VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

AKTUALIZOVÁNO
10.5.2017

Sněmovna: Babiš veřejně lhal, Zeman by měl dodržovat ústavu

/INFOGRAFIKA/- Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš opakovaně veřejně lhal a zneužíval svá média ke kompromitaci politických soupeřů, uvedla dnes Sněmovna. Navíc vyzvala prezidenta Miloše Zemana, aby důsledně a bez zbytečného odkladu dodržoval ústavu. Výzva souvisí s návrhem premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na Babišovo odvolání z vlády, které Zeman zatím neprovedl.

AKTUALIZOVÁNO
10.5.2017

Proč? Proto! Protestující proti Babišovi a Zemanovi zaplnili Václavské náměstí

Praha - „Babiš lže, jako když Mladá Fronta tiskne" nebo „Jak ještě bude líp?" - transparenty s takovými slogany nesli účastníci podvečerní demonstrace proti prezidentovi Miloši Zemanovi a ministrovi financí Andreji Babišovi. Na Václavském náměstí „pod koněm" se sešlo několik tisíc lidí, kteří přišli vyjádřit nelibost nad chováním obou politiků v současné vládní krizi. Demonstranti zcela zaplnili přibližně horní třetinu náměstí. Protest svolala hlavně přes Facebook skupina občanských aktivistů zvaná Politika a svědomí. (Demonstrace se z jejich popudu konaly v šesti dalších českých městech.)

10.5.2017

Chirurgové přizvali na pomoc hasiče s bruskou

Praha – Pět řezů na jedné ruce museli pražští hasiči provést ženě, jíž byli ve středu odpoledne voláni na pomoc na chirurgii vinohradské nemocnice. Pacientce bylo třeba sundat pět prstenů. K podobným zásahům hasiči používají speciální brusku, s jejíž pomocí dokážou prsten rozříznout bez poranění prstu.

10.5.2017

Libeňský most je v horším stavu, než se čekalo

Praha – V dobrém stavu zkoumané části Libeňského mostu nejsou a s hledáním řešení by se nemělo otálet – k obavám ale není důvod. Není tam třeba mít strach jako chodec ani jako řidič nebo cestující v tramvaji. Deníku to ve středu řekl Jiří Kolísko, ředitel Kloknerova ústavu Českého vysokého učení technického v Praze. Jeho specialisté ověřují jak kondici podzákladí a základu třetího pilíře, tak i dalších prvků konstrukce, a budou navrhovat možnosti nápravy.

10.5.2017

KRÁTCE: Do podoby zasáhli i občané

Praha - Do rozsáhlé studie lokality Bohdalec-Slatiny-brownfield Strašnice, která nabízí vizi toho, jak by území mohlo vypadat za padesát let, se aktivně zapojili občané Prahy 10 i odborná veřejnost. Ti mohli k návrhu vznést své připomínky. Těch přišlo za několik měsíců desítky.

10.5.2017

Hasiči nacvičovali evakuaci v Městské zvonici Sv. Mikuláše

Praha - Pražští hasiči prověřili požární bezpečnost stavby Městské zvonice Sv. Mikuláše. Nácvik se prováděl zejména pro ověření dostupnosti výškové techniky v místních podmínkách. Jelikož jsou od úrovně vyhlídkového ochozu nacházejícího se ve výšce pětašedesát metrů dřevěné konstrukce a zúžené průchozí profily, představují tyto fakta pro evakuaci a zásah velmi složité podmínky. Další věcí, kterou chtěli hasiči při nácviku prověřit byla možnost použít na ochoz automobilový žebřík s výškou dvaačtyřicet metrů.

10.5.2017

Varhany ve sv. Jakubu potřebují opravy za deset milionů korun

Praha - Deset milionů korun by měla přinést sbírka na rekonstrukci varhan v kostele sv. Jakuba v Praze. Barokní nástroj je největší v České republice. Na jeho podporu se koná 17. května v 18:00 přímo v kostele benefiční koncert. Sbírka je také několik let vyhlášena na výrobu nových varhan pro katedrálu sv. Víta - ani tento nový, moderní nástroj nebude větší než svatojakubské varhany.

AKTUALIZOVÁNO
10.5.2017

Babiše mi mohla nahradit na ministerstvu financí Schillerová

Předsedu hnutí ANO Andreje Babiše by v křesle ministra financí mohla vystřídat jeho náměstkyně na ministerstvu Alena Schillerová. 

10.5.2017

Síť mateřských center zahájí o víkendu kampaň na podporu rodin

Praha - Kampaň na podporu rodin se chystá o víkendu spustit Síť mateřských center. Od květnového svátku matek do červnového svátku otců chce téma rodiny dostat do centra pozornosti a upozornit na důležitost rodinného zázemí. Pořádá například akci Rodina Offline. Pořadatelé chtějí vyzvat členy rodin, aby na den odložili mobily či tablety a čas trávili spolu. Kampaň novinářům představila prezidentka sítě Rut Kolínská. První mateřské centrum v ČR vzniklo před 25 lety.

10.5.2017

Dvouleté děti do školek? Mateřinky v okolí Prahy se povinnosti obávají

Praha - Už za tři roky musejí přijmout mateřinky všechny spádové dvouleté děti. Problémy s touto povinností očekávají obce kolem Prahy. Kapacity ve zdejších školkách jsou už dnes naplněné a na další rozšiřování chybějí peníze.

10.5.2017

KRÁTCE: ČEZ prodá byty v Písnici firmě ze skupiny CIB Group

Praha - ČEZ prodá byty na sídlišti v Písnici firmě Office Rent Prachatice (ORP) ze skupiny CIB Group. Energetická skupina za bytový fond získá 1,276 miliardy korun.

10.5.2017

Negrelliho viadukt se začne měnit. Už zanedlouho

Praha - Dlouho očekávaná i odkládaná rekonstrukce Negrelliho viaduktu, železničního mostu přes Vltavu spojujícího Karlín a Bubny, která se má stát prvním viditelným krokem v rámci budování nového železničního spojení Prahy a Kladna s odbočkou na Letiště Václava Havla, je za dveřmi.

10.5.2017

Vydírání bývalého protokoláře Hradu Forejta se neprokázalo

Praha - Vydírání bývalého šéfa protokolu prezidentské kanceláře Jindřicha Forejta nahrávkou, na níž údajně šňupe bílý prášek, se neprokázalo. Server Seznam Zprávy to dnes uvedl na základě vyjádření Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1, podle kterého Forejt uvedl policistům nepravdivé údaje. Forejt tvrzení, že nemluvil pravdu, odmítl. Chce se poradit s právníkem a případně odvolat proti rozhodnutí o odložení případu.

10.5.2017

V Česku se koná sbírka na prevenci rakoviny

Praha - Na zhruba 1150 místech v Česku budou ve středu dobrovolníci ve žlutých tričkách nabízet lidem žluté kytičky. Jejich koupí lidé přispějí na prevenci rakoviny. Sbírka je letos zaměřena na nádory hlavy a krku, které jsou každoročně v Česku nově zjištěny asi u 2000 pacientů.

10.5.2017

Transgas je prozatím zachráněn před zbouráním

Praha -  Příznivci komplexu budov Transgas na Vinohradech mají ještě naději, že stavba nakonec nebude zbourána. Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) nařídil přezkoumat, zda bylo správné, když nebyl Transgas prohlášen za památku.

10.5.2017

Obyvatelé Malešic odmítají železniční překladiště

Praha - S umístěním železničního překladiště v oblasti Malešic nesouhlasí její obyvatelé již dlouhodobě. Obávají se totiž zvýšeného hluku z přijíždějících kamionů a znečištění prostředí v rozvíjející se obytné lokalitě za malešickou teplárnou. Úplnou stopku tohoto projektu požadují v nové petiční akci.

10.5.2017

Březina zůstává na radnici. V kauze dotací má být svědkem

Praha - Minulý týden byl vlivný pražský politik Karel Březina přiveden policií v poutech. V tu chvíli opozice žádala jeho rezignaci na post zastupitele. Nyní se zdá, že ve všech svých funkcích zůstává.

9.5.2017

O pobytu cizinců a stavebním zákoně Senát rozhodne koncem května

Praha - Senát o zpřísnění podmínek pobytu cizinců v ČR rozhodne na schůzi, která začne 31. května. Schvalovat má kariérní řád učitelů, změny ve stavebním zákoně a v pohřebnictví nebo ve vzdělávání zdravotních sester. Novináře v úterý o termínu schůze informoval předseda horní komory Milan Štěch (ČSSD). Schůze bude vícedenní, může být přerušena a pokračovat v prvním červnovém týdnu, upozornila senátní tisková tajemnice Eva Davidová.

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

Štěch: Pokud Zeman Babiše neodvolá, Senát navrhne ústavní žalobu

Pokud prezident Miloš Zeman do týdne neodvolá předsedu hnutí ANO Andreje Babiše z vlády, jeho kritici v Senátu navrhnou nejpozději příští úterý projednání ústavní žaloby na hlavu státu. Po dnešním jednání organizačního výboru horní komory to novinářům oznámil její předseda Milan Štěch (ČSSD).

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

Babiš odmítl, že by dostal od novináře živý policejní spis

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) uvedl, že od novináře Marka Přibila nedostal živý policejní spis, jak vyplývá z nahrávky, která se v pondělí objevila v médiích. Babiš na dnešní tiskové konferenci zopakoval, že nahrávky jsou podle něj kampaní připravenou jeho politickými oponenty. Babiš se důrazně ohradil proti podezření, že spáchal trestný čin.

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

Ministryně školství Valachová podá demisi, nechce "nahrát" Babišovi

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) se nezříká své politické odpovědnosti za kauzu sportovních dotací. Původně chtěla vyčkat, zda ji bude schopna obhájit. V úterý ovšem uvedla, že se rozhodla rezignovat.

9.5.2017

Na českých dálnicích začne fungovat jednotné evropské mýto

Ředitelství silnic a dálnic ČR společně s firmou Kapsch úspěšně otestovalo software, díky kterému lze v Česku platit mýto prostřednictvím evropské služby elektronického mýtného (EETS).

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

Valachová zruší program investic do sportu, připraví nový

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) pozastavila poskytování dotací pro sportovní organizace a svazy. Investiční program, kterého se týká aktuální kriminální kauza kolem fotbalové asociace, zruší a připraví program nový. Uvedla to na úterní tiskové konferenci. Zároveň zdůraznila, že sportovním svazům včetně fotbalové asociace letos ministerstvo na základě jeho vlastních kontrol a zpřísnění podmínek zatím nevyplatilo "ani korunu".

EXKLUZIVNĚ
9.5.2017

Bohuslav Sobotka: Koaliční smlouvu nevypovím, prezident musí Babiše odvolat

/ROZHOVOR/ Premiér Bohuslav Sobotka má za sebou jeden z nejrušnějších týdnů. Přestože tomu zpočátku nic nenapovídalo, nakonec z něj vyšel posílen. Nejvíc ztratil prezident Miloš Zeman.

9.5.2017

Horáček píše Zemanovi otevřený dopis, zklamal prý voliče

Protivníci prezidenta Miloše Zemana jej kárají za jeho chování během vládní krize. Michal Horáček, prezidentský kandidát a podnikatel, poslal Zemanovi otevřený dopis, ve kterém mu vyčítá, že zklamal voliče. Zakladatel strany Realisté Petr Robejšek doufá, že po ministrovi financí Andreji Babišovi odejde i premiér Bohuslav Sobotka. 

9.5.2017

Co má vyrůst na místě pekáren? Lidé mohou říci své mínění

Praha – Jak by měla vypadat budoucí podoba zástavby na místě Michelských pekáren? To je téma, o kterém chce pohovořit s občany nový vlastník areálu, společnost Skanska Reality. Ve čtvrtek zve zájemce z řad veřejnosti na diskusní setkání, které se koná přímo v Michli – od 17.30 v Základní škole Na Líše.

9.5.2017

Volby stály loni půl miliardy, na letošek je připraveno 0,7 mld.

Praha - Zajištění všech loňských voleb si vyžádalo 532 milionů korun ze státního rozpočtu. Voliči vybírali své zástupce do Senátu, krajských zastupitelstev a také do zastupitelstev 34 obcí. Vyplývá to z údajů ve státním závěrečném účtu. Pro letošní rok počítá státní rozpočet na samotné zabezpečení voleb s částkou kolem 700 milionů korun a spolu s příspěvky stranám a hnutím je v rozpočtu vyčleněno celkem 1,9 miliardy korun.

9.5.2017

Monarchisté a konzervativci podpoří ve sněmovních volbách TOP 09

Praha - Čeští monarchisté a konzervativci podpoří ve sněmovních volbách TOP 09. Důvodem je to, že TOP 09 nehodlá spolupracovat s ANO 2011, s KSČM ani s jiným uskupením, jehož cíle a postupy by nebyly v souladu s hodnotami právního státu a standardy parlamentní demokracie. Představitelé monarchistické strany Koruna Česká, Konzervativní strany a Klubu angažovaných nestraníků to dnes oznámili ve společném prohlášení. Tyto strany samostatně kandidovat nebudou.

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

Chovanec a Zaorálek a Ludvík do Číny se Zemanem nepojedou

Ministři sociální demokracie ruší cestu s prezidentem Milošem Zemanem do Číny. Kvůli aktuální politické situaci tak učinili ministři zahraničí Lubomír Zaorálek, ministr vnitra Milan Chovanec a ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. V Číně Chovance a Zaorálka nahradí náměstci, oznámili. Mluvčí Zemana Jiří Ovčáček na zprávy reagoval prohlášením, že jestli má politické pletichaření přednost před zájmy České republiky, je to smutné. Dva ministři za ANO s návštěvou Číny počítají.

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

Moldavsko má v úmyslu přilákat další české investory

Praha - Moldavsko dělá všechno pro to, aby bylo atraktivní pro české investory. V zemi nyní působí 53 firem s českým kapitálem, uvedl po úterním jednání se svým českým protějškem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) v Praze moldavský premiér Pavel Filip. Sobotka novinářům na tiskové konferenci řekl, že návštěva je jednou z mnoha forem, kterými chce Česko vyjádřit Moldavsku a jeho vládě podporu v reformách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies