VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

14.2.2017

KRÁTCE: Náprstkovo muzeum bude letos patřit indiánům

Praha - V indiánském duchu se ponese letošní rok v Náprstkově muzeu. Zítra celou tematiku odstartuje křest knihy o dakotské kultuře, kterou Vojta Náprstek osobně poznal v polovině 19. století.

14.2.2017

Šlechtovu restauraci opraví restaurátorská firma Pracom

Praha - Vítězem výběrového řízení na firmu, která opraví Šlechtovu restauraci ve Stromovce, se stala stavební a restaurátorská firma Pracom. Nabídla nejnižší částku 101 milionů korun bez DPH. Novinářům to v úterý řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). Předpokládaná cena zakázky byla městem stanoven na 169 milionů. Do soutěže se přihlásilo deset zájemců. Šlechtova restaurace dlouhodobě chátrá a město v minulosti její opravu několikrát odložilo.

14.2.2017

Šéfem územního rozvoje Prahy bude dosud pověřený Martin Čemus

Praha - Šéfem odboru územního rozvoje pražského magistrátu bude jeho dosavadní pověřený ředitel Martin Čemus. Odbor vede od dubna loňského roku. Doporučení výběrové komise, která vybírala ze tří zájemců, dnes potvrdili městští radní.

14.2.2017

Praha zatím nechystá žádná opatření kvůli smogové situaci

Praha - Hlavní město zatím nebude přijímat žádná opatření kvůli smogové situaci. Návrh Strany zelených zařadit problém na program jednání rady v úterý vedení města odmítlo. Proti zařazení hlasovali zástupci hnutí ANO, pro byli pouze zástupci Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL) a ČSSD. Podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) přijme město opatření, jako je třeba MHD zdarma, teprve při vyhlášení dalšího stupně, tedy signálu regulace.

14.2.2017

Praha bude mít aktualizovanou protikorupční strategii. Po třech letech

Praha - Hlavní město bude mít po třech letech aktualizovanou protikorupční strategii. Původní dokument platil do roku 2014, nový v úterý schválila městská rada, zbývá souhlas zastupitelů. První verzi strategie schválilo vedení hlavního města před 11 lety, hovoří o ní i programové prohlášení současné koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL).

14.2.2017

Před 45 lety zemřela Hana Podolská, majitelka slavného salonu

Praha- Módní návrhářka Hana Podolská, která zemřela před 45 lety, 15. února 1972, vybudovala jeden z nejslavnějších pražských módních salonů. Šít u Podolské, jíž se přezdívalo "česká Coco Chanelová", patřilo v předválečném Československu k dobrému bontonu. A věděly to téměř všechny přední dámy té doby - Marie Baťová, herečky Olga Scheinpflugová, Lída Baarová nebo Adina Mandlová či manželka pozdějšího prezidenta Hana Benešová.

14.2.2017

V Holešovicích odhalí pamětní desku Josipu Juraji Strossmayerovi

Praha - V pražských Holešovicích v úterý dopoledne slavnostně odhalí pamětní desku chorvatskému biskupovi a buditeli Josipu Juraji Strossmayerovi. Na náměstí, které je po něm pojmenováno, se odhalení ujme předseda chorvatského parlamentu Božo Petrov a starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

14.2.2017

Tankodrom, nebo silnice? Nejhorší ulice se snad dočká opravy

Praha /FOTOGALERIE/ - Titul „Největší výmol" už si několik let po sobě vysloužila ulice U Seřadiště. Zdejší terén připomíná spíše tankodrom. Frekventované ulici do nynějška nikdo nepomohl, podle magistrátu však opravy letos už konečně začnou.

14.2.2017

V Praze je vyhlášena smogová situace. Kvůli prachu v ovzduší

Praha - Meteorologové vyhlásili v Praze kvůli vysokým koncentracím prachu v ovzduší smogovou situaci. Současně nevyloučili to, že by v blízké době mohl být vyhlášen i signál regulace, kdy musejí například podniky omezit výrobu. V úterý to sdělil Český hydrometeorologický ústav. Smog trápí i další kraje v Česku, zejména na východě.

14.2.2017

Pomoci k vylepšení škol může i pár ťuknutí prstem

Praha – Slova děvčat i chlapců zněla snad stokrát jinak – shrnout by se ale dala jednoduše: chceme pomoci vylepšit naši školu – a potřebovali bychom pomoc vašeho prstu. S osmáky i několika sedmáky ze čtyř škol v Michli se v pondělí mohli setkat návštěvníci nákupního centra na Pankráci, kde je děti oslovovaly s žádostí o podporu svých záměrů. A ne – nešlo o příslovečnou situaci, kdy podáš prst – a popadnou celou rukou.

14.2.2017

Pietní akt připomene oběti bombardování Prahy před 72 lety

Praha - Oběti, které nepřežily spojenecké bombardování Prahy 14. února 1945, v úterý v poledne uctí představitelé městské části Prahy 2 a zástupci Všeobecné fakultní nemocnice (VFN). Pietní akt se uskuteční u pamětní desky obětem náletu, která je umístěna na budově nemocnice.

14.2.2017

Poradce: Je nutné nepřehlížet signály a mluvit s žáky

Praha /ROZHOVOR/ - Šikana se v raném stadiu pozná velmi těžko. I proto je nutné být pozorný a s žáky otevřeně mluvit. To tvrdí výchovný poradce ze Smíchovské střední průmyslové školy Zbyšek Nechanický.

14.2.2017

Bezpečí ve školách. Jak se brání šikaně?

Praha - Je to přibližně rok, co zemřela týraná učitelka ze Střední průmyslové školy Na Třebešíně. Čím bojují pražské školy proti šikaně dětí i učitelů?

14.2.2017

Zamilovaní dnes slaví svátek svatého Valentýna

Zamilovaní dnes slaví svátek svatého Valentýna. Oslava patrona zamilovaných se do střední a východní Evropy dostala po pádu komunismu z anglosaských zemí. V Česku tento svátek pravidelně slaví až dvě třetiny lidí. Řadě lidí se ale nelíbí, že by kvůli svátku měli dávat najevo své city. Svátek využívají obchodníci, u kterých Češi nejčastěji kupují dárky do 250 korun.

13.2.2017

Ministr Pelikán řadí k úspěchům úpravu vymáhání dluhů či práci vězňů

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) řadí k úspěchům po necelých dvou letech ve funkci snížení nákladů na vymáhání dluhů, zvýšení zaměstnanosti vězňů nebo zjednodušení zápisů firem do obchodního rejstříku. Mezi prioritami pro období do podzimních voleb zmínil na dnešní tiskové konferenci zavedení elektronických náramků a prosazení novely insolvenčního zákona či exekučního řádu ve Sněmovně. Opozice Pelikána zkritizovala za to, že neplní programové prohlášení vlády.

13.2.2017

Pomoci zatočit s násilníky mají úterní tanec a sobotní cvičení

Praha /FOTOGALERIE/ - Tanec by mohl pomoci nastartovat cestu k řešení problému i těm, jimž rozhodně není do tance. Ani do zpěvu. Ženám, které se staly obětí domácího násilí. Policie bude i letos pokračovat v loni zahájeném projektu proti násilí uplatňovanému na ženách Zkus to říct, jehož tváří se stala Hanka Kynychová. Populární cvičitelka, o níž se až do loňska nevědělo, že i ona kdysi poznala na vlastní kůži, jaké je soužití s mužem, který si vynucuje právo rozhodovat o všem, co se týká partnerky – a přitom se vše odehrává za zavřenými dveřmi, kdy okolí nemá o problému ani tušení.

13.2.2017

OBRAZEM: Na Toulcově dvoře děti poznávaly život domácích zvířat

Praha /FOTOGALERIE/ - Naučný program Na tom našem dvoře probíhal v pondělí v pražském Toulcově dvoře. První letošní setkání se zvířaty dvora, kde se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací o jejich životních potřebách. Některá zvířata si děti nakrmily.

13.2.2017

KRÁTCE: Prvním oficiálním lídrem kandidátky v Praze je Pirát Jakub Michálek

Praha - Piráti jako první strana definitivně rozhodli, kdo je v Praze povede do podzimních sněmovních voleb. Ve volbě mezi svými spolustraníky uspěl šéf pražského zastupitelského klubu Pirátů Jakub Michálek.

13.2.2017

OBRAZEM: Bikeři projeli mezi obchody

Praha /FOTOGALERIE/ - Netradiční závod se v sobotu konal v obchodním centru Arkády Pankrác. Po chodbách a eskalátorech se řítili závodníci na horských kolech, aby vybojovali vítězství ve finále devátého ročníku mezinárodního šampionátu v unikátní disciplíně sjezdu obchodním centrem. Vítězem se nakonec stal Rakušan Hannes Slavík.

13.2.2017

Šikanovaná učitelka z Třebešína bude oceněna při Dni učitelů

Praha - Šikanovaná učitelka Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze, která loni v lednu zemřela, bude in memoriam oceněna při Dni učitelů. Ministerstvo školství tím chce symbolicky připomenout, jakou diskusi ve společnosti loňská kauza vyvolala. Po pondělní návštěvě třebešínské školy to řekla ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Ocenila, kam se škola rok po vypuknutí aféry posunula.

13.2.2017

Počet nemocných s chřipkou v Praze klesá, dva lidé zemřeli

Praha - Počet nemocných s chřipkou nebo s akutním respiračním onemocněním minulý týden v Praze výrazně poklesl. Podle hygieniků ale na to měly vliv jarní prázdniny, kdy některé nemocné děti zřejmě marodily bez ošetření u lékaře. Dva lidé v hlavním městě v souvislosti s chřipkou minulý týden zemřeli. V pondělí sdělila ředitelka protiepidemického odboru pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová.

AKTUALIZOVÁNO
13.2.2017

Do sněmovny přišla obálka s neznámým práškem, prý pro Kalouska

Ve Sněmovně dnes zasahovali hasiči. Důvodem byla podezřelá obálka s neznámým práškem, která okamžitě potovala k expertize. Podle prvního zjištění ale nebyla nebezpečná, řekla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. "Zásilka" prý byla adresována předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi.

13.2.2017

Týden manželství má posílit vztahy, uspořádá 120 akcí

Posílit vztahy v manželství a propagovat programy zaměřené na rozvoj manželských vztahů si klade za cíl jedenáctý ročník Národního týdne manželství, který dnes začal a potrvá do 19. února. V pěti desítkách českých a moravský měst se uskuteční přes 120 akcí, jejich přehled je na webu. Za tři čtvrtletí loňského roku uzavřelo manželství v Česku 43 400 párů, meziročně o 1700 více. Rozvodů bylo 19 200, což je meziročně zhruba stejně.

13.2.2017

Praha chce po myslivcích, aby zvýšili odstřel přemnožených divočáků

Praha - Magistrát požaduje po myslivcích na východě města, aby zvýšili počet odstřelů přemnožených divočáků. Také žádá, aby přestali zvěř přikrmovat. V pondělí to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Důvodem je přemnožení zvěře a její útoky na psy a obyvatele. 

13.2.2017

Zeman pozval nového německého prezidenta do Prahy

Praha - Prezident Miloš Zeman je potěšen, že se německým prezidentem stal Frank-Walter Steinmeier. V blahopřejném dopise, který mu zaslal, ocenil jeho přínos k česko-německým vztahům. Pozval ho, aby navštívil Pražský hrad. V pondělí o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

13.2.2017

KRÁTCE: Výtah v metru na Lužinách poslouží až po opravě

Praha - Bez bezbariérového přístupu se dočasně musí obejít cestující ve stanici metra Lužiny na žluté lince B. Po dobu dopravy osobního výtahu mezi uliční úrovní a nástupištěm (která je spojena s prozatím časově neupřesněnou úplnou odstávkou) odkazuje dopravní podnik na možnost využít bezbariérový přístup v sousedních stanicích Hůrka nebo Luka.

13.2.2017

Primátorka: Stolky v ulicích se osvědčily. Bude jich víc

Praha - Stolky a židličky, které loni v květnu nechalo město rozmístit v osmi pražských lokalitách, neleží ladem. Podle sčítání Institutu plánování a rozvoje (IPR) je od května do června loňského roku využilo přibližně 220 tisíc lidí. Posezením strávili zhruba 57 tisíc hodin. 

13.2.2017

Prozkoumejte velkolepé paláce i Masaryčku

Praha /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ - S Prahou Neznámou tento týden vyrazíme na vycházku po pražských palácových domech v okolí Masarykova nádraží.

13.2.2017

Armádní muzeum na Vítkově čeká stamilionová rekonstrukce. Začít by měla letos

Praha - Historická budova armádního muzea Vojenského historického ústavu (VHÚ) na pražském Žižkově se po letech odkládání dočká opravy. Rekonstrukce by měla začít ještě letos, muzeum a jeho expozice by novou podobu měly dostat do tří let. V pondělí to sdělil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Oprava bude stát do 600 milionů korun. Vytvořen bude například nový vchod a výstavní prostory se zdvojnásobí.

13.2.2017

Petici podporující nadaci Klíček podepsaly tisíce lidí

Praha - Výbor Senátu ve středu projedná petici za zachování svépomocné ubytovny pro rodiče nemocných dětí v motolské nemocnici. Klíček sice Motol opustil už na konci října minulého roku, kauza ale stále ještě není u konce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies