VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

AKTUALIZOVÁNO
14.6.2017

Čuba se rozhodl vzdát svého platu a náhrad, senátorem zůstává

Senátor František Čuba (SPO) se kvůli dlouhodobé absenci v Senátu rozhodl vzdát se svého senátorského platu a náhrad. Členem horní komory zůstává, úřadovat chce ze svého zlínského obvodu. Na jednání Senátu se chce dorazit, až mu cestování dovolí jeho zdravotní stav. Novinářům to dnes řekl senátor a předseda SPO Jan Veleba po schůzce se šéfem horní komory Milanem Štěchem (ČSSD), jemuž předal Čubův dopis.

14.6.2017

Zoo Praha se raduje z gepardích paterčat. Návštěvníci je uvidí v polovině srpna

Praha - Z pětice malých gepardů se raduje Zoo Praha. Mláďata se narodila v polovině května a mají se čile k světu. Jsou to tři samečci a dvě samičky. Návštěvníci se na ně mohou těšit v polovině srpna, kdy by měli být podle plánu přemístěni spolu s matkou Savannah do výběhu u pavilonu šelem.

14.6.2017

KRÁTCE: Karlovo náměstí se po letech stagnace dočká oprav

Praha - Radní hlavního města v úterý odsouhlasili, že se nová podoba parku na Karlově náměstí bude hledat v rámci tzv. soutěžního dialogu. Město bude v rámci řízení spolupracovat s architekty, to zajistí průběžnou dohodu na podobě návrhu za účasti všech zainteresovaných stran.

14.6.2017

OBRAZEM: Vltavu zaplnil Prague Riverside Cross

Praha - Prague Riverside Cross v úterý zaplnil Vltavu. Exhibiční slalomový závod v kombinaci s biatlonovou střelbou byl k vidění u Rašínova nábřeží. Závodu se zúčastnilo 38 vrcholových závodníků a několik držitelů medailí z letních olympijských her a mistrovství světa, třeba Jiří Prskavec

AKTUALIZOVÁNO
14.6.2017

Koalice Vlasta chtěla odvolat starostu. Jejich pokus byl však neúspěšný

Praha - Šestnácté zasedání městské části Prahy 10 se ani tentokrát neobešlo bez slovních přestřelek mezi koalicí a opozicí. Ostré výměny názorů vygradovaly až k pokusu o odvolání starosty Vladimíra Nováka.

14.6.2017

Vedení strážníků čelí kritice. Jde o pomluvy, tvrdí ředitel

Praha - Šikana, diskriminace, udavačství. Tak popisují atmosféru v pražské městské policii někteří její bývalí i současní zaměstnanci. Podle jejího ředitele však jde jen o pomlouvačnou kampaň.

14.6.2017

Z nestabilní části domu museli lidé odejít

Praha – Dům v Nuslích nebudící důvěru svých obyvatel se zčásti vylidnil a stavba v sousedství byla dočasně zastavena. Tak se v pondělí večer vyvinula situace kolem činžovního domu ve Ctiradově ulici v Nuslích, jehož pevnost konstrukce zřejmě narušily stavební práce v okolí. Do domu, který už předtím byl pod dohledem statika sledujícího pomocí sádrových terčů praskliny stěn, vpodvečer lidé přivolali hasiče.

14.6.2017

Případ policistů, kteří zasahovali proti Sudků, projedná soud

Praha - Případ dvou policistů, kteří před rokem zasahovali proti Michelle Sudků v kavárně na Újezdě v Praze, dnes začne projednávat Obvodní soud pro Prahu 1. Sudků se pokusila uškrtit zákaznici kavárny, policisté ji pak nechali pouze převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích a lékařům o útoku neřekli. O dva týdny později žena ubodala zákaznici obchodního centra na Smíchově, soud jí za to uložil 30 let.

14.6.2017

Hádky o Městském okruhu jsou zatím u konce. Politici vyjednali křehký kompromis

Praha - Neshody o podobě dostavby severovýchodní části Městského okruhu mezi představiteli vedení města alespoň na nějakou dobu utichnou. Po dlouhých jednáních padl verdikt. Kvůli nesouhlasu Trojkoalice, zejména v osobě Matěje Stropnického, vyhlásí město transparentní soutěž, jejímž výsledkem bude variantní řešení k dosavadnímu návrhu náměstka primátorky pro dopravu Petra Dolínka.

14.6.2017

Češi darují až 200 tisíc litrů krve ročně

Praha - Ve středu slaví svůj mezinárodní den dárci krve. Těch je v České republice více než 290 tisíc. Jejich krev pak zachraňuje životy například při závažných operacích a rozsáhlých krevních ztrátách. Jeden půllitr krve navíc dokáže zachránit až tři lidské životy.

13.6.2017

S opravou teplovodu, kvůli němuž hrozila evakuace pacientů, začne IKEM v srpnu

Praha – Opravu teplovodního potrubí, která pro nerušený provoz zařízení v zimním období bude mít zásadní význam, chystá Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM). Jde o reakci na malér ze sklonku ledna, kdy se kvůli prasklému přivaděči dokonce chystala rozsáhlá evakukace.

AKTUALIZOVÁNO
13.6.2017

Exprezident Klaus: Jak udržet Česko? Odejít z Evropské unie

Za ukázku síly a trestání střední Evropy za neposlušnost označil europoslanec ODS Jan Zahradil dnešní rozhodnutí Evropské komise zahájit s Českem, Polskem a Maďarskem řízení kvůli neplnění migračních kvót. Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek komisi vyčetl, že nezapočala řízení i s dalšími státy, které kvóty nenaplňují. Nastal čas začít připravovat odchod Česka z EU, uvedl bývalý prezident Václav Klaus.

AKTUALIZOVÁNO
13.6.2017

Ve středu by mělo být jasno, zda Sobotka zůstane lídrem ČSSD

Ve středu by mělo být definitivně jasno, zda sociální demokracii a její kampaň do letošních sněmovních voleb i nadále povede premiér Bohuslav Sobotka. Spekulace o tom, že by se mohl Sobotka vzdát funkce předsedy ČSSD a volebního lídra, zesílily v posledních dnech po sérii několika předvolebních průzkumů, z nichž poslední přisoudil nejsilnější vládní straně jen desetiprocentní zisk hlasů. Dohady, že by se mohl vedení strany ujmout například statutární místopředseda Milan Chovanec, Sobotka dosud nevyvrátil, situaci odmítá komentovat.

13.6.2017

Internetová badatelna byla doplněna o 22 tisíc svazků StB

Praha - Strukturu a fungování komunistického ministerstva vnitra přibližuje nová webová aplikace, kterou v úterý zpřístupnil Archiv bezpečnostních složek (ABS). Do internetové eBadatelny doplnil 22 tisíc svazků kontrarozvědného rozpracování, které někdejší Státní bezpečnost (StB) vedla na osoby režimu potenciálně nebezpečné, řekla ředitelka ABS Světlana Ptáčníková.

13.6.2017

Odvolací soud zprostil viny exředitele policejní školy Zlámala

Praha - Bývalý ředitel policejní školy Jiří Zlámal, který čelil obžalobě z útisku své podřízené, byl v úterý soudem zproštěn viny. Podle Pražského městského soudu nebylo prokázáno, že se skutek stal. Obžaloba vinila Zlámala z toho, že mezi lety 2007 a 2015 nutil ženu, aby mu odevzdávala část odměn, které jí předtím přiznal. Rozsudek je pravomocný.

13.6.2017

Kotlářce se vrátil Mužík. Posila z USA chce vybojovat play-off!

Praha - Martin Mužík? Jeden z nejvíce aktivních baseballových hráčů. Posuďte sami… V minulém roce hrál s reprezentací do 23 let světový šampionát v Mexiku, ještě předtím v rámci evropského výběru Asijskou zimní ligu. A v lednu? To odcestoval do USA. Konkrétně do Severní Karolíny na Wake Tech Community college. „Byl to můj sen si zahrát v USA," tvrdil Mužík, který je už v České republice.

13.6.2017

Jméno tramvaje připomíná odkaz vizionářského starosty

Praha – Slavnost spojenou se křtem tramvaje 15T na tramvajové smyčce Kotlářka a také s položením květin k hrobu někdejšího košířského starosty Matěje Hlaváčka připravil v úterý pražský dopravní podnik. Právě Hlaváčkovo jméno nově pokřtěná tramvaj nese. Dopravní podnik pojmenovává tramvaje po osobnostech, které se v hlavním městě zasloužily o rozvoj městské hromadné dopravy – a právě mezi ně se Hlaváček zařadil. Jako starosta – i jako ve své sobě známý podnikatel s pověstí novátorského vizionáře.

13.6.2017

KRÁTCE: Vila Petřiny není památkou

Praha - Ministerstvo kultury 6. června definitivně rozhodlo neudělit vile Na Petřinách památkovou ochranu. Tím byl i zpečetěn osud této funkcionalistické stavby, kterou hodlá její majitel Jiří Šalda zbourat a postavit na jejím místě bytový dům.

13.6.2017

OBRAZEM: V Praze si připomněli výročí vynálezu kola

Praha - Vynález kola slaví 200 let. Výročí si v pondělí připomněl Spolek přátel jízdních kol přejezdem Karlova mostu na historické drezíně. Cyklista vyjel od Malostranské mostecké věže. Historický stroj patří technickému muzeu Liberec. První jízda na bicyklu se uskutečnila 12. června 1817 v Manheimu.

13.6.2017

OBRAZEM: Vltavu ovládla pádlojízda

Praha - Tradiční plavbu centrem Prahy si opět nenechal ujít houf vodáků a příznivců vodního slalomu, kteří připluli na své lodi, člunu či paddle boardu. Letošní Pádlojízda vedla od Troje přes Štvanici ke Karlovu mostu a dále k levému břehu Vltavy. Akci zakončila oblíbená afterparty.

13.6.2017

Po stopách dvorního architekta T. G. Masaryka

Praha - Deník vám nabízí komentované vycházky Prahy Neznámé. Tentokrát se vydáme na místa spjatá s architektem Josipem Plečnikem.

13.6.2017

Změny územního plánu laikům ukáže nová aplikace

Praha - Změna plánu. Tak se jmenuje webová aplikace, kterou vytvořil Institut plánování a rozvoje (IPR). Jejím cílem je zpřehlednit procesy územního plánování. Každý obyvatel Prahy tak může mít přehled o tom, co se kde chystá.

13.6.2017

Cyklisté: Centrem Prahy chceme jezdit dál a legálně

Praha - Více než stovku prázdných duší od cyklistických pneumatik donesli aktivisté z iniciativy Auto*Mat před radnici Prahy 1. Nelíbí se jim omezení jízdy na kole ve vybraných pěších zónách.

13.6.2017

Největší zájem o byty v české metropoli mají Slováci, Rusové a Italové

Praha - Kolem deseti procent klientely na pražském realitním trhu tvoří cizinci. Své příbytky tu nejčastěji hledají Slováci a Rusové. Italové rádi investují.

13.6.2017

V Praze se začíná jednat o budoucnosti EU

V Praze dnes začíná třetí ročník mezinárodní konference Prague European Summit. Na třídenní akci budou evropští politici diskutovat zejména o problému rostoucí politické radikalizace, o budoucnosti Evropské unie po vystoupení Británie nebo o vztazích EU s Ruskem a se Spojenými státy. Česko budou zastupovat premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

12.6.2017

Jak vypadá dům po odchodu squatterů? Podívejte se, vybízí majetkový úřad

Praha – Tak trochu jejich vlastní zbraň vytáhli proti squatterům, kteří v sobotu nelegálně vnikli do zabezpečených domů na rohu Hybernské a Senovážné ulice, které patří magistrátu a Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, právě lidé z majetkového úřadu. Použili internetovou sociální síť.

AKTUALIZOVÁNO
12.6.2017

V metru se objevily sedačky z plastu. Zatím na zkoušku

Praha – Zcela výjimečný je jeden z vagonů na červené lince C metra. Jde o první vagon vybavený plastovými sedačkami, jejichž nový typ se zde ověřuje. Cílem je zjistit, jak bude tohle posezení vyhovovat cestujícím – a také jaké to bude s jejich čištěním a údržbou.

12.6.2017

Výstava ve Sněmovně představuje tváře a osudy lidí v bytové tísni

Praha - Tváře a příběhy lidí, kteří zůstali v těžké životní situaci bez domova a běžné bydlení se jim nedařilo najít, představuje ode dneška výstava fotografií Humans of Prague: Mít svůj domov. V jednom z atrií Sněmovny ji zahájila iniciativa Mít svůj domov. Chce tak poslankyním a poslancům přiblížit osudy těch, jimž by pomohl zákon o sociálním bydlení. Zástupci parlamentních stran se na vernisáži shodli na tom, že sociální bydlení v Česku potřeba je. Mají o něm ale rozdílné představy.

12.6.2017

KRÁTCE: Vinohradská radnice dostane nový babybox

Praha - Babybox nové generace se už brzy objeví na radnici Prahy 2 u vchodu z Jugoslávské ulice. Nové zařízení je lépe vybavené a slibuje i větší bezpečnost odloženého dítěte.

12.6.2017

Senátor Čuba nabídl "chlapské" řešení své absence ve sněmovně

Senátor František Čuba nabídl předsedovi Senátu Milanu Štěchovi  "čestné a chlapské" řešení své dlouhodobé absence v horní komoře. Agentuře ČTK to dnes po schůzce s Čubou řekl předseda SPO Jan Veleba. Podrobnosti sdělit odmítl do doby, než se ve středu se Štěchem setká a dopis s Čubovým návrhem mu předá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies