VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Byl to šok, řekl o požáru paláce Jan Kočka

Praha - Žádné důležité matriály, související s podnikáním jeho rodiny, podle něho neshořely. Dvacet zaměstnanců úklidové firmy Jana Kočky přišlo kvůli požáru o práci.

17.10.2008 1
SDÍLEJ:

Jan Kočka odjíždí 16. října z policejní rekonstrukce vraždy jeho syna, kterého zastřelil o několi dní dříve podnikatel Ďuričko v restauraci Monarch. Foto: Ivan Babej

„Celá naše rodina je šokována a zarmoucena včerejší událostí,“ okomentoval požár Průmyslového paláce jeho provozovatelJan Kočka.

Plameny zcela zničily levé křídlo historické secesní budovy. „Kategoricky popírám veškeré mediální spekulace naznačující, že v budově byly uloženy důležité písemné, účetní materiály či smlouvy, související s podnikatelskou činností mé rodiny. Naše rodina měla k dispozici v přilehlém objektu Průmyslového paláce pouze sklad technického materiálu. Ostatní prostory Průmyslového paláce využívala pro svou činnost výhradně společnost Incheba, která je nájemcem celého Výstaviště. V tuto chvíli nejde ani tak o podnikání, jako spíš o bolestnou citovou ztrátu. Celou naší rodinu váže k místu silné pouto. Celé čtvrtstoletí jsme zde budovali a provozovali zázemí pro kulturní akce a strávili zde podstatnou část života.“ uvedl v oficiálním tiskovém prohlášení Kočka.

I advokát rodiny Josef Lžičař vnímá požár jako pokračující tragédii Kočkových. „Nedovoluji si spekulovat o příčině požáru. O tom, zda byl či nebyl zapálen úmyslně a v souvislosti s vraždou Václava Kočky mladšího. To musí vyšetřit policie. Jisté ale je, že dvacet zaměstnanců úklidové firmy Jana Kočky přišlo požárem budovy rázem o práci,“ řekl Deníku Lžčař.

Rozhovor s Janem Kočkou

Vnímáte požár na pražském Výstavišti jako útok na Vaši rodinu?

Nikoliv. Má rodina se rozhodně nedomnívá, že by šlo o útok na nás a pokud někde něco takového zaznělo, je to čirá dezinformace. Podle všech indicií a posledních zjištění, které jsme se dozvěděli až den po požáru, šlo o nešťastnou náhodu, se kterou nemáme nic společného.

V některých médiích zazněla informace o tom, že v plamenech skončili některé důležité dokumenty. Můžete to okomentovat?

Důrazně popírám, že by ve zničeném objektu shořely jakékoliv písemné dokumenty týkající se podnikatelské činnosti naší rodiny.

Jak velkou část zničeného levého křídla Průmyslového paláce jste měl pronajatou?

Uvnitř jsme měli pronajatý pouze malý sklad, ve kterém je uskladněna technika pro údržbu zázemí paláce. Je smutné, že dvacet zaměstnanců úklidové firmy přišlo na nějaký čas o práci.

Vnímáte jakoukoliv spojitost požáru s tragédií, která minulý týden postihla vaši rodinu?

Rozhodně ne a pokud jsem něco podobného v návalu emocí prohlásil, beru to zpět. Znovu opakuji, že požár a vražda mého bratra nemají absolutně nic společného.

Autor: Jakub Krupka

17.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Předseda ODS Petr Fiala poskytl 21. září v Praze rozhovor Deníku.
15

Petr Fiala: Vyčistíme právní džungli, ve které se už nikdo nevyzná

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO
4

Ultimátum taxikářů vypršelo. Na příští týden chystají protestní jízdu

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Dnes končí astronomické léto, nastává podzimní rovnodennost

Dnes přesně ve 22:02 středoevropského letního času začne astronomický podzim. Slunce vstoupí do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost. To je okamžik, kdy se střed Slunce nachází právě nad zemským rovníkem, takže rovnoměrně osvětluje obě polokoule. Díky tomu mají den a noc téměř stejnou délku.

Jak se žilo v renesanci na Pražském hradě, ukázal oceněný výzkum

Kdo na Pražském hradě pěstoval alchymii nebo kdo si mohl dovolit tehdy módní malovanou keramiku, naznačuje výzkum archeoložky Gabriely Blažkové. Podrobně popsala a zařadila do širších souvislostí cenné nálezy z odpadních jímek, o kterých se sice vědělo již od 20. a 30. let minulého století, dosud se však jimi nikdo soustavně nezabýval. Blažková za svou práci dnes převzala cenu předsedkyně Grantové agentury ČR.

Výzkumu se v Česku daří, ocenění dnes získá devět projektů

Nejlepší projekty v základním i aplikovaném výzkumu ocení dnes dvě státní organizace, které poskytují peníze pro tuto oblast. Ceny jdou napříč obory, převezme je například archeoložka věnující se průzkumům v okolí Pražského hradu, hydrobiolog zaměřující se na stav Šumavy či firma, která vyvinula "rostoucí" endoprotézy pro děti. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení