VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Koupaliště Šeberák a Hostivař stále trápí sinice

Praha - Pražská koupaliště bojují se sinicemi. nejhůře na tom je Šeberák a Hostivař, voda tu dokonce nově není vhodná ke koupání.

17.7.2017
SDÍLEJ:

Koupaliště Šeberák. Ilustrační foto. Foto: Archiv VLP

Zhoršenou průhlednost hlásí koupaliště Džbán a Motol. Naopak Radotín a v Divoká Šárka si stále drží výbornou kvalitu vody. Na šesti koupalištích sleduje stav vody Hygienická stanice hlavního města.

Révové nádvoří Klementina ožívá festivaly  Národní knihovna organizuje letní akce. Na Révovém nádvoří Klementina se uskutečnilo zahájení festivalů Hudba pod hvězdami a Léto v Klementinu. V rámci akcí se návštěvníci můžou těšit na koncerty, balety, muzikály i činohry. Například zítra se zde od 20 hodin uskuteční balet Romeo a Julie v podání souboru A-Z.

Nově založený les obklopí louky  Les Robotku, který mezi Běchovicemi a Dubčí na podzim založily Lesy hlavního města, obklopí luční porosty. Okolní plochy lesa, který se nachází blízko Lítožnických rybníků, totiž lesníci zatravní. Prostor o velikosti 16 hektarů zaroste směs složená z jílku vytrvalého, bojínku lučního, kostřavy luční, lipnice luční či jetele plazivého. Travnaté plochy v budoucnu návštěvníkům nabídnou další možnost k relaxaci. Přispějí také k druhovému obohacení areálu.

Lysolajské letní kino startuje  Promítání pod širým nebem začíná v Lysolajích ve čtvrtek 20. července ve 21 hodin, a to českým filmem Teorie tygra, další týden pak naváže snímek Bezva ženská na krku. Letní kino bude promítat vždy ve čtvrtek až do prvního zářijového týdne v atriu Základní školy Járy Cimrmana. Deky, sedáky a občerstvení je třeba mít s sebou.

Kvůli uzavírce ulice musí na Zbraslavi uhnout i autobusy  S drobnou změnou trasy a zastávek linky městské hromadné dopravy číslo 255 musí až do posledního červencového pátku počítat cestující v oblasti Zbraslavi. Vyžádala si je částečná uzavírka ulice K Přehradám na levém břehu Vltavy. Zatímco ve směru jízdy k zastávce Sídliště Stodůlky se trasa nemění, ve směru na Zbraslavské náměstí je dočasně zrušena zastávka Most Závodu míru – a k provizornímu nástupišti je přemístěna i výstupní zastávka Zbraslavské náměstí (napříč náměstím do prodloužení Bartoňovy ulice).

Autor: Jana Kašparová, Milan Holakovský

17.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Gabriela Blažková (vlevo) z Archeologického ústavu AV ČR převzala v Praze od Alice Valkárové Cenu předsedkyně Grantové agentury ČR

Jak se žilo v renesanci na Pražském hradě, ukázal oceněný výzkum

Věda a výzkum. Ilustrační foto.

Výzkumu se v Česku daří, ocenění dnes získá devět projektů

Koridor má další zpoždění, SŽDC musí znovu posoudit nabídku firem

Správa železniční dopravní cesty musí znovu přezkoumat nabídku sdružení firem vedených společností Metrostav, které hodnotící komise navrhla jako vítěze soutěže na modernizaci koridoru mezi vinohradskými tunely a stanicí Praha Hostivař.

V 95 letech zemřela Věra Ždichyncová, tanečnice a někdejší sólistka baletu ND

Ve věku 95 let zemřela v pondělí 18. září Věra Ždichyncová, tanečnice, pedagožka a někdejší sólistka baletu Národního divadla (ND). Ve středu to uvedl mluvčí ND Tomáš Staněk. Věra Ždichyncová získala v roce 2014 cenu Thálie za celoživotní taneční mistrovství.  

Na transplantaci dítě čekalo s mechanickým srdcem mimo tělo

Čtyři měsíce s mimotělním mechanickým srdcem strávilo ve Fakultní nemocnici v Motole dítě, které čekalo na transplantaci srdce. Lékaři museli zvolit toto náročné řešení, protože malému pacientovi selhávalo vlastní srdce a problém se už nedal zvládnout pomocí léků. Unikátní předtransplantační péče i transplantace se zdařily a dítě je už v domácí péči. Uvedla to nemocnice v dnešní tiskové zprávě.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení