VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bláto na hasičské svatbě nevadí. Když je povodeň…

Praha – Mezi svatebními hosty byli nejen chlapi ze sousedství, ale také hasiči z Prahy, Ústecka, Liberecka, Královéhradecka, a dokonce i z jižní Moravy. Ve stavu, jak se obyčejně na sváteční události nechodí, unavení a špinaví, ale usměvaví a plní humoru. Tak to vypadalo v sobotu v Černošicích na Praze-západ, kde do sledu povodňových událostí, s nimiž se zde hasiči urputně potýkají již přes týden, vtrhla radostná událost. Svatba. Ženil se člen Sboru dobrovolných hasičů Mokropsy. Se svou vyvolenou Maruškou si Ano řekl člen zásahové jednotky Jirka Janoušek. Technik a strojník, který má mimo jiné specializaci lezce, nositele dýchací techniky či obsluhy motorové pily.

9.6.2013
SDÍLEJ:

Hasičská svatba v ČernošicíchFoto: SDH Mokropsy

Třebaže nelze říci, že svatba místní hasiče zaskočila, do jejich aktuální činnosti skutečně vtrhla jako velká voda. Kvůli povodním totiž už přes týden mají napilno – a mnozí jsou třeba i dva dny v plném nasazení, aniž viděli postel. Navíc přišli o obvyklé zázemí, protože jejich zbrojnice se přestavuje, a tak jim jako základna slouží dílny a garáže. Žádné překážky ale nejsou dost velké na to, aby je hasiči nedokázali překonat – a tak si povodňovou svatbu – pochopitelně dlouho předem plánovanou do zcela jiných podmínek – nenechali ujít nejen místní, ale i hasiči z dalších míst republiky, kteří nyní v povodňových oblastech na Praze-západ pomáhají. Na čerpání lagun a sklepů bylo v sobotu v Černošicích nasazeno 12 jednotek, z nichž se většina ráno přeskupovala u osady V Topolích k vyčerpání poslední laguny.

Šlo to tedy ráz na ráz: pohnout v noci kostrou, aby se všechno stihlo, od osmé ráno natahat bratru tři kilometry hadic – a když se po půl jedenácté rozburácely stroje, hurá na obřad. Jasně, že bez převlékání, a jasně, že jen na chvilku. Ale tak slavný den v životě nejen jednoho páru, ale celé „hasičské rodiny" prostě nejde vynechat. Na to jsou hasiči partou příliš semknutou.

U čerpadel tak zůstaly jen redukované osádky – a kdo mohl, nenechal si ujít obřad, následovaný přenesením nevěsty přes hadici. Na dlouhé legrácky ale čas nebyl: rychle poblahopřát, pustit na oslavu sirénu hasičských vozů zablácených tak, jak si jejich posádky jen na půlhodinku odskočily z terénu – a zase zpátky k vodě. K laguně či chatám u Berounky. A ženich, třebaže si na sváteční sako navlékl za smíchu přihlížejících hasičkou výstroj jen na pár okamžiků, slíbil, že kamarádi bez jeho pomoci nezůstanou dlouho…

Autor: Milan Holakovský

9.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení