VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

AKTUALIZOVÁNO
12.9.2017

Pražské letiště odklánělo přistávající letadla. Kvůli amatérskému dronu

Pražské letiště Václava Havla v úterý odklánělo všechna přistávající letadla na záložní dráhu. V okolí hlavní dráhy se totiž objevil amatérský dron. Přitom to není tak dávno, co tu podobný problém řešili. Letiště provozo obnovilo krátce po půl jedenácté dopoledne.

12.9.2017

Do Prahy přijíždí německý prezident Steinmeier

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier přijede v pondělí do Prahy na svou první oficiální návštěvu Česka ve funkci hlavy státu. Na Pražském hradě se setká se svým protějškem Milošem Zemanem, s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD) a s některými členy vlády. Steinmeierova návštěva se omezí na půl dne, odpoledne už má naplánovaný další program v Berlíně.

12.9.2017

Jóga, běh i sebeobrana. Trenéry platí radnice, stačí si vybrat sport

/INFOGRAFIKA/ Kvůli sportovním tréninkům není nutné navštěvovat posilovny. Velká část pražských radnic pořádá pro své obyvatele cvičení zdarma. Většina lekcí se, alespoň dokud počasí vydrží, koná venku na čerstvém vzduchu.

12.9.2017

Škodlivé tuky zabíjejí méně. Češi už nejedí levné margaríny

Šest a půl tisíce. Tolik lidí se každoročně zachrání jen díky tomu, že se do potravin přestal přidávat levný margarín. Jeho spotřeba klesla za posledních deset let dokonce na čtvrtinu.

11.9.2017

Studie brownfieldu Bohdalec – Slatiny je schválena

Zastupitelé městské části Praha 10 schválili v pondělí studii, podle které se má území Bohdalce a Slatin proměnit na čtvrť s několika desítkami tisíc obyvatel. Studie má sloužit jako základ pro připomínkování Metropolitního plánu a i pro další rozhodování o lokalitě.

11.9.2017

ODS chce, aby Štech upravil postup u omluvenek předškoláků

ODS vyzvala ministra školství Stanislava Štecha (za ČSSD), aby metodickým pokynem upravil, jak by měli rodiče postupovat v případě omluvenek u dětí v posledním ročníku mateřské školy. Řešit by měl i další potíže, které se objevily od nového školního roku s platností nové legislativy.

11.9.2017

Lávky na železničním mostě mezi Podskalí a Smíchovem se dočkají opravy

Lávky pro pěší, které jsou na železničním mostě z Podskalí na Smíchov, budou od úterý (od 10 hodin) až po dobu tří týdnů uzavřeny. Jsou ve špatném stavu a bude potřeba je opravit. Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) také zahájí posílení kritických konzol. V pondělí o tom na svých stránkách informovala TSK. 

11.9.2017

Uzavření vstupu do stanice metra Anděl se o týden odkládá. Na pondělí 25. září

Obnova schodů a vestibulu ve stanici metra Anděl se odkládá. Dopravní podnik (DPP) v pondělí stanovil datum, kdy se pro cestující uzavře vstup do metra z Anděla kvůli rekonstrukci. Půjde o pondělí 25. září. O týden dříve si dělníci přeberou staveniště.

11.9.2017

V Česku přibývá lidí, kteří v závěti část majetku dávají na charitu

V Česku pomalu přibývá lidí, kteří se rozhodli svůj majetek či jeho část v závěti odkázat na dobročinnost. Loni jich bylo 22. Po své smrti chtějí na charitu přenechat 23,9 milionu korun. Čtvrtina z osmi desítek neziskových organizací v posledních deseti letech nějaké dědictví získala. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes na tiskové konferenci představila Koalice za snadné dárcovství. Na 13. září připadá mezinárodní den závěti.

11.9.2017

Komise: Úniky z trestních spisů mohou vést k ohrožení ústavnosti

Úniky informací z trestních spisů, jejich účelový výklad a následné ovlivňování veřejného mínění mohou znamenat fatální ohrožení ústavnosti, stojí v závěrečné zprávě sněmovní vyšetřovací komise, jež se úniky zabývala. Dokument dnes dolní komora zveřejnila. Plénum by jej mělo projednat v úterý jako jeden ze závěrečných bodů poslední řádné schůze v nynějším volebním období.

11.9.2017

Lidé mohou určit vítěze cen za ochotu poskytovat informace

Prezidentská kancelář, Sněmovna a pražský magistrát byly letos několikrát nominovány na negativní ocenění v soutěži, která se týká postoje institucí k naplňování svobodného přístupu k informacím. O tom, která z osmi desítek nominací u veřejnosti uspěje, mohou do pátku rozhodnout lidé na webu pořádající Otevřené společnosti. O hlavních cenách bude rozhodovat odborná porota, výsledky budou oznámeny 3. října.

AKTUALIZOVÁNO
11.9.2017

Resort dopravy nemá dost rezerv pro rozpočtový příspěvek, tvrdí Ťok

Ministerstvo dopravy neví, kde má hledat rozpočtové rezervy do desetimiliardového příspěvku, na kterém se dnes shodli lídři koaličních stran. Resort dopravy má do této částky přispět 600 miliony korun, k dispozici v rezervě má ale volných zhruba jen 350 milionů.

11.9.2017

Pavilon hrochů čeká oprava čističky vody

Pavilon hrochů v pražské zoo čeká oprava čističky vody, která je  v současné době v havarijním stavu. Cena úprav se podle ředitele Miroslava Bobka vyšplhá na osmimístnou částku. Minimálně by mělo jít o deset milionů korun, které by měl zaplatit magistrát. Pavilon je nyní uzavřen na neurčito.

11.9.2017

Praha 1 rozhodla o opravě Václavského náměstí. Stát by měla 150 milionů korun

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) oznámila, že spodní část Václavského náměstí projde úpravou. Městská část Praha 1 vydala územní rozhodnutí, na jehož základě může magistrát zažádat o stavební povolení. Práce by mohly začít už příští rok. Zprávu přinesly České noviny.

11.9.2017

Svatováclavské slavnosti začínají už ve čtvrtek

Václavské náměstí se od 14. září stane místem oslavy svátku knížete svatého Václava, patrona českých zemí. Kromě prodejních stánků je o víkendech pro zájemce připraven také dobový program. 

11.9.2017

Národní divadlo kritizuje Zaorálka, protože v něm údajně agitoval

Národní divadlo kritizuje volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka kvůli tomu, že minulý týden svou návštěvou narušil zkoušku orchestru. V otevřeném dopisu divadlo navíc uvádí, že ministr zahraničí přednesl projev a divadlo zneužil k předvolební agitaci. Zaorálek v pondělí řekl, že kritice nerozumí, protože pouze vyhověl žádosti odborářů o schůzku v době, kdy se ve vládní koalici jednalo o jejich platech. Podobných schůzek v minulém týdnu absolvoval řadu, uvedl.

11.9.2017

OBRAZEM: Na Ladronce se slavilo

Čtrnáctý ročník volnočasového festivalu Ladronkafest se uskutečnil v sobotu 9. září. Kromě hudebních vystoupení zpěvačky Tony Graves či skupiny Trocha klidu akce nabídla bohatý doprovodný program. Návštěvníci si tak mohli vyzkoušet adrenalinové závody na nafukovacích překážkách či provazochodectví. Na své si přišli i milovníci pohybu. Zabavit se totiž mohli například na přenosném lyžařském simulátoru. 

11.9.2017

KRÁTCE: Plechárna otevírá své dveře

Volnočasové centrum Plechárna v Bryksově ulici přichystalo ode dneška až do soboty týden otevřených dveří. Vybrat si bude možné z nabídky kurzů pro děti, mládež, dospělé i seniory.

AKTUALIZOVÁNO
11.9.2017

Počet obyvatel se v Česku zvýšil na 10,59 milionu. Díky zahraniční migraci

Počet obyvatel ČR se v prvním pololetí zvýšil o 9200 na 10 588 063 lidí. Přírůstek zajistila zahraniční migrace, a to zejména z Ukrajiny a Slovenska. Zemřelých bylo více než narozených.

11.9.2017

Praha chce v centru zakázat pohyb s otevřenou lahví alkoholu

Novelu, kterou připravuje odbor živnostenský a občanskoprávní, by měl magistrát projednávat už příští týden. Konkrétní místa vedení Prahy zatím odmítlo prozradit, je ale jisté, že by se nový zákaz týkal Pražské památkové rezervace, tedy centra města.

11.9.2017

Schody na stanici metra Anděl se budou obnovovat

Už od pondělí 18. září musí cestující počítat s omezením na stanici metra Anděl. Vstup v oblasti křižovatky Nádražní a Plzeňská, tedy směrem od obchodního domu, se totiž přibližně na devět měsíců uzavře. 

11.9.2017

Policie nemůže kontrolovat výfuky dieselů na silnici. Slibuje změnu

Prahou denně projede mnoho aut, která zamořují město karcinogenními prachovými částicemi. Mnozí majitelé vozu s dieselovým motorem totiž ve snaze ušetřit za výměnu nebo vyčištění filtru pevných částic jezdí s filtrem poškozeným nebo dokonce bez něj - záměrně si ho vymontují. Místostarosta Prahy 7 a zastupitel hlavního města Ondřej Mirovský (SZ) tvrdí, že policie takové chování toleruje. „Je nepochopitelné, že po neustálém naléhání magistrátu a městských částí není policie schopna zajistit kontrolu filtrů v autech. Ministr vnitra by se měl osobně zasadit o nápravu,“ uvedl Mirovský. 

11.9.2017

Pohyb aut se v metropoli zastaví

/INFOGRAFIKA/ Bez aut a hlavně smradu z výfuků si Pražané připomenou, jakým darem je čistý vzduch. Metropole se totiž i letos zapojí do Evropského týdne mobility, který se uskuteční ve dnech 16. až 22. září, a završí ho akce, kdy některými ulicemi na Smíchově šoféři neprojedou.

11.9.2017

Nepozornost, zlobení a pětky. Inkluze má pomoci i nadaným dětem.

Nadání může paradoxně přinést špatný prospěch. Inkluze zaváděná do škol díky novele školského zákona může prospět i dětem, o kterých se v souvislosti s ní obvykle nemluví. Těm talentovaným. Názor, že se týká jen dětí se zdravotním postižením či ze sociálně slabých rodin, je jen hluboce zakořeněným mýtem. Rozvinutí schopností dětí často brání sama škola. 

9.9.2017

Chovanec vysvětluje, jak Česko pomáhá Evropě v řešení uprchlické krize

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) v dopise evropskému komisaři pro migraci obhajuje postoj české vlády k uprchlickým kvótám, uvádí v něm, čím jiným Česká republika k řešení migrační krize přispívá. Argumentuje například vysláním policistů do zahraničí. Uvedla to dnes Česká televize.

9.9.2017

Smutné statistiky. V počtu sebevražd je Česko nad průměrem, důležitá je prevence

Podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) si ročně vezme vlastní rukou život více než 800 tisíc osob. To je jeden člověk každých 40 sekund, nebo 2190 lidí denně. V počtu sebevražd je Česko nad průměrem. Na jednu sebevraždu vychází průměrně 20 neúspěšných pokusů.

9.9.2017

Mluví se s komunisty? Strana hledá svého prezidentského kandidáta

Komunisté dnes formulovali sedm podmínek pro kandidáta na prezidenta, kterého by strana mohla podpořit v lednových volbách. Chtějí, aby s nimi prezident mluvil, respektoval jejich program, podpořil myšlenku zdanění finančních náhrad církevních restitucí či zákona o obecném referendu. 

9.9.2017

Zastupitelé schválili rekonstrukci ZŠ Chodov

Rodiči stále více vyhledávaná Základní škola Chodov by mohla v budoucnu přijmout o 200 školáků více než nyní. Záleží na tom, zda dojde k jejímu plánovanému rozšíření. Zatím se zdá, že tomu nic kromě nedostatku peněz, nestojí v cestě.

9.9.2017

OBRAZEM: Na Letné se slavily dožínky

Na Letenské pláni se slavily dožínky. Farmářský trh, kuchařská show, ale také připomínka historie a tradic českého zemědělství. V rámci hudební produkce vystoupily folklorní soubory, Ewa Farna, The Tap Tap nebo Slza. O zábavu se postaralo i Národní technické a Národní zemědělské muzeum, kde nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky. Pestrý program začal už v pátek. Hlavní oslava ale vypukla v sobotu, kdy od ministerstva zemědělství na Těšnově vyrazil dožínkový průvod. V sobotu odpoledne byla také vyhlášena Regionální potravina a předán Dožínkový věnec.  

9.9.2017

Příští týden bude chladný a deštivý

Příští týden by mělo často pršet a ochladí se. Teploty v Čechách většinou nepřekročí 20 stupňů, na jihu Moravy se mohou dostat k 22 stupňům Celsia. Teploty i srážky v druhé polovině září a na začátku října by neměly vybočit z dlouhodobého průměru. Vyplývá to z týdenní předpovědi a měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení