VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

8.2.2017

Prahu loni navštívilo 7,07 milionu turistů, více než předloni

Prahu - Hlavní město loni navštívilo 7,07 milionu turistů, o sedm procent více než v roce 2015. Naprostou většinu z nich tvořili tradičně cizinci, kterých do hlavního města zavítalo více než šest milionů. Zvýšil se také počet nocí, které turisté v ubytovacích zařízeních v metropoli strávili. Údaje v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

8.2.2017

Děkan ČVUT žaluje kvůli personálním prověrkám rektora i školu

Praha - Děkan elektrotechnické fakulty ČVUT Pavel Ripka podal žalobu na rektora Petra Konvalinku, univerzitu a auditorskou společnost Ernst & Young. Nelíbí se mu to, že škola v roce 2014 prověřovala několik svých vrcholných zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků kvůli případnému napojení na firmy, s nimiž je ČVUT v obchodním styku. Ripka to považuje za nezákonné, protože o kontrole nevěděl a nedal k ní souhlas. Děkan i auditoři pochybení odmítají, píšou středeční Lidové noviny (LN).

8.2.2017

Praha 4 jde jinou cestou: skupiny místo jeslí

Praha - Měly být alternativou ke školce. Dětské skupiny v poslední době ale zažívají nebývalý boom. Jako první z městských částí je začala provozovat Praha 4. A chtějí se přidat i další.

8.2.2017

Obyvatelé Písnice nevěří, že si budou moci koupit „své" byty

Praha - Obyvatelé pražského sídliště Písnice nevěří slibu nového majitele, že si budou moci koupit byty, ve kterých žijí. Ve středu přišli demonstrovat před úřad vlády. Tři desítky lidí s transparenty „Písnici obyvatelům, ne developerům" či "Politici nám byty prodali, co za to dostali?" oslovovali ministry, kteří se scházeli na schůzi kabinetu. Skandovali hanba vládě.

8.2.2017

Ústavní právník Jan Kysela: Při stíhání zastupitelů je třeba hledat míru

Praha - Podle ústavního právníka Jana Kysely z Právnické fakulty Univerzity Karlovy by měli být policie a státní zástupci při rozhodování o trestním stíhání politických rozhodnutí obezřetní. „V jednání zastupitelů nemusí být žádný zlý úmysl, ale pouze mohou vzít jako bernou minci materiál, který nějaký úředník připravil. Stačí potom jejich hlasování k tomu, aby šli lidově řečeno sedět?" ptá se.

8.2.2017

Vláda dnes projedná ošetřovatelské volno nebo insolvence

Zavedení placeného ošetřovatelského volna pro příbuzné lidí s vážnou nemocí či novelu rozšiřující možnost oddlužení probere na svém dnešním jednání vláda. Ministři vyslechnou i zprávu ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) o hackerském útoku na jeho resort a budou se zabývat návrhem ministra pro lidská práva, který řeší ochranu oznamovatelů korupčního jednání.

8.2.2017

Školáci si nejsou jistí, co mohou sdílet na internetu

Školáci si nejsou jistí, jaké fotografie a osobní údaje je bezpečné sdílet na internetu. Zjistil to soutěžní kvíz projektu Kraje pro bezpečný internet, do kterého se zapojilo 27.000 žáků základních a středních škol od osmi do 18 let. Obecně děti vědí, jak se mají bezpečně na internetu chovat, na vysvědčení by za to dostaly lepší dvojku, uvedla na úterní tiskové konferenci vedoucí projektu Lucie Časarová.

8.2.2017

Nákupy za miliardy? Špitály pořizují léky bez soutěže a bez smluv

Výběrové řízení a smlouva? Kdepak. Na nákup léků za miliony stačí státním nemocnicím telefonát předem dojednanému dodavateli. Tvrdí do občanské sdružení Oživení, které zanalyzovalo stovky dokumentů zveřejněných v registru smluv a porovnalo je s věstníkem veřejných zakázek. Nemocnice podle něj utratily bez jakékoliv kontroly více než půl miliardy korun. Mezi sedmi největšími hříšníky jsou například pražská Fakultní nemocnice Královské Vinohrady nebo Bulovka.

7.2.2017

Rádio Svobodná Evropa vysílá z Prahy nepřetržité zpravodajství v ruštině

Praha - Americká rozhlasová stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) v úterý v Praze zahájila čtyřiadvacetihodinové vysílání v ruštině, které má rusky mluvícím posluchačům nabídnout alternativu za ruská státem kontrolovaná média. Agentuře Reuters to řekl výkonný redaktor kanálu Kenan Aliyev.

7.2.2017

Sasko chce, aby železnice do Prahy byla pro Německo prioritní

Praha - Sasko usiluje o to, aby stavba vysokorychlostní železnice mezi Prahou a Drážďany získala v německém plánování dopravní infrastruktury vysokou prioritu. V Praze to dnes po jednání s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) řekl předseda saské zemské vlády Stanislaw Tillich. Sobotka předpokládá, že by stavba na českém území mohla začít kolem roku 2035. Podle obou premiérů je projekt přínosný pro celou střední Evropu, nejen pro Česko a Sasko.

AKTUALIZOVÁNO
7.2.2017

KRIMI MIX: Pražský strážník chytil hledaného muže. V Roztokách

Praha – Jak se utíká v hlavním městě, předvedl u sousedů příslušník pražské městské policie. V době svého volna zasáhl v Roztokách na Praze západ.

7.2.2017

V obchodním centru v pražské Písnici budou lékaři a pošta

Praha - V nevyužívaném obchodním centru v pražské Písnici budou nově sídlit lékaři a pobočka České pošty. V úterý to sdělil starosta Libuše Jiří Koubek (TOP 09), na změně se domluvil s novým majitelem centra, firmou STN Invest. Starosta jednal rovněž s Pavolem Krúpou, majitelem firmy Kennial, která získala více než 700 bytů v Písnici od společnosti ČEZ. Krúpa zopakoval, že je připraven nabídnout byty k odprodeji nájemníkům.

7.2.2017

Šest staveb aspiruje na cenu za respekt k historickému prostředí

Praha - Na Cenu klubu za starou Prahu pro nejlepší novostavbu v historickém prostředí je nominováno šest mimopražských staveb, dvě se nacházejí v Brně. Výsledky 13. ročníku soutěže pořadatelé oznámí 13. února. Mezi nominovanými je několik městských domů s různými funkcemi, základní škola, společenské centrum s muzeem a rekonstruovaná historická věž.

AKTUALIZOVÁNO
7.2.2017

Prahu 2 uklízejí vězni, práci si mohou udržet i na svobodě

Praha /FOTOGALERIE/ - Do úklidu ulic v Praze 2 se zapojí vězni z pankrácké a ruzyňské věznice. Další budou pomáhat s tříděním svezeného odpadu. Vězeňská služba a městská část se na tom dohodly s úklidovou firmou Komwag. Starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) v úterý na tiskové konferenci uvedla, že zaměstnaní vězni budou moci s prací pokračovat i po odpykání jejich trestu a firma jim dokáže zajistit i ubytování.

AKTUALIZOVÁNO
7.2.2017

Krejčířova vila v Černošicích byla vydražena za 15,8 milionu Kč

Praha - Menší vila uprchlého Radovana Krejčíře v Černošicích byla v úterý v elektronické aukci vydražena za 15,8 milionu korun. Vyplývá to z portálu dražeb. Odhadní cena byla o deset milionů vyšší, dražba začínala na 12,9 milionu korun. Exekutoři chtějí vydražit i větší černošickou vilu, ze které Krejčíř v roce 2005 uprchl při domovní prohlídce.

7.2.2017

Praha má znění dohody s vlastníky pozemků pro stavbu metra D

Praha - Pražští radní v úterý schválili návrh znění dohody s vlastníky pozemků v Krči nutných pro stavbu trasy metra D. Vlastníci by se měli podpisem zavázat k tomu, že dovolí Praze stavět na svých pozemcích metro. Město pak slíbí, že bude spolupracovat na tvorbě studie na zástavbu pozemků, kde majitelé chtějí vybudovat nové budovy. Praze však stále ještě část pozemků pro stavby trasy D chybí. Metro D má ulevit přetížené trase C a má spojit centrum se sídlišti na jihu města.

7.2.2017

Na veletrhu Holiday World se v únoru představí 46 zemí

Praha - Na veletrhu cestovního ruchu Holiday World se od 16. do 19. února představí na výstavišti v Holešovicích 638 vystavovatelů, mezi nimi 46 zemí. Novým vystavovatelem bude Mexiko. Partnerským regionem veletrhu bude letos Moravskoslezský kraj. Na tiskové konferenci to uvedla společnost Incheba.

7.2.2017

KRÁTCE: Jak bude vypadat Parukářka, rozhodnou i obyvatelé

Praha /FOTOGALERIE/ - Radnice Prahy 3 uspořádala diskuzi o podobě oblíbeného parku Parukářka na Vrchu svatého Kříže. Lidé nyní mohou do konce února prostřednictvím dotazníku radnici sdělit svůj názor, k čemu by měl park sloužit. Na studii možného využití prostoru v současné době pracuje tým vedený architektem Josefem Pleskotem.

7.2.2017

Do zoo vzduchem. Praha oživuje plán na lanovku

Praha - Do atraktivního cíle zvažuje hlavní město atraktivní cestu. Praha si nechává vypracovat studii, co vše by obnášelo vybudovat lanovku spojující Prahu 6 se zoologickou zahradou a Bohnicemi. Spojení by doplnilo tramvajovou trať.

7.2.2017

Praha projedná dohodu s majiteli pozemků pro stavbu metra D

Praha - Pražští radní v úterý projednají návrh dohody s vlastníky pozemků nutných pro stavbu trasy metra D. Dohoda má Praze umožnit stavět metro a vlastníci mohou stavět budovy. Na programu jednání je i infrastruktura města, rozdělení grantů v oblasti sportu nebo materiály týkající se výběru firem pro rekonstrukci několika škol.

7.2.2017

Kdo se bude zubit z volebních billboardů a plakátů?

Praha - Kampaň do podzimních parlamentních voleb se blíží. O někdejší baštu občanských demokratů Prahu se „porvou" známé i nové tváře. Bude mezi hlavní lákadla patřit také syn exprezidenta Klause?

7.2.2017

Středočeské věznice praskají ve švech. Pražské se zatím drží

Praha /INFOGRAFIKA/ - V ulicích hlavního města nově uklízí vězňové. Pilotní projekt, na kterém se podílí tři věznice a městská část Praha 2, byl spuštěn včera. Osm odsouzených má na starosti úklid několika ulic hlavního města. Navíc se podílí na dalších pracích v třídírně odpadu v Malešicích.

7.2.2017

Homolka se zbavuje zlatého vejce. Zastavte to, žádají poslanci

Další skandál v Nemocnici Na Homolce, kterou „proslavil" exředitel Vladimír Dbalý souzený pro korupci. Poslanci se snaží zastavit prodej jedné z dceřiných společností, přes kterou měly plynout miliony na soukromé účty. Prodej je podle nich podezřelý. Homolka by si měla vzít činnost lukrativní firmy pod sebe.

7.2.2017

Předseda spolku Idealisté.cz: Sociální demokracie si musí hledat vlastní voliče

Po dvouhodinové debatě s premiérem Bohuslavem Sobotkou byli členové Idealistů.cz, mezi nimiž je hodně sociálních demokratů, spokojeni. I když vzhledem ke svému mládí by mnozí z nich v radikalitě ještě přitvrdili. Deník hovořil s jejich předsedou Radimem Hejdukem.

7.2.2017

Sobotka: Boj o lánský puč ještě není dobojován

Kudy se má vydat sociální demokracie, aby vyhrála volby, ale nenarušila přitom tři pilíře, na nichž stojí, totiž svobodu, solidaritu a demokracii? O tom v pondělí večer debatoval premiér Bohuslav Sobotka se členy spolku Idealisté.cz. Přišel za nimi nejen proto, že jeho jádro tvoří sociální demokraté, kteří ho po lánském puči mohutně podpořili, ale i kvůli tomu, co jim řekl na závěr setkání: „Možná ani nevíte, jak moc jste pro ČSSD důležití."

6.2.2017

Opravy Staroměstské radnice budou stát 48 milionů korun

Praha - Opravy Staroměstské radnice budou stát 48 milionů korun bez DPH. Opravovat ji bude firma Subterra, vyplývá to z oznámení o přidělení tendru ve věstníku veřejných zakázek. Rekonstrukce má začít tento měsíc. Za rok se bude opravovat orloj, do června 2018 ho nahradí projekce.

6.2.2017

Praha 1 vybudovala na půdě ZŠ Curieových sedm nových tříd

Praha - Městská část Praha 1 vybudovala na půdě ZŠ Curieových sedm nových tříd, kabinety a další zázemí. Úpravy školy poblíž Čechova mostu stály 59 milionů korun. Radnice o investici v pondělí informovala v tiskové zprávě. Rekonstrukce trvala osm měsíců.

6.2.2017

K čistotě ulic mají přispět popelníky do kapsy

Praha - Rozdáváním minipopelníčků se radnice Prahy 4 snaží bojovat s problémem, který v ulicích způsobují kuřáci. S odhadováním nedopalků. Ty totiž majitelé popelníčků budou moci strčit do kapsy – bez toho, že by vajgl bylo třeba předtím uhasit – a pohodlně odnést až ke koši. Neměli by tak mít důvod „odkládat" cigaretové špačky na zem, kde nejen dělají nepořádek, ale také kontaminují životní prostředí jedovatými látkami.

6.2.2017

Praha 8 chce rozšířit zóny v Kobylisích, Střížkově a Ďáblicích

Praha - Radnice Prahy 8 plánuje rozšířit parkovací zóny v Kobylisích, Střížkově a části sídliště Ďáblice, platit by mohly od přelomu letošního září a října. Důvodem jsou problémy s parkováním na hranicích současných zón. V řekl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD). Zóny začaly v Praze 8 platit loni a vyznačeny jsou v některých jejích částech.

6.2.2017

Ludvíkovi na ministerstvu radí náměstek Holcát z Motola

Praha - Ministrovi zdravotnictví Miloslavu Ludvíkovi (ČSSD) na ministerstvu radí další člověk z motolské nemocnice, náměstek ředitele a bývalý Ludvíkův podřízený Martin Holcát. V pondělí napsala mluvčí úřadu Štěpánka Čechová. Ludvíkovi, který před příchodem na ministerstvo působil jako ředitel Fakultní nemocnice v Motole, od jeho prosincového nástupu pomáhá i mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies