Komunistické demonstrace před americkou ambasádou se zúčastnilo přibližně sto demonstrantů. V pět hodin ji zahájili mladí komunisté. „Přišli jsme vyjádřit odpor s imperialistickou politikou USA,“ řekl jeden z jejich mluvčích. Do jeho projevu se ale ozývalo skandování „Vítejte, pane Bushi!“ od jednoho z antikomunistických odpůrců demonstrace. V záplavě rudých vlajek bylo možné zahlédnout i vlajku Spojených států, kterou držel aktivista Jan Šinágl. Po půl šesté se komunisté vydali směrem na Pohořelec na hlavní demonstraci iniciativy Ne základnám.

Zhruba tisíc účastníků zde přivítalo divadelní představení, ve kterém byl Bush odsouzen k veřejně prospěšné práci. „Bushi, jdi pracovat,“ skandoval zatím jednotný dav. Jenže hned v prvním projevu organizátoři vyzvali mladé komunisty, aby schovali prapory se srpy a kladivy. Poté část mladých komunistů protest opustila. Demonstrace pokračovala projevy starosty Trokavce Jana Neorala, zpěvem písně „Kuš, mister Bush“ či vystoupením bývalého amerického vojáka Toma Cassidy.

Anarchisté se vydali na pochod Prahou. Nejprve se pokusili prorazit policejní zátarasy a dostat se do oblasti u Hradu, která je uzavřena. Těžkooděnci mezi ně vtrhli a vytlačili je.

Další anarchisté dorazili až k rezidenci amerického velvyslance v Bubenči. Asi tři desítky zůstaly u budovy rezidence v obklíčení těžkooděnci. Policisté jim postupně kontrolovali doklady. Na policejních služebnách nakonec skončili dva lidé. K závažnějším incidentům ale nedošlo. Mluvčí pražské policie Iva Knolová označila krátce před 22. hodinou situaci v Praze za klidnou.