VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Mateřinku uzavřela prý chyba úředníků

Praha - Osm let nevyužívaná budova mateřské školky v ulici U Průhonu v Praze 7 údajně zavinila chyba úředníků. Jednalo se o privatizaci přístupové cesty k mateřince, kterou předchozí vedení radnice opomněla s majitelkou pozemku včas vypořádat. Ta následně cestu k objektu zcela uzavřela.

4.2.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Karel Janeček

Podle starosty Jana Čižinského chce nové vedení radnice spor ukončit ještě letos, nejlépe do začátku nového školního roku. Městská část přitom nemá možnost na vlastních pozemcích jinou mateřskou školku vystavět. Pro tři stovky dětí tak chybí potřebná místa. Radnice informuje, že jednání o vyřešení situace probíhají velmi intenzívně.

Praha nechá opravit chátrající mostyHlávkův most neutěšeně chátrá a Libeňský je dokonce v havarijním stavu a hrozí mu uzavření. To by mělo velmi zásadní dopady na dopravu v centru města. I proto oprava obou mostů je rozpočtovou prioritou hlavního města pro letošní rok. Oba mají projít zásadní rekonstrukcí. Z rozpočtu už Praha vyčlenila prostředky. Celkem má letos Praha na investice něco málo přes deset miliard.

Prohlídka historické Prahy bude zadarmoRadnice Prahy 2 informuje, že u příležitosti Mezinárodního dne průvodců budou bezplatné prohlídky Prahy. A to v sobotu 21. února od 14 hodin. Sraz účastníků je U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí 13. Na prohlídky se není třeba předem hlásit. Trasy povedou ze Staroměstského náměstí na náměstí Republiky.

O masopustu bude na Žižkově veseloRadnice Prahy 3 připravila od 14 do 17. února program masopustních veselic. Sobota bude na náměstí Jiřího z Poděbrad patřit dětem, vystoupí zde kapela Kašpárek v rohlíku. V neděli vypuknou v hospodě U Vystřelenýho oka vepřové hody.

Přednášku si připravil skaut NashvilleRadnice Prahy 3 oznamuje, že 11. února v 17 hodin bude přednášet v Infocentru Slavomil Janov, skauty přezdívaný Nashville. Hosté se také mohou těšit na Eduarda Marka, žižkovského rodáka a dlouholetého člena čestného Svojsíkova oddílu a Skautského oddílu Velena Fanderlíka. Skautingu se velmi aktivně věnoval už od dětství.

Velký zájem o školu předčil očekáváníRadní svým občanům slíbili, že obnoví provoz I. stupně ZŠ Pod Žvahovem, pokud se do 1. třídy zapíše alespoň 17 žáků po druhém kole zápisu. Mezi rodiči byl ale velký zájem, a tak k naplnění došlo již po prvním kole a od září 2015 se ve škole opět začne vyučovat. „Byla naplněna podmínka rady MČ Praha 5 a prvňáčci i jejich rodiče se mohou do školy Pod Žvahovem oprávněně těšit," sdělil zástupce starosty pro školství Vít Šolle (KDU-ČSL).

Na Zličíně budou mít novou zastávkuRadnice městské části Zličín informuje, že podnikla již první krok celkové revitalizace prostoru zastávky Halenkovská. V rámci akce dojde k drobným úpravám na veřejné zeleni a dále k obnově a rozšíření chodníku a výměně stávajícího přístřešku za nový. O realizaci této akce rozhodla městská část především s přihlédnutím ke skutečnosti, že ze zastávky se stala velmi využívaná, často i přestupní zastávka a její stávající stav a uspořádání již nevyhovuje.

V Chuchli se bude závodit na lyžíchPrávě ve středu se již počtvrté promění závodiště ve Velké Chuchli v závodní lyžařskou dráhu. Na programu je další ročník tradičního závodu Pražského poháru v běhu na lyžích. Intervalový závod je určen milovníkům lyžování všech věkových kategorií i pro profesionální závodníky. Prezence zájemců začne v 15 hodin v prostoru tribuny závodiště ve Velké Chuchli.

Radnice občanům nic tajit nebudeRadnice Prahy 8 se chce více otevírat veřejnosti. Nově je umožněno nahlédnout také do jednání výborů zastupitelstva. Finanční či kontrolní výbor budou zveřejňovat informace o své činnosti na webu radnice Prahy 8. Zveřejňováním příslušných informací chce umožnit efektivní kontrolu činnosti a hospodaření obce občanů.

Farmářské trhy na Proseku v novémFarmářské trhy u Polikliniky Prosek připomínaly v posledních měsících spíše tržnici s oblečením. Tomu je ale od nového roku konec. Nově si tu můžete koupit pekařské, nebo uzenářské výrobky. Od 1. března pak na trzích nebude chybět ani zelenina, ovoce, a v menší míře budou k dostání například i ručně vyráběné produkty ze dřeva. Koncem února se na proseckých farmářských trzích bude konat také nefalšovaná domácí zabíjačka. Farmářské trhy jsou 
v zimních měsících otevřeny od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin.

Radnice se zajímá o názor veřejnostiZastupitelstvo hlavního města rozhodne 19. února o velkých investicích pro městskou část Prahu 12. Radnice chce proto svým obyvatelům umožnit vyjádřit se 
k návrhu plánovaného napojení Prahy 12 na obchvat metropole. Veřejná diskuse se bude týkat i lokality Komořany - výstavby, náměstí, supermarketu, MHD a dalších otázek. Podle radnice brzy padne klíčové rozhodnutí, které zásadně ovlivní život 
v této městské části. Setkání se uskuteční v pondělí 9. února v 17 hodin v Modřanském biografu.

Zastavena ztrátová privatizace bytůRada městské části Prahy 12 odsouhlasila pozastavení prodeje obecního bytového fondu ve vlastnictví magistrátu svěřeného do správy městské části. Prodej byl totiž podle smluv předchozího vedení radnice ztrátový. Například za investice a opravy do jednoho domu určeného k prodeji zaplatila městská část 6,3 milionu korun a přitom tento dům nabídla k prodeji za cenu 3,237 milionu korun. „Naším záměrem je přistupovat k obecnímu majetku jako k majetku vlastnímu," vysvětluje místostarosta Michal Pinc.

Modřany se dočkají nové kanalizaceVýstavba kanalizace patří podle vedení radnice Prahy 12 mezi priority. „Situace opravdu spěchala kvůli připravovanému rozpočtu hlavního města Prahy," vysvětlila starostka Dvanáctky Daniela Rázková. Nyní se připravuje vybudování kanalizace v Komořanech, Cholupicích a na Točné. Od února by mělo být zprovozněno nově vybudované výpustní místo v ulici Mezi Vodami v Praze 12. I přesto, že vývozci odpadních vod budou mít kratší cestu. Příspěvek na vyvážení zůstane ve výši 36 korun na kubík do té doby, než bude kanalizace dobudována.

Opencard projde prověrkou za dva milionyAž v pátek se má sejít kontaktní skupina zástupců hlavního města a firmy eMoney Services (EMS), která je výhradním držitelem autorských práv k Opencard. Právě zde by se mělo rozhodnout co dál s projektem za 1,35 miliardy korun, kterému od konce ledna schází technická podpora. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) už dříve naznačila, že Opencard může definitivně skončit. Mluvčí EMS Martin Opatrný zase varoval, že po konci ledna může její systém kdykoliv zkolabovat. V úterý ale radní hlavního města rozhodli, že za bezmála dva miliony korun nechají zpracovat posudek, ze kterého mají vyplynout možnosti dalšího fungování a financování projektu Opencard. Z toho se dá usuzovat, že projekt ještě není zcela ztracen.

Dobrá zpráva pro PražanyBunkr Folimanka je opět přístupný veřejnosti. A to v sobotu 14. února. Část krytu nyní funguje i jako výstavní prostor, kdy na jeho stěnách visí fotografie ostatních velkých bunkrů na území metropole. Bunkr Folimanka se nachází v ulici Pod Karlovem a má kapacitu 1 300 osob. Dlouhá léta byl neudržovaný, avšak po jeho určité adaptaci je nyní osvětlený a vytápěný.

Číslo dne: 6Šest měsíců by měla trvat revitalizace Karlínského náměstí. Radnice Praha 8 na obnovu náměstí přispěje částkou 6,5 milionů korun. V rámci revitalizace budou obnoveny pěší cesty, herní prvky do prostoru dětského hřiště, proběhnou vegetační úpravy a omlazení zeleně.

Autor: Redakce

4.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Robbie Williams.

Pař jako Rus, zpívá Robbie Williams v novince, kterou přiveze i do Prahy

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

DOTYK.CZ

Praha různýma očima - jako dějiště bollywoodského snímku i v díle ruského poety

/ VIDEO / Většina videí Prahy se zaměřuje na známá místa a pamětihodností, jako je Pražský hrad, Karlův most a Staroměstské náměstí. Ale na Prahu se dá dívat i jinak. Shodou okolností to teď ukazuje hned několik snímků.

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) příští týden absolvuje další dvě bilanční schůzky s ministry, při kterých v závěru volebního období rekapituluje splněné a nesplněné části vládního programového prohlášení. V pondělí bude jednat s ministrem pro lidská práva a legislativu Janem Chvojkou (ČSSD), v úterý s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO). Sdělil to dnes tiskový odbor Úřadu vlády.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení