VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

9.6.2017

KRÁTCE: Mobilní aplikace se osvědčila

Před více než čtyřmi měsíci zavedla radnice Prahy 12 mobilní aplikaci, pomocí níž mohou občané hlásit své podněty. Za tu dobu její zaměstnanci zaznamenali 130 hlášení.

9.6.2017

Pražští hygienici varují, „rybí“ pedikúra může být nebezpečná

Praha - Byznys s rybičkami Garra rufa v metropoli kvete. Procedura slibuje zázraky. Podle hygieniků je ale nebezpečná.

9.6.2017

Praha Béma žalovat nebude. Kdo zaplatí Opencard?

Praha - Magistrát opět otálí s žalobou na exprimátora Pavla Béma kvůli kartě Opencard. Podle Pirátů to může odnést současné vedení Prahy.

9.6.2017

Večer se otevře 1500 kostelů veřejnosti

Praha - Brány bezmála 1500 chrámů, kaplí a modliteben se dnes večer otevřou během Noci kostelů, která se koná již podeváté. Příchozí čekají komentované prohlídky jindy nedostupných památek v nezvyklou dobu, koncerty, divadelní představení, výstavy či workshopy. Lidé se mohou podívat do sakristií, klášterních zahrad, zvonic a krypt, vystoupat do věží nebo si zkusit zahrát na varhany.

8.6.2017

OBRAZEM: Začala rekonstrukce Negrelliho viaduktu

Praha - Za účasti premiéra Bohuslava Sobotky se na Masarykově nádraží uskutečnilo slavnostní zahájení rekonstrukce více něž 160 let starého Negrelliho viaduktu. Stavební práce potrvají skoro tři roky a jejich výsledkem bude zvýšení traťové rychlosti a tišší provoz vlaků. 

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

Sobotka oznámil odluku od manželky. Důvodem je dlouhodobý tlak

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) oznámil dnes odluku v manželství. Ve společném prohlášení s manželkou Olgou uvedli, že důvodem je tlak, jemuž je jako politik vystaven. Se ženou nadále hledají jiné uspořádání jejich rodinného života. 

8.6.2017

Pražská zoo představila nový pavilon pand a ledních medvědů

Praha – Zoo Praha představila návrhy dvou nových pavilonů. V budoucnu se tak návštěvníci mohou těšit na expozici pand velkých a pavilon Arktidy, kde naleznou nový domov lední medvědi.

8.6.2017

Rektor UK Zima bude stát v čele České konference rektorů i nadále

Praha - Funkci předsedy České konference rektorů (ČKR) dnes obhájil rektor Univerzity Karlovy (UK) Tomáš Zima. Do voleb šel jako jediný kandidát a v čele sdružení rektorů bude stát do konce července 2019. Média o tom ve čtvrtek informoval tiskový mluvčí UK Václav Hájek.

8.6.2017

Kolegium Paměti národa ke slovům prezidenta Zemana k zesnulému kardinálu Vlkovi

Miloš Zeman začátkem června prohlásil, že nevyhoví návrhu Senátu PČR, aby během státního svátku 28. října 2017 vyznamenal zesnulého kardinála Miloslava Vlka s odůvodněním, že "udělal vše pro to, aby spory mezi státem a církví byly co největší".

VÍME PRVNÍ
8.6.2017

Do Česka přijede Ivana Trumpová

Ivana Trumpová, exmanželka amerického prezidenta, přiletí 19. června do Prahy, a to jako ambasadorka. Sice ne americká, ale naopak česká. Sdružení CZECH TOP 100 ji vybralo jako jednu ze čtyř osobností, jež proslavily Českou republiku v zahraničí. Trumpová to dokázala nejen jako závodní lyžařka pod jménem Zelníčková, ale hlavně coby podnikatelka.

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

Češi by měli být Evropané i v otázce migrace, řekl v Praze Juncker

Praha - Česká republika přijímá pomoc od Evropské unie, a měla by proto prokázat solidaritu při společném řešení migrační krize, řekl ve čtvrtek v projevu o budoucnosti EU v pražském Karolinu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Reagoval na oznámení české vlády, že už nepřijme žádné další migranty podle kvót, které členské země schválily předloni. Juncker také prohlásil, že všechny země EU chtějí demokratickou, prosperující a bezpečnou Evropu.

8.6.2017

Cenu Rudolfa Medka pro rok 2017 získali historici Borák a Putna

Praha - Cenu Rudolfa Medka pro rok 2017 ve čtvrtek v pražské Národní knihovně ČR udělili in memoriam historikovi Mečislavu Borákovi a literárnímu historikovi, kritikovi a rusistovi Martinu C. Putnovi. Cenu od roku 2008 uděloval Nadační fond angažovaných nestraníků ve spolupráci se Slovanskou knihovnou. Po ukončení činnosti Nadačního fondu v roce 2014 se partnerem Slovanské knihovny stal spolek Ruská tradice.

8.6.2017

OBRAZEM: Veřejnost mohla nahlédnout do Archivu bezpečnostních složek

Praha - U příležitosti Mezinárodního dne archivů se veřejnosti otevřela budova Archivu bezpečnostních složek a Ústavu pro studium totalitních režimů v Braníku. Archiváři seznámili návštěvníky s fungováním badatelny či procesem restaurování a digitalizace archivního materiálu. 

8.6.2017

Diskusi o společné obraně povedou v Praze špičky EU i NATO

Praha - Diskusi o společné evropské obraně povedou v pátek v Praze představitelé Evropské unie, NATO i členských zemí EU. Na konferenci DESCOP vystoupí předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, zástupkyně generálního tajemníka NATO Rose Gottemoellerová i šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová. Konferenci zaštiťuje český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a zúčastní se jí několik ministrů zahraničí a obrany.

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

Sněmovna vydala poslance Novotného a Borku k trestnímu stíhání

Policie bude moci obvinit poslance Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borku (KSČM) v případu machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad. Sněmovna je dnes vydala v souladu se stanovisky mandátového a imunitního výboru k trestnímu stíhání.

8.6.2017

Senátem prošla novela o vzdělávání sester a čínské medicíně. Beze změn

Senát překvapivě nezměnil novelu, která má kromě zmírnění požadavků na vzdělání sester uzákonit podmínky vzdělání pro poskytovatele tradiční čínské medicíny. Právě proti uzákonění této metody se přitom dnes masivně stavěli hlavně lékaři v řadách senátorů. Odmítl ji i senátní zdravotnický výbor. Novelu nyní dostane k podpisu prezident republiky.

8.6.2017

Plán ČSSD na obrat preferencí? Kontaktní kampaň a vyřešené kandidátky

Aby sociální demokracie obrátila klesající trend preferencí, musí podle stranického předsedy a premiéra Bohuslava Sobotky skončit debaty o složení kandidátek v jednotlivých krajích. 

8.6.2017

Praha bojuje proti SUV. Městské policii jich ale šestnáct koupila

Městská policie v Praze bude používat 16 nových SUV, konkrétně modelů Hyundai Tucson. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se nejednalo právě o Prahu. Hlavní město totiž proti této kategorii vozidel bojuje.

8.6.2017

Karlova univerzita se ve světovém žebříčku vysokých škol opět propadla

Britská společnost Quacquarelli Symonds (QS) zveřejnila svůj světově uznávaný žebříček univerzit pro rok 2018. Nejvýše umístěným českým zástupcem je tradičně Karlova univerzita. Oproti loňsku si však opět pohoršila. Zatímco v roce 2016 jí patřila 279. pozice, nyní se nachází na 314. příčce.

8.6.2017

Kulaťák i vodárna. Po stopách architekta Antonína Engela

Praha - Vítězné náměstí ve tvaru podkovy nebo návrh Podolské vodárny. Hlavně tím je známý architekt Antonín Engel.

8.6.2017

KRÁTCE: Pražská ODS chce okruh

Praha - Dohodněte se konečně na podobě dostavby městského okruhu! K tomu vyzývají koalici opoziční zastupitelé ODS. Dohoda na dokončení vnitřního okruhu mezi Pelc-Tyrolkou a Jižní spojkou vázne kvůli nesouhlasu Trojkoalice (Zelení, STAN, KDU-ČSL) s variantou, kterou podporují hnutí ANO a ČSSD.

8.6.2017

Začíná Veletrh vědy, zábavnou formou představí novinky z výzkumu

Praha - Novinky a zajímavosti ze světa přírodních, technických a humanitních vědních oborů ukáže zábavnou a interaktivní formou Veletrh vědy. Na největší populárně naučné akci tohoto druhu v Česku se ode dneška do soboty představí na výstavišti v pražských Letňanech více než 80 vystavovatelů - vědecká pracoviště Akademie věd, firmy, univerzity i science centra.

8.6.2017

Hokejku vyměnil za vařečku. Nelituji toho, říká Marcel Ihnačák

Praha - Marcel Ihnačák pochází ze slovenského Popradu. Už třetím rokem ale žije v moravském Mikulově. Moraváci jsou podle něj napůl Slováci a tamní krajina mu trochu připomíná Itálii, jejich kuchyni si velmi oblíbil. Je autorem knih Radost vařit a Zelenina, moje láska.

8.6.2017

Metropole se chce bránit smogu, pomoct má pozitivní kampaň

Praha - Největším producentem znečištění vzduchu je v Praze doprava. Právě na ní má cílit kampaň, kterou spustil magistrát. Náměstek pro dopravu chce s její pomocí motivovat velké dopravní firmy k ohleduplnosti vůči životnímu prostředí.

8.6.2017

V Praze a Brně se veřejnosti otevře Archiv bezpečnostních složek

Praha , Brno -Veřejnosti se ve čtvrtek otevřou běžně nepřístupná pracoviště Archivu bezpečnostních složek, který spravuje archivní fondy a sbírky bezpečnostních složek, Komunistické strany Československa a organizací Národní fronty působících v těchto složkách mezi lety 1948 a 1990. Zájemce čekají komentované prohlídky na pražských pobočkách v ulici Na Struze a na Branickém náměstí, otevře se i badatelna v Brně-Kanicích.

7.6.2017

Do Prahy se sjedou sanitky ze všech krajů

Praha – Praha pod zemí. To je hlavní téma letošního ročníku celorepublikového cvičení krizové připravenosti, které pražští záchranáři pořádají pod názvem Pražská 155. Letošní již pátý ročník se uskuteční od pátku do neděle – přičemž hlavně během soboty mají 14 tříčlenných posádek rychlé zdravotnické pomoci ze všech krajů a jedna posádka ze Slovenska objíždět různě po Praze připravená stanoviště s náročnými úkoly, jejichž zadání vychází ze skutečných případů z praxe. „A jsou více než zajímavé," naznačila Jana Poštová z centrály pražských záchranářů, jak si organizátoři dali záležet.

7.6.2017

Lidé budou moci žádat o řidičský průkaz i mimo bydliště

Lidé budou moci žádat od července příštího roku o vydání řidičského průkazu nebo o jeho výměnu na jakémkoli úřadu obce s rozšířenou působností, nejen v místě trvalého bydliště jako nyní. K žádosti navíc nebudou přikládat papírovou fotografii. Novinky přinese novela poslanců z klubu TOP 09 a Starostů, kterou dnes schválil Senát. Vzroste ale zároveň poplatek za vydání průkazu z nynějších 50 na 200 korun.

7.6.2017

Radnice nabízí právní poradnu zdarma

Praha - První Právní Pomoc, tak se jmenuje služba, kterou spouští radnice Prahy 12 pro své obyvatele. Poradna bude k dispozici zdarma, zájemci mají nárok na konzultaci v délce 15 minut.

7.6.2017

Komise k únikům policejních spisů je zvolená, zaměří se na Babiše

Sněmovna dnes vybrala členy vyšetřovací komise k možnému úniku policejních spisů, jež míří na předsedu hnutí ANO a bývalého ministra financí Andreje Babiše. Každý klub v ní bude mít po jednom zástupci. Předsedu komise by dolní komora mohla zvolit v pátek, potom by mohla začít pracovat.

AKTUALIZOVÁNO
7.6.2017

Konec kožešinových farem v Česku! Zákaz by měl platit od ledna 2021

/VIDEO/ Sněmovna schválila zákaz kožešinových farem v Česku. Skončit mají v závěru ledna 2021. Normu posoudí Senát. Jednání o novele dnes bylo bouřlivé i s ohledem na kampaň ochránců zvířat a petici za přijetí zákazu, kterou podepsalo zhruba 46 tisíc lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies