VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

16.6.2017

Zákaz vjezdu kamionů na Spořilov? Praha narazila

Praha - Před časem uveřejnil náměstek primátorky pro dopravu dvě varianty zákazu tranzitní dopravy ve městě. Policie ČR ani ministerstvo dopravy s přísnější variantou nesouhlasí.

16.6.2017

Piráti chtějí povinné zveřejňování příjmů všech zastupitelů

Praha - Necelá polovina pražských zastupitelů dosud zpřístupnila svá majetková přiznání na internetu. Piráti navrhují, aby zveřejňování příjmů bylo povinné.

15.6.2017

Na tureckou ambasádu v Praze přinesli petici za propuštění Kilice

Praha - Desítka zástupců tuzemské pobočky mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI) se ve čtvrtek na tureckém velvyslanectví v Praze pokusila předat petici za propuštění Tanera Kilice. Nikdo ze zaměstnanců ambasády však petici nepřišel převzít. Aktivisté petici se stovkami podpisů vhodili do poštovní schránky.

15.6.2017

Děti jsou ve škole otrávené. Stačí prý pořádně vyvětrat

Vysoké hodnoty oxidu uhličitého v důsledku nesprávného větrání jsou přetrvávajícím problémem, s nímž se potýká většina českých škol a školek. Řekl to dnes Bohumil Kotlík z Národního zdravotního ústavu, který se problémem dlouhodobě zabývá.

15.6.2017

Továrny, tunel nebo stará benzinka: vydejte se po stopách industriálních památek

/GALERIE/ Historie je stále přítomná v movitých i nemovitých památkách a její objevování může být dobrodružné. Atraktivní oblastí jsou pak technické a industriální objekty, které zajímavě dokumentují vývoj západní civilizace.

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2017

Senioři chodí číst dětem ve školkách

Praha – „Jedna holčička, která nemá babičku vůbec, si mě adoptovala." Takhle se ve čtvrtek svěřovala na setkání „čtecích babiček" (a také dvou dědečků) na Nuselské radnici Helena Pavelková. Sešly se tam desítky dobrovolníků seniorského věku, kteří pravidelně jednou týdně navštěvují děti v mateřských školách a před odpoledním spaním jim předčítají pohádky. „Já vlastně jsem jako jejich kámoška, připomněla Helena Pavelková.

15.6.2017

KRÁTCE: Lesy hlavního města rozšiřují včelařství

Praha - Ve čtvrtek 22. června otevřou Lesy hlavního města nové zázemí pro včelaře, kde bude možné stáčet med. Prostor medárny v areálu v Práčské ulici v Praze 10 vznikl přestavbou bývalé dílny a bude sloužit dlouhodobému projektu návratu včel do pražských lesů, který Lesy hlavního města uskutečňují od roku 2011.

15.6.2017

Projekt Jména mrtvým chce poznat oběti totalit v masových hrobech

Praha - Pomoci identifikovat oběti totalitních režimů v masových hrobech má projekt Jména mrtvým, který ve čtvrtek představila organizace Centrum pro dokumentaci totalitních režimů. Vznikl kvůli nedostatečné aktivitě státních institucí, mohl by odhalit například ostatky aktérů atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

15.6.2017

Výstava ukazuje meziválečnou emigraci z Ruska do Československa

Praha - Tématu migrace a zkušeností lidí prchajících před sto lety z tehdejšího ruského impéria se týká výstava Zkušenost exilu, která ve čtvrtek začíná v letohrádku Hvězda. Československo se stalo jednou ze zemí, kde tehdejší uprchlíci hledali azyl. Výstava ukazuje nejen tvorbu slavných emigrantů umělců, jako byli básnířka Marina Cvetajevová či malíř Grigorij Musatov, ale představuje také práci a životními příběhy techniků a vědců, kteří zanechali v Československu výraznou stopu v mnoha oborech.

15.6.2017

KRIMI MIX: Hasiči v policejním vrtulníku trénovali záchranu z hladiny

Praha – Až na Sečskou přehradu vyrazili trénovat letečtí záchranáři pražských hasičů, kteří společně s policisty tvoří posádku helikoptéry policejní letky vysílanou k nejrůznějším malérům v metropoli v i v okolí hlavního města, při kterých je potřebný zásah ze vzduchu. Na Seči cvičili s vrtulníkem Bell 412 EP záchranu osob z vodní hladiny.

15.6.2017

Víkend bude v pražské zoo patřit divokým koním

Praha - Letošní transport koní Převalského do vlasti jejich předků se uskuteční v pondělí 19. června. Z toho důvodu zasvětila Zoo Praha nadcházející víkend právě „převalákům". Návštěvníci se mohou setkat s kurátorem kopytníků Janem Markem, vidět komentovaná krmení a proběhne také vernisáž retrospektivní výstavy Příběh posledního divokého koně.

15.6.2017

Bubenečský tunel si o víkendu dá noční pauzu

Praha – Uprostřed víkendu nejezděte v noci do tunelu; musíte zamířit na objížďku. S tímhle upozorněním se na řidiče, který využívají Bubenečský tunel, obrací Barbora Lišková z Technické správy komunikací. Pravidelná údržba a kontrola technologie si v noci na neděli vyžádá úplnou uzavírku.

15.6.2017

Josef Chochol a kubismus pod Vyšehradem

Praha - Kubismus se stal svého času celoevropským fenoménem, zejména v malířství a sochařství. Na našem území však pronikl i do architektury, což je dodnes světový unikát.

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2017

Další konec: Birke končí jako manažer ČSSD, funkci přebírá Chovanec

Místopředseda ČSSD Jan Birke dal po změně ve vedení strany k dispozici svou funkci volebního manažera. Birke to řekl ČTK. Vysvětlil, že nový úřadující předseda strany Milan Chovanec by měl mít možnost vybrat si svůj tým, ten prozatím funkci volebního manažera převezme. Ještě dnes se Birke setká s Chovancem i novým volebním lídrem sociálních demokratů Lubomírem Zaorálkem.

15.6.2017

Kardinál požehnal novou tatrovku

Praha - Kardinál Dominik Duka ve středu slavnostně požehnal na Hradčanském náměstí vůz TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT. Při slavnostním aktu před Pražským hradem byli přítomni zástupci automobilky i široká veřejnost. Představitelé společnosti všem přítomným nový vůz představili a promluvili o historii výroby automobilů Tatra. Nejnovější model známé a populární tatrovky vznikl při příležitosti 120. výročí zahájení výroby automobilů v kopřivnické automobilce a symbolizuje tradici i budoucnost společnosti TATRA TRUCKS.

15.6.2017

Na tísňovou linku se senioři obrací kvůli týrání i šmejdům

Praha - Odpírání pití, zakazování návštěv či přivazování k posteli. To jsou jen některé z forem týrání, které se dějí v seniorských a pečovatelských domovech. Na tyto závažné problémy upozornilo sdružení Život 90.

15.6.2017

Akademie výtvarných umění otevře své ateliéry veřejnosti

Praha - Akademie výtvarných umění (AVU) se ve čtvrtek večer otevře veřejnosti. Lidé si v rámci Dnů otevřených dveří budou moct prohlédnout všechny její ateliéry včetně jedinečné budovy ateliéru sochaře Ladislava Šalouna. Dny otevřených dveří začnou v 18 hodin zahajovacím večírkem v Klubu AVU a potrvají do 21. června. Každý den včetně víkendu budou ateliéry otevřeny zdarma od 10 do 18 hodin.

15.6.2017

Stromovka je bezpečnější a zábavnější

Praha - Po dvou letech míří obnova parku do finále. Návštěvníci se dočkají i lepších cest nebo laviček. Konečně se prý dostane také na zchátralou Šlechtovku. Zřejmě na poslední chvíli.

15.6.2017

Vyškrtnutí ze seznamu UNESCO Praze nehrozí

Praha - Metropole si v letošním roce připomíná 25. výročí od zapsání na seznam světového dědictví UNESCO. To nejhodnotnější skrývá v centru města, do Pražské památkové rezervace totiž patří Pražský hrad a Hradčany, Malá Strana, včetně Karlova mostu, Staré i Nové Město a Vyšehrad. Před deseti lety na seznam přibyl ještě Průhonický park a zámek.

14.6.2017

Po návštěvě squaterů úřad sčítá škody

Praha – Škody se stále sčítají; ten objekt je poměrně veliký. To ve středu řekl Deníku mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka k aktuálně nevyužívanému domu v křižovatce ulic Hybernská a Senovážná v centru metropole, kam v sobotu vnikli squateři a strávili tam několik hodin.

14.6.2017

Pád z mostu do Vltavy žena nepřežila

Praha – Smutný konec bohužel mělo úsilí policistů z hlídkové služby I. pražského obvodu i záchranářů snažících se pomoci ženě, která v úterý dopoledne skočila nebo spadla z Jiráskova mostu do Vltavy. „I přes okamžitou resuscitaci zemřela," konstatoval ve středu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

AKTUALIZOVÁNO
14.6.2017

Sobotka odchází z čela ČSSD, nahradí ho Chovanec. Volebním lídrem bude Zaorálek

Premiér Bohuslav Sobotka není spokojen s preferencemi ČSSD. Na místě je změna. Sobotka k zítřku odchází z čela strany, kam nastupuje ministr vnitra Milan Chovanec. Volebním lídrem pro podzimní volby do sněmovny bude místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Sobotka setrvá lídrem jihomoravské kandidátky.

14.6.2017

Osvobození údajného vrhače vajec na Zemana je pravomocné

Osvobození důchodce Jindřicha Frühaufa, který podle obžaloby hodil na Albertově dvě vejce směrem k pódiu s prezidentem Milošem Zemanem, je pravomocné. Státní zástupkyně se totiž rozhodla, že proti dubnovému zprošťujícímu verdiktu nepodá odvolání. Ve středu to sdělil mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Ondřej Šťastný. Za výtržnictví hrozily Frühaufovi až dva roky vězení, žalobkyně pro něj navrhovala peněžitý trest 25 tisíc korun.

14.6.2017

Grémium ČSSD zahájilo jednání, jak řešit pokles preferencí strany

Užší vedení ČSSD zahájilo v Praze jednání, po kterém by mělo být jasno, zda premiér Bohuslav Sobotka nadále povede stranu a její kampaň do letošních sněmovních voleb. V posledních dnech se objevily spekulace, že by se ministerský předseda mohl svých stranických funkcí vzdát kvůli neuspokojivým výsledkům sociální demokracie v předvolebních průzkumech. Členové strany dohady odmítají komentovat, Sobotka přislíbil, že se vyjádří po jednání grémia.

14.6.2017

Svátek piva u Vltavy nabídne i pivovar na lodi

Praha – Přes dvě stovky speciálů z více než pěti desítek pivovarů se v pátek a v sobotu představí na náplavce na Rašínově nábřeží, kde tamější provozovatel farmářských trhů spolek Archetyp požádá degustační festival českých malých i minipivovarů (a dokonce také kočovných pivovarů).

14.6.2017

KRÁTCE: Školky nabízí volná místa

Praha - Přestože zápis do mateřských škol již skončil, některá zařízení zřizovaná Prahou 8 hlásí volné kapacity. Místa se týkají prioritně tříd určených dětem, které oslaví své třetí narozeniny nejpozději 31. prosince 2017.

AKTUALIZOVÁNO
14.6.2017

Policisté soutěžili přímo před policejní školou

Praha – Hrdlořezy jsou známé umístěním policejní školy, takže tam policejní uniformy nikoho nepřekvapí – přesto však tamější křižovatka ulic Českobrodská a Pod Táborem zažívala jindy nevídané policejní rojení.

AKTUALIZOVÁNO
14.6.2017

Čuba se rozhodl vzdát svého platu a náhrad, senátorem zůstává

Senátor František Čuba (SPO) se kvůli dlouhodobé absenci v Senátu rozhodl vzdát se svého senátorského platu a náhrad. Členem horní komory zůstává, úřadovat chce ze svého zlínského obvodu. Na jednání Senátu se chce dorazit, až mu cestování dovolí jeho zdravotní stav. Novinářům to dnes řekl senátor a předseda SPO Jan Veleba po schůzce se šéfem horní komory Milanem Štěchem (ČSSD), jemuž předal Čubův dopis.

14.6.2017

Zoo Praha se raduje z gepardích paterčat. Návštěvníci je uvidí v polovině srpna

Praha - Z pětice malých gepardů se raduje Zoo Praha. Mláďata se narodila v polovině května a mají se čile k světu. Jsou to tři samečci a dvě samičky. Návštěvníci se na ně mohou těšit v polovině srpna, kdy by měli být podle plánu přemístěni spolu s matkou Savannah do výběhu u pavilonu šelem.

14.6.2017

KRÁTCE: Karlovo náměstí se po letech stagnace dočká oprav

Praha - Radní hlavního města v úterý odsouhlasili, že se nová podoba parku na Karlově náměstí bude hledat v rámci tzv. soutěžního dialogu. Město bude v rámci řízení spolupracovat s architekty, to zajistí průběžnou dohodu na podobě návrhu za účasti všech zainteresovaných stran.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies