VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Mapový portál Prahy 2 má novinku

Praha - Mapový portál druhé městské části nově nabízí zobrazení map i na mobilních telefonech. Zatím jenom dva typy. Mapu obchodů a služeb, jež zahrnuje na 1800 podniků, a mapu parkování a bezbariérových přístupů. Není to jediná novinka za krátkou dobu. Minulý měsíc portál představil katalog škol, které městské část zřizuje.

14.12.2015
SDÍLEJ:

Od listopadu je na oficiálním mapovém portálu Prahy 2 k dispozici také Katalog škol zřizovaných městskou částí. I ten obsahuje širokou škálu informací včetně 19 interaktivních karet s podrobnými informacemi o základních a mateřských školách.Foto: www.praha2.cz

V něm je možné dohledat o každé škole detailní informace třeba o počtu tříd, kapacitě školy, počtu nových nebo nepřijatých žáků.

Růžová limuzína brázdila Karlův mostPolicisté v noci na sobotu řešili kuriózní případ. Obří růžová limuzína, známá z ulic Plzně, přejela Karlův most ve směru ke Křížovnickému náměstí. Řídil ji devětadvacetiletý muž, pravděpodobně namol opilý. Přestože odmítl test na alkohol, pravděpodobně přijde o řidičák a hrozí mu padesátitisícová pokuta.

Trojka opravila Lukášovu uliciV lednu se trojka chystá zkolaudovat schodiště a přilehlé okolí v ulici Lukášova, které umožní průchod z ulice na cyklostezku pod vrchem Vítkov. Během oprav Lukášovy došlo k odstranění stávajícího betonového schodiště včetně zábradlí. Na novém schodišti lidé najdou vyvýšené sedacími stupně s lavičkami, došlo také ke zpevnění svahů geotextilií. „Dosud končila Lukášova ulice jako slepá komunikace na hraně parku Vítkov, touto stavební úpravou došlo k propojení parků Parukářky a Vítkova. V ulici Lukášova byly namísto nevyhovujících dřevin dosázeny nové stromy, samotná plocha ulice je navržena jako pěší zóna s omezeným vjezdem vozidel pro zásobování a rezidenty," popsal úpravy zástupce starostky Ivan Holeček.

Začíná projekt pro aktivní senioryVe středu 16. prosince se v kulturním centru Vozovna na Žižkově koná zahájení projektu Fresh senior na třetí městské části. V rámci projektu se až do února budou v centru konat nejrůznější setkání, kurzy či filmové projekce, určené pro aktivní seniory. Na slavnostním zahájení, které ve středu začíná ve čtyři hodiny odpoledne, se návštěvníci mohou těšit na Rukodělné dílny s vánoční tématikou pod vedením akademické malířky Milady Gabrielové, hudební vystoupení skupiny Staročeští koledníci a vánoční punč. Zváni jsou všichni bez rozdílu věku.

Starobohnické vánoční těšení už posedméV neděli 20. prosince se od 12 do 18.30 hodin uskuteční na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích sedmý ročník Starobohnického vánočního těšení, který připravila radnice Prahy 8 společně s Římskokatolickou farností Bohnice. „Pro návštěvníky jsou připraveny tradiční vánoční trhy, hudební vystoupení či dílny pro děti. Vše v duchu křesťanských tradic," řekla místostarostka Alena Borhyová, pod jejíž záštitou se setkání uskuteční. Program Starobohnického vánočního těšení začne fanfárou v pravé poledne, po níž následuje slavnostní zahájení za účasti paní Aleny Borhyové a pátera místní farnosti Pavla Klimoviče.

Spolky na patnáctce se představily lidemVe Spolkovém domě v Boloňské ulici na území patnácté městské části se pod jednou střechou pravidelně schází Obec baráčníků, Svaz důchodců ČR aktivní senioři, Společnost Antonína Švehly, Křesťanské společenství Praha a taneční spolek Calypso. Jednotlivé spolky představily minulý týden své aktivity veřejnosti během dne otevřených dveří. Všichni příchozí byli také na Rychtě baráčníků přivítáni tradičně chlebem a solí a mohli si prohlédnout vystavené kroje i prapor a dozvěděli se, jak probíhá zasedání Konšelstva Obce baráčníků.

V Praze se bruslí pod širým nebemNa několika místech v metropoli se v uplynulých dnech otevřela venkovní kluziště. I přes poměrně teplé počasí mohou lidé nazout brusle v historickém centru na Ovocném trhu, či v areálu Na Františku. Ledová plocha je k dispozici také na Žižkově, nebo ve sportovním parku Gutovka. Více se dočtete ZDE.

Dobrá zpráva pro PražanyHlavní město nabízí o Vánocích pestrý program. Na Štědrý den mohou Pražané vyrazit do botanické či zoologického zahrady nebo do trojského útulku. Živý betlém bude k vidění na Chvalském zámku, tradičně v první a druhý svátek vánoční také na Pražském hradě. Více se dočtete ZDE.

Číslo dne: 100Sté výročí pražského divadla Rokoko v sobotu ukončila dvě slavnostní představení nazvaná 100 let ve 100 minutách, v nichž herci návštěvníkům představili historii scény.

Autor: Redakce

14.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil 26. května v Praze na tiskové konferenci.
17

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení