VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

13.5.2017

Praha zve do svých „útrob“

Živá hudba na Nákladovém nádraží Žižkov, ateliér Federica Díaze, procházka městem v doprovodu erudovaného architekta i kreativní úkoly pro děti. To vše je projekt Open House Praha, v jehož rámci si můžete o víkendu mj. prohlédnout zajímavá místa a málo známé inte- riéry a zároveň smysluplně zabavit své ratolesti.

12.5.2017

Královnu zatím uctí základní kámen pomníku. Na sochu nejsou peníze

Praha – Letní turistickou sezonu na Hradě otevře narozeninová oslava. Sobotní akce k zahájení hlavní návštěvnické sezony, která nabízí program od 10 do 17 hodin, bude věnována připomenutí 300. výročí narození Marie Terezie. Panovnice, kterou historie sice nepřipomíná jako vítězku velkých bitev, ale navěky zůstane v povědomí jako reformátorka, jež obratnou politikou při vdávání dcer (ne nadarmo získala přízvisko „tchyně Evropy") dokázala prosadit svůj vliv možná i líp, než zbraněmi.

12.5.2017

Návrh na nástupce Valachové chce Sobotka do konce května

Praha - Návrh na jmenování nástupce Kateřiny Valachové (ČSSD) v čele ministerstva školství chce mít premiér Sobotka (ČSSD) připraven do konce května. Dnes ministryni, která podala rezignaci kvůli vyšetřování kauzy dotací ve sportu, poděkoval na jednání širšího vedení strany.

12.5.2017

Babiš: O sociálním bydlení má rozhodovat obec, ne centrální úřady

Praha - Zachování mezigenerační solidarity, růst důchodů, zavedení garantované minimální penze či cestování vlakem zdarma slibovali dnes v Praze seniorům lídři dvou nejsilnějších vládních stran. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i vicepremiér Andrej Babiš (ANO) dorazili na sjezd Rady seniorů ČR. Ta politiky vyzvala k řešení situace lidí s nízkými penzemi, přijetí zákona o sociálním bydlení i prosazování slev v dopravě a kultuře pro důchodce a důchodkyně.

12.5.2017

Jednadvacet strážníků už slouží Praze čtvrt století

Praha – Deset, patnáct a dvacet let. To je doba věrnosti uniformě, za kterou v Brožíkově síni Staroměstské radnice přebírají věrnostní stužku a pamětní list dlouholetí pražští strážníci. Již tradičně, dvakrát do roka. Jan Čihák z centrály městské policie v pátek uvedl, že tentokrát nechybělo ani 21 skutečných pamětníků. Šest žen a 15 mužů, kteří u městské policie pracují od jejích počátků. Rovných pětadvacet let.

12.5.2017

Cyklisté bojují za cyklovídeň před Fidlovačkou

Praha - Spolek Auto*mat sbírá podpisy. V těchto dnech se totiž rozhoduje o podobě brzy opravované zastávky Na Fidlovačce. Podle spolku hrozí to, že vedení města schválí vybudování tzv. mysu. Ten by podle cyklistů vytvořil zbytečné nehodové místo, protože by nahnal cyklisty buď do tramvajové tratě, nebo do míst, kde čekají cestující na zastávce.

12.5.2017

V zoo přišlo na svět mládě bizona. Slunečné počasí vylákalo ven slůňata

Praha - Další letošní nové mládě přivítala pražská zoo u bizonů. Svého šestého potomka přivedla na svět třináctiletá samice Křivorožka. Otcem mláděte, které se narodilo v noci na 5. května přímo ve výběhu, je čtrnáctiletý býk Tjeko z Arnhemu. Mládě i matka jsou v pořádku a návštěvníci je mohou vidět venku každý den.

12.5.2017

Folklor oživí Malou Stranu i Smíchov

Praha – Až do metropole se rozšířil tradiční poberounský folklorní festival Staročeské máje. V rámci akce, která se koná o všech květnových víkendech a postupně zavítá do deseti měst a obcí, v sobotu nabídne krojovanou podívanou ve Vinařicích u Berouna, a v neděli Černošicích-Mokropsech a v Praze na Malé Straně. V rámci Staročeských májů se už podruhé bude konat folklorní část svatojanských barokních slavností Navalis.

12.5.2017

OBRAZEM: Móda zaplnila Dům národnostních menšin

Praha - Večer módy, tak se jmenovala akce pořádaná Mezinárodním klubem Slovenka a Obcí Slovákov Prahe. Módní přehlídka představila novou kolekci dámských i pánských oděvů výhradně z tvorby českých a slovenských návrhářů, které prodává butik mARTina. Návštěvníci si kromě módního oblečení prohlédli originální šperky a kabelky. Podvečer doprovodila svými šansony Jana Švenková. Součástí programu byla také kosmetická poradna.

12.5.2017

Hygienici varují: klíšťata jsou nyní nejaktivnější

Stupeň číslo deset, tedy nejvyšší riziko napadení člověka nebo zvířete klíštětem, vyhlásili aktuálně hygienici na svých internetových stránkách.

AKTUALIZOVÁNO
12.5.2017

Novinář Klíma o Kajínkovi: Smysl má obnovení procesu, nikoli milost

/ROZHOVOR, VIDEO/ Prezident Miloš Zeman oznámil, že po návratu z Číny udělí milost Jiřímu Kajínkovi, který byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu na doživotí. V 90. letech, kdy stál Jiří Kajínek před soudem, sledoval případ v pořadu Na vlastní oči novinář Josef Klíma. Ten se pak v průběhu let k rozporuplnému příběhu opakovaně vracel. Zkoumal spisy, navštívil Kajínka ve vězení, dopisoval si s ním. A potvrzuje, že ve vzduchu opravdu visí pochybnosti o Kajínkově vině. Přesto Klíma udělení prezidentské milosti nevnímá jako dobré řešení.

12.5.2017

KRÁTCE: Metropole zaplatí pokutu za rozšíření Trojského mostu

Praha - Hlavní město zaplatí pokutu 11 milionů korun za stavbu Trojského mostu, kterou mu v březnu uložil Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Praha rozšířila původní zakázku, aniž by použila jakýkoli druh zadávacího řízení, které je povinné.

12.5.2017

Zkušební zlevnění tramvajenky končí, změna ceny se nechystá

Praha – Časy levnějšího jízdného budou sice končit, nicméně se zdražováním se nepočítá. Taková je podle čtvrtečních zjištění Deníku odpověď na otázky kolem budoucí ceny ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu v Praze. O její výši budou znovu rozhodovat pražští radní – nicméně se změnou se nepočítá.

12.5.2017

ČSSD nepřistoupí na Zemanův návrh, aby odešli Babiš i Sobotka

Sociální demokraté pravděpodobně nepřistoupí na návrh prezidenta Miloše Zemana, aby z vlády odešli ministr financí Andrej Babiš i premiér Bohuslav Sobotka. Novinářům to dnes při příchodu na ranní jednání špiček strany řekl ministr vnitra a první místopředseda ČSSD Milan Chovanec.

12.5.2017

OBRAZEM: Letná se zaplnila pivem

Praha - Ve čtvrtek odstartoval další ročník Českého pivního festivalu. Více než sedmdesát druhů českých piv nabídne akce na Letenské pláni až do 27. května. Kromě toho můžou návštěvníci ochutnat vína z menších vinařství, ale i speciální festivalové menu nabízející například svíčkovou či telecí řízek.

12.5.2017

Praha byla vždy městem tří národů, Čechů, Němců a Židů, ukazuje kniha

Praha - Česká metropole coby multijazykové centrum tří oddělených vrstev, které se zároveň prolínaly? Ano, dokládá nakladatelství NLN v aktuální sérii knih řady Židé-dějiny-paměť, kterou doprovázejí akce přímo v ulicích Prahy.

11.5.2017

Pohled do nekonečna si lidé mohou prožít v Akademii věd

Praha - Od pátku do úterý 4. července se mohou lidé podívat na výstavu v pražské Národní ulici v Akademii věd. Expozice s názvem Ad infinitum, představuje efekt černé díry a její vliv na lidské tělo. Vstup je zdarma.

11.5.2017

U Hradu demonstrovaly proti Zemanovi a Babišovi stovky lidí

Praha - Stovky lidí se ve čtvrtek v podvečer sešly na Hradčanském náměstí v Praze na demonstraci proti prezidentu Miloši Zemanovi a ministru financí Andreji Babišovi(ANO). Akce byla pokračováním středečních protestů v sedmi městech včetně Prahy nazvaných Proč? Proto!. Účastníci dnes mimo jiné podepisovali petici za odvolání Babiše z funkce. Podle zpravodaje ČTK se akce obešla bez konfliktů. Další demonstrace se uskuteční příští středu na Václavském náměstí.

AKTUALIZOVÁNO
11.5.2017

Demonstrace nekončí. Pokračují na Hradčanském náměstí

Přímo u Pražského hradu, sídla prezidenta, demonstrují tisíce těch, kteří odmítají protiústavní a problematické jednání prezidenta Miloše Zemana a vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše. prezident na Hradě přítomen není, odlétá do Číny.  

AKTUALIZOVÁNO
11.5.2017

V policejních barvách vyrazí na dálnice unikát

Praha – Auto v policejních barvách, jaké tady ještě nebylo, mohou řidiči potkat na dálnicích v okolí Prahy. A hodně často bude zřejmě k vidění také při službě na jižní a střední Moravě i na Vysočině. Z autosalonu ve Stodůlkách si ředitel služby dopravní policie Tomáš Lerch odvezl zapůjčený hybridní sporťák BMW i8, který k půlročnímu testování bezplatně získala do dočasného užívání dálniční policie.

11.5.2017

Babišova vysoká hra. Navrhne nového ministra financí?

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš žádá premiéra Bohuslava Sobotku o co nejrychlejší svolání koaliční rady. Hnutí ANO podle svého předsedy navrhne nového kandidáta na ministra financí. 

11.5.2017

Dopravní podnik získal evropské ocenění

Praha – Úspěchem, který má mezinárodní zvuk, se ve čtvrtek pochlubil pražský dopravní podnik. Ve finále 10. ročníku soutěže The European Business Awards 2016/17, do níž se přihlásily firmy z více než tří desítek zemí, získal ocenění Ruban D'Honneur – v kategorii největších firem byl vybrán do „top ten". Mezi špičkovou desítku. V rámci hlasování veřejnosti sice nepostoupil mezi národní šampiony, ale porotci ho nominovali do kategorie firem s obratem nad 150 milionů eur.

11.5.2017

Zabezpečování skal nad Vltavou úspěšně pokročilo

Praha – Do finále se blíží práce na sanaci částí skalního masivu nad silnicí druhé třídy číslo 102 na Praze-západ, jehož nestabilita dlouhodobě představuje hrozbu pro provoz na frekventované komunikaci podél Vltavy. Již v závěru května má společnost Swietelsky stavební dokončit práce na 240 metrů dlouhém úseku u Strnad (mezi Vraným nad Vltavou a Zbraslaví), o měsíc později pak má být hotovo i u Štěchovic na úseku dlouhém 160 m.

11.5.2017

Lidé si připomněli poválečné zatýkání agenty SSSR na území Česka

Praha - Zhruba desítka lidí se ve čtvrtek sešla na Olšanských hřbitovech, aby si připomněla československé občany původem ze zemí bývalého Sovětského svazu, které po konci druhé světové války zabili nebo deportovali do gulagů agenti sovětské rozvědky NKVD. Přítomní položili věnec a květiny k pamětní desce na zdi olšanského pravoslavného kostela. Akci zorganizoval spolek BEZ komunistů.cz, sdružující antikomunistické iniciativy.

11.5.2017

Vláda projedná výstavbu policejního komplexu na okraji Prahy

Praha - Policie chce v Praze na Zbraslavi vybudovat nový komplex, kam by přesídlily Kriminalistický ústav a Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Náklady na přípravu projektu a výstavbu se předběžně odhadují na více než 2,6 miliardy korun. Dalších 600 milionů by mohla stát příprava projektu a vybavení moderních laboratoří pro kriminalisty. Nový areál by měl vzniknout v letech 2018 až 2022. O záměru bude příští týden jednat vláda.

11.5.2017

O víkendu se v pražské zoo budou konat křtiny chápana středoamerického

Praha - V neděli 14. května proběhnou v pražské zoo oslavy Mezinárodního dne rodiny. Jejich součástí budou i křtiny malého chápana středoamerického, jehož kmotrem se stane herec Jan Potměšil. V rámci doprovodného programu si budou moci rodiče s dětmi vyzkoušet také nejrůznější „rodinné" aktivity.

11.5.2017

Ústavní žalobu na Zemana by Senát zřejmě schválil

Pro předložení případné ústavní žaloby na prezidenta by se v Senátu pravděpodobně našel dostatek hlasů. Připravenost hlasovat pro ni dnes oznámil desetičlenný klub ODS. Žalobu chystají senátorské kluby lidovců a Starostů, které mají celkem 27 členů. Podporu už vyjádřili i někteří sociální demokraté a senátoři za Stranu zelených.

11.5.2017

Každý Čech loni vytřídil 44,8 kg odpadů, Česko je druhé v EU

Praha - Každý Čech loni vytřídil v průměru 44,8 kilogramu papíru, skla, plastů a nápojových kartonů. V porovnání s rokem 2015 je to o 2,5 kilogramu více. Množství vytříděných odpadů rok od roku stoupá a pravidelně třídí odpad 72 procent obyvatel. V evropském srovnání patří Česko v celkové recyklaci obalů ke špičce. V tiskové zprávě to dnes uvedla společnost EKO-KOM, která zajišťuje sběr a recyklaci po celé zemi.

11.5.2017

Hasič zasáhl ve chvíli, kdy od sraženého cyklisty ujel řidič

Praha – Medaili Za záchranu života převzal v hasičském muzeu v Přibyslavi pražský hasič Daniel Šaman, který je hasičem v práci jako profesionál i ve volném čase jako člen letňanského dobrovolného sboru. A právě v době volna účinně zasáhl ve chvíli, kdy toho bylo nejvíc třeba. Stalo se to loni v listopadu, kdy oživoval zraněného cyklistu.

11.5.2017

Větší bezpečí na Hradě přinesou policejní posily i armádní peníze

Praha – Ve kterých dnech bývají fronty menší – a v jakých přibližně hodinách? Tak zní poměrně časté otázky, s nimiž se zájemci o návštěvu Pražského hradu obracejí na informační centra Prague City Tourism (PCT – někdejší Pražské informační služby). O loni zavedených bezpečnostních kontrolách u vstupů do areálu Hradu, které leckomu připomenou opatření na letištích či v budovách soudů, už se všeobecně ví – stejně jako o tom, že na vstup si návštěvníci zpravidla počkají. Někdy pár minut, jindy i desítky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies