VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bláto na hasičské svatbě nevadí. Když je povodeň…

Praha – Mezi svatebními hosty byli nejen chlapi ze sousedství, ale také hasiči z Prahy, Ústecka, Liberecka, Královéhradecka, a dokonce i z jižní Moravy. Ve stavu, jak se obyčejně na sváteční události nechodí, unavení a špinaví, ale usměvaví a plní humoru. Tak to vypadalo v sobotu v Černošicích na Praze-západ, kde do sledu povodňových událostí, s nimiž se zde hasiči urputně potýkají již přes týden, vtrhla radostná událost. Svatba. Ženil se člen Sboru dobrovolných hasičů Mokropsy. Se svou vyvolenou Maruškou si Ano řekl člen zásahové jednotky Jirka Janoušek. Technik a strojník, který má mimo jiné specializaci lezce, nositele dýchací techniky či obsluhy motorové pily.

9.6.2013
SDÍLEJ:

Hasičská svatba v ČernošicíchFoto: SDH Mokropsy

Třebaže nelze říci, že svatba místní hasiče zaskočila, do jejich aktuální činnosti skutečně vtrhla jako velká voda. Kvůli povodním totiž už přes týden mají napilno – a mnozí jsou třeba i dva dny v plném nasazení, aniž viděli postel. Navíc přišli o obvyklé zázemí, protože jejich zbrojnice se přestavuje, a tak jim jako základna slouží dílny a garáže. Žádné překážky ale nejsou dost velké na to, aby je hasiči nedokázali překonat – a tak si povodňovou svatbu – pochopitelně dlouho předem plánovanou do zcela jiných podmínek – nenechali ujít nejen místní, ale i hasiči z dalších míst republiky, kteří nyní v povodňových oblastech na Praze-západ pomáhají. Na čerpání lagun a sklepů bylo v sobotu v Černošicích nasazeno 12 jednotek, z nichž se většina ráno přeskupovala u osady V Topolích k vyčerpání poslední laguny.

Šlo to tedy ráz na ráz: pohnout v noci kostrou, aby se všechno stihlo, od osmé ráno natahat bratru tři kilometry hadic – a když se po půl jedenácté rozburácely stroje, hurá na obřad. Jasně, že bez převlékání, a jasně, že jen na chvilku. Ale tak slavný den v životě nejen jednoho páru, ale celé „hasičské rodiny" prostě nejde vynechat. Na to jsou hasiči partou příliš semknutou.

U čerpadel tak zůstaly jen redukované osádky – a kdo mohl, nenechal si ujít obřad, následovaný přenesením nevěsty přes hadici. Na dlouhé legrácky ale čas nebyl: rychle poblahopřát, pustit na oslavu sirénu hasičských vozů zablácených tak, jak si jejich posádky jen na půlhodinku odskočily z terénu – a zase zpátky k vodě. K laguně či chatám u Berounky. A ženich, třebaže si na sváteční sako navlékl za smíchu přihlížejících hasičkou výstroj jen na pár okamžiků, slíbil, že kamarádi bez jeho pomoci nezůstanou dlouho…

Autor: Milan Holakovský

9.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Proluka na Vítězném náměstí.

Praha 6 chystá dohodu s investorem proluky na Vítězném náměstí

Propadnutí vozovky na Karlově náměstí.
AKTUALIZOVÁNO
10

Po havárii vodovodu se propadla povozka na Karlově náměstí

Povinná předškolní docházka omezí svobodu výběru školky

Praha - Rodiče předškoláků musí od září povinně přihlásit své dítě do školky. Někteří je budou nuceni umístit jinam, než kam by chtěli. Garanci místa totiž budou mít jen tam, kde mají trvalé bydliště.

DOTYK.CZ

Chyťte doktora! Nemocnice kupují studenty i za 100 000 korun

Více než třetina špitálů láká adepty medicíny na štědrá stipendia, vyplývá z ankety regionálních redakcí Deníku. Další nemocnice to plánují.

O víkendu vypukne v pražské zoo masopustní veselí

Praha - V sobotu 25. února vypukne v pražské zoo masopustní veselí. Pro děti i dospělé je připraven bohatý program – žonglérské dílny, výroba masek, slavnostní průvod vedený souborem Chůdadlo, záchrana princezny a samozřejmě nebudou chybět ani staročeské hody. Děti do 15 let, které v sobotu přijdou do zoo v masce nebo převleku, mají vstup za 1 korunu.

Žena porodila přímo v autobuse, lékaři přijeli pozdě

Žena cestující v autobuse přivedla na svět dnes ráno před stadionem Sparty na pražské Letné chlapce, a to ještě před příjezdem sanitky. Záchranáři poté matku i čerstvě narozené dítě ošetřili a převezli do motolské nemocnice. Informovala o tom mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies