VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koalice Vlasta chtěla odvolat starostu. Jejich pokus byl však neúspěšný

Praha - Šestnácté zasedání městské části Prahy 10 se ani tentokrát neobešlo bez slovních přestřelek mezi koalicí a opozicí. Ostré výměny názorů vygradovaly až k pokusu o odvolání starosty Vladimíra Nováka.

14.6.2017 AKTUALIZOVÁNO 14.6.2017
SDÍLEJ:

Vladimír Novák. Foto: ČTK

Návrh na jeho odvolání podala koalice Vlasta. Podle jejích vyjádření si Praha 10 zaslouží starostu, který jedná ve veřejném zájmu, důstojně a na výši.

Starosta opakovaně chybí na jednání

Opozice kritizuje starostu Prahy 10 především kvůli tomu, že má jako odpovědný radní v roli hosta nízkou účast na jednáních finančního výboru a výboru životního prostředí. „Starosta Novák opakovaně chybí na jednáních o rozpočtu, za který nese politickou odpovědnost. Na tomto zastupitelstvu pak spustil obstrukci tím, že četl jako telefonní seznam položky rozpočtu, které měl každý před sebou," uvedla předsedkyně zastupitelského klubu koalice Vlasta.

Hnutí Ano koalici Vlasta v zařazení bodu o odvolání starosty do programu jednoznačně podpořilo. „Považovali jsme celé jednání pana starosty za nedůstojné, nekompetentní a neodborné" okomentovala celou věc Radmila Kleslová.

Opozice se tím snaží jen zviditelnit 

Podle mluvčího Prahy 10 Víta Nováka se ale o žádnou obstrukci nejednalo, jelikož se na Vladimíra Nováka obrátilo několik občanů s žádostí o vysvětlení a výčet některých položek týkajících se plnění rozpočtu. Proto bylo jejich přednesení nutné.

„Opozice se tím gestem jen chce zviditelnit, ale z reálného hlediska to nic neznamená," říká mluvčí. „Je nesmysl, že by Vladimír Novák neměl podporu koalice. O tom svědčí i fakt, že bod o jeho odvolání nebyl ani zařazený do programu," doplnil mluvčí Vít Novák s tím, že v koalici museli dopředu vědět, že s tím nemají šanci na úspěch. „Je to účelové a trapné, pokusit se bez vyjednání jakékoli podpory odvolat starostu," dodává mluvčí Prahy 10 Vít Novák.

Autor: Andrea Grubnerová

14.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na Dvořákově Praze Jiřího Bělohlávka nahradí Hrůša a Altrichter

Jiří Bělohlávek.

Bělohlávka v ČF zastoupí dirigenti Altrichter, Hrůša a Netopil

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Ostatky Horákové jsou 67 let po její popravě stále neznámo kde

Praha - Ani 67 let po justiční vraždě právničky Milady Horákové není zřejmé, jak komunistický režim naložil s jejími ostatky. 

Záchranáři nově sídlí v Radotíně. Na řadě jsou Ruzyně a Strašnice

Praha – Nové prostory v areálu hasičské stanice v Radotíně, kam přestěhovali svou výjezdovou základnu z průmyslového objektu v nedalekých Lahovicích stojícím na území ohroženém povodní, otevřeli v úterý pražští záchranáři.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies