VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

30.6.2017

Z vycházky se pacientka nevrátila

Praha - Již týden pátrají pražští policisté po pacientce zdravotnického zařízení v Bohnicích, která odešla neznámo kam. Protože se ji zatím nedaří najít, v pátek se obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc.

30.6.2017

OBRAZEM: Po 15 letech se otevírá Werichova vila

Praha - Po katastrofálních povodních v srpnu 2002 odešli z vily poslední nájemníci a dům začal chátrat a pustnout. Praha 1 hledala 10 let nového nájemce. Objekt nakonec získala Nadace Jana a Medy Mládkových. Vila prošla rozsáhlou rekonstrukcí za zhruba 30 milionů korun. Ano. Řeč je o Werichově vile, která se v pátek večer slavnostně otevře veřejnosti. Kromě stálé expozice o Osvobozeném divadle, najdou návštěvníci také drobnější, krátkodobé projekty nebo prostor pro besedy či autorská čtení.

30.6.2017

Opakované stížnosti na zpoždění vedly k rozdělení linky

Praha - Změny v obslužnosti zastávek autobusů městské hromadné dopravy Malá Ohrada a Velká Ohrada ve Stodůlkách přináší sobota plná dočasných úprav jízdních řádů po celé Praze – tyhle novinky však budou platit už natrvalo.

30.6.2017

Na Hradě pohřbili ostatky připisované nejstarším Přemyslovcům

Praha - V základech kostela Panny Marie na Pražském hradě byly v pátek uloženy ostatky muže a ženy žijících v 10. století. Ze stejného místa byly před více než 50 lety vyzdviženy pro antropologické zkoumání. Archeologové je připisují nejstarším Přemyslovcům, knížeti Spytihněvovi I. a jeho manželce. „V nejstarších kostelích na Pražském hradě byli pohřbíváni pouze příslušníci knížecí rodiny Přemyslovců a církevní činitelé. Museli to být členové této rodiny," řekla novinářům historička Milena Bravemanová.

30.6.2017

Na řidiče číhají omezení a uzavírky. Kvůli rekonstrukcím

Praha – Na dvě velké stavební akce, které od pondělka přinesou dopravní omezení na frekventovaných úsecích komunikací na jihu a východě metropole, upozorňuje řidiče Barbora Lišková z Technické správy komunikací. 

30.6.2017

Vojáci si na Vítkově připomněli odkaz legionářů

Praha - Slavnostním nástupem na pražském Vítkově si dnes čeští vojáci připomněli Den ozbrojených sil, který se slaví jako vzpomínka na slavnostní přísahu československých legionářů na konci června 1918 ve francouzském Darney. Několik vojáků při té příležitosti dostalo vyznamenání. Náměstek ministra obrany Daniel Koštoval novinářům u příležitosti slavnostního aktu řekl, že bez armády nelze mít svobodný stát.

30.6.2017

Zákaz koupání na Šeberáku zůstává v platnosti

Praha – S ochlazením se zřejmě nepohrne k vodě tolik lidí jako v uplynulých dnech – pro ty otužilejší nicméně mají pražští hygienici čerstvou zprávu o sledování koupacích míst.

30.6.2017

S únikem moči dokázal zatočit malý přístroj pod kůží

Praha - Nemocnice v Motole představila ve čtvrtek metodu léčby inkontinence neuromodulací pomocí neurostimulátoru (přístroje podobného kardiostimulátoru, který se implantuje nad hýždě). Na tiskové konferenci vystoupili první pacientka, 41letá Lenka ze Skuhrova na Berounsku, přednosta Urologické kliniky 2. FL UK a FN Motol Marek Babjuk (s puntíkovanou kravatou) a lékař Michal Rejchrt (s pruhovanou kravatou).

30.6.2017

Situace po deštích se zklidnila, meteorologové nečekají extrémy

Praha - Po čtvrtečních vydatných deštích, které zasáhly hlavně Prahu a část středních a západních Čech, se situace na řekách uklidnila. První povodňový stupeň - bdělost - platila dnes ráno už jen na Klabavě v Nové Huti na Rokycansku. Kolem 8:30 se i tam vrátila řeka k běžnému průtoku, vyplývá z aktuálních informací hydrologů. Nejvíc napršelo v pražském Radotíně.

30.6.2017

Psycholog: Potomky odměňte, i když známky nejsou dle vašich představ

Praha/ROZHOVOR/ - Konec školního roku je tu a s ním i očekávané vysvědčení. Že vaše dítě nepřineslo domů samé jedničky? Podle psychologa Václava Mertina si zaslouží odměnu i ti méně úspěšní.

30.6.2017

S přívaly vody hasiči bojovali i na vlastní stanici

Praha – Jednasedmdesát. To je počet zásahů v souvislosti s vydatným deštěm, které během čtvrtka absolvovali pražští hasiči. Od páté ranní do šesté večer. Nejvíc jich bylo v Radotíně, kde způsobovala problémy voda valící se ulicí K Cementárně – a v jihozápadní části metropole obecně.

29.6.2017

Vysvědčení pro ministry. Po čtyřech letech končí, s jakými známkami?

Letošní vysvědčení pro Sobotkův tým je výjimečné, protože je poslední. Mimořádné je také proto, že vláda přestála všechny krize a díky uvážlivému premiérovi vydržela celé čtyřleté období. To se naposled podařilo Miloši Zemanovi, který měl ovšem krytá záda opoziční smlouvou. 

29.6.2017

Audit: V boji proti korupci se vláda nepřetrhla

Praha - Sněmovna včera hladce schválila novelu zákona o registru smluv, a to ve zkráceném režimu. Tato věta skrývá čtyřleté úsilí o přijetí normy, kterou navrhl Jan Farský, poslanec STAN.

29.6.2017

Botič hlásí 1. stupeň povodňové aktivity, Radotín svolal povodňovou komisi

Praha/GALERIE/ - Aktuálně platí 1. stupeň povodňové aktivity na Praze 10, zaměstnanci radnice Prahy 10 neustále moniturují stav hladiny. Ve Stromovce a na Letné hrozí vyvrácení stromů. Situaci v Radotíně můžete vidět v galerii.

29.6.2017

Déšť odřízl Radotín, v Černošicích evakuují školu

Praha - Extrémní déšť v noci a ráno zasáhl Prahu a většinu Středočeského a Plzeňského kraje. Stoupají hladiny řek. Dopoledne byl vyhlášen druhý povodňový stupeň na Kocábě ve Štěchovicích, podle meteorologů hrozí v povodí Klabavy, Úslavy a na menších přítocích dolní Berounky a dolní Vltavy. Povodňová pohotovost platí až do pátečního rána v Praze, v okresech Beroun a Praha-západ ve Středočeském kraji a Plzeň-jih a Rokycany v Plzeňském kraji, informoval v aktuální výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

29.6.2017

Po stopách architekta a designéra Pavla Janáka

Praha/GALERIE/ - Funkcionalistická osada na Babě, Palác Adria či kubistická černobílá cukřenka. To je jen hrstka děl, kterými je známý Pavel Janák.

29.6.2017

Pražští hasiči čerpají vodu po celé metropoli

Praha - Už od brzkých ranních hodin vyjíždějí pražští hasiči čerpat vodu ze zatopených sklepů a suterénů. Radotín, Zbraslav, Stodůlky, Petřiny nebo Ruzyně. Na všech těchto místech už museli hasiči zasahovat.

29.6.2017

V Praze řádí syfilis a další nakažlivé pohlavní choroby

Praha - Kapavka, infekce HIV nebo třeba syfilis se v Česku šíří rychleji než v minulosti. Zásadní roli v tom hraje pražská gay komunita.

29.6.2017

Problémy s předzahrádkami? Řešení nabízí Hospodářská komora

Praha - Zatímco vedení města prozatím jen mluví, Hospodářská komora Prahy 1 se rozhodla konat a hledá řešení pro zjednodušení úřednického procesu při zařizování předzahrádek. Zhruba před měsícem v médiích proběhla vlna věnovaná byrokratickým potížím spojeným se zřizováním předzahrádek u restaurací a barů v hlavním městě.

28.6.2017

Výluky na začátku prázdnin ochromí městskou dopravu

Praha - Začátek prázdnin podstatně ztíží cestování po Praze. Po devět dní zůstane mimo provoz centrální část linky C metra, výluky se chystají i na klíčových tratích tramvají. Doba kolem státních svátků je prý pro tahle omezení nejvýhodnější.

28.6.2017

OBRAZEM: Před kostelem Nejsvětějšího srdce vyrostly „castells"

Praha - Až z Barcelony přijeli do Prahy akrobaté předvést „castells". 10 až 15 metrů vysoké lidské věže, vytvořené pomocí vlastních těl, vystavěli ve středu na náměstí Jiřího z Poděbrad. 200 let stará katalánská tradice patří do seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO a v našem hlavním městě byla k vidění poprvé.

28.6.2017

Median: Drahoš by ve druhém kole prezidentské volby porazil Zemana

Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš má mezi ohlášenými prezidentskými kandidáty největší podporu, zjistil průzkum agentury Median z přelomu května a června.

28.6.2017

OBRAZEM: V Praze se objevily první tabulky Poslední adresy

Praha - První čtyři nenápadné tabulky se objevily na pražských domech. Projekt Poslední adresa jehož českou verzi zaštiťuje Ústav pro studium totalitních režimů, organizace Gulag.cz, sdružení Političtí vězni.cz a Memorial Česká republika, připomíná oběti komunistického režimu. Tabulky umístěné na domovech perzekvovaných obsahují základní údaje o jejich životech. Iniciativa nebude připomínat jen osudy známých osobností, ale chce se stát především památníkem běžných občanů.

28.6.2017

Současná vedra ukončí silné bouřky

Praha - Velmi silné bouřky, které mají ukončit současná vedra, zasáhnou ve středu zejména východní polovinu Čech, na ostatním území by tak silné být neměly. Po půlnoci budou bouřky a přeháňky slábnout a přecházet do deště, přičemž v Ústeckém a Libereckém kraji bude vydatný. Hladiny tamních řek by tak mohly stoupnout. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav, který upřesnil svou předchozí výstrahu před bouřkami.

28.6.2017

Stížností na zubaře přibývá. Čekají je tvrdší pravidla

Jsme zahlceni stížnostmi od pacientů, hlásí Česká stomatologická komora. Každý měsíc jich prý dostanou několik. Stížnosti směřují hlavně na kolegy z cizích zemí. Důvody: zubaři nerozumí dobře česky, další lidem nutí příliš drahé výkony. U některých lékařů se navíc provalilo, že nemají specializaci, kterou uvádějí na vizitce. To by mělo skončit, slibují stomatologové.

28.6.2017

Bitva o písnické paneláky je zřejmě dobojována

Praha – Většina poslanců hodila lidi z Písnice přes palubu. Tak hodnotí starosta pražské Libuše a poslanec Jiří Koubek (TOP 09) úterní hlasování poslanců v souvislosti s byty na písnickém sídlišti.

28.6.2017

Spolek Auto*Mat žaluje Prahu 8 kvůli cykloobousměrkám

Praha Dříve byl Karlín ukázkovým příkladem městské části, která je přívětivá vůči cyklistům. S příchodem parkovacích zón se ale situace změnila. Alespoň tak to vidí někteří obyvatelé městské části a spolek Auto*Mat.

28.6.2017

Lítačka od příštího roku nebude potřeba. Její alternativou se stane platební kar

Praha - Placení jízdného má být od příštího roku výrazně pohodlnější, slibuje vedení metropole. Koaliční Rada včera schválila zřízení tzv. Multikanálového odbavovacího systému (MOS). Ten má umožnit mimo jiné nákup a správu jízdních dokladů přes platební kartu nebo mobilní aplikaci. Systém budou moci využívat obyvatelé Prahy i Středočeského kraje, dohromady tedy přes 2,5 milionu lidí.

28.6.2017

Pražský okruh nově při starém: zůstává ve zkušebním provozu

Praha - Zkušební provoz na Pražském okruhu pokračuje. Nově je povolen do konce příštího roku. Pak by – podle aktuálních předpokladů – již nic nemělo bránit kolaudaci dálniční komunikace, která motoristům slouží od roku 2010.

28.6.2017

Světelné reklamy se možná budou muset na část noci vypínat

Praha - Pražští radní uvažují o přísnější regulaci světelného smogu z reklamních ploch v celé metropoli. Nová omezení by mohla projít Radou během několika měsíců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení