VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

10.3.2017

Máte nápad pro magistrát? Stačí sáhnout do kapsy!

Praha – Občany nejvíc trápí stav komunikací, kdy upozorňují hlavně na výmoly, objevil se třeba i požadavek na kompletní rekonstrukci ulice U Seřadiště. Náměty pro zlepšení se týkaly také zvýšených obrub tvořících bariéru u přechodů pro chodce, upozornění cyklistů zase otevřelo téma podjezdu pod Mánesovým mostem na Klárově. To jsou první podněty, které na pražský magistrát dorazily přes nově spuštěný komunikační kanál – portál Změňte.to.

10.3.2017

Průměrná mzda v Praze vzrostla o 2,9 procenta na 36 584 Kč

Praha /TABULKA/ - Průměrná mzda v hlavním městě v posledním čtvrtletí loňského roku meziročně stoupla o 2,9 procenta na 36 584 korun. Ve srovnání s ostatními kraji je dál nejvyšší, ale nárůst byl druhý nejpomalejší. Po odečtení inflace se mzda Pražanů reálně zvýšila o 1,5 procenta. Vyplývá to z informací, které v pátek zveřejnil Český statistický úřad. Za celý loňský rok pak mzda v Praze činila průměrně 35.187 korun, což bylo o 3,5 procenta více než v roce 2015. Reálný růst byl 2,8 procenta.

10.3.2017

KRÁTCE: Strakova akademie má vlastní známku

Praha - Ve čtvrtek byla na úřadě vlády představena speciální poštovní známka, kterou Česká pošta vydává u příležitosti 120 let od otevření Strakovy akademie. Na známce navržené výtvarnicí Marinou Richterovou (vpravo na snímku) je zobrazena akademie z jihovýchodní strany.

10.3.2017

Plochy po továrnách zabydlí přes tři sta tisíc lidí

Praha - Do míst bývalých továren a skladišť, takzvaných brownfieldů, se má navrátit život. Praha počítá, že by v nich mohly najít bydlení desítky tisíc lidí. Rizika v zastavování těchto míst ale vidí městské části i architekti.

10.3.2017

Krátkodobé pronájmy bytů? Praha chce říct ne

Praha - Místo hotelů nyní využívá řada turistů možnost sdíleného bydlení, které nabízejí služby, jako je Airbnb. Praha hodlá toto sdílení domácností omezit. Tratí totiž miliony.

AKTUALIZOVÁNO
9.3.2017

Zeman bude opět kandidovat na prezidenta, řekl příznivcům

Praha /VIDEO/ - Prezident Miloš Zeman se příští rok pokusí obhájit prezidentský mandát. Na Pražském hradě to ve čtvrtek řekl svým podporovatelům při oslavě čtyř let od inaugurace. Řeklo to i několik účastníků setkání. Oficiálně své rozhodnutí plánuje Zeman oznámit na páteční tiskové konferenci. Že se současný prezident bude ucházet i o druhé volební období, se očekávalo. Vyzvali ho k tomu nedávno i jeho spolupracovníci.

9.3.2017

Na Hrad přišly stovky lidí, Zeman jim oznámí, zda bude kandidovat

/FOTOGALERIE/- Na Pražský hrad přišly dnes večer stovky podporovatelů prezidenta Miloše Zemana. Ve Španělském sále pro ně pořádá oslavu čtvrtého výročí své inaugurace spojenou s koncertem vážné hudby. Na jejím konci jim oznámí své rozhodnutí ohledně obhajoby prezidentského mandátu. Obecně se předpokládá, že se Zeman do prezidentské volby opět přihlásí.

9.3.2017

Praha 8 zavede hlídku, která bude uklízet po podnětech od občanů

Praha - Radnice Prahy 8 zavede hlídku okamžitého úklidu, která bude uklízet nepořádek, na nějž upozorní občané. Dvoučlenná četa by měla začít fungovat v následujících týdnech. Ve středu to řekl místostarosta Matěj Fichtner (ANO). Pokud se hlídka osvědčí, nechá si radnice vytvořit aplikaci, jejímž prostřednictvím budou lidé na nepořádek upozorňovat.

9.3.2017

Čísla autobusů si cestující budou muset přepočítat

Praha - Na to, že zanedlouho budou nastupovat do autobusů označených jinými čísly, než byli dosud zvyklí, se musí připravit obyvatelé středních Čech, kteří cestují v noci. Z příměstských linek Pražské integrované dopravy (kam spadá i významná a stále se rozšiřující část regionu středních Čech) zmizí „pětkové" a „šestkové" autobusy – a nahradí je spoje začínající devítkou.

9.3.2017

V Praze-Dejvicích se bourá telefonní ústředna ze 70. let

Praha - Budova telefonní ústředny v pražských Dejvicích u hotelu Diplomat se začala demolovat. Na jejím místě má vyrůst kancelářský objekt. Ústředna byla dílem autorského týmu, jehož členem byl Václav Aulický, autor známé pražské televizní věže na Žižkově. Ohrožen demolicí je také další komplex, na jehož vzniku se podílel, budovy bývalého Trangasu na Vinohradech. "Chápu to, ale jsem smutný," řekl ve čtvrtek Aulický  k demolici ústředny.

AKTUALIZOVÁNO
9.3.2017

Novým velitelem Hradní stráže byl jmenován Jiří Kývala

Praha - Novým velitelem Hradní stráže byl jmenován Jiří Kývala, dosavadní zástupce velitele 13. dělostřeleckého pluku. Jmenován byl s účinností od pátku, sdělil ve čtvrtek mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Předchozí velitel Hradní stráže Petr Prskavec byl z funkce odvolán v prosinci, útvar dočasně vedl jeho statutární zástupce Karel Kroupa.

9.3.2017

Pražské letiště čeká v pátek odstávka hlavní ranveje

Praha - Pražské Letiště Václava Havla čeká v pátek 10. března odstávka hlavní vzletové dráhy. Od 08.00 do 17.00 budou z ranveje odstraňovány zbytky gumy nanesené na plochu při přistávání letadel. Během odstávky bude letiště využívat vedlejší ranvej. Ve čtvrtek to řekla mluvčí letiště Marika Janoušková. Provoz na vedlejší dráze obtěžuje hlukem obyvatele Kladna a části Prahy 6, letiště ji proto využívá výjimečně.

9.3.2017

Ovčáček potvrdil Zemanovu kandidaturu, kampaň půjde ze státních peněz

Představitelé Kroměřížské výzvy se dopisem obrátili na prezidenta Miloše Zemana, aby přijal účast v debatách s kandidáty, které signatáři budou pořádat ve všech regionech. První zahájí 26. března v Českých Budějovicích s Jiřím Pospíšilem, Petrem Kolářem, Pavlem Fischerem a Markem Hilšerem.

9.3.2017

Kmoníček z Hradu odejde 15. března, nahradí jej Jindrák

Praha - Komunikace mezi Pražským hradem a ministerstvem zahraničí podle končícího ředitele zahraničního odboru Hradu Hynka Kmoníčka za poslední čtyři roky jen několikrát zaskřípala. Právě provázání obou institucí označil za svůj hlavní úkol, se kterým na Pražský hrad šel. Kmoníček to řekl v rozhovoru. Z funkce odchází 15. března, kdy odlétá do USA. Ve Spojených státech se stane novým českým velvyslancem. Ve funkci na Hradě ho vystřídá bývalý český velvyslanec v Německu a současný poradce premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) Rudolf Jindrák.

AKTUALIZOVÁNO
9.3.2017

Většina pražských radnic vyvěsí v pátek vlajky Tibetu, magistrát ne

Praha -Většina pražských radnic vyvěstí v pátek tibetské vlajky. K akci se nepřipojí magistrát a městské části Praha 1, Praha 8 a Praha 10. Úřady, školy a instituce vlajku Tibetu vyvěšují 10. března jako symbolické připomenutí protičínského povstání v roce 1959, při kterém zahynulo nejméně 80 tisíc Tibeťanů.

9.3.2017

KRÁTCE: Skutečně zdravá škola je Semínko

Praha /FOTOGALERIE/ - Mateřská škola Semínko v Hostivaři jako první splnila stříbrná kritéria programu Skutečně zdravá škola. Hodnotila se kritéria v oblastech angažovanosti a kultury stravování, kvality jídla a místa jeho původu.

9.3.2017

Na pražském Výstavišti se koná dvoudenní pracovní veletrh

Praha - Na Výstavišti v pražských Holešovicích se dnes koná sedmý ročník mezinárodního veletrhu pracovních příležitostí Jobs Expo. Je určen především lidem, kteří hledají práci, uvažují o změně zaměstnání nebo chtějí zvýšit svoji kvalifikaci. Zastoupeny budou soukromé firmy, zástupci státní správy či personálních agentur. Souběžně se koná také jazykový a vzdělávací veletrh Lingua Show 2017. Oba veletrhy trvají do pátku a vstupné na ně je zdarma.

9.3.2017

OBRAZEM: Na Vltavě se vaří pivo

Praha /FOTOGALERIE/ - Majitelé ve středu zprovoznili Pivovar Loď, umístěný na řece u Štefánikova mostu na konci Revoluční ulice. Pivo, které se v restauraci čepuje, se vaří skutečně na lodi. Hosté mohou ochutnat deseti-, dvanácti- a třináctistupňový mok doplněný o speciály.

9.3.2017

OBRAZEM: Svět si připomněl každoroční MDŽ

Praha /FOTOGALERIE/ - Nejen karafiáty, ale také tulipány, růže nebo gerbery včera pečlivě vybírali muži pro své drahé protějšky. Svět si opět po roce připomněl Mezinárodní den žen. Jeho počátky sahají do roku 1908, kdy se v ulicích New Yorku konala demonstrace za volební právo žen. Dnes je to především příležitost k tomu, potěšit ženu drobným darem.

9.3.2017

Rozhodnuto! Malostranské náměstí bude patřit pěším

Praha - Méně aut, více kultury, fontána i srovnání chodníků s vozovkou. Tak by mělo za pár let vypadat Malostranské náměstí. Místo tak začne patřit více lidem než vozidlům.

9.3.2017

Normální taxi, nebo služba budoucnosti? Uber rozděluje pražské politiky

Zatočíme s Uberem, slibuje primátorka Adriana Krnáčová. Oblíbená aplikace podle ní porušuje zákony. Na to však bude potřeba je nejprve upravit, Existují dva směry, kterými se vydat.

8.3.2017

Lidé věří více Okamurovi než Sobotkovi. Průzkum však ovládl Babiš

Z představitelů politických stran Češi i nadále nejvíc věří předsedovi hnutí ANO a ministru financí Andreji Babišovi. Za druhého nejdůvěryhodnějšího politika lidé považují Tomia Okamuru. Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) tak těsně překonal třetího premiéra a předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Vyplývá to z únorového výzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), jehož výsledky dnes dostala ČTK.

8.3.2017

Tři studentky převzaly Bolzanovu cenu za významné vědecké práce

Praha - Tři studentky ve středu v prostorách pražského Karolina převzaly Bolzanovu cenu, kterou Karlova univerzita oceňuje významné vědecké práce svých studentů. Ocenění má více než dvacetiletou tradici. Rektor Tomáš Zima také dnes ocenil desítku nejlepších absolventů a další studenty za jejich činy v humanitární oblasti, za reprezentaci univerzity či za jejich sportovní výkony.

8.3.2017

Slonice Donna a Sita dorazily v pořádku do zahrady v německém Osnabrücku

Praha - Slonice Donna a Sita absolvovaly v úterý náročný přesun ze Zoo Praha do zahrady v německém Osnabrücku a jsou v dobré formě. V úterý večer dorazily do nového domova a ve středu byly představeny jako nové celebrity tamní zoologické zahrady.

8.3.2017

DPP vrátí do 2019 do provozu 57 opravovaných tramvají Škoda 14T

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) vrátí do roku 2019 do provozu 57 tramvají Škoda 14T známých jako Porsche. Vozy musel podnik odstavit kvůli poruše podvozků. V současné době je zpět na kolejích 21 tramvají. Ve středu to sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Podnik kromě opravy podvozků upravuje interiér vozů. Celkem podnik koupil 60 těchto vozů.

8.3.2017

OBRAZEM: Na svatovítské katedrále je přes sto chrličů. K čemu sloužily?

Praha /FOTOGALERIE/ - Chrlič (gargouille) je charakteristický prvek středověkých katedrál. Je funkční i dekorativní, sochařsky zpracovaný žlab slouží k odvodu vody a tajícího sněhu ze střech a opěrného systému katedrál. Tato cesta je zčásti skrytá v kanálcích vedených uvnitř opěrného systému. Podle legendy byl Gargouille drak (nebo had) žijící v 6. století v řece Seině, který sužoval město Rouen. Byl ale přemožen svatým Romainem a za to obyvatelé přestoupili na křesťanskou víru, postavili kostel a draka spálili na hranici. Hrdlo a hlava ohni odolala a byla umístěna na městskou hradbu, odkud odváděla vodu. Později se místo hlav draků začala objevovat jiná zvířata nebo i lidské neřesti.

8.3.2017

Radnice darovala hasičům užitečné pomocníky

Praha /FOTOGALERIE/ - Vyzvednout dary si na radnici Prahy 9 zajeli velitelé hasičských stanic v Holešovicích a v Satalicích Jiří Rýpar a Radek Kužiel – přičemž nechyběl ani ředitel hasičů v metropoli Roman Hlinovský. Není divu: pražští hasiči dostali dar jako Brno: městská část jim věnovala termokameru v hodnotě 200 tisíc korun, která bude sloužit na satalické stanici. Tamější výbavu dále doplní svářečka s ochrannými štíty, holešovičtí hasiči zase dostali frézu na zámky.

8.3.2017

Statisíce otevřou pacientům rychlejší cestu za doktory

Praha – Stovkami tisíc korun na vybudování nového vjezdu pro sanitky přispěje Thomayerově nemocnici v pražské Krči Středočeský kraj. Jeho zastupitelé schválili, že z potřebné částky 847 tisíc korun pošlou nemocnici podstatný díl – dotaci ve výši 593 tisíc. Krčská nemocnice totiž slouží jako spádové zařízení nejen pro pacienty z Prahy 4, 11 a 12, ale také pro rozlehlé území za hranicemi metropole. „Máme s ní uzavřenu smlouvu o zajišťování péče o pacienty z oblasti Prahy-východ," připomněl náměstek středočeské hejtmanky pro oblast zdravotnictví Martin Kupka (ODS).

8.3.2017

AMU má nové prostory v centru Prahy a používá nové logo

Praha - Nové prostory pro studenty všech tří fakult má Akademie múzických umění. Jsou v historickém domě U Bílého jelena v ulici Tržiště přímo naproti americkému velvyslanectví. Škola chce jít proti trendu stavět kampusy za městem, chce vracet studenty do centra města. „Je to pro nás důležitý bod, který chceme i nadále akcentovat," řekl dnes novinářům prorektor školy Filip Suchomel. V původně barokním domě, který se rekonstrukcí pro potřeby školy rozšířil, budou ateliéry, učebny, dílny, laboratoře jazykové i filmové.

8.3.2017

Zeman se sešel s Kellnerem. Probírali ekonomické vztahy s Ruskem i Čínou

Prezident Miloš Zeman se v úterý na Pražském hradě setkal s majitelem skupiny PPF a nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem. Jednali spolu o ekonomických vztazích s Ruskem, Čínou a Spojenými státy, uvedl na twitteru Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. PPF ve všech třech těchto zemích působí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies