VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

10.2.2017

Zvon Václav dorazil do pražského kostela sv. Havla

Praha /FOTOGALERIE/ - Do kostela svatého Havla v Praze 1 dorazil nový zvon Václav, který byl odlit v Innsbrucku. V kostele bude vystaven do 5. března, kdy bude vysvěcen. V pátek to řekl jeden z organizátorů veřejné sbírky na výrobu zvonu Ondřej Boháč. Náklady na odlití a instalaci jsou odhadovány na zhruba 800 tisíc korun. Zvon zaplní místo po chybějícím zvonu a zároveň připomene památku prezidenta Václava Havla. Sbírku pořádala Nadace Charty 77, která zvon daruje farnosti.

10.2.2017

Před 25 lety do Česka oficiálně dorazil internet

Praha - Internetová služba World Wide Web vznikla původně jako prostředek ke sdílení vědeckých informací. Poté co se v 90. letech internet více rozšířil mimo akademickou sféru, dokázal web zásadně změnit způsob, jakým pracují a baví se stamiliony lidí po celém světě. Internetová přípojka dnes patří k takřka samozřejmému vybavení českých firem i domácností, k oficiálnímu napojení první československé instituce, pražského ČVUT, došlo 13. února 1992. 

10.2.2017

Vyrazte na oslavu narozenin slůněte Zity nebo na výstavu oblíbené pohádky

Praha /INFOGRAFIKA/ - Oslavíte se slůnětem Zitou jeho narozeniny v Zoo Praha nebo se s dětmi vydáte na výstavu k filmu Anděl páně 2? Tento víkend je plný nejrůznějších akcí a určitě si vyberete. 

10.2.2017

Náměstkyně primátorky: Praha by měla dát své budovy squatterům

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Stovky opuštěných budov chátrají v Praze. Některé už čtvrt století. Podle náměstkyně pražské primátorky Petry Kolínské (Zelení) je to třeba změnit. Proto nabízí neobvyklé řešení.

10.2.2017

Ticho po squatterech. Domy čekají na oživení

Praha /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Kóma, záchvěv života a pak zase smrtelná ztuhlost. Popis dnešních pražských squatů. Po vyklizení nájemníků policií dále chátrají a i přes sliby je jejich vlastníci neopravují.

10.2.2017

Může za propad Vysočanské estakády oprava domu

Praha - Vysočanská estakáda se propadá kvůli rekonstrukci léta opuštěné vily. Alespoň to se v poslední době šíří mezi místními obyvateli.Vila stojí přímo u silnice a noví majitelé ji přebudovávají na hotel. Ten má mít i třípodlažní garáž. Stavba je od léta zastavená. Přímou souvislost Tomáš Holečekz odboru dopravy a životního prostředí Prahy 9 odmítá.

10.2.2017

Nová vyhláška: Uvolní plné popelnice?

Praha - Lidé by už po večerech v ulicích neměli spatřit číšníky, jak strkají krabice či lahve od alkoholu do popelnic na tříděný odpad. Vyhláška, která platí od Nového roku, by také měla zamezit přeplněným kontejnerům a rozfoukaným odpadků, které se do nich nevejdou. Nově už totiž žádní pražští podnikatelé nesmí používat veřejné barevné popelnice.

9.2.2017

Po Praze budou jezdit tramvaje pojmenované po osobnostech MHD

Praha /FOTOGALERIE/ - Po Praze budou jezdit tramvaje pojmenované po významných osobnostech, které ovlivnily MHD, a významných zaměstnancích dopravního podniku. První nese od čtvrtka jméno olympijského medailisty ve vzpírání Václava Pšeničky, informoval pražský dopravní podnik (DPP). Ročně by měly být takto pojmenovány tři až pět tramvají.

9.2.2017

Pokuty bude od černých pasažérů znovu vymáhat dopravní podnik

Praha - Pokuty bude v Praze od černých pasažérů znovu vymáhat dopravní podnik (DPP), najme si na to advokátní kanceláře. DPP o tom ve čtvrtek informoval v tiskové zprávě. Firma dosud pohledávky prodávala soukromým firmám, které buď pokuty samy vymáhaly, nebo s pohledávkami dále obchodovaly. To bylo často terčem kritiky pasažérů, protože zaplatili na výlohách často víc, než byla výše pokuty. Proti tomuto způsobu vymáhání se vyslovil i soud.

9.2.2017

Praha chce rekonstruovat za miliardu Divadlo na Vinohradech

Praha - Praha chce rekonstruovat budovu Divadla na Vinohradech, náklady oprav by měly být do miliardy korun. Médiím to ve čtvrtek řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). Důvodem rekonstrukce je špatný stav budovy. Město také připravuje vypracování projektové dokumentace na opravu jeviště, která má vyjít na dalších 300 milionů.

9.2.2017

DPP chystá obnovu technologie v metru sloužící k bezpečnosti lidí

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) se chystá obnovit technologie prostor v metru sloužících v případě nouze jako kryt pro obyvatele. Rovněž ještě letos vypíše tendr na obnovu protichemické ochrany v metru. Ve čtvrtek to řekl generální ředitel DPP Martin Gillar. Zakázka týkající se protichemické ochrany by mohla dosáhnout několika desítek milionů korun, v případě dalších technologií náklady ještě nejsou vyčísleny. Pro ochranu obyvatel jsou uzpůsobeny některé části metra.

9.2.2017

Souboj šéfkuchařů míří do Dejvic

Praha - V dejvické restauraci AvantGarde odstartoval ve středu další, v pořadí čtvrtý ročník zimního gurmánského festivalu Chef Time Fest. Až do 23. února na sedmi setkáních nabídne milovníkům dobrého jídla a pití zážitky v rámci večerů strávených s šéfkuchaři, na škole vaření či při sledování šéfkuchařských duelů.

AKTUALIZOVÁNO
9.2.2017

V týmu Horáčkových poradců jsou Vášáryová či Drábová

Praha - Textaři Michalu Horáčkovi budou v prezidentské kampani a v případě volebního úspěchu i na Pražském hradě radit například slovenská politička a bývalá herečka Magda Vášáryová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, právník Karel Eliáš, cyklista Leopold König či bývalý hokejový reprezentant Robert Reichel. V kampani budou pracovat bez nároku na honorář, oznámil dnes Horáček.

9.2.2017

Domácnosti mají nahlásit, jak se jim žije

Praha - Žijete si na vysoké noze, nebo třete bídu s nouzí? Právě o tohle se budou zajímat pracovníci Českého statistického úřadu, pokud patříte mezi 11 460 domácností, které náhodný vývěr pomocí počítače určil ke každoročně pořádanému šetření Životní podmínky 2017. Větší naděje, že se statistici objeví, je tam, kde o spolupráci žádali už v minulosti: vybráno bylo i 6710 rodin, jež se šetření zúčastnily v předchozích letech. Přímo v Praze bude postupně osloveno 1525 domácností (a 855 z nich opakovaně).

9.2.2017

Udělování Ceny Olgy Havlové letos nově doplní i Cena veřejnosti

Praha - Udílení Ceny Olgy Havlové bude letos poprvé provázeno hlasováním veřejnosti. Z nominovaných osobností budou lidé vybírat svého favorita, který obdrží Cenu veřejnosti. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informoval Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. Výsledky ankety organizátoři vyhlásí 29. května na slavnostním večeru v Černínském paláci v Praze.

9.2.2017

KRÁTCE: Vysoké domy na Lužinách nechceme, říká třináctka

Praha - Už třikrát předělával investor projekt, který počítá se stavbou vysokých budov v těsné blízkosti obchodního domu u stanice metra Lužiny. Už dříve se proti tomuto záměru postavili tamní obyvatelé, kteří sepsali petici, stejně tak je proti výstavbě Praha 13.

9.2.2017

Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek slaví padesátiny

Praha - Padesátiny oslaví 10. února novinář a manažer Miroslav Bobek, který se v roce 2010 stal 16. ředitelem pražské zoo. Před nástupem do funkce pracoval tento vystudovaný ornitolog v Českém rozhlase a proslul jako autor a vedoucí projektu Odhalení, který sledoval život goril v pražské zoo, a dalších přírodovědeckých projektů.

9.2.2017

Spořilovskou dopravní tepnu skryje park. Detaily vymyslí lidé

Praha /FOTOGALERIE/ - Smrad a hluk ze Spořilovské ulice. To trápí místní obyvatele. Problém by mělo vyřešit její zakrytí, na němž vyroste park. Lidé dnes sami navrhnou, jak by měl vypadat.

9.2.2017

V Praze klesá množství zemědělské půdy nejrychleji z republiky

Praha - V metropoli se možná trochu překvapivě pěstuje leccos, množství orné půdy však klesá rychleji než jinde. Naopak Středočeský kraj má nejvíce zemědělské půdy a její rozloha se snižuje jen minimálně.

9.2.2017

Petr Dolínek: Ceny jízdného musíme snížit v celé republice

Praha – Bývalý předseda Mladých sociálních demokratů Petr Dolínek míří do vedení ČSSD. Na post místopředsedy ho podpořila zhruba polovina krajů, získal například podporu jihočeské, plzeňské a jihomoravské organizace. Dnes se bude ucházet o nominaci v Moravskoslezském kraji.

8.2.2017

Praha se bude bránit rozsudku ohledně ulice V Holešovičkách

Praha - Hlavní město se bude bránit rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1, který městu nařídil do roka snížit hluk a emise z automobilové dopravy v ulici V Holešovičkách. Praha s konkrétními kroky čeká do doby, než jí bude doručeno písemné vyhotovení rozsudku. Ve středu to řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Na verdikt soudu upozornily středeční Hospodářské noviny (HN). Soudkyně Petra Lukášková deníku řekla, že soud může naplnění svého rozhodnutí vymáhat pokutami.

AKTUALIZOVÁNO
8.2.2017

Volby v lednu by vyhrálo ANO, náskok před ČSSD nezměnilo

Sněmovní volby v lednu by podle agentury Median znovu vyhrálo ANO s 28,5 procenta hlasů. Mírně posílilo stejně jako druhá ČSSD s 19,5 procenta hlasů, rozdíl mezi nimi se tak nezměnil. 

8.2.2017

Praha chce zkušebně vybavit své budovy chytrými technologiemi, říká primátorka

Praha - Hlavní město si vytipovalo více než dvě desítky budov, které chce vybavit takzvanými chytrými technologiemi. Týkaly by se například energetických úspor. Ve středu to sdělila primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Vybrané budovy jsou ve vlastnictví Prahy a jsou mezi nimi například školy, divadla nebo úřední budovy. Pražští radní již v úterý schválili výběr šesti škol, kde chtějí rovést úpravy vedoucí k energetickým úsporám.

8.2.2017

Hasiči oslavují, zvou si tedy hosty

Praha - Osm stanic pražských hasičů se těší na zvědavé návštěvníky zajímající se jak o hasičskou práci, tak o používané vybavení. Na sobotu se chystá den otevřených dveří v osmi stanicích profesionálních hasičů po celé metropoli. Návštěvníci jsou vítáni dopoledne i odpoledne – každá z hasičských stanic ovšem očekává návštěvníky v jiných časech. O tom, kdy a kam se vypravit, informují webové stránky pražských hasičů.

8.2.2017

Mládě velemyši obláčkové má v Evropě číslo dvě stě

Praha /FOTOGALERIE/ - Mládě velemyši obláčkové narozené 24. ledna dostalo v plemenné knize číslo 200. Je to tedy dvoustá velemyš žijící na našem kontinentě od zahájení jejich chovu. Ten v Evropě nastartovala v roce 2007 právě Zoo Praha, která také vede jejich plemennou knihu. Rodinu velemyší obláčkových mohou návštěvníci vidět v pavilonu Indonéská džungle. Jejich roztomilý výraz určitě osloví i ty, kteří jinak „myši" moc nemusí.

8.2.2017

Pražský dopravní podnik koupí 14 elektrobusů

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) koupí 14 elektrobusů pro linku 207 ze Staroměstské na Ohradu, jezdit by mohly od září 2018. Na středečním setkání s novináři to řekl generální ředitel DPP Martin Gillar. Pořízení elektrobusu je dvakrát dražší než naftového autobusu, stojí 11 až 12 milionů Kč, další dva miliony výměna baterií, která prodlouží životnost, dodal. Naopak levnější než nafta jsou náklady na energii.

8.2.2017

DPP schválil znění dohody s mobilními operátory na signál v metru

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) schválil znění dohody s mobilními operátory na zavedení mobilního signálu v tunelech metra. Pro pilotní projekt byl vybrán úsek na trase C mezi Roztyly a Muzeem, kde by měl být signál ještě letos. Novinářům to ve středu řekl generální ředitel DPP Martin Gillar. Nyní lze volat pouze v úseku trasy A z Dejvic do Motola.

8.2.2017

Na Vysočanské se znovu propadla vozovka, autobusy MHD jezdí odklonem

Praha - Kvůli novému propadu vozovky ve Vysočanské ulici byla ve středu dopoledne přerušena autobusová doprava po Vysočanské estakádě. Mezi Prosekem a Vysočany proto linky MHD jezdí odklonem. Informoval o tom mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl. Podnik předpokládá, že uzavírka bude trvat přibližně dva dny.

8.2.2017

Základní školy nepojmou až tisíce dětí

Praha -  U nás je plno, zkuste to jinde. Už teď je řada základních škol plná a najít místo je pro rodiče obtížné. Zvláště, když chtějí svou ratolest umístit do školy, která není spádová. Do budoucna však Pražanům hrozí, že by se do škol nemusely vejít tisíce žáků.

8.2.2017

Praha a DPP nabídly developerům spolupráci na stavbě metra D

Praha - spolu s dopravním podnikem (DPP) nabídla developerům spolupráci na stavbě trasy metra D z Pankráce do Písnice. Z nich vybere partnera, s kterým vytvoří společný podnik. Partnera chce DPP najít do letošního 30. června. Novinářům to ve středu řekl generální ředitel DPP Martin Gillar. Společný podnik se soukromníky má pomoci při rozvoji okolí stanic i při výkupu problematických pozemků. Metro D má ulevit přetížené trase C a má spojit centrum se sídlišti na jihu města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies