připravit na trvající uzavírku. Už od července je totiž zavřená Rooseveltova ulice. Kompletně se tu rekonstruují povrchy i chodníky, zeleň a nové veřejné osvětlení. Během akce se nečekaně objevily mírné komplikace spojené s konstrukčními vrstvami silnice. Vlivem úprav projektové dokumentace se dokončení posune o pár týdnů. Původní plán počítal s koncem v listopadu. Pod dlažebními kostkami narazily stroje na historickou štětovou vrstvu ze žulových kamenů, která zůstane v co největší míře zachována.

V Dobřichovicích připomněli rekordO víkendu si obyvatelé Dobřichovic připomněli teplotní rekord z roku 2012, který překonal dosavadní republikový. K této události vytvořil akademický sochař Petr Váňa krásnou sochu, kterou bohužel vandalové zničili. Přesto se Petr Váňa rozhodl vytvořit umělecké dílo znovu a díky dobročinné sbírce ji slavnostně odhalili včera odpoledne v dobřichovickém parku před Baráčnickou rychtou.

Ve Strančicích bude jablečný festivalPrvní sobotu v říjnu se ve Strančicích uskuteční 5. ročník festivalu řemesel a jablečné slavnosti. Děti si budou moci vyzkoušet zručnost v mnoha tvořivých dílnách. Každý bude mít příležitost ochutnat různé odrůdy jablek či se zapojit do hodnocení jablečných zákusků z blízkých i vzdálenějších pekáren.

Čelákovice fotí město v jeden denJeden den po 10 letech. Tak se jmenuje projekt v Čelákovicích. Tamní kronikář prosí všechny obyvatele, zda by nezachytili město ve středu 21. října. Protože stejnou akci uskutečnili před deseti lety, výslednou podobu a srovnání tváře města pak uspořádají do malé výstavy v Městském muzeu.

Dobrá zpráva pro PražanyOd začátku října bude návštěvníkům otevřena střešovická Rothmayerova vila. V prostoru národní kulturní památky bude umístěna expozice Otto Rothmayer-Josip Plečnik; žák a jeho učitel. Architekt Otto Rothmayer spolupracoval s Josipem Plečnikem na přestavbě Pražského hradu, je také autorem tří rodinných vil, několika pomníků a spolupracoval na Plečnikově vinohradském kostele.

Číslo dne: 80 000Osmdesát tisíc aut by mělo v budoucnu denně projet tunelem Blanka. Magistrát však odhaduje, že v prvních týdnech provozu komplexu by to mohlo být pouze kolem 50 tisíc vozů.

Autor: Redakce

21.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
20 metrů vysoká rozhledna s 98 schody má tvar trojbokého jehlanu. Vytvořena bude z přírodního dřeva, a to z akátu, dubu a modřínu. Konstrukci doplní ocelové prvky.

KRÁTCE: Doubravka vyroste do konce září

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Kde rodit? Dilema i pro Pražanky

Praha - Některým středočeským nemocnicím podstatně přibývají klientky z Prahy. Na druhou stranu jsou i velké pražské nemocnice cílem pro mnoho rodiček ze Středočeského kraje.

Pražská zoo se loučila s lachtanem Mamutem. Návštěvníkům představila jeho brášku

Praha /VIDEO/ - V pondělí měli návštěvníci Zoo Praha jednu z posledních příležitostí spatřit lachtana Mamuta, který v nejbližších dnech poputuje do nového domova v Německu. Jeho místo v expozici zaujme mládě, které se narodilo 26. května a lidé jej od tohoto pondělí mohou pravidelně vídat v bazénu v určený čas.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Showman Robbie Williams zaměstnal manželku, tatínka i snoubence

/RECENZE, VIDEA, FOTOGALERIE/ Pro více než 50 tisíc fanoušků zpíval v nablýskané show zpěvák, bavič a tanečník. Pomyslnou tečku za letošními mega open airy udělal současný popový král Robbie Williams. Příjemným překvapením byla tentokrát i disco legenda Erasure, která rozhodně nebyla nutným zlem jako většina předkapel. Diváky příjemně "předvařila".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení