VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

AKTUALIZOVÁNO
18.4.2017

Prostory metra se rozezní muzikou

Praha – Nalaďte se v metru. S touhle netradiční nabídkou – která se ovšem při šestém ročníku akce vlastně už stala v jarní Praze tradicí – se dopravní podnik bude ve čtvrtek po celý den obracet na cestující. Mezi osmou ranní a desátou večer bude kromě svezení nabízet i hudební program. Spolupracuje při tom s Konzervatoří a Vyšší odbornou školou Jaroslava Ježka.

AKTUALIZOVÁNO
18.4.2017

Tramvaje na Smíchově zastavila stržená trolej

Praha – Přestupte si a jeďte metrem. To v úterý dopoledne musel dopravní podnik radit pasažérů cestujícím tramvajemi na linkách číslo 5, 12 a 20. Kvůli dopravní nehodě kamionu, který v Nádražní ulici poblíž zastávky Na Knížecí strhl trolej, před půl osmou přestaly jezdit elektriky v obou směrem mezi zastávkami Anděl a Smíchovské nádraží.

18.4.2017

K tréninku sebeobrany si záchranáři přibrali kondiční cvičení

Praha – Rány pěstí či kopance, ale i agrese jiného typu. Pro záchranáře, kteří se nezřídka setkávají s pacienty i s lidmi z jejich okolí ovlivněnými alkoholem nebo drogami, to bohužel není nic neznámého.

18.4.2017

Metropole se připravuje na povodně

Praha – Cílem cvičení je prověřit připravenost účastníků povodňové ochrany a ověřit tok informací v celém povodí Botiče. „K jednomu stolu se podařilo dostat nejen zástupce hlavního města, dotčených městských částí a odborných subjektů, ale také zástupce obcí a záchranného systému Středočeského kraje," popsal proces vytváření plánu Libor Hadrava, radní pro bezpečnost a prevenci kriminality.

18.4.2017

KRÁTCE: Tramvajový uzel čeká rekonstrukce

Praha - Desátá městská část dohodla rekonstrukci tramvajové smyčky v Minské ulici ve Vršovicích. Má zajistit tišší provoz tramvají. „Mělo by se jednat o odstranění dlažby mezi kolejnicemi z části vozovky a její náhradou asfaltovým povrchem a o odstranění nevyužívaných kolejových spojek v Minské," uvedl radní pro dopravu desítky Martin Hejl s tím, že po úpravách by měli obyvatelé okolních domů zaznamenat snížení hluku i přes nedávné posílení provozu tramvajovou linkou 13.

18.4.2017

OBRAZEM: Bohnicemi svištěla kola BMX

Praha - Na Velký pátek se na bohnické dráze konal další ročník každoročního bikrosového závodu. Zúčastnilo se ho kolem 160 závodníků, z nichž nejmladšímu byly teprve čtyři roky a nejstaršímu 32 let. Velká cena Prahy 8 se pod záštitou osmé městské části letos konala již po devatenácté.

18.4.2017

OBRAZEM: Fanoušci Asie se převlékli do kostýmů

Praha - Milovníci asijské kultury mohli od pátku do neděle strávit tři dny nabitého programu v holešovickém klubu Cross. Akce Acon s podtitulem „Vychází slunce" si rozhodně našla své fanoušky. Mohli si poslechnout přednášky o asijské kultuře, autorská čtení českých umělců, zahrát si počítačové či stolní hry nebo se zúčastnit soutěže v tanci a zpěvu. Tradičně jednou z největších atrakcí podobných akcí byla i tentokrát soutěž takzvaných cosplayerů a jejich důmyslných kostýmů postav z japonské popkultury.

18.4.2017

Na podporu dostavby Nové Palmovky vzniká petice

Praha - Desítky příznivců si přejí dostavbu Nové Palmovky a naplnění původního záměru, aby zde byla radnice Prahy 8. Městská část totiž uvažuje o tom, že by kontroverzní stavbu přenechala magistrátu, který by ji využil jako sídlo a zázemí zdravotnické záchranné služby.

18.4.2017

Jak na smog? Praha se chystá omezit dieselové motory

Praha - Magistrát připravuje opatření, jimiž chce zakročit vůči špatnému ovzduší. Mimo jiné se vážně zvažuje omezit vozy s dieselovým motorem.

18.4.2017

Na Pražském hradě vyhlásí Historické město roku 2016

Praha - Na Pražském hradě budou v úterý odpoledne vyhlášeny výsledky soutěže o Historické město roku 2016. Ze 14 krajských finalistů si v úterý starosta jednoho z měst odnese z Prahy milion korun na další péči o památky, za kterou se titul udílí. Jeho držitel se každoročně vyhlašuje u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel, který připadá právě na dnešek.

AKTUALIZOVÁNO
17.4.2017

Návrat z Velikonoc se obešel bez větších malérů. Ne však bez kolon

Praha - Bez závažnějších komplikací se v pondělí odpoledne i vpodvečer obešel návrat Pražanů z prodlouženého velikonočního víkendu. Nepotvrdily se ovšem předpoklady, že ochlazení spojené s deštěm přispěje k rozptýlení podvečerní dopravní špičky už do odpoledne, protože se lidé budou vracet domů dřív. Což o to; odpoledne sice provoz zhoustl a patrné to bylo zvláště na dálnici D7 v omezení u letiště – kde se ostatně postávalo i večer – neznamenalo to však, že by se pak vpodvečer motoristé vyhnuli kolonám. Těch horších si ale „užili" ještě dost daleko od Prahy.

17.4.2017

Se znaménky poradí lékaři, se zuby studenti

Praha – Na různých místech centra Prahy se zájemci mohou v úterý setkat s osvětou věnovanou zdraví. Ovocný trh bude až do středy – vždy mezi 10. a 18. hodinou – hostit akci Stan proti melanomu, v jejímž rámci si každý příchozí bude moci bezplatně nechat obornými lékaři vyšetřit pigmentová znaménka na pokožce, přičemž výsledek se dozví ihned na místě.

17.4.2017

Na pomlázkách si v pražské zoo pochutnali lemuři, sloni i gorily

Praha - Mimořádná velikonoční komentovaná krmení probíhala v pražské zoo od soboty až do pondělí. Na pomlázkách a vajíčkách si postupně pochutnaly různé druhy zvířat. Vejce dostali například krkavci a nosálové bělohubí, pomlázky lemuři kata, sloni a gorily. Pro některé z nich byly velikonoční dobroty mimořádným zpestřením jídelníčku, pro jiné hlavně zábavou.

17.4.2017

Hasiči zachránili dvě velikonoční kačenky

Praha – Šťastný konec měl velkonoční zásah, k němuž byli pražští hasiči v pondělí po poledni přivoláni do Patočkovy ulice. V kanálu tam uvízla dvě mláďata divoké kachny a bylo třeba je vyprostit. To se podařilo. Hasiči pak mohli s úlevou konstatovat, že matka kačena, která záchrannou akci sledovala zpovzdálí, se zachráněných potomků ujala – a kachňata odvedla do nedalekého parku.

17.4.2017

Rozkopané ulice odkloní autobusy městské dopravy

Praha – Hned tři plánované změny začnou od úterka platit v provozu autobusů městské hromadné dopravy. Jen krátkodobě – do čtvrtečního poledne – si ve Vršovicích vynutí připojování optického kabelu dočasné přemístění zastávky Ukrajinská v Petrohradské ulici. Autobusy na linkách číslo 124 a 139 mířící směrem ke Kloboučnické budou zastavovat o 120 metrů dál ve směru jízdy – za křižovatkou s ulicí K Botiči.

17.4.2017

Je Velikonoční pondělí, spojené s pomlázkou a koledou

Dnešní Velikonoční pondělí je ve znamení lidových zvyků, které jsou po staletí spjaté s končící zimou a začínajícím jarem. Chlapci a muži chodí na koledu s pomlázkou, na Moravě s mrskačkou.

16.4.2017

Zemana by volilo 37 procent lidí, Horáčka s Drahošem asi pětina

Miloše Zemana by v příští prezidentské volbě volilo 37 procent lidí. Na druhém místě by v prvním kole skončil textař a podnikatel Michal Horáček s 20 procenty, třetí pak bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš se 17 procenty. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro Český rozhlas. K volbám by nyní přišly více než dvě třetiny Čechů.

16.4.2017

Horáček začal sbírat podpisy, za favorita volby se nepokládá

Praha - Textař a podnikatel Michal Horáček v neděli zahájil podpisovou kampaň pod nominační petici pro prezidentskou volbu. Lidé mohou podepsat archy na čtyřech stovkách míst po celé zemi, sbírat budou i dobrovolníci mezi svými příbuznými a známými. Horáček, který se účastnil sběru podpisů v petičním stánku na náplavce Rašínova nábřeží v Praze, se za favorita druhé přímé volby hlavy státu nepokládá. Uskuteční se začátkem příštího roku

16.4.2017

Duka v katedrále svatého Víta připomněl význam vzkříšení Krista

Praha - Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka připomněl v neděli na mši v katedrále svatého Víta na Pražském hradě význam vzkříšení Krista. V zaplněném chrámu vyzdobeném bílými květinami u příležitosti největší slavnosti křesťanského církevního roku, zmrtvýchvstání Ježíše Krista, zdůraznil, že smrtí život nekončí. Při liturgii zazněla Missa in D Františka Xavera Brixiho.

16.4.2017

Dětské skupiny jsou stále oblíbenější

Praha - V Česku funguje už 300 dětských skupin, do nichž mohou rodiče dát své malé děti na hlídání. Pro předškoláky je v nich 3.913 míst. Média o tom informoval mluvčí ministerstva práce Petr Habáň. Za poslední rok tak v ČR přibyly dvě stovky dětských skupin. Loni v dubnu jich ministerstvo evidovalo sto se 1.455 místy. Zákon o dětských skupinách platí od listopadu 2014. Resort tuto službu hlídání dětí eviduje. Seznam zaevidovaných skupin i návod na jejich zřizování je na adrese www.dsmpsv.cz.

16.4.2017

ODS navrhla obnovit dětské praktiky jako samostatný obor vzdělání

Praha - Skupina poslanců opoziční ODS navrhla obnovit praktické lékařství pro děti a dorost jako základní opor specializačního vzdělávání. Jde o již ohlášenou reakci na nedávno schválenou novelu, jež tento obor slučuje s pediatrií. Podle občanských demokratů není ke spojení oborů důvod

16.4.2017

Postavit Kaplického dům po jeho smrti by byl zázrak, míní Jiřičná

Praha - Postavit budovu podle projektu architekta, který již nežije, není nemožné, ale velmi komplikované. V rozhovoru s novináři to zmínila Eva Jiřičná, která po smrti Jana Kaplického dál pracovala na jeho projektu koncertní síně pro České Budějovice a budova získala i stavební povolení. Objednavatel ale od realizace ustoupil a přenést ji třeba na pražskou Štvanici, jak uvažuje hlavní město, je podle Jiřičné nereálné

16.4.2017

OBRAZEM: V Holešovicích „Vychází slunce"

Praha/FOTOGALERIE/- Milovníci asijské kultury mohli strávit tři dny plné přednášek, výstav, soutěží a dalších aktivit v klubu Cross v Holešovicích. Akce Acon 2017 s podtitulem „Vychází slunce" si rozhodně našla své fanoušky. 

16.4.2017

Křesťané na celém světě si dnes připomínají vzkříšení Krista

Křesťané na celém světě si dnes připomínají vzkříšení ukřižovaného Ježíše Krista. Neděle zmrtvýchvstání je největší slavností křesťanského církevního roku, mše v kostelích mají proto slavnostnější pojetí. V lidových zvycích je Velikonoční neděle neboli Boží hod spojena s masitým obědem po dlouhém půstu.

15.4.2017

Meteorologové předpovídají mrazy, zahrádkáři jsou jako na trní

Meteorology předpovídané ochlazení, které se má projevit už v noci z dneška na neděli, přidělává vrásky zahrádkářům. Mají obavu, aby nízké teploty neuškodily ovocným stromům, hlavně meruňkám, broskvím a švestkám.    

15.4.2017

Křesťané se v chrámu dělili o světlo, symbol vzkříšeného Krista

Praha - Požehnáním ohně zapáleného venku před kostelem a zapálením velikonoční svíce zvané paškál zahájil v sobotu po západu slunce pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka velikonoční vigilie ve svatovítské katedrále. Oheň je symbolem světla, jímž je pro křesťany Kristus vzkříšený z temnoty smrti.

15.4.2017

Ovocná kraslice medvědy potěšila. Rozesmáli návštěvníky i ošetřovatele

Praha - Radost z velikonoční nadílky měli v sobotu Tom, Bora a Berta. Trojice ledních medvědů z pražské zoo, pro které chovatelé připravili obří maketu kraslice. Šlo o plastový sud vyzdobený kousky ovoce a zeleniny přilepenými kaší, prozradila za zoologickou zahradu Jana Myslivečková. „Do výběhu jim také přidali krevety a čerstvé malé ryby," doplnila. Bílí méďové tedy měli velikonoční hodování skutečně pestré.

15.4.2017

OBRAZEM: Depo Hostivař se otevřelo veřejnosti

Praha/FOTOGALERIE/- Unikátní exkurzi do depa vozového parku údržby tratí a tunelů pražského metra uspořádal v sobotu pro zájemce Dopravní podnik. V takzvaném „malém depu" si návštěvníci mohli prohlédnout lokomotivy nezávislé trakce, strojní podbíječku metra, tunelový vysavač, řadu motorových univerzálních vozíků, vyhlídkový vůz metra a mnoho dalšího. To vše s odborným výkladem a projížďkou historickou soupravou.

15.4.2017

Chladné a deštivé počasí vydrží až do konce dubna

Praha - Počasí do konce dubna bude chladné a deštivé, s minimálními teplotami pod nulou. Na začátku května se sice oteplí, ale teploty stále zůstanou pod průměrem pro toto období. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

15.4.2017

PGRLF se bude v červnu stěhovat do Sokolovské ulice

Praha - Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) se stěhuje v pražském Karlíně do větších prostor v Sokolovské ulici. Nyní sídlí v ulici Za Poříčskou bránou. Na nové adrese bude od června až července, za pronájem 2.400 metrů čtverečných bude platit zhruba 666 tisíc Kč měsíčně, jak vyplývá z vyjádření mluvčí fondu Neli Vesselinové. Staré prostory o výměře zhruba 1.900 metrů čtverečných byly pro fond malé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies