VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

7.8.2017

Pražská zoo se může pyšnit vzácnými leguány

Praha - Pyšnit se jimi může pouze šest zoo na světě a jen tři z nich mají chovný pár. Mezi ně nově patří i Zoo Praha, která po 13 letech čekání získala tři mláďata vzácného leguána chutného. V tuto chvíli jsou plazi v zázemí. Přírůstků se chovatelé dočkali také u leguánů kubánských, kde se vylíhlo celkem 13 vnoučat slavného Pepína.

7.8.2017

Prezident přijme nové velvyslance, zastupovat budou Německo, Maďarsko a Mexiko

Novým německým velvyslancem v Česku se v úterý stane Christoph Israng. Německo dosud zastupoval v Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v Haagu. Post německého ambasadora je volný od podzimu loňského roku, kdy jej opustil Arndt Freytag von Loringhoven. Zeman v úterý přijme také pověřovací listiny od nové velvyslankyně Mexika a velvyslance Maďarska.

7.8.2017

Kvůli poruše zůstali na suchu lidé i radnice

Praha – Bez dodávek vody se od noci na pondělí nečekaně ocitli obyvatelé části Dejvic u vysokoškolského areálu nedaleko Vítězného náměstí. Kvůli poruše vodovodního řadu v Thákurově ulici zůstalo na suchu 761 odběratelů, když voda přestala téct nejen v Thákurově ulici, ale také ve Studentské, Technické, v Zikově a v širším okolí. Protože důsledky havárie zasáhly i do ulice Československé armády, kde sídlí účast městské části, zůstala radnice Prahy 6 po celá den neplánovaně uzavřena.  

7.8.2017

Kvůli bouračce zůstal po ránu zavřený tunel Mrázovka

Praha – Komplikace v ranním provozu v centru metropole přinesla v pondělí nehoda osobního auta, která si před šestou hodinou vynutila uzavření tunelu Mrázovka ve směru jízdy ke Strahovskému tunelu.

7.8.2017

Řídit popelářské auto je čistá práce, kolegové si mě hýčkají

Praha /ROZHOVOR/ - Žena za volantem popelářského vozu vás může v těchto dnech překvapit ve svažitých ulicích pražského Žižkova. Šestadvacetiletá vystudovaná bakalářka Lenka Stodolová pochází z Tábora, kde i získala řidičské oprávnění pro vozidla nad 3,5 tuny.

7.8.2017

Začátky trasy metra A připomene historická souprava

Praha - Vzpomínku připomínající velkou slávu před 39 lety chystá na příští víkend pražský dopravní podnik. Bude slavit výročí zprovoznění prvního úseku zelené linky A. První soupravy převážející cestující (tehdy ještě čtyřvozové) na ni vyjely 12. srpna 1978. Úsek označovaný jako I.A měl sedm stanic; propojoval Náměstí Míru a Dejvickou ta však tehdy nesla název Leninova.

7.8.2017

OBRAZEM: Botanická v americkém stylu

Praha - Festival s názvem American food day se konal v sobotu v Botanické zahradě v Troji. Návštěvníci tak měli možnost ochutnat speciality z Jižní a Severní Ameriky. Nechyběl ani doprovodný program přibližující americkou kulturu a zvyky.

7.8.2017

Dnes večer se dočkáme částečného zatmění Měsíce

Na obloze dnes bude zřejmě velmi dobře viditelné částečné zatmění Měsíce. Pravý spodní okraj Měsíce, který zakryje stín Země, bude navíc lomem světla v atmosféře zabarven do hněda.  Maximum zatmění nastane ve 20:20 a potrvá do 21:18. Počasí bude pozorování úkazu podle Horálka přát.

6.8.2017

Pád muže ze skály zaměstnal zdravotníky i hasiče-lezce

Praha – Zásah záchranné služby, jimž vyjeli asistovat i hasiči s lezeckou specializací, si v neděli odpoledne vyžádala nehoda v Prokopském údolí.

6.8.2017

Registrované partnerství uzavřelo za 11 let od zavedení 2647 párů

Praha - Registrované partnerství uzavřelo v České republice za 11 let od jeho uzákonění již 2647 párů stejného pohlaví. Za první pololetí letošního roku ho uzavřelo 137 párů, z toho z toho 81 mužských a 56 ženských párů. Meziročně zájem mírně poklesl, loni v prvním pololetí bylo uzavřeno 148 partnerství. V neděli údaje poskytl Jan Fiala ze spolku Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu (Proud), který údaje o registrovaných partnerstvích zaznamenává z matrik.

6.8.2017

Policejní vůz na Václavském náměstí nebyl ve službě. Šlo o filmovou rekvizitu

Praha - Policejní auto na Václavském náměstí nikoho nepřekvapí, běžně tam bývá k vidění hned několik. Na počátku víkendu však jeden vůz v policejních barvách lákal pohledy kolemjdoucích svým netradičním označením. Auto s majáky na střeše bylo ze všech stran označeno nápisy s jasným sdělením: v tomto případě posádka není připravena pomáhat ani chránit. Nalepené cedule naznačovaly, že tento vůz na Václaváku pouze stojí, ale není ve službě. A vlastně ani není policejní. „Filmová rekvizita,“ oznamovalo sdělení zabraňující možné záměně. Prosté označení „Film“ pak bylo srozumitelné i cizincům.

AKTUALIZOVÁNO
5.8.2017

Ministerstvo chce vězňům zvednout výplaty. Až o tisíce

Praha - Trestanci by si mohli finančně polepšit, a to až o několik tisíc korun. Ministerstvo spravedlnosti hodlá pracujícím vězňům zvednout výplaty. Zároveň si ale z nich budou muset vězni spořit několikanásobně větší podíl na dobu po propuštění.

5.8.2017

Horké dny budovu střídat chladné. V týdnu ještě teploty přesáhnou 30 stupňů

Praha - Do konce srpna se postupně ochladí. Příští týden však budou teploty stále ještě šplhat nad 30 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi.

5.8.2017

Začátky trasy metra A připomene historická souprava

Praha - Vzpomínku připomínající velkou slávu před 39 lety chystá na příští víkend pražský dopravní podnik. Bude slavit výročí zprovoznění prvního úseku zelené linky A. První soupravy převážející cestující (tehdy ještě čtyřvozové) na ni vyjely 12. srpna 1978. Úsek označovaný jako I.A měl sedm stanic; propojoval Náměstí Míru a Dejvickou – ta však tehdy nesla název Leninova. 

5.8.2017

ČT na září a říjen chystá sérii předvolebních debat

Praha - Česká televize tradičně odvysílá před sněmovními volbami sérii debat se zástupci kandidujících stran a hnutí. Od půlky září do půlky října chystá 14 tematických debat. Na 19. října plánuje diskusi předsedů stran či celostátních lídrů. ČT to oznámila na svém webu.

5.8.2017

Kamery by mohly hlídat metro podle izraelského vzoru. Automaticky

Praha - Zažívat bezpečnostní opatření podobající se třeba dohledu na dění na letištích by časem mohli i cestující v pražském metru – a to bez toho, že by sami změnu postřehli. Je totiž možné přiučit novým dovednostem systémy bezpečnostních kamer, jejichž rozmístění v prostorách podzemní dráhy nikoho nepřekvapuje.

5.8.2017

Prezident Zeman se ve čtvrtek setká s hejtmany krajů

Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek večer setká s hejtmany krajů. Přijme je na zámku v Lánech na Kladensku. Médiím to řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podle předsedkyně Asociace krajů ČR a karlovarské hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) budou tématem aktuální otázky včetně třeba navýšení platů poskytovatelů sociálních služeb.

5.8.2017

Strany slibují zvyšování platů u policie nebo odmítání kvót

Praha - Zlepšení platových podmínek nebo větší investice do bezpečnostních sborů slibují politické strany před podzimními volbami. V oblasti vnitřní bezpečnosti se napříč stranami objevuje nové téma odmítání kvót EU na přerozdělování uprchlíků. Téma je reakcí na migrační krizi, jež vypukla v roce 2015. Strany se většinově shodují na tom, že je potřeba pomáhat přímo v zemích, odkud běženci prchají. Strany navrhují také změny v evropském azylovém systému, který podle nich nefunguje. Vyplývá to z předvolebních programů a vizí stran pro následující roky.

5.8.2017

KRÁTCE : Dvojka má koše na injekční stříkačky

Praha /INFOGRAFIKA/ - Odborníci nově nainstalovali na třech místech Prahy 2 koše na použité injekční stříkačky v rámci projektu Fixpoint. Koše se nacházejí v severní části Karlova náměstí za kašnou sv. Josefa, ve střední části Karlova náměstí a v ulici Pod Slovany.

5.8.2017

Jídlu dejte čas. Stokrát vám ho vrátí, radí David Ciboch

Praha - Přestože je Davidu Cibochovi jen 28 let, už druhým rokem o sobě může mluvit jako o šéfkuchaři. Na prestižní post se postavil v Potrefené huse a nyní velí sedmi lidem v Koloniálu. „Nikdy nesmíte dát najevo, že máte strach nebo snad něco nevíte,“ vysvětluje.

5.8.2017

Horko trápí i divoká zvířata. Oběťmi jsou zejména ryby a ptáci

Praha - V Čimickém rybníce uhynulo vedrem už 600 kilogramů ryb. V ohrožení můžou být další pražské vodní plochy, ale i všichni živočichové. Mělkost rybníka, téměř žádný přítok, vysoké množství ryb a horko. Tato kombinace způsobila, že rybím obyvatelům Čimického rybníka doslova došel dech. Vyšší teplota totiž zapříčinila nedostatek kyslíku ve vodě. Mezi uhynulými jsou sumci, štiky, okouni, kapři i karasové. Podle informací správce vodní plochy, Lesů hlavního města, činí úhyn ryb přibližně 600 kilogramů.

5.8.2017

Průzkum spočítá parkovací místa pro handicapované

Praha - Už příští rok na jaře bude hlavní město vědět, kolik parkovacích míst pro handicapované se v české metropoli nachází, kde přesně jsou, jaké jsou jejich rozměry a míra přístupnosti.

5.8.2017

Budoucí letecké záchranáře z čínské Šanghaje zaškolí v Praze

Praha -  Pražští letečtí záchranáři budou školit kolegy z čínské Šanghaje. První šestičlenná skupina budoucích zdravotníků a lékařů letecké záchranky dorazí z čínského velkoměsta do Prahy v říjnu. V dalších měsících pak zavítá na výcvik do české metropole pět dalších skupin a část školení se uskuteční i v Číně.

4.8.2017

Koho prezident Zeman vyznamená 28. října? Od lidí dostal 195 návrhů

Prezident Miloš Zeman obdržel od lidí návrhy na udělení státních vyznamenání 195 osobnostem z celého společenského spektra. Zeman každoročně u příležitosti státního svátku 28. října vyznamenává tři až čtyři desítky lidí.

4.8.2017

V chrámu svatého Víta se konala mše za kardinála Tomáška

Praha - V pražském chrámu svatého Víta se v pátek konala vzpomínková mše za kardinála Františka Tomáška. Dnes je to 25 let od Tomáškova úmrtí. Zhruba hodinu a půl dlouhou mši sloužil kardinál Dominik Duka. Tomášek se už za svého života stal symbolem boje za nejen náboženskou svobodu své země.

4.8.2017

Ministerstvo školství chce upravit vyhlášku o inkluzi a odstranit nedostatky

Vyhláška o společném vzdělávání dětí ve školách, která byla schválena loni v září, trpí podle ministerstva školství (MŠMT) technickými nedostatky a vnitřními rozpory.

4.8.2017

Kluky plný stadion nabudí, věří před Slavií hvězda Baníku Baroš

/ROZHOVOR/ Po dopoledním tréninku přišel fotbalový útočník Baníku Ostrava Milan Baroš mezi novináře i se skoro osmiletým synem Patrikem, kterého před pár lety přihlásil do Slavie. Ano, do klubu, jehož A-tým v neděli od 18 hodin prověří síly prvoligového nováčka ve druhém podzimním mistrovském zápase.

4.8.2017

KRÁTCE: Nejlepší přírodní koupání? V Divoké Šárce a v Radotíně

Praha - Nic se nemění. Tak lze shrnout páteční informace pražských hygieniků ke kvalitě vody v přírodních koupalištích.

4.8.2017

Národní galerie oslaví výročí 2018 Koudelkou, První republikou a experimenty

Praha - Národní galerie připomene osmičková výročí příštího roku zvláštními výstavami, ale především nově instalovanými expozicemi moderního a poválečného umění ve Veletržním paláci. Mezi stěžejními akcemi bude expozice První republika, která připomene i mimopražská centra uměleckého dění té doby, včetně slovenských či ukrajinských. Výstava nazvaná 1968: S lidskou tváří!!! se bude věnovat vizuální kultuře a experimentům v umění od 50. do 80. let. Galerie vystaví fotografie Josefa Koudelky včetně jeho slavného cyklu Invaze.

4.8.2017

Křižovatku na Andělu budou tramvaje v noci objíždět

Praha – Krátkodobé omezení v cestování tramvajemi v oblasti Smíchova přinese noc na úterý. Kvůli údržbě trati bude po půlnoci krátkodobě přerušen provoz v části křižovatky Anděl. Omezení, které je plánováno od 0.25 do 3.25, má platit pouze pro směr jízdy od Bertramky k Arbesovu náměstí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení