VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

15.3.2017

Zeman pozval znovuzvoleného maďarského prezidenta Ádera do Prahy

Praha - Prezident Miloš Zeman pozval znovuzvoleného maďarského prezidenta Jánose Ádera na návštěvu Prahy. Zároveň mu pogratuloval k obhájení prezidentské funkce. Ve středu to sdělil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Maďarský parlament zvolil podle očekávání v pondělí Ádera hlavou státu.

15.3.2017

KRÁTCE: Desítka oznámí vítězné návrhy občanů na projekty

Praha - Obyvatelé desáté městské části mohli navrhovat projekty, které tamní radnice podpoří ze svého rozpočtu částkou pět milionů korun. Hlasování o vítězích letošního ročníku tohoto projektu s názvem Moje Stopa se koná až do čtvrtka do 19 hodin.

15.3.2017

Jak nacistická vojska obsadila Prahu

Praha - Ve středu je to 78 let, co vojska wehrmachtu překročila hranice Československa. Započalo tak období, které bývá označováno za to nejtemnější v českých dějinách. Okupace proběhla téměř bleskově. Praha padla bez výrazného odporu během několika hodin. Podívali jsme se podrobně na to, jak okupace probíhala a co ji doprovázelo.

AKTUALIZOVÁNO
15.3.2017

Stejný sebevrah na Florenci dvakrát zastavil metro

Praha – Nefunkční část žluté trasy B metra – a to navíc v době dopravních špiček, kdy Pražané hodně cestují a lidé mají naspěch ještě víc než obvykle. Tuhle situaci přinesly v pátek odpoledne a ve středu po ránu obdobné maléry v přestupní stanici Florenc, kde se zřejmě sebevrah pokoušel zabít skokem pod jedoucí soupravu.

15.3.2017

Výměna na Hradě: Kmoníček odlétá do USA, nahradí ho Jindrák

Bývalý šéf diplomacie Pražského hradu a nastávající český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček má dnes odletět do Spojených států. Ve funkci ředitele zahraničního odboru prezidentské kanceláře ho ještě dnes vystřídá Rudolf Jindrák, bývalý český velvyslanec v Německu.

14.3.2017

Prezident Zeman jmenoval Zažímalovou předsedkyní Akademie věd ČR

Praha - Prezident Miloš Zeman v úterý na Pražském hradě jmenoval Evu Zažímalovou předsedkyní Akademie věd ČR. Dvaašedesátiletá bioložka ve funkci od 25. března nahradí Jiřího Drahoše. Její jmenování v polovině ledna vzala na vědomí vláda.

14.3.2017

Praha 4 odmítla studii rekonstrukce Táborské ulice

Praha - Městská část Praha 4 odmítla podobu studie rekonstrukce Táborské ulice v Nuslích, jak ji navrhl Institut plánování a rozvoje (IPR). Části radních vadí vedení aut po tramvajových kolejích nebo úbytek parkovacích míst. Vyplývá to s usnesení rady městské části. Proti studii hlasovalo pět z devíti radních. Podle materiálu IPR by v ulici měly být bezpečnější přechody, kterých bude víc nebo se zlepší chodníky a přibudou stromy. U stanice metra C Pražského povstání vznikne přestupní uzel mezi tramvajemi, metrem a autobusy.

14.3.2017

KRÁTCE: Šlechtovka: její oprava se opět odkládá

Praha - Tendr na opravu Šlechtovy restaurace v Praze 7 se musí opakovat. Vítězná společnost Pracom totiž neměla všechna příslušná živnostenská oprávnění, uvedl dnes na základě vyjádření mluvčího magistrátu Víta Hofmana deník E15.

14.3.2017

Historický dům na Václavském náměstí plánují zbourat

Praha - Dům v modernistickém stylu na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí prošel poslední rekonstrukcí roku 1920. Investor tam chce vybudovat takzvaný Květinový dům a obchodní prostory s kancelářemi. S plánovanou stavbou nesouhlasí řada lidí včetně památkářů.

14.3.2017

Žádná betonová džungle. V Praze vyroste nový les

Praha - Obyvatelům metropole se bude dýchat zase o trochu lépe. U Běchovic totiž vznikne nový les. Vysázení tisíců stromů se dočkají třeba i Hodkovičky nebo Chuchle.

14.3.2017

Konec starých aut v centru. Město zvažuje zavedení nízkoemisní zóny

Praha - Vedení metropole plánuje, jak bojovat se smogem. Opět tak otvírá otázku, zda zakázat neekolgickým autům vjezd do širšího centra.

13.3.2017

Pivovar vyklidil cvičný únik čpavku

Praha - Evakuaci pivovaru ve Velkých Popovicích na Praze-východ si v pondělí vynutilo cvičení pro hasiče i zaměstnance, jehož tématem bylo zvládání simulovaného úniku čpavku.

AKTUALIZOVÁNO
13.3.2017

Vedení ND symbolicky zahájilo rekonstrukci opery

Praha /VIDEO/ - Vedení Národního divadla (ND) v pondělí symbolicky zahájilo rekonstrukci Státní opery v Praze. Oprava za 858 milionů korun je naplánována na 27 měsíců, v soutěži na ni zvítězila firma Hochtief. Rekonstrukce budovy opery je první rekonstrukcí velkého divadla v majetku státu od roku 1989. Na pondělním setkání s novináři to řekl ředitel ND Jan Burian. Program této a příští sezony se odehrává na náhradních místech. Vedení divadla ale už připravuje program pro otevření opery.

13.3.2017

Praha vyplatila matce paterčat Kiňové peníze ze sbírky

Praha - Praha vyplatila minulý týden matce paterčat Alexandře Kiňové zhruba 616 tisíc korun ze sbírky, kam lidé přispívali na podporu jejích pěti dětí. Médiím to v pondělí sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Matka se o peníze ze sbírky soudila s Klubem dvojčat a vícerčat, který sbírku založil. Po skončení sbírky peníze připadly městu, které je matce předalo formou darovací smlouvy.

13.3.2017

Magistrát: Stížnosti na hluk v Praze 1 posoudí jiný stavební úřad

Praha - Stížnosti obyvatel, kteří žijí nad restaurací v Praze 1, na hluk a nepovolené stavební úpravy posoudí stavební úřad Prahy 2, rozhodl magistrát. Vyplývá to z tiskové zprávy kanceláře ombudsmanky. Podle jejího zástupce Stanislava Křečka by mohl být úřad Prahy 1 podjatý. Radnice to odmítá, šlo o spor majitelů bytů a provozovatele restaurace v pronajatých prostorech městské části.

13.3.2017

Praha investuje 13 milionů korun do protipovodňové ochrany Výtoně

Praha - Praha investuje 13 milionů korun do protipovodňové ochrany Výtoně. Kolem potoka Botiče by měly být nově mobilní zábrany, upraví se i jeho svedení to trubek. Investici v pondělí schválili pražští radní. Botič je největším z pražských potoků, které se vlévají do Vltavy. Při povodních v roce 2013 zatopil Hostivař a Záběhlice.

13.3.2017

Lidé si mohou tento týden vyzkoušet trénování paměti

Praha - Lidé si mohou tento týden na 141 místech v Česku vyzkoušet trénování paměti. Při příležitosti Národního týdne trénování paměti se uskuteční 351 přednášek, které pořádá Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging. Novinářům to v pondělí řekla předsedkyně společnosti Dana Steinová, která se trénování paměti věnuje přes 20 let.

13.3.2017

Praha začala připravovat projekt úprav holešovické náplavky

Praha - Hlavní město začalo připravovat úpravy holešovické náplavky na Bubenském nábřeží. Rada města v pondělí vybrala projektanty, město jim zaplatí 2,3 milionu korun. Náplavky v Podskalí a na Smíchově Pražané hojně využívají k rekreaci, město chce upravit i další plochy podél řeky.

13.3.2017

Zastupitelé Prahy 5 chtějí mimořádné jednání a odvolat starostu

Praha - Zastupitelé na Praze 5 zažádali o svolání mimořádného jednání zastupitelstva, na kterém chtějí odvolat starostu Radka Klímu (TOP 09). Žádost, kterou má ČTK k dispozici, podepsalo 17 z 45 zastupitelů včetně těch z vládnoucí koalice TOP 09, ANO, ODS a Demokratů Jana Kasla. Zastupitelé TOP 09 vyzvali Klímu k odstoupení před necelými dvěma týdny s tím, že pokud to neudělá, svolají mimořádné jednání zastupitelů, kde navrhnou jeho odvolání. Termín jednání nyní ale musí vybrat starosta. 

13.3.2017

Zeman v úterý jmenuje Zažímalovou předsedkyní Akademie věd

Praha - Prezident Miloš Zeman v úterý odpoledne jmenuje Evu Zažímalovou novou předsedkyní Akademie věd ČR. V pondělí to sdělil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Ve funkci od konce března Zažímalová nahradí Jiřího Drahoše, kterému končí mandát. Její jmenování již v polovině ledna vzala na vědomí vláda.

13.3.2017

Na úsek Plynárna Michle – Spořilov se tramvaje vrátí dříve

Praha - Podle běžných jízdních řádů nebudou tramvaje na Spořilov jezdit až od 1. dubna, jak bylo ohlášeno v souvislosti s pokračující rekonstrukcí trati, ale již o týden dřív. Vyplývá to z pondělních slov Anety Řehkové z dopravního podniku. Tramvajová výluka v úseku Plynárna Michle – Spořilov potrvá s ohledem na dřívější ukončení prací jen do časného rána v sobotu 25. března. Dobrou zprávu pro cestující potvrdil i technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský. „Původně mrazivé zimní počasí se umoudřilo, a tak je možné ukončit tramvajovou výluku současně s většími změnami ve vypravení tramvají k 25. březnu," konstatoval.

13.3.2017

Šlechtický palác navštívil i dobrý voják Švejk

Praha - S Prahou Neznámou tentokrát vyrazíme na vycházku po Hradčanských palácích spojených s osudy řady historických osobností.

13.3.2017

OBRAZEM: Víkend v metropoli patřil zvířatům

Praha /FOTOGALERIE/ - Uplynulý víkend byl v metropoli věnován domácím mazlíčkům. V sobotu se v Konferenčním centru City uskutečnila výstavní a prodejní burza terarijních zvířat a exotického ptactva.

13.3.2017

KRÁTCE: Oprava komunikace posune zastávku u letiště

Praha – Cestáři se nakrátko nastěhují před budovu Letiště Václava Havla Praha. Jejich úkolem je zajistit opravu vjezdové i odjezdové komunikace u Terminálu 1, který je určen pro letecké spojení se zeměmi mimo schengenskou dohodu včetně mezikontinentálních letů.

13.3.2017

V michelinském průvodci jsou už čtyři pražské restaurace. Nově karlínská Eska

Praha - La Degustation Bohême Bourgeoise, Alcron a Field. Tyto pražské restaurace obhájily svou michelinskou hvězdu. Nově pak byla letos oceněna karlínská restaurace Eska.

13.3.2017

Radní hledají místo pro mateřinky: A co například ve vodárenské věži?

Praha - Všechny pražské městské části řeší, kam umístit školky. Originálně to vyřešili v Praze 7, kde jednu třídu umístí do objektu bývalé vodárenské věže, která v současnosti prochází celkovou opravou.

12.3.2017

OBRAZEM: Praguemarket opět oživil Náměstí Republiky

Praha/FOTOGALERIE/- Jako vždy sází Praguemarket na originalitu českého designu, módy a módních doplňků. Víkendová akce se uskutečnila na Náměstí Republiky a rozhodně bylo na co se dívat.

12.3.2017

Kdo bude ministrem průmyslu? Sobotka chce, aby výběr proběhl rychle

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v těchto dnech vyjednává s vhodnými kandidáty na ministra průmyslu a obchodu. Jejich jména nezveřejnil. Na dnešní tiskové konferenci po první schůzce nového vedení ČSSD řekl, že o nástupci ministra Jana Mládka (ČSSD) ještě nerozhodl. V příštích dnech chce svůj návrh oznámit prezidentovi Miloši Zemanovi a dohodnout si s ním schůzku.

12.3.2017

Ve středních Čechách zůstávají v provozu tři lyžařské areály

Praha - Ve středních Čechách zůstávají v provozu tři lyžařské areály, Monínec u Sedlce Prčice, Šibeniční vrch a Chotouň u Prahy, podmínky se oproti uplynulým týdnům mírně zlepšily. Fronty u vleků se netvoří. Provozovatelé chtějí vydržet minimálně ještě týden, Monínec přinejmenším do konce března, zjistila média od provozovatelů skiareálů.

12.3.2017

Praha a dopravní podnik chtějí změnu zákona kvůli metru D

Praha - Praha se společně s dopravním podnikem (DPP) chystá iniciovat změnu drážního zákona. Důvodem je stavba trasy metra D, která je plánována bez řidiče. To dosud zákon neřeší. Médiím to řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). První etapa stavby metra D mezi Pankrácí a Novými Dvory by mohla začít v roce 2019 a dokončena do roku 2023. Praha chce zahájit v září příštího roku geologický průzkum. Metro D má ulevit přetížené trase C a spojit centrum se sídlišti na jihu města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies