VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2017

Zeman omilostnil muže s rakovinou trestaného za majetkové zločiny

Prezident Miloš Zeman dnes omilostnil muže nemocného rakovinou, který byl odsouzen za majetkové zločiny a nedovolené ozbrojování. Oznámil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Je to sedmá milost, kterou Zeman udělil od svého nástupu do funkce. Většinu milostí zdůvodnil právě vážným zdravotním stavem odsouzených a jednu milost udělil na základě žádosti papeže mladé ženě, která se ve vězení starala o malé dítě.

4.4.2017

Na Hradě začala schůzka ústavních činitelů k zahraniční politice

Na Pražském hradě začalo dnes odpoledne jednání nejvyšších ústavních činitelů o zahraniční politice. Prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), předsedové Sněmovny a Senátu Jan Hamáček a Milan Štěch (oba ČSSD) a ministři obrany a zahraničí Martin Stropnický (ANO) a Lubomír Zaorálek (ČSSD) se zabývají mimo jiné odchodem Británie z Evropské unie a nadcházející Zemanovou cestou do Spojených států.

4.4.2017

Praha má právní stanovisko k možné žalobě na Béma kvůli opencard

Praha - Hlavní město má stanovisko právníků k možnosti podat žalobu na bývalého primátora Pavla Béma (ODS) kvůli kartě na MHD opencard. O dalším postupu by vedení města mohlo rozhodnout v řádu týdnů. V úterý to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. O možnosti podat žalobu na Béma či bývalé radní kvůli opencard jednali pražští radní loni v listopadu. Karta stála zhruba 1,7 miliardy korun a od loňského března ji Praha nahrazuje novou kartou lítačka. Bém už dříve žalobu označil za projev ztráty soudnosti.

4.4.2017

Praha 1 rozšíří každoroční audit kvůli podezřením ohledně Skály

Praha - Městská část Praha 1 rozšíří každoroční audit hospodaření městské části o zhodnocení možného vlivu bývalého předsedy finančního výboru a bývalého zastupitele Martina Skály (dříve ODS). Podle serveru Lidovky.cz ho policie prošetřuje kvůli podezření z toho, že bral úplatky za zprostředkování pronájmu městského majetku.

4.4.2017

Nové ambulance v Podolí mají zlepšit péči o rizikové novorozence

Praha - Zlepšit péči o předčasně narozené děti, děti s nízkou porodní váhou a děti se závažnými komplikacemi mají nové ambulance, které vznikly v Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) v pražském Podolí. Ambulance financované z tzv. norských fondů v úterý zástupci ÚPMD představili novinářům. V ústavu ročně porodí asi 5000 žen. Z toho asi v 500 až 550 případech jde o ohrožené novorozence, jejichž vývoj je nutné dlouhodobě sledovat.

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2017

Změní se linky autobusů pražské MHD a metro na trase C pojede až do Letňan

Praha - U autobusů pražské MHD budou prodlouženy některé linky nebo zkráceny intervaly a v ranní špičce pojede každá souprava metra na trase C až do Letňan. Novináře o úterním rozhodnutí rady informoval náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Změny bude město zavádět postupně a zaplatí je z peněz ušetřených loni v rámci pražské integrované dopravy, jde asi o 65 milionů korun. Úpravy vedení linek navrhly radnice městských částí, které jich zaslaly asi sto, a město vybralo 49 z nich.

4.4.2017

Výdechy z Blanky ozdobí umělecké dílo a popínavé rostliny

Praha - Hlavní město upraví vzhled výdechů z tunelu Blanka. Střešovický ozdobí popínavé rostliny, druhý u Stromovky bude upraven podle návrhu architekta Frederika Díaze a kolem bude umístěno několik laviček. Novinářům to v úterý řekl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). Městská část Praha 6 původně navrhovala, aby na výdechu ve Střešovicích byla lezecká stěna, majitelé okolních domů s tím ale nesouhlasili.

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2017

Praha zamýšlí provizorně otevřít garáže vzniklé při stavbě Blanky

Praha - Hlavní město zamýšlí zprovoznit v provizorním režimu garáže, které vznikly při stavbě Blanky na Letné a Prašném mostě. Novinářům to v úterý po jednání městské rady řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Provoz garáží by magistrát zadal dočasně některé z bezpečnostních firem, s níž má smlouvu na takové služby. Kdy budou garáže otevřeny, není zatím jasné.

4.4.2017

Pražští radní odložili rozhodnutí o provozovateli čistírny

Praha - Radní v úterý odložili rozhodnutí o provozovateli nové linky Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV), kterou město buduje na Císařském ostrově. Podle dokumentu, který měli radní projednat, by provozovatelem byla městská firma Pražská vodohospodářská společnost (PVS). Nová vodní linka by měla být dokončena v dubnu 2018, kdy začne fungovat v ročním zkušebním provozu. Čistírnu musí metropole zmodernizovat kvůli přísnějším ekologickým podmínkám a předpisům EU.

4.4.2017

KRÁTCE: Na čtyřce začíná nordic walking

Praha - Radnice Prahy 4 zve svoje obyvatele v seniorském věku na pravidelné lekce chůze s holemi, takzvaného nordic walkingu. Probíhat budou od tohoto týdne do konce listopadu každý čtvrtek od 15 do 16 hodin v Krčském lese.

4.4.2017

První klíšťata jsou tady. Hygienici se chystají na sběr

Praha - S teplým počasím startuje klíšťová sezóna. Riziko nákazy roste. Vlajkování, tak se jmenuje metoda, kterou využívají pražští hygienici na odchyt klíšťat. S její pomocí poté analyzují infekčnost parazitů. „Zaměřujeme se na vyšetření na Lymeskou boreliózu i klíšťovou meningoencefalitidu," popsal Jan Jarolímek, ředitel pražské hygienické stanice.

4.4.2017

Pražská zoo v sobotu oslaví první narozeniny slůněte Maxe

Praha - Sloní narozeninovou oslavu chystá v sobotu pražská zoo. Oslavencem bude Maxmilián, první slůně narozené i počaté v Praze. Narodil se loni 5. dubna, jeho matkou je slonice Janita, která se do zoo dostala v roce 2012 ze Srí Lanky. Otcem je samec Mekong, který v prosinci 2014 odešel do Amsterodamu. Oslava začne v sobotu v 11.00, řekla mluvčí zoo Jana Myslivečková.

4.4.2017

Židovské město odhalí hříšné kouty minulosti

Praha - Tentokrát vyrazíme s vycházkou Prahy Neznámé po stopách Salónů lásky starého židovského ghetta. Židovské město popisuje reportér Karel Ladislav Kukla ve své knize Bahno Prahy následovně. „Uprostřed Prahy, tam, kde jsou dnes krásné široké třídy s vysokými činžáky, se rozkládalo Židovské město. Křivý, ponurý kout, z něhož žádný průvan nemohl vystrnadit zápach ztuchliny a vlhkých zdí a kde v létě z otevřených dveří proudil jedovatý vzduch. Špína s bídou tu zápasily o závod a z očí dětí blýskala tupá, hrozná zkaženost."

4.4.2017

Riziko požárů rapidně narůstá. Loni to stálo životy

Praha - Duben a květen jsou měsíce, kdy v Praze hoří nejvíc. Významně se na tom podílejí požáry v přírodě.

4.4.2017

Sny o vilách za Prahou si lidé splnili. Teď jsou plné školy a silnice

Praha - Venkovskému bydlení dává mnoho lidí přednost před ruchem velkoměsta. Proto také za poslední čtvrtstoletí vzrostl počet obyvatel Středočeského kraje. Zvláště v blízkém okolí Prahy. Touha po vlastním domu mimo jiné stojí za přeplněnými školkami i zhoršeným ovzduším.

3.4.2017

Ministr Ludvík odmítl post volebního lídra ČSSD v Praze

Praha - Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík se nebude ucházet o post lídra pražské kandidátky ČSSD pro sněmovní volby. Uvedl to v pondělí server Seznam Zprávy. Ludvík serveru řekl, že odstoupil, protože se mu nepodařilo prosadit jeho podobu kandidátky. Dalšími uchazeči o post lídra jsou podle dřívějších informací pražský radní Petr Dolínek a náměstek ministra zahraničí Lukáš Kaucký. Lídra zvolí straníci.

3.4.2017

Architekti chtějí prohlásit Parkhotel za kulturní památku

Praha - Ministerstvo kultury (MK) se bude zabývat tím, zda by pražský Parkhotel v Holešovicích měl být kulturní památkou. Návrh na to, aby se jí stavba z 60. let 20. století stala, podali odborníci z Fakulty architektury ČVUT. „Toto sdělení zveřejňujeme mimo jiné z důvodu, že jinak nelze dohledat informace o tom, které stavby jsou právě na zápis za nemovitou kulturní památku navrženy, a je o nich vedeno řízení," sdělila v pondělí médiím Klára Brůhová z Ústavu teorie a dějin architektury zmíněné fakulty.

3.4.2017

OBRAZEM: Recesisté „oslavili" skvělé činy ministra Babiše

Praha /FOTOGALERIE/ - Recesistické setkání na oslavu skvělých činů ministra financí Andrej Babiše proběhlo v pondělí před budovou Generálního finančního ředitelství v Praze.

3.4.2017

Výcvikové centrum představilo simulátor letounu L-410 Turbolet

Praha - Od začátku dubna slouží k výcviku pilotů v pražském Czech Aviation Training Centre (CATC) simulátor českého vrtulového letounu L-410 Turbolet. Zařízení za 180 milionů korun, které umožňuje i trénink nezvyklých letových poloh či zvládání nestandardních situací za letu, v pondělí CATC představila veřejnosti. Společnost CATC je dceřinou firmou státního podniku Řízení letového provozu (ŘLP).

3.4.2017

Národní knihovna hledá ředitele, čeká ho zakázka za miliardu

Praha - Ministerstvo kultury po téměř dvouletém provizoriu ve vedení Národní knihovny (NK) začalo hledat jejího nového ředitele. Vypsalo výběrové řízení na obsazení místa generálního ředitele, uchazeči se mohou hlásit do 21. dubna. Funkce by se měl ujmout už 1. června. Před knihovnou je především poslední a nejdražší etapa revitalizace Klementina, která bude stát přibližně miliardu korun.

3.4.2017

Policie uzavřela prověřování útoku na počítač Zemana

Praha - Policie ukončila prověřování údajného útoku na počítač prezidenta Miloše Zemana, kam měli hackeři nahrát dětskou pornografii. V této souvislosti nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání, sdělila v pondělí mluvčí policejní prezidia Iveta Martínková. Podle serverů Aktuálně.cz a Neovlivní.cz se musel závadný obsah do počítače prezidenta dostat jinak. Tvrdí, že se na ně Zeman sám proklikal.

3.4.2017

Po celý týden policie dohlíží na děti u škol

Praha – Působit po celé metropoli a po celý pracovní týden (v tomto případě tedy spíš po dobu školního vyučování). Takové jsou plány pražských policistů, kteří v pondělí rozjeli další etapu tradiční preventivní akce Zebra se za tebe nerozhlédne.

3.4.2017

Praha vybrala dodavatele projektu dostavby vyhořelého křídla Průmyslového paláce

Praha - Vedení Prahy schválilo výběr dodavatele projektové dokumentace na dostavbu vyhořelého křídla Průmyslového paláce na pražském Výstavišti. Vítězem soutěže je firma VPÚ Deco, která dokumentaci vypracuje za 37,9 milionu korun bez DPH. V pondělí to sdělil radní Jan Wolf (Trojkoalice/KDU-ČSL). Až bude Praha tyto dokumenty mít, vypíše na jejich základě tendr na dodavatele stavby. Do té doby bude na místě křídla montovaný stan. Křídlo secesního Průmyslového paláce vyhořelo v říjnu 2008, od té doby je na jeho místě provizorní stan.

3.4.2017

Chátrající objekt v centru města ožije. Obsadí ho filozofové

Praha - Rozsáhlý komplex budov v Hybernské ulici získala Filozofická fakulta Univerzity Karlovy. Přemění ho na kulturní centrum.

3.4.2017

Werichova vila se dočká otevření možná už v létě

Praha - Rekonstrukce Werichovy vily je u konce. Po letech se konečně dočká důstojného přijetí na kulturní scénu. Bude sloužit jako muzeum svých slavných obyvatel.

3.4.2017

Začínají zápisy do prvních tříd, dětí je méně

Podle odhadů ministerstva školství by k zápisům do prvních tříd mělo přijít asi 138 tisíc dětí. Jejich počet nejspíš poprvé za deset let meziročně klesne, a to přibližně o 7 tisíc. Loni se podle ministerstva k zápisům do prvních tříd hlásilo zhruba 145 tisíc dětí. Zápisy potrvají do 30. dubna, přesný termín určují ředitelé jednotlivých škol.

3.4.2017

Boj s odpadem. Městské části zkoušejí, jak dostat odpadky z ulic

Praha -  Palmovka, pěší zóna na Andělu či Čínská ulice v Praze 6. To jsou příklady míst, na které si opakovaně stěžují obyvatelé kvůli nepořádku.

3.4.2017

V metropoli za poslední měsíc přibylo 48 černých skládek

Praha - Hlavní město svádí boj s obrovským množstvím nepořádku. Nejvíc trpí na černé skládky a na přeplněné kontejnery s tříděným odpadem.

2.4.2017

Prahou šlo na derby 500 fanoušků Sparty, 28 lidí policie zadržela

Praha - Prahou prošel pochod zhruba pěti stovek fanoušků Sparty, kteří mířili na fotbalové derby se Slavií. Policie během průvodu a po jeho skončení zadržela 28 lidí, hlavně kvůli neuposlechnutí výzev policistů nebo nedovolenému používání pyrotechniky. Čtyři účastníky pochodu pyrotechnika zranila. Novinářům to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Na bezpečnostních opatřeních, která ligový zápas doprovázela, se podílelo několik stovek policistů.

2.4.2017

Práce v okolí trasy přinesou změny pro autobusy i tramvaje

Praha - Na změny kvůli stavebním pracím se na několika místech Prahy musí v příštím týdnu připravit lidé cestující veřejnou dopravou. Dočasná omezení či úpravy se vztahují na autobusy městské hromadné dopravy i na tramvaje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies