VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bláto na hasičské svatbě nevadí. Když je povodeň…

Praha – Mezi svatebními hosty byli nejen chlapi ze sousedství, ale také hasiči z Prahy, Ústecka, Liberecka, Královéhradecka, a dokonce i z jižní Moravy. Ve stavu, jak se obyčejně na sváteční události nechodí, unavení a špinaví, ale usměvaví a plní humoru. Tak to vypadalo v sobotu v Černošicích na Praze-západ, kde do sledu povodňových událostí, s nimiž se zde hasiči urputně potýkají již přes týden, vtrhla radostná událost. Svatba. Ženil se člen Sboru dobrovolných hasičů Mokropsy. Se svou vyvolenou Maruškou si Ano řekl člen zásahové jednotky Jirka Janoušek. Technik a strojník, který má mimo jiné specializaci lezce, nositele dýchací techniky či obsluhy motorové pily.

9.6.2013
SDÍLEJ:

Hasičská svatba v ČernošicíchFoto: SDH Mokropsy

Třebaže nelze říci, že svatba místní hasiče zaskočila, do jejich aktuální činnosti skutečně vtrhla jako velká voda. Kvůli povodním totiž už přes týden mají napilno – a mnozí jsou třeba i dva dny v plném nasazení, aniž viděli postel. Navíc přišli o obvyklé zázemí, protože jejich zbrojnice se přestavuje, a tak jim jako základna slouží dílny a garáže. Žádné překážky ale nejsou dost velké na to, aby je hasiči nedokázali překonat – a tak si povodňovou svatbu – pochopitelně dlouho předem plánovanou do zcela jiných podmínek – nenechali ujít nejen místní, ale i hasiči z dalších míst republiky, kteří nyní v povodňových oblastech na Praze-západ pomáhají. Na čerpání lagun a sklepů bylo v sobotu v Černošicích nasazeno 12 jednotek, z nichž se většina ráno přeskupovala u osady V Topolích k vyčerpání poslední laguny.

Šlo to tedy ráz na ráz: pohnout v noci kostrou, aby se všechno stihlo, od osmé ráno natahat bratru tři kilometry hadic – a když se po půl jedenácté rozburácely stroje, hurá na obřad. Jasně, že bez převlékání, a jasně, že jen na chvilku. Ale tak slavný den v životě nejen jednoho páru, ale celé „hasičské rodiny" prostě nejde vynechat. Na to jsou hasiči partou příliš semknutou.

U čerpadel tak zůstaly jen redukované osádky – a kdo mohl, nenechal si ujít obřad, následovaný přenesením nevěsty přes hadici. Na dlouhé legrácky ale čas nebyl: rychle poblahopřát, pustit na oslavu sirénu hasičských vozů zablácených tak, jak si jejich posádky jen na půlhodinku odskočily z terénu – a zase zpátky k vodě. K laguně či chatám u Berounky. A ženich, třebaže si na sváteční sako navlékl za smíchu přihlížejících hasičkou výstroj jen na pár okamžiků, slíbil, že kamarádi bez jeho pomoci nezůstanou dlouho…

Autor: Milan Holakovský

9.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Na Dvořákově Praze Jiřího Bělohlávka nahradí Hrůša a Altrichter

Jiří Bělohlávek.

Bělohlávka v ČF zastoupí dirigenti Altrichter, Hrůša a Netopil

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Ostatky Horákové jsou 67 let po její popravě stále neznámo kde

Praha - Ani 67 let po justiční vraždě právničky Milady Horákové není zřejmé, jak komunistický režim naložil s jejími ostatky. 

Záchranáři nově sídlí v Radotíně. Na řadě jsou Ruzyně a Strašnice

Praha – Nové prostory v areálu hasičské stanice v Radotíně, kam přestěhovali svou výjezdovou základnu z průmyslového objektu v nedalekých Lahovicích stojícím na území ohroženém povodní, otevřeli v úterý pražští záchranáři.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies