VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

10.7.2017

Armádní muzeum Žižkov se opravuje, zavřeno je na tři roky

Praha – Na tři roky zůstane uzavřeno Armádní muzeum Žižkov. Vyžádala si to kompletní rekonstrukce historických budov Památníku osvobození, kde muzeum působí.

10.7.2017

Proměřovaný most musí opustit auta i tramvaje

Praha – S nočními uzavírkami Libeňského soumostí se až do soboty musí vyrovnat nejen řidiči projíždějící oblastí Prahy 8, ale také lidé cestující tramvajemi. Kvůli statickým zkouškám pro stanovení zatížitelnosti hlavního mostu přes Vltavu bude vždy mezi 20. hodnou a 4.30 uzavírán úsek od křižovatky s Janovcovou ulicí po křížení se Štorchovou. Řidiči musí využívat objízdné trasy vedené po mostech Barikádníků a Hlávkově.

10.7.2017

Kvůli podezřelému zavazadlu zůstala zavřená pošta i přilehlá ulice

Praha – Půl druhé hodiny platila v pondělí dopoledne bezpečnostní opatření v ulici Podjavorinské na Jižním Městě, odkud byl po půl deváté hlášen nález podezřelého zavazadla na parkovacím místě u pošty. Navíc z lokality, v jejíž blízkosti se nacházejí také zdravotnická zařízení! Okolí policisté uzavřeli – ulice zůstala nepřístupná od křižovatky s ulicí Mikulova po křižovatku s ulicí Vejvanovského – a čekalo se na výsledek pyrotechnické prohlídky. Negativní, zněl závěr expertů. Odložený kufr a dvě tašky byly prázdné. Pět minut před desátou tak bylo možno nejen uvolnit uzavřený úsek ulice, ale také obnovit provoz chodovské pošty číslo 415.

10.7.2017

Bouřky se dnes vyhnou západu Čech. V dalších krajích výstraha platí

Meteorologové zmírnili výstrahu před silnými bouřkami. V Plzeňském a Karlovarském kraji je zrušena úplně, v dalších českých krajích platí od 11:00 do 23:00 a na Moravě pak od 14:00 do úterních 02:00.

10.7.2017

Stavba dálnice D6 z Prahy do Varů by měla začít v listopadu

V listopadu by měla konečně začít stavba dlouho očekávané D6 z Prahy do Karlových Varů. Obyvatelé obcí na karlovarské silnici si tak budou moci oddychnout od hluku a prachu z projíždějících aut. Termín vyplynul z poslední schůzky starostů obcí s vedením Ředitelství silnic a dálnic v Petrohradě.  

10.7.2017

OBRAZEM: Pražané okusili pouliční pokrmy

Praha - Street Food Jam před klubem Cross v Holešovicích nabídl množství rozmanitého jídla. Jedním z populárních stánků bylo například stanoviště podniku Wow waffle, který se zaměřuje na speciální sladkost, tzv. bublinkovou vafli. V rámci celodenní akce zájemci ochutnali i sushi či variace hot dogů. Festival jídla doprovodily i koncerty.

10.7.2017

OBRAZEM: Karlův most oslavil 660. narozeniny

Praha - Nejstarší stojící most přes Vltavu v neděli oslavil kulaté výročí. Popřát mu v rámci komentovaných prohlídek a speciálních plaveb přišly stovky lidí. Oslavy začaly v 6.31, zahájila je fanfára trubačů z ochozu Malostranské mostecké věže. Poté mostu požehnal Marek Pučalík z mnišského řádu křížovníků s červenou hvězdou. Celodenní program završilo promítání Noci na Karlštejně na náměstí Jana Palacha. Nejznámější pražská památka by se už za dva roky mohla dočkat poslední a nejnáročnější etapy oprav.

10.7.2017

Mariánský sloup získal souhlas úřadu, návrat už zdrží jen odvolání

Praha - Více než pětadvacet let trvají snahy navrátit Mariánský sloup na Staroměstské náměstí. Nyní jsou zdá se u konce, stavba získala souhlas klíčových úředníků. Iniciátoři obnovy doufají, že k ní dojde příští rok, tedy přesně 100 let po stržení sloupu. Návrat tehdejší dominanty na Staroměstské náměstí mohou ale ještě zkomplikovat její odpůrci.

10.7.2017

Praha postaví hybridní domy s luxusními i sociálními byty

Praha - Do pěti let plánuje metropole vybudovat stovky městských bytů. První etapu zahájí na Černém Mostě. Tam vznikne ekologicky šetrné bydlení s levným nájmem i apart-mány pro náročné.

9.7.2017

V neděli a v pondělí Česko zasáhnou silné bouřky s přívalovým deštěm

Praha - V neděli odpoledne a v pondělí očekávají meteorologové na celém území České republiky silné bouřky, které mohou být místy doprovázeny přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Pravděpodobnost silných bouřek je v neděli vyšší v jihozápadní polovině republiky. V pondělí se ale bouřková činnost rozšíří i do ostatních regionů České republiky.

9.7.2017

Vláda probere pravidla pro znehodnocení zbraní a střeliva

Praha - Vláda příští týden probere pravidla pro znehodnocení palných zbraní a střeliva, aby odpovídala novele zákona o zbraních a evropskému nařízení, které musí země zavést do zákonů. Účelem nařízení je zajistit nevratné znehodnocení zbraní tak, aby nemohly být znovu aktivovány a následně použity při páchání trestné činnosti nebo teroristických útoků. Vyplývá to z podkladů pro jednání vlády.

8.7.2017

Ministerstvo chce, aby byly preventivní prohlídky na Alzheimera zdarma

Ministerstvo zdravotnictví chce letos se zdravotními pojišťovnami vyjednat proplácení preventivních prohlídek k odhalení Alzheimerovy nemoci a dalších demencí u seniorů. Počítá s tím zpráva o plnění Národního akčního plánu pro Alzheimerovu nemoc a další obdobná onemocnění na léta 2016 až 2019, který příští týden projedná vláda.

8.7.2017

Příští týden poznamená počasí v Česku déšť

Praha - Po teplejším období posledních dnů očekávají meteorologové pro zbytek července a začátek srpna teploty pohybující se kolem dlouhodobého průměru. Příští týden bude přes den kolem 25 stupňů Celsia, počasí ale poznamená déšť. Vyplývá to z výhledu počasí pro následující čtyři týdny, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

8.7.2017

OBRAZEM: Hokej si našel cestu do kasáren

Praha - 16 nejlepších týmů vzešlo ze čtyř kvalifikačních turnajů ve čtyřech českých městech a sobotu začalo velké finále v Praze. Bez chráničů, výstroje či rukavic, jen s hokejkou se rozhoduje o tom, kdo se stane králem betonového plácku. Red Bull Urban Buly vrcholí finálovými utkáními v Kasárnách Karlín. 

8.7.2017

Průzkum: Nedůvěra lidí v mladou generaci je v ČR stále vysoká

Praha - Nedůvěra lidí v mladou generaci je v Česku stále vysoká. Téměř polovina lidí starších 30 let si myslí, že se mládež zajímá jen o vlastní pohodlí a není ochotná pomáhat. Přibližně polovina lidí tvrdí, že se mladá generace sice občas zapojuje do dobročinných projektů, dělá to ale jen pro svůj prospěch. Pět procent lidí věří, že se mladí zapojují do prospěšných činností dobrovolně a nezištně. Vyplývá to z průzkumu, který vypracovala agentura Ipsos pro Nadaci O2

8.7.2017

Nařízení vlády chce zlepšit zkoušky pro získání zbrojního průkazu

Praha - Vláda se příští týden bude zabývat nařízením, které má zpřesnit podmínky pro získání zkoušky odborné způsobilosti potřebné ke získání zbrojního průkazu. Počet těchto zkoušek v posledních letech roste. Zároveň se zvyšuje počet stížností, které proti zkouškám mají žadatelé i policisté, kteří na zkoušky dohlížejí. Změny ve vládním nařízení slibují, že budou pravidla v Česku sjednocena, budou přehlednější a efektivnější.

8.7.2017

Vláda projedná koncepci vzdělávání v oblasti krizového řízení

Praha - Mezi silné stránky lektorů v oblasti krizového řízení patří podle analýzy ministerstva vnitra jejich odbornost, naopak ale zaostávají v prezentačních a komunikačních dovednostech. Vyplývá to z aktualizované Koncepce vzdělávání v oblasti ochrany obyvatelstva a krizového řízení, kterou se bude v pondělí zabývat vláda. Kromě vzdělávání odborníků na krizové řízení je cílem koncepce i koordinace procesu vzdělávání v oblasti bezpečnosti.

8.7.2017

Číňané objevili české univerzity. Studentů přibývá

Praha - Závan dušené rýže, vařených nudlí, kolektivní mlaskání a hovor v čínštině. Tak vypadají v době oběda pražské koleje Vysoké školy finanční a správní (VŠFS). Čeští studenti jim dali přezdívku Small Chinese Town malé čínské město. Žije v nich pětapadesát studentů z Číny. A každý rok jich přibývá. Zájem Číňanů o studia u nás už několik let roste.

8.7.2017

Festival na Náplavce přiblíží, jak se cítí duševně nemocný člověk

Praha - Na pražské Náplavce v sobotu festivalem OKOfest vol.1 odstartuje série akcí, která má návštěvníkům přiblížit, jak se cítí člověk s duševním onemocněním. Zažijí například pocity schizofreniků. Akce se uskuteční na dvou lodích, doplní ji mimo jiné výstava obrazů, koncerty, divadelní představení nebo filmové projekce. Vstup je pro veřejnost zdarma.

8.7.2017

Jan Hus byl vzorem Mussoliniho. Jeho vztah k českému kazateli měl ukázat film

Praha - Vero eretico. Pravý kacíř. Tak své rané články podepisoval italský žurnalista a pozdější fašistický diktátor Benito Mussolini. Inspirací pro přezdívku se mu stal český kazatel Jan Hus.

8.7.2017

Školy dostávají novou tvář. Na jejich opravy jdou stovky milionů korun

Praha - Sotva se dveře škol a školek s koncem června uzavřely žákům a studentům, budovy ožily čilým ruchem. Ten dětský totiž vystřídal stavební. Objekty čekají dva měsíce plné změn.

7.7.2017

Počet nakažených HIV roste již 15 let, mužů s virem je šestkrát víc než žen

V Česku se za prvních pět měsíců letošního roku nakazilo virem HIV 109 lidí. Od roku 1985, kdy se nemoc začala sledovat, tak bylo zaznamenáno 3015 nakažených. Vyplývá to z údajů Národní referenční laboratoře pro HIV/AIDS Státního zdravotního ústavu.

7.7.2017

Zážitková lampa přiblíží psychické onemocnění. Na vlastní kůži

Praha - Netradiční příležitost vžít se do kůže člověka trpícího schizofrenií nabízí projekt Mobilního komunitního centra OKO, který v sobotu po poledni startuje na náplavce u Rašínova nábřeží. Pocity člověka s duševním onemocněním, který je nucen jít si na poštu pro dopis, přiblíží psycholampa designérky Anny Marešové a režisérky Kláry Jakubové. 

7.7.2017

Koupání na Šeberáku už není zakázáno, ale ani doporučeno

Praha - Zákaz koupání na Šeberáku, který kvůli přemnožení sinic platil v uplynulých týdnech, pražští hygienici v pátek zrušili – přesto zde koupání stále nedoporučují. V důsledku rozmnožení sinic označují vodu za „nevhodnou ke koupání“ nejen zde, ale také na Hostivaři.

7.7.2017

Karlův most slaví, prohlídky jsou plně obsazeny

Praha - Kapacita všech prohlídek byla naplněna, noví zájemci už nemají šanci. Tahle zpráva zkazí naděje všem, kteří plánovali, že se k účasti na nedělních akcích v rámci oslav 660. výročí položení základního kamene Karlova mostu zaregistrují www.karluvmost660.cz na poslední chvíli.

7.7.2017

Oslovit radní je možno prostřednictvím internetu

Praha – Obnovení internetového projektu Dotazy na radní (původně před třemi roky připraveného Pražským fórem) ohlásil v pátek pražský magistrát. Prostřednictvím adresy dotazy.praha.eu je možno kterémkoli z 11 radních poslat dotazy či připomínky, které se týkají jejich kompetencí.

7.7.2017

Křižík vyjede na koleje, jeho jméno dostane tramvaj

Praha – Slávu k připomenutí jak 170. výroční narození elektrotechnika a vynálezce Františka Křižíka, tak i jeho památky chystá na pondělní odpoledne dopravní podnik. Křižíkovi potomci a představitelé hlavního města pokřtí jeho jménem jednu z tramvají typu 15T.

7.7.2017

Na Palmovce zastaví tramvaje oprava trati i zkoušky mostu

Praha – Do konce července bude významně omezen provoz tramvají v oblasti Palmovky. Rekonstrukce trati v Zenklově ulici si od noci na pondělí vyžádá oboustranné přerušení provozu mezi křižovatkami s ulicemi Sokolovská a na Žertvách.

7.7.2017

Chartista Hanzlík nemá nárok na náhradu škody kvůli akci Asanace

Praha - Signatář Charty 77 Petr Hanzlík nemá nárok na náhradu škody, která mu podle něj vznikla v souvislosti s akcí Asanace komunistické Státní bezpečnosti (StB).

7.7.2017

V celé ČR hrozí silné bouřky, varují meteorologové

Praha - Meteorologové sjednotili výstrahu před bouřkami pro celou ČR. Nově platí ve všech krajích od pátečních 14.00 do 23.00. Bouřky může doprovázet krupobití, silný vítr s nárazy okolo 70 kilometrů v hodině a přívalové srážky s úhrny až 30 milimetrů. V pátek o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zároveň kvůli očekávanému dešti zrušil varování před vznikem požárů na jižní Moravě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení