VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

8.3.2017

Praha má plán, jak vyhnat kamiony z Jižní spojky

Praha - Magistrát už má dvě varianty, jak omezit kamiony na svém území. Radikálnější řešení počítá se zákazem vjezdu na Jižní spojku. Takový krok kritizuje Středočeský kraj. Podle sdružení dopravců pak hrozí ucpání Prahy a středních Čech.

7.3.2017

Zeman přijal na Hradě Mládka, poděkoval mu za jeho práci

Praha - Prezident Miloš Zeman v úterý přijal na Pražském hradě bývalého ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Poděkoval mu za práci při podpoře průmyslu a ekonomické diplomacie. ČTK to dnes sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

AKTUALIZOVÁNO
7.3.2017

Do Michelinského průvodce přibyla další pražská restaurace. Najdete ji v Karlíně

Praha - Nový Michelinský průvodce evropskými restauracemi ocenil v Česku stejné provozy jako loni a nově restauraci Eska v pražském Karlíně. Gastronomická příručka pro rok 2017 doporučuje restaurace ve 44 městech v celkem 20 evropských zemích. Informovala o tom dnes obchodní skupina Ambiente.

7.3.2017

Počet cestujících v pražské MHD loni stoupl o 9,6 procenta

Praha - Počet cestujících v pražské MHD loni stoupl o 9,6 procenta. Vyplývá to z celkového objemu zaplaceného jízdného, informoval Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) v tiskové zprávě. Loni to bylo 1,17 miliardy lidí, denně více než 3,3 miliony. Dopravní podnik provozuje 142 autobusových linek, 33 linek tramvají a tři linky metra.

AKTUALIZOVÁNO
7.3.2017

Na odvolávání starosty Prahy 14 ani nedošlo

Praha - Se snahou odvolat starostu městské části Praha 14 Radka Vondru (TOP 09) a místostarostku Ilonu Pickovou (SZ) nepochodila opozice na úterním jednání zastupitelstva. Návrh Tomáše Novotného (ANO) na hlasování o odvolání starosty nakonec nezískal podporu ani k zařazení do programu jednání – a stejně to dopadlo i se zástupkyní starosty.

7.3.2017

KRÁTCE: Podporu Tibeťanům vyjádří i pití jejich čaje

Praha - Všechno začne v půl páté odpoledne vyvěšováním tibetského praporu, následovat bude ochutnávka tibetských specialit. Mezitím lze ovšem ještě stihnout prohlídku čerstvě otevřené výstavy fotografií nazvanou Současná tvář severovýchodního Tibetu a půlhodinovou projekci dokumentárního filmu Nechat strach za sebou. Takový je program Tibetského večera, kterou radnice Prahy 4 ve čtvrtek pořádá v historické Nuselské radnici.

7.3.2017

Praha má vypracovány dvě varianty zákazu vjezdu kamionů

Praha - Hlavní město si nechalo vypracovat dvě varianty zákazu vjezdu kamionů. První počítá se zákazem sjezdu vozů nad 12 metrů do centra z Pražského okruhu s výjimkou městského okruhu mezi D1 a D11. Druhá pak zakazuje sjezd i v této části. Novinářům to v úterý řekl náměstek primátorky Petr Dolínek. Zákaz vjezdu v minulosti kritizoval Středočeský kraj i některé obce, kritická je také sdružení dopravců ČESMAD.

7.3.2017

Praha upraví protipovodňovou ochranu Starého Města a Josefova

Praha - Hlavní město upraví protipovodňovou ochranu Starého Města a Josefova. Měla by pak zvládnout výšku vody z povodně v roce 2002 s třiceticentimetrovou rezervou. Kolik budou úpravy stát, zatím z návrhu, který v úterý schválila městská rada není jasné.

7.3.2017

Celodenní jízdné v MHD: nejlevnější je Olomouc, nejvíc platí Pražané

Nejlevnější celodenní jízdenka na MHD je v Olomouci, stojí 46 korun. O čtyři koruny více si připlatíte v Jihlavě a Českých Budějovicích, méně než 60 korun zaplatíte také v Pardubicích a Plzni. Naopak nejdražší je jízdenka v Praze, a to 110 korun. Vyplývá to z analýzy projektu Česko v datech.

7.3.2017

Zastupitele Skálu, kterého vyšetřuje policie, nahradí Heres z ODS

Praha - Zastupitele Prahy 1 Martina Skálu, který se vzdal mandátu, nahradí Tomáš Heres (ODS). Slib zastupitele složí 4. dubna. Informovala o tom v úterý v tiskové zprávě mluvčí radnice Veronika Blažková. Předsedu finančního výboru Skálu podle médií vyšetřuje policie, oficiálně důvody rezignace nesdělil. Ukončil také členství v ODS.

7.3.2017

Praha koupí pozemky v Troji a vybuduje na nich sportovní areál

Praha - Hlavní město koupí od soukromých vlastníků tři pozemky v Troji za celkovou cenu zhruba 12,7 milionu korun. Záměr v úterý schválili radní hlavního města. Na pozemcích plánuje magistrát vybudovat sportovní a rekreační areál. Kdy práce začnou a na kolik vyjdou, není jasné. Nákup pozemků musí schválit ještě pražští zastupitelé.

7.3.2017

KRÁTCE: Zahrada nabízí dětem dvě patra zábavy

Praha - Štěkafon či Slonograf lze poznat na interaktivní výstavě Zahrada 2, vznikla na motivy díla Jiřího Trnky. Do konce března čekají na návštěvníky areálu Vltavanů v Braníku dvě patra této výstavy. Ta je tvořena několika scénami a kombinuje vystavované artefakty s projekcí.

7.3.2017

Další metro bez bariér? Letos přibude Palmovka

Praha - Cíl magistrátu je jasný. Do roku 2025 má být celé metro bezbariérové. Na jaře se začne s Palmovkou. Následuje Opatov a Karlovo náměstí.

7.3.2017

Smog ničí děti i seniory, Praha s řešením stále otálí

Praha - Jak bude hlavní město postupovat při vyhlášení smogové situace? Ptají se Pražané. Radní s přijetím regulačního řádu zatím otálejí.

7.3.2017

Bělor z Auto*Matu: Lidem ze satelitních měst pomohou přestupní body

Praha /ROZHOVOR/ - Do hlavního města denně jezdí za prací statisíce lidí ze středních Čech a satelitních městeček. Doprava i díky tomu neustále houstne. Co všechno se dá pro dojíždějící udělat?

AKTUALIZOVÁNO
7.3.2017

V soupeření o peníze uspěly projekty, které dostanou děti na vzduch

Praha - Vylepšení, která si vymyslely samy děti, by se brzy měly dočkat dvě školy z Michle. To je výsledek dlouhodobého soutěžního projektu Lepší škola. Do toho se už od října zapojily čtyři základní školy. Dohromady jejich žáci navrhli téměř stovku rozmanitých vylepšení prostředí, ve kterém se nejen vzdělávají, ale také sportují či odpočívají – řada námětů se totiž týkala i školních hřišť, tělocvičen nebo nádvoří škol.

6.3.2017

TOP 09 chce ve volbách obhájit 12 procent z roku 2013

Praha - TOP 09 chce na podzim ve sněmovních volbách přinejmenším obhájit výsledek z roku 2013, kdy získala 12 procent hlasů. Dnes to při představení dlouhodobého programového dokumentu strany Vize 2030 v Praze řekl její předseda Miroslav Kalousek. Odmítl přitom tvrzení, že TOP 09 skomírá. V aktuálních průzkumech se podpora TOP 09 pohybuje kolem 6,5 procenta.

6.3.2017

Pražské ANO chce svolat koaliční jednání. Důvod? Kauza Polčák

Pražské ANO by se rádo sešelo s ČSSD a Trojkoalicí (SZ, STAN a KDU-ČSL). Sdělil to dnes zastupitel Michal Hašek (ANO). Na výzvě se shodl zastupitelský klub ANO. Důvodem je kauza europoslance a místopředsedy STAN Stanislava Polčáka, který měl konzultovat výběr zástupců do městských firem se zlínským podnikatelem Michalem Redlem figurujícím v kauzách Radovana Krejčíře. Kvůli kauze chce opozice svolat mimořádné jednání pražského zastupitelstva.

6.3.2017

Praha má pochyby o potřebnosti nové plavební komory na Vltavě

Praha - Praha má pochyby o potřebnosti nové plavební komory na Vltavě. Na pondělním projednání vlivu stavby na životní prostředí tlumočil stanovisko radní pro životní prostředí Jany Plamínkové (STAN/Trojkoalice) Jiří Guth z pražského magistrátu. Stavba podél Dětského ostrova má ulevit plavební komoře Smíchov, kterou využívají hlavně lodě s turisty.

6.3.2017

Opozice v Praze bude žádat mimořádné jednání zastupitelů. Kvůli Polčákovi

Praha - Opozice v pražském zastupitelstvu bude žádat svolání mimořádného jednání zastupitelů. Výzvu TOP 09 v pondělí podpořili Piráti a ODS. Novinářům to sdělili zastupitelé Mikuláš Ferjenčík (Piráti) a Filip Humplík (ODS). Důvodem svolání zastupitelstva je kauza europoslance a místopředsedy STAN Stanislava Polčáka, který měl konzultovat výběr zástupců do městských firem se zlínským podnikatelem Michalem Redlem figurujícím v kauzách Radovana Krejčíře. V Praze vládne ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL).

6.3.2017

KRÁTCE: Sídlištní zastávka musí ustoupit stavbě

Praha – Nastupovat a vystupovat z autobusů městské hromadné dopravy jinde, než byli dosud zvyklí, musí od úterka obyvatelé sídliště Lužiny ve Stodůlkách. Ve směru jízdy k Raichlově ulici se zastávka Amforová v Mukařovského ulici stěhuje asi o 160 metrů zpět – ke křižovatce s Bellušovou ulicí.

6.3.2017

Velikonoční trhy v centru Prahy začnou v sobotu 1. dubna

Praha - Velikonoční trhy v Praze začnou v sobotu 1. dubna. Budou na náměstí Republiky, Václavském a Staroměstském, kde bude stát ozdobená bříza. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí pořadatele trhů, společnosti Taiko, Hana Tietze. Menší trhy budou také na dalších místech v metropoli, například na náměstí Míru nebo farmářské na náplavce.

6.3.2017

Na Hradě budou nové přístřešky pro bezpečnostní kontrolu

Praha - Na Pražském hradě by měly být postaveny v místech bezpečnostních kontrol návštěvníků nové přístřešky. Oproti současným budou prostornější a částečně prosklené. V pondělí to řekl kancléř Vratislav Mynář. Postaveny podle něj budou v řádu několika týdnů.

AKTUALIZOVÁNO
6.3.2017

Šéf finančního výboru Prahy 1 Skála rezignoval na zastupitele

Praha - Předseda finančního výboru Prahy 1 Martin Skála rezignoval na místo zastupitele a ukončil své členství v ODS. Informoval o tom dnes server Echo.cz, podle kterého to oznámil předseda pražské ODS Filip Humplík. Skála se vzdal zastupitelského mandátu poté, co policisté minulý týden v souvislosti s předchozím prověřováním privatizace městských bytů odnesli z radnice Prahy 1 řadu dokumentů. Podle serveru Lidovky.cz je Skála ve vazbě.

6.3.2017

Starosta Klíma: Když budu na volitelném místě kandidátky, skončím

Praha - Pokud si TOP 09 vybere starostu Prahy 5 Radka Klímu (TOP 09) jako svého kandidáta do Sněmovny a umístí jej na volitelné místo, skončí ve funkci starosty. V pondělí to sdělil Klíma. Podle zatím neschválené kandidátky by měl být na čtvrtém místě a v případě, že by TOP 09 zopakovala výsledek z minulých voleb, stal by se poslancem. Podle webu TOP 09 by měla strana schvalovat kandidátky v březnu. Klímu minulý týden vyzval zastupitelský klub TOP 09 v Praze 5 k rezignaci. Poprvé se stal starostou v roce 2010, podruhé po volbách v roce 2014.

6.3.2017

V případě potřeby mohou zdravotníky chránit balistické vesty

Praha - Teroristický útok Praze nehrozí, vytrvale uklidňují veřejnost policisté i tajné služby. Záchranáři však už předloni věděli své: štěstí přeje připraveným. A týmy, které zachraňují životy, by případným vývojem událostí neměly zůstat zaskočeny.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
6.3.2017

Motosalon v Praze se vydařil. Návštěvníkům se představily všechny velké značky

Praha - Osmý ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení Motosalon se letos konal v pražských Letňanech, kam se od 2. do 5. 3. 2017 vypravili všichni milovníci jedné stopy a zahájili tak další motorkářskou sezónu. Na akci, kterou pořádala společnost Veletrhy Brno v areálu PVA EXPO PRAHA, přišlo podle prvních odhadů více než 56 tisíc návštěvníků. Nejvíce návštěvníků dorazilo klasicky v sobotu, kdy prošlo výstavištěm téměř 26 tisíc motocyklových fanoušků. V tiskovém středisku se akreditovalo 234 novinářů.

6.3.2017

David Vávra je profesí architekt a duší velký snílek

Praha - S ladností sobě vlastní "proplouvá" s televizními diváky republikou po šumných městech, navrhuje domy či rekonstruuje staré zajímavé objekty. David Vávra, architekt, divadelník, básník a výtvarník, má rád pastelové barvy a kouzlo přítomného okamžiku. Celý život prožil na kilometru čtverečním pražské Dobešky. A ve čtvrtek 9. března oslaví šedesátiny.

6.3.2017

Poznejte vyšehradská strašidla: kněží i vojáky

Praha - S Prahou Neznámou protentokrát vyrazíme po stopách pověstí strašidelného Vyšehradu sesbíraných spisovatelkou Popelkou Biliánovou.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
6.3.2017

Dagmar Kantorková: Jaro je v Nové síti barevné

Praha /ROZHOVOR/ - Kulturní neziskovka Nová síť se již přes 10 let věnuje podpoře živé kultury v regionech. Doménou ředitelky Nové sítě Dagmar Kantorkové je konzultační činnost v oblasti produkce a plánování kulturních akcí. Je také krizovou manažerkou a její zkušenosti využily desítky kulturně aktivních jedinců i organizací.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies