VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé mají jednat ve Špindlerově Mlýně

PRAHA 5 - Stopadesátikilometrovou cestu budou muset v září s největší pravděpodobností překonat občané páté městské části, kteří se budou chtít zúčastnit schůze svého zastupitelstva. Podle záměru vedení radnice Prahy 5 se totiž má první poprázdninové jednání zastupitelů uskutečnit v hotelu Alpina ve Špindlerově Mlýně.

14.8.2007
SDÍLEJ:

CHTĚJÍ ZDE HLASOVAT. Hotel Alpina ve Špindlerově Mlýně.Foto: www.hotelalpina.cz

Právě ten se chystá radnice vyměnit za 22 tisíc metrů čtverečních velký pozemek v Jinonicích. „Zítra se programem včetně přesunu do Špindlerova Mlýna bude zabývat rada,“ potvrdil Deníku zastupitel Ondřej Gál (ODS).

Starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS) včera informaci nepotvrdil, ale ani nevyvrátil: „Nyní mohu potvrdit to, že zastupitelstvo naší městské části se bude konat třináctého září,“ řekl Deníku.

Cesta je už naplánována

Opozice ale má informace, že toto výjezdní zasedání už je naplánováno: „Mělo by to vypadat tak, že se první polovina odehraje dopoledne na radnici a potom se zastupitelé přesunou do hotelu, kde proběhne zbylá část zasedání,“ popsal včera chystaný program zastupitel Lukáš Budín (SZ).

Podle jeho stranického kolegy Ondřeje Velka radnice už řeší nedostatek ubytovacích kapacit v hotelu. „Když se zinventarizoval počet pokojů, tak se zjistilo, že se do nich úředníci nevejdou. Musely by se pronajmout ještě další pokoje v jiných budovách, aby tam všichni mohli být,“ svěřil se Deníku Velek.

Jde o porušení zákona

Podle autora zákona o svobodném přístupu k informacím Oldřicha Kužílka by ale usnesení přijatá na takovém zasedání nebyla platná: „Jde o velmi brutální porušení zákona, protože zastupitelstvo konané v takové vzdálenosti od obce není veřejné. Ač mohou zastupitelé tvrdit, že na schůzi může přijít kdokoliv, nebude tím splněna materiální podstata zákona,“ argumentoval Kužílek.

Jedním z bodů programu schůze má být schválení směny zmíněného hotelu za pozemek v Jinonicích, který patří městské části Praha 5. Proti tomuto záměru ovšem ostře protestovala opozice již na červnovém jednání, kdy byl schválen záměr provést výměnu. Jako argumenty vyzdvihovala především cenu pozemku, která byla soudním znalcem vyčíslena na čtyřicet osm milionů korun. Opozičním zastupitelům se zdá, především kvůli své svýhodné poloze v blízkosti metra a obchodního centra, nízká. /Proto podle nich nejde o adekvátní směnu.

Cesta k hotelu neexistuje

K hotelu prý navíc v zimě neexistuje přístupová cesta a polovina ředitelů škol z Prahy 5 zastupiteli Janu Martincovi (SZ) písemně potvrdila, že rekreační zařízení nebudou pro žáky využívat. Za opozici se postavil i bývalý primátor Jan Kasl. Podle něho radnice chatu nepotřebuje. Pokud se chce starat o dovolenou úředníků, má jim prý na ni přispívat. Starosta Milan Jančík ale za plánovanou směnou tvrdě stojí a tvrdí, že hotel budou hojně využívat studenti, senioři, zaměstnanci úřadu a zastupitelé.

14.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil 26. května v Praze na tiskové konferenci.
17

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení