VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

10.4.2017

Pražský labyrint podchodů hrůzy: lidé v nich prý brzy přestanou bloudit

Praha - Zpravidla patří k těm nejodpudivějším a zároveň i nejtemnějším místům ve městě. Má se to změnit. Začne se na Vltavské.

9.4.2017

Bývalá kasárna obsadí umělci

Praha - Ministerstvo spravedlnosti pronajalo objekt bývalých kasáren v pražském Karlíně „kulturnímu developerovi" Matěji Velkovi, který se v letech 2013 až 2015 staral o oživení Nákladového nádraží Žižkov. Podepsanou smlouvu má na tři roky, ministerstvo mu ale přislíbilo, že pokud všechno dobře poběží, prodlouží ji minimálně na šest sezon. Píše to týdeník Respekt ve svém pondělním čísle.

AKTUALIZOVÁNO
9.4.2017

V Praze se demonstruje za zachování Kliniky

Praha -  V centru Prahy v neděli demonstrovaly na podporu žižkovského Autonomního sociálního centra Klinika stovky lidí. Protestovaly proti snaze vlastníka budovy, Správy železniční dopravní cesty, je z objektu vystěhovat. Demonstrace skončila na Těšnově koncertem hudebních kapel a podle policie se obešla bez incidentů.

9.4.2017

Ministerstvo dopravy odložilo změnu bodového systému řidičů

Praha - Ministerstvo dopravy odložilo zpřísnění bodového systému za přestupky řidičů. Návrh, který chystalo 14 měsíců, chce ministr Dan Ťok (za ANO) předat svému nástupci v úřadu po podzimních parlamentních volbách. Řekl to v neděli v pořadu otázky Václava Moravce v České televizi.

9.4.2017

Poprvé začnou plošně jednotné přijímačky na maturitní obory

Praha - Ve středu začnou jednotné přijímací zkoušky na střední školy s maturitou. Letos se konají plošně poprvé, v minulých dvou letech se jejich fungování pilotně ověřovalo na zhruba polovině škol. Ke zkouškám je přihlášeno 86.378 dětí, řekl novinářům mluvčí Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) Jan Pohanka. Uchazeči o studium budou skládat testy z matematiky a českého jazyka, které CERMAT připraví a vyhodnotí. Výjimkou jsou umělecké školy, na kterých se v lednu dělaly talentové zkoušky.

9.4.2017

Květnou nedělí začíná velikonoční pašijový týden

Praha - Květnou nedělí začíná podle křesťanské církevní tradice pašijový týden. Směřuje k hlavním svátkům církevního roku - Velikonocům. V původním pojetí jsou Velikonoce oslavou zmrtvýchvstání Spasitele. Pro nevěřící jsou oslavou příchodu jara.

8.4.2017

OBRAZEM: Smíchovskou náplavkou voněly speciality z celého světa

Praha - Na Smíchovské náplavce se v sobotu uskutečnil čtvrtý ročník největší street food přehlídky. „Streetová" gastronomie je jídlo z ulice z originálních stánků anebo ze speciálně upravených aut - food trucků. Jde o jednu z gastronomických disciplín, která si zaslouží stejnou pozornost jako známé a oblíbené restaurace nebo bistra.

8.4.2017

OBRAZEM: Staroměstským náměstím zněla dechovka

Praha - Velikonoční trhy v srdci české metropole v sobotu roztančila dechová hudba. Na dvě stovky hudebníků v doprovodu mažoretek prošlo v průvodu centrem Prahy a společně si zahrálo na pódiu Staroměstského náměstí.

8.4.2017

OBRAZEM: V Letňanech proběhl autobusový den PID

Praha - Autobusový den PID u příležitosti oslav 25. výročí příměstských autobusových linek Pražské integrované dopravy proběhl v Letňanech.

8.4.2017

V Zoo Praha oslavili Maxmiliánovy první narozeniny

Praha - Oslavu prvních narozenin si sameček slona indického Max v pražské zoo opravdu užil. Krátce po jedenácté hodině přivedli chovatelé všechny slonice a obě mláďata – Maxe i Rudiho - do výběhu v Údolí slonů, kde už přihlížel početný dav návštěvníků. Pro Maxe byl připravený nápis jeho jména z ovoce a veliká jednička ze zeleniny.

8.4.2017

Na podporu Středoevropské univerzity protestovala v Praze asi stovka lidí

Praha - Na podporu budapešťské Středoevropské univerzity (CEU) v sobotu v Praze před maďarským velvyslanectvím demonstrovala asi stovka lidí. Vyplývá to z odhadu dohlížejících policistů. Účastníci shromáždění podepisovali dopis premiérovi Viktoru Orbánovi, ve kterém nesouhlasí s omezováním zahraničních vzdělávacích institucí v Maďarsku.

8.4.2017

ČSSD se pro svého prezidentského kandidáta rozhodne až po volbách

Referendum o tom, koho ČSSD podpoří v prezidentské volbě, se uskuteční v listopadu. Parlamentní volby se totiž uskuteční 20. a 21. října. Rozhodlo o tom širší vedení strany během dnešního zasedání v Praze. Dosud se hovořilo o první polovině roku. Předsednictvo dostalo také možnost zvolit jiný postup než referendum, pokud zaručí, že se budou moci vyjádřit všichni členové strany. Strana si také zvolila "nové" členy předsednictva.

8.4.2017

O Velikonocích vystoupají teploty přes den ke 14 stupňům

Praha - Počasí v nadcházejících čtyřech týdnech bude teplotně průměrné, srážkově spíše nadprůměrné. O Velikonocích vystoupají teploty přes den nejvýše k průměrným 14 stupňům Celsia, na začátku května pak k 18 stupňům. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

8.4.2017

KRÁTCE: Největší hala tržnice může patřit akrobacii

Praha - Hala číslo 40 je největší ze všech prostor pražské holešovické tržnice. Podle magistrátního radního pro kulturu Jana Wolfa by se v ní mohla odehrávat dechberoucí akrobacie. „Ozval se soubor La Putyka, že by v hale chtěli dělat akrobatická představení ve výšce," uvedl Wolf.

8.4.2017

Praha upraví čestné pohřebiště hrdinů odboje ve Strašnicích

Praha - Hlavní město upraví čestné pohřebiště hrdinů druhého odboje na hřbitově ve Strašnicích. Upravena bude dlažba, vysazeny nové stromy a restaurována socha Smutné jaro. Vyplývá to z usnesení rady na webu. Letos v červnu uplyne od atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha 75 let, na pohřebišti se plánuje pietní akce.

8.4.2017

Lávka na Vyšehradské skále pomůže chodcům i cyklistům

Praha - Opatrné vyhýbání pěších a jezdců na kolech v tunelu Vyšehradské skály by mohlo skončit. Praha plánuje vybudovat kolem masivu dopravní řešení.

8.4.2017

Radnice za článek v Playboy zaplatila skoro 50 tisíc korun

Praha - Není propagace jako propagace. Rozhovor starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře z TOP 09 v pánském časopise Playboy, vyšel kancelář městské části na 48 400 korun. Ve své interpelaci na starostu na tento fakt jako první upozornil opoziční zastupitel Prahy 6 za Zelené Antonín Nechvátal.

8.4.2017

Kde se pasou? Pražské stráně se opět zaplní stády

Praha - Ovce, kozy a skot spásají chráněná území metropole od roku 2000. Letos se bude v Praze prohánět přes 200 zvířat. Prokopské údolí, Vrch Třešňovka, Divoká Šárka či například Trojská kotlina. Nejen tady můžou Pražané při svých procházkách narazit na stáda ovcí, koz či skotu. Magistrát totiž pomocí řízené pastvy pečuje o některá zvláště chráněná území. Podle odborníků je totiž tento způsob údržby ke krajině šetrný a přirozený, navíc se zvířata můžou dostat na území obtížně přístupná technice. Pastva obecně prosvětluje porost a umožňuje tak rozvoj i nízkým dříve zastíněným druhům rostlin.

8.4.2017

Odborář Josef Středula: Zeman se mýlí. Stokoruna v nemocnici důchodce „zabije"

Ekonomika šlape, a proto odbory požadují vyšší minimální mzdu. Nestačí jim ani původně požadovaných 12 tisíc. Přitvrzují a žádají další pětistovku navíc. „Chceme aspoň 40 procent průměrné mzdy," říká v rozhovoru pro Deník předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

7.4.2017

Sobotka: Absence na kandidátce je věc demokratického procesu

Praha - Vzhledem k demokratickým vnitřním procesům v ČSSD nepovažuje premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka za mimořádné, když se poslanci nedostanou na volební kandidátku. Novinářům dnes ve Sněmovně řekl, že i v posledních volbách do Sněmovny řada poslanců neobhajovala svou funkci. V pátek ráno se sešel se zástupci pražské organizace, aby řešili situaci kolem lídra tamní kandidátky. Začátkem týdne oznámil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík, že se nebude ucházet o místo lídra.

7.4.2017

V Praze se vyskytl člověk obalový. Upozorňuje na hromadění odpadků

Praha - Ročně se v Praze vyprodukuje více než 258 tisíc tun odpadu, alespoň takové množství za loňský rok svezly Pražské služby. Kampaň neziskové organizace Bezobalu má poukázat na to, že ke snížení množství odpadků vede docela snadná cesta – stačilo by nakupovat zboží bez průmyslových balení. Kampaň posvětila i radní pro životní prostředí Jana Plamínková.

7.4.2017

Opozice Prahy 4 kritizovala radnici za fungování městské firmy

Praha - Opoziční zastupitelé Prahy 4 na dnešním mimořádném jednání kritizovali vedení radnice kvůli fungování městské firmy 4-majetková. Radním vyčetli, že společnost nefunguje správně. Vedení kritizovali také za podobu radničního média Tučňák nebo za přístup ke studii rekonstrukce Táborské ulice. Jednotlivá témata navrhli opoziční zastupitelé na program jednání. Ten ale schválen nebyl a zasedání tak bylo po asi hodině a půl ukončeno.

7.4.2017

Kariérní řád učitelů prošel sněmovnou

Pedagogové budou dle schváleného karierního řádu zařazeni do tří stupňů od začínajících po vynikající – podle toho budou také odměňováni. Nebudou mít ale nárok vybrat si jednou za čas půlroční studijní volno, které jim chtěli dopřát někteří poslanci. Ministryně školství Kateřina Valachová dnes takové úpravy odmítla. Novelu nyní dostane k projednání Senát.

AKTUALIZOVÁNO
7.4.2017

Svatováclavský desetidukát vydražili za 14,7 milionu korun

Praha -  Zlatý svatováclavský desetidukát z roku 1937 se stal nejdražší českou mincí. Na aukci v Praze byl v pátek vydražen za 550 tisíc eur (asi 14,7 milionu korun) bez dvacetiprocentní aukční přirážky. Překonal tak zatím nejdražší desetidukát Albrechta z Valdštejna z roku 1630, který se loni prodal za 465 tisíc eur (12,5 milionu korun). Ze sbírky mincí Jaroslava Kokoluse se v pátek vydražilo všech 333 položek celkem asi za 3,8 milionu eur (100,7 milionu korun) bez aukční přirážky.

7.4.2017

Praha 2 by mohla odkoupit roubenku, u níž mají být byty

Praha - Zahradu historické roubenky v Nuslích může zaplnit nový bytový dům. Praha 2 se v prosinci roku 2015 zavázala, že pokud investor do roka nesežene potřebná povolení, zkusí stavbu i s pozemkem odkoupit. Peníze na to má a investor prodej nevylučuje.

7.4.2017

Prezident za ANO? Stropnický to nebude, rozhodne referendum

Andrej Babiš nebude členům ANO předkládat jméno kandidáta na prezidenta. V ANO proběhne výběrové referendum, jehož termín ještě není stanoven. Ministr obrany Martin Stropnický, o jehož možné kandidatuře se mluví, na prezidenta aspirovat nebude.

7.4.2017

Starosta skončil jako vrátný, radní mezi dlaždiči. Praze 7 „vládli" studenti

Praha - Vlády nad Prahou 7 se v pátek ujali členové studentského zastupitelstva Prahy 7. Stalo se tak při aprílové akci, která se na "sedmičce" koná už druhým rokem. Radní z řad studentů oznámili snahu připojit k Praze 7 území Karlína a vytvoření písečné pláže podél holešovického břehu. Současní radní a starosta se vydali pro pátek pracovat jako vrátní nebo dlaždiči. Studentské zastupitelstvo je dobrovolnickým sdružením mladých lidí z Prahy 7.

7.4.2017

OBRAZEM: Na Járově se utkali mladí obkladači z celé republiky

Praha - Střední odborná škola stavební a zahradnická v Praze 9 na Jarově hostila největší soutěž mladých obkladačů v ČR. O vavříny vítězství se jich utkalo čtyřiadvacet.

7.4.2017

Babiš si v červenci vezme dlouholetou partnerku Moniku

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) se v červenci ožení, po více než 20 letech společného života si vezme partnerku Moniku. Píše to dnešní deník Blesk. Svatba by měla být v Čechách a mezi asi 200 hosty budou přátelé a rodina.

7.4.2017

KRÁTCE: Oprava výtahu ztíží cestování na Dejvické

Praha – Oprava osobního výtahu si od pondělka vyžádá dočasné omezení přístupu imobilních osob do stanice metra Dejvická na zelené trase A. Až do odvolání (předběžně se s ukončením prací počítá na počátku května) bude mimo provoz výtah mezi výstupem k hotelu Diplomat a Banskobystrickou ulicí, spojující veřejný podchod s úrovní ulice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies