VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

AKTUALIZOVÁNO
4.9.2017

Co řekneme, to splníme. TOP 09 chce jeden elektronický účet pro každého občana

Jako jedinou pravicovou proevropskou stranu, která chce vládu práva, nikoli vůdců, představil Miroslav Kalousek svoji TOP 09. Zahájil tím tak horkou fázi kampaně.

4.9.2017

Aplikace eGovernmentu: "Co dělat když" má pomoci s orientací

Ministerstvo vnitra spustilo aplikaci, která má lidem pomoci při řešení důležitých životních situací. Obsahuje návody, jaké instituce musejí lidé navštívit pro vyřízení různých dokladů, navigaci k nejbližším úřadu či na služebnu policie. Program „Co dělat když…“ si lidé mohou zadarmo stáhnout do mobilních telefonů, k dispozici bude také na internetu.

4.9.2017

Na ČVUT spustili zkušebnu pro výrobní linky v chytrých továrnách

Praha - Základnu pro zkušební výrobní linky, na kterých zadané úkoly vykonávají roboti, spustili dnes na Českém vysokém učení technickém (ČVUT). Takzvaný Testbed pro Průmysl 4.0 budou moci využít firmy, aby si otestovaly výrobu v chytrých továrnách předtím, než ji spustí naostro. V Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC), který je součástí ČVUT, za tímto účelem vzniklo také nové centrum. V pondělí zahájilo provoz.

4.9.2017

V učňovských oborech si můžete vydělat jako poslanec, řekl první den školy Zeman

Prezident Miloš Zeman (72) se dnes dopoledne nejprve sešel s vedením Střední školy technické v Praze – Akademií řemesel Praha, poté přišel pozdravit a podebatovat s učni 1. ročníků.

4.9.2017

KRÁTCE: Oprava u Albertova omezuje městskou dopravu

Praha - V sobotu začala rekonstrukce tramvajové trati mezi zastávkami Albertov a Otakarova. Obousměrná výluka tam potrvá až do 8. prosince. Kvůli opravám bude do 27. 9. v jednom směru mimo provoz také trať Výtoň Albertov Karlovo náměstí.

4.9.2017

Lidé si připomenou biskupa Gorazda, oběť heydrichiády

Praha - V metropoli se v pondělí uskuteční vzpomínkové akce na pravoslavného biskupa Gorazda, kterého před 75 lety popravili nacisté za napomáhání účastníkům atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Zástupci církve a veřejnosti si ho připomenou na bohoslužbě v chrámu svatého Cyrila a Metoděje, v němž se skrývali parašutisté, na kobyliské střelnici, kde byl popraven, a u pankrácké věznice.

4.9.2017

S odklizením vraku strážníci nepomohou. Rozhodnout musí úřad

Praha – Auto stojí bez hnutí celé měsíce a zbytečně zabírá parkovací místo; v horším případě dokonce občas poslouží i jako útočiště různým pochybným existencím. Takové vozidlo zná ze svého okolí snad každý pražský motorista. Zvlášť ti, kteří bydlí na sídlištích, mohou často ukázat hned na několik míst – a nemusí to být jen na Jižním Městě, kde odstavené vozy, u nichž lze pochybovat o tom, že ještě někdy odjedou „po svých“, radnici Prahy 11 trápí dlouhodobě.

4.9.2017

Pražany sužuje hluk z okolních staveb

Praha - Česká metropole roste. Jeřáby a bagry se tak staly součástí každodenního života Pražanů. Není proto výjimkou, že i o víkendech a svátcích budí obyvatele dunivý hluk přicházející z blízké stavby.

4.9.2017

Pražské útulky ročně zachrání přes tři tisíce zvířat

Praha /INFOGRAFIKA/ - Útulky v metropoli pomohly nejčastěji voříškům a kočkám domácím. Ale třeba i koním, oslům nebo aligátorovi.

4.9.2017

Končí letní prázdniny, děti jdou opět do škol

V mateřských, základních a středních školách dnes po dvouměsíčních prázdninách začíná nový školní rok. S radostí do lavic usedne zejména přibližně 108 tisíc prvňáčků. Jejich počet by podle odhadů ministerstva školství měl poprvé po dlouhých letech poklesnout, a to asi o 9200. Po zhruba deseti letech naopak pravděpodobně o něco přibude středoškoláků. Do prvních ročníků by jich mělo nastoupit 102 400, což je přibližně o 1500 více než loni.

3.9.2017

Labuť představující na mostě hrozbu přemístili hasiči pod most

Praha – K odchytu nebezpečného účastníka silničního provozu byli v neděli odpoledne pražští hasiči přivoláni na Jiráskův most.

3.9.2017

Nových případů HIV za prvních 7 měsíců roku v ČR meziročně ubylo

Praha - Počet nových případů nakažení virem HIV v Česku letos za prvních sedm měsíců roku meziročně klesl na 152. Loni zaznamenali lékaři za stejné období 186 nových případů. Vyplývá to z údajů, které ČTK dnes poskytl Miroslav Hlavatý, ředitel spolku Red Ribbon zabývajícího se prevencí nemoci AIDS způsobené virem HIV. V předchozích dvou letech zatím meziročně nových případů nákazy přibývalo.

3.9.2017

"Bezprecedentní a nekulturní akt." Ke kritice Lidlu se připojil i kardinál Duka

Kardinál Dominik Duka odsoudil krok diskontu Lidl, který ve svých reklamních letácích na "řecký týden" vyretušoval kříže z kopulí ortodoxních chrámů na řeckém ostrově Santorini. Duka to napsal v dopise řeckému velvyslanci v ČR. Podle Duky jde o bezprecedentní a nekulturní akt. Lidl uvedl, že šlo o zachování náboženské a politické neutrality.

3.9.2017

Babiš představil volební progam ANO. Chce zavést klouzavý mandát a méně ministrů

Hnutí ANO chce v programu pro podzimní sněmovní volby zavést klouzavý mandát pro poslance i senátory. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl lídr hnutí Andrej Babiš. Do Senátu by se tak mělo volit jen v jednom kole místo nynějších dvou. Lídr hnutí také zdůraznil nutnost uzavření vnější evropské hranice a důsledné obrany proti nelegální migraci. 

3.9.2017

KRÁTCE: Na Pankrác se přestěhuje kousek Slovenska

Praha – Klobásy, víno, sýry, skalický trdelník, halušky i další speciality z různých slovenských regionů bude v pondělí a v úterý možno ochutnat přímo nad stanicí metra Pankrác. Před tamějším obchodním centrem se uskuteční Slovenské dny v Praze.

3.9.2017

Poslanci se sejdou naposledy před volbami, rozhodnou o Babišovi

Poslanecká sněmovna se v úterý sejde na své zřejmě poslední řádné schůzi před podzimními sněmovními volbami. V návrhu programu je zatím 90 bodů a mezi nejsledovanější bude patřit žádost policie o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a jeho prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. 

2.9.2017

Prahou prošel průvod na podporu hnutí Fa-lun-kung

Praha - Centrem Prahy od Václavského náměstí na Kampu prošel v sobotu odpoledne průvod na podporu stoupenců hnutí Fa-lun-kung (Falun Gong) pronásledovaných čínskými úřady. Vedl ho téměř stočlenný pochodový orchestr Tian Guo Marching Band tvořený lidmi různých etnik z deseti evropských zemí, které spojuje právě cvičení Fa-lun-kung. V průvodu nechyběly ani tanečnice, zlatý drak nebo ukázky cvičení.

2.9.2017

Zeman už má povinný transparentní účet pro prezidentské volby

Praha - Prezident Miloš Zeman už má povinný transparentní účet pro prezidentské volby. Upozornil na to v sobotu Český rozhlas - Radiožurnál. Účet si musí zájemci o účast v přímé volbě, která se koná 12. a 13. ledna 2018, zřídit do pondělka. Většina potenciálních kandidátů si již transparentní volební účet pořídila.

2.9.2017

V září už velká horka nečekejte

Praha - Po většinu září se budou nejvyšší denní teploty v Česku pohybovat v průměru kolem 20 stupňů. Příští týden místy vystoupají na 24 stupňů Celsia. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a týdenní předpovědi počasí. Pršet bude v první půlce září méně, než je pro toto období obvyklé.

2.9.2017

V pondělí začne nový školní rok, ve kterém zřejmě ubude prvňáků

Praha - V pondělí skončí letní prázdniny a do škol se vrátí děti. Do lavic usedne zřejmě méně prvňáků než v předchozích letech. Ministerstvo jich očekává asi 108 tisíc, což je podobně jako v letech 2012 a 2013. Po letech se zřejmě naopak zastaví úbytek středoškoláků. Do prvních ročníků by jich mělo nastoupit zhruba 102.400, což je přibližně o 1.500 žáků více než loni. Nový školní rok s sebou přinese některé nové úpravy stávajících předpisů. Jeho začátek poznamená také tlak odborářů na růst platů učitelů i nepedagogických pracovníků ve školství.

2.9.2017

Záchranáři zvířat přijali 3000. pacienta. Labuť

Praha - Jubilejním zraněným zvířetem v Záchranné stanici pro volně žijící živočichy se stala dospělá labuť po srážce s lodí. Otřesený pták po vážném nárazu byl nalezen na smíchovském zdymadle. Nyní je v lé-čení, není ale jasné, kdy ho bude možné vypustit do volné přírody.

2.9.2017

Kuchařem jsem se stal ve Švýcarsku, říká Punčochář

Praha - Tři roky usiloval o Michelinskou hvězdu. „Jde pro nás o takového Oscara,“ přirovnává šéfkuchař Grand Cru Jan Punčochář. Už má jiné priority. „Důležitá je restaurace plná spokojených hostů.“

2.9.2017

OBRAZEM: Dvě nábřeží ovládla auta

Praha - Rašínovo a Smíchovské nábřeží zaplnila unikátní vozidla v rámci výstavy Auta na Náplavce. Stroje 18 značek jsou na obou březích Vltavy k vidění do neděle. Expozici doplní program v podobě koncertu Vladimira 518 či vodní světelné show na řece. Akci zakončí autogramiáda fotbalistů Slavie.

2.9.2017

Silnice z Říčan do Uhříněvsi se uzavře

Praha - Od neděle bude plně uzavřená ulice Přátelství na trase z Říčan do Uhříněvsi v úseku K Říčanům K Netlukám. Důvodem nesjízdnosti ulice jsou závažné vady v konstrukci podkladních vrstev a podloží komunikace. Uzavírka silnice potrvá až do konce září.

2.9.2017

Na dvě konference ČVUT přijede 400 vědců z celého světa

Praha - Informační systémy a elementární fyzika, to jsou témata dvou mezinárodních konferencí, které na začátku září pořádá České vysoké učení technické (ČVUT) v Praze. Organizátoři předpokládají účast více než 400 odborníků z Evropy, Ameriky, Asie i Austrálie. V obou případech jde o významné konference s mnohaletou tradicí, z nichž jedna je v Česku vůbec poprvé.

2.9.2017

Zelení vyráží do závěru kampaně s karavany a filmem o Babišovi

Praha - Strana zelených v neděli zahajuje závěrečnou část své předvolební kampaně. Od úterý až do sněmovních voleb budou Zelení navštěvovat česká města ve dvou zelených karavanech. U vozů či v místních společenských sálech budou promítat film Selský rozum Víta Janečka a Zuzany Piussi, který dokumentuje vztah podnikání a politického působení Andreje Babiše (ANO). Právě proti bývalému ministrovi financí se chtějí Zelení v kampani vymezovat, uvedli v tiskové zprávě.

2.9.2017

Propagace Prahy za miliony. A mlha kolem ní

Praha /INFOGRAFIKA/ - Přihrávání dotací a zakázek svým firmám, spřáteleným politikům či podnikatelům je jedna z nejoblíbenějších českých disciplín. Naposledy se v ní blýskli fotbalový boss Miroslav Pelta a bývalá náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová.

2.9.2017

Má se primátorka vzdát platu?

Praha - Vedení metropole v čele s primátorkou je podle opozičních Pirátů zodpovědné za promlčení kauzy Opencard, na které Pražský deník opakovaně upozorňoval. Piráti proto vyzvali primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO) a také ředitelku magistrátu Martinu Děverovou, aby do konce aktuálního volebního období věnovaly desetinu svých měsíčních platů na „alespoň částečnou úhradu“ škody, která měla vzniknout údajnou nekompetencí při řešení kauzy.

2.9.2017

Španělsko na talíři. Kam v Praze vyrazit na tapas?

Praha /RASTR, INFOGRAFIKA/ - Napadlo vás vzít na dovolenou své chuťové buňky? Ve městě jako Praha to není problém zvládnout za jedno odpoledne či večer. Ochutnejme třeba jednu z nejoblíbenějších dovolenkových destinací: Španělsko.

1.9.2017

KRÁTCE: Policejní akademie má pobočku: na hospodářské kriminálce

Praha - Vysoká škola nově sídlí v budově pražského policejního ředitelství v Kongresové ulici v Nuslích. Policejní akademie ČR tam v pátek slavnostně otevřela pracoviště bezpečnostně právní fakulty. Její studenti, z nichž celá řada po absolvování školy bude představovat novou krev do žil policejního organismu, se zde dostanou do kontaktu se zkušenými vyšetřovateli z odboru hospodářské kriminality, kteří se zabývají těmi nejsložitějšími kauzami trestné činnosti hospodářského charakteru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení