Špotáková se šestým vítězstvím zařadila v této statistice na druhé místo české historie po bok diskařů Ludvíka Daňka a Imricha Bugára a běžkyně Jarmily Kratochvílové. Nejvíce titulů mají na kontěkoulařka Helena Fibingerová a oštěpař Jan Železný, kteří zvítězili sedmkrát. Kromě Daňka všichni ale některé své tituly získali v době, kdy byla anketa ještě rozdělena na mužskou a ženskou kategorii.

Trenérem roku se stal favorizovaný kouč oštěpařů Jan Železný, který tak obhájil loňské vítězství, nejlepším juniorem roku je chodkyně a běžkyně Anežka Drahotová a objevem roku se stal Veselý. Mistři Evropy z Helsinek čtyřstovkař Pavel Maslák a tyčkařka Jiřina Svobodová obsadili čtvrté, respektive páté místo. Halový vicemistr světa v běhu na 800 metrů Jakub Holuša byl sedmý, před něj se dostala vicemistryně Evropy v běhu na 400 metrů Denisa Rosolová.

Jednatřicetiletá Špotáková v letošní sezoně šampionát v Helsinkách vynechala a vyplatilo se jí to, neboť v Londýně obhájila vítězství z Pekingu. Hejnová si na olympiádě naopak spravila chuť po zklamání na mistrovství Evropy, kde skončila bez medaile a porazila ji i tréninková kolegyně Denisa Rosolová, která vybojovala senzační stříbrnou medaili. Veselý navíc vyhrál také hodnocení Diamantové ligy.

Na galavečer v pražském hotelu Ambassador – Zlatá husa, který moderovali Aleš Háma a Monika Absolonová, přijeli atleti v limuzínách a dostali mimo jiné i zlaté cihličky. V průběhu večera vystoupili také kapela Charlie Straight, vokální skupina Fragile či Karel Gott. Na pódiu se předvedly při zpěvu na hit skupiny Spice Girls také „Rychlý holky" Hejnová, Rosolová, Bergrová a Bartoničková.

Do padesáté ankety Českého atletického svazu se letos zapojilo 152 trenérů, funkcionářů a zástupců médií, což je nejvíce od roku 1998.