VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

16.5.2017

Jednání o mobilním signálu v metru zatím nepokročila

Praha – Pouze ve stadiu plánů, kdy zájem o jejich naplnění deklarují obě strany, avšak nikoli konkrétních příprav zatím zůstává záměr pracovat na pokrytí tunelů metra signálem pro mobilní telefony. Dopravní podnik a operátoři zatím k dohodě nedospěli, třebaže původně se podepsání smlouvy očekávalo již v únoru.

AKTUALIZOVÁNO
16.5.2017

Pilný, Šlechtová nebo Pelikán. Hnutí ANO přemýšlí, koho na resort financí

Vedení hnutí ANO zvažuje tři kandidáty na ministra financí. Jedním z nich je poslanec Ivan Pilný (ANO), který to sám oznámil už dříve během dne, další jména dnes dosavadní ministr financí a předseda ANO Andrej Babiš nechtěl sdělit. Podle České televize vedení hnutí zvažuje nominaci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou (oba za ANO).

16.5.2017

Sbírka pomůže otevřít další obchod, kde se nakupuje bez obalů

Praha - V ulicích Prahy i dalších českých měst v pátek končí kampaň neziskové organizace Bezobalu, která upozorňuje na velké množství komunálního odpadu z českých domácností. Kampaň je spojena se sbírkou, v níž se do dneška vybralo od 1.600 lidí více než 950 tisíc korun. Výtěžek sbírky půjde na provoz dalšího místa na pomezí Dejvic a Letné, kde si lidé nákup odnesou ve vlastní tašce, dóze, látkovém či papírovém sáčku či jiném, znovu použitelném obale. První testovací obchod už funguje na pražských Vinohradech

16.5.2017

Uzavírka na Smíchově překreslí trasy autobusů

Praha – Na dočasnou změnu si budou muset zvyknout cestující, kteří využívají některé autobusy městské hromadné dopravy v oblasti Smíchova a Radlic. Kvůli uzavírce ulice Na Konvářce se na deset dnů mění trasa i zastávky linek číslo 231 a 571.

16.5.2017

Desetikorunové jízdné na den v Praze zůstane

Praha – Velký ohlas vyvolaly nedávné informace Pražského deníku o blížícím se konec dvouleté zkušební lhůty, po kterou se roční kupon na pražskou městskou hromadnou dopravu prodává za zlevněnou cenu 3650 Kč (namísto dřívější částky 4750 Kč). O tom, že obavy z možného návratu ceny na původní úroveň – které se objevily zejména ve facebookovém prostředí – jsou liché, psal Deník již v sobotu.

AKTUALIZOVÁNO
16.5.2017

Předsednictvo konference rektorů: Valachová by měla zůstat

Praha - Předsednictvo České konference rektorů (ČKR) by chtělo, aby ministryně Kateřina Valachová (ČSSD) zůstala ve svém úřadu a dokončila přípravu státního rozpočtu a další agendu. Předsednictvo to napsalo v prohlášení, které médiím poskytl mluvčí Univerzity Karlovy v Praze Václav Hájek. Valachová si podpory rektorů cení, ale její rozhodnutí rezignovat k 31. květnu to neovlivní, napsalo ČTK tiskové oddělení ministerstva

AKTUALIZOVÁNO
16.5.2017

Bělobrádek navrhuje, aby nahrávky Babiše prověřila BIS

Praha - Vicepremiér Pavel Bělobrádek (ČSSD) navrhuje, aby se nahrávkami ministra financí Andreje Babiše (ANO) zabývala kromě policie i Bezpečnostní informační služba (BIS). Podle něj je třeba prošetřit, zda nejde o útok na podstatu ústavního systému. Na pondělní tiskové konferenci Bělobrádek také doporučil, aby se prací Finanční správy v otázce jednokorunových dluhopisů zabýval kontrolní výbor Sněmovny. Na zvážení podle něj je i zapojení Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

16.5.2017

Výuka prý stále nepřipravuje žáky dobře na maturitu z matematiky

Praha - Současná výuka matematiky stále nepřipravuje studenty tak, aby z ní mohli úspěšně složit maturitní zkoušku. Na dnešní tiskové konferenci to řekla předsedkyně České středoškolské unie Lenka Štěpánová. Počet studentů, kteří nebyli úspěšní u maturity z matematiky, podle ní zůstává pořád vysoký a nic nenaznačuje tomu, že by se měl snížit. Unie by proto chtěla, aby budoucí vláda oddálila povinnou maturitu z matematiky, která má být zavedena od roku 2022 téměř na všech maturitních oborech. Obává se, že jinak počet neúspěšných maturantů velmi stoupne.

VÍME PRVNÍ
16.5.2017

ANO povede do voleb Babiš, Ťok, Šlechtová i Pilný

Vedení hnutí ANO bude dnes večer nejen vybírat nového adepta na post ministra financí, ale také ladit podobu kandidátek do sněmovních voleb. Andrej Babiš nastínil Deníku předvolební situaci v ANO.

16.5.2017

Odborník:Musí se snížit odvodňování měst, jinak hrozí sucho

Praha - Prvním nutným krokem ke zmírnění sucha, povodní, je menší odvodňování měst a krajiny. V úterý to řekl předseda slovenské organizace Ľudia a voda Michal Kravčík na mezinárodní konferenci Počítáme s vodou v pražské Novoměstské radnici. Pokud se města odvodňují, například prostřednictvím kanalizace, vytváří se v nich větší teplo a málo vody se přirozeně odpařuje. Mraky se následně nedostanou nad město a zahřátá území, protože stoupající teplo je tam nevpustí. Vyprší ve se pak ve vyšších polohách, ale ve větším množství, což může způsobit i povodně, říká Kravčík.

AKTUALIZOVÁNO
16.5.2017

ČSSD kvůli souznění Zemana s Babišem uvažuje o svém kandidátovi

Praha - Mezi kandidáty na Hrad nevidí sociální demokracie levicového uchazeče, uvažuje proto o vlastním, který by se podle premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky postavil mocenskému paktu mezi prezidentem Milošem Zemanem a ministrem financí a vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO). V rozhovoru Sobotka vyloučil, že by se takovým kandidátem mohl stát sám.

16.5.2017

Biskupové vyzvali k modlitbě kvůli vládě, Halík kritizuje Zemana

Praha - Čeští a moravští biskupové vyzývají k modlitbě za vyřešení současné vládní krize. V textu zveřejněném na webu České biskupské konference uvádějí, že podporují myšlenky demokracie, "založené na pravdě, spravedlnosti, vzájemné úctě a zodpovědnosti při vědomí, že vládnout znamená sloužit". K současné politické situaci se o víkendu vyjádřil také kněz, teolog a filozof Tomáš Halík, který, ne poprvé, kritizoval prezidenta Miloše Zemana.

16.5.2017

Bradáčová: Policie nemůže obstát v boji s kyberzločinem. Nemá dost expertů

Policie nemá dostatek počítačových expertů, aby mohla obstát v boji s kybernetickým zločinem. Na tiskové konferenci v Senátu to dnes uvedla vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

16.5.2017

Sociálním podnikům v Praze se daří. Neustále vznikají další

Praha - Vězni, ženy v tísni či duševně nemocní. Stále více znevýhodněných lidí dostává šanci uplatnit se na trhu práce. A další podniky brzy přibudou.

15.5.2017

OBRAZEM: V Praze proběhl devátý ročník Svatojánských slavností Navalis

Praha - V centru hlavního města proběhla oslava Navalis, svátku sv. Jana Nepomuckého. Oslavy zahájil na mši v katedrále sv. Víta kardinál Dominik Duka. Centrem Prahy pak prošlo slavnostní procesí, které mířilo od katedrály na Karlův most, pod kterým proletí parašutista. Na Vltavu vypluly gondoly. Večer Prahu ozáří barokní ohňostroj. Barokní slavnosti Novalist se v moderní době konají už podeváté. 

15.5.2017

Lidovci a STAN představili společné volební logo

Praha - KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v pondělí v Praze představili logo koalice, v níž se budou na podzim společně ucházet o hlasy voličů při volbách do Sněmovny. Trojúhelník tvořený čtyřmi rostoucími žlutými pruhy má podle předsedů obou uskupení Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) a Petra Gazdíka (STAN) symbolizovat budování společnosti odspodu a zohlednění potřeb rodin a obcí i v celostátní politice. Vznik volební koalice musí za dva týdny ještě definitivně potvrdit lidovecký sjezd, Bělobrádek je ale v tomto směru optimistický.

15.5.2017

Zahrádky v Praze lákají především mladou generaci třicátníků

Praha - Pražané chtějí zahradničit. Místa, kde by mohli pěstovat vlastní zeleninu a ovoce jsou ale většinou zabraná. Desítky lidí tak zůstávají na pořadníku a čekají, až jim někdo svou zahrádku uvolní. 

15.5.2017

Středočeské obce uzavírají silnice pro kamiony, Praze se to nelíbí

Praha - V Praze se o tom mluví, ve středních Čechách konají. Řeč je o tranzitní dopravě, kterou na svých silnicích nechce snad nikdo. Od léta nově kamiony neprojedou Říčany, další obce z obavy, že by se kamiony přesunuly k nim, zvažují stejné řešení. Vedení Prahy to považuje za nefér jednání.

15.5.2017

Pamětní deska připomíná Mašínovu střelbu

Praha - Hrdinství odbojáře Josefa Mašína připomíná od pondělního odpoledne pamětní deska v Nuslích; na domě číslo 19 v Čiklově ulici. Odkazuje na událost z podvečera 13. května 1941, kdy zde gestapo zasáhlo proti členům skupiny známé jako Tři králové. Právě ve chvíli, kdy prostřednictvím vysílačky Sparta II předávala do Londýna depeši s důležitými informacemi! 

15.5.2017

NBÚ: Státní správu zatím kybernetický útok nezasáhl

Praha - Státní správu ani jiné systémy důležité pro chod státu zatím současný masivní kybernetický útok nezasáhl. Bezpečnostní radu státu o tom dnes odpoledne informoval vládní zmocněnec pro kyberbezpečnost Dušan Navrátil. „Naštěstí se týká České republiky tato záležitost pouze okrajově. Útoky nebyly provedeny na velké nebo státní organizace," řekl po zasedání novinářům. Ve Strakově akademii mimo jiné jednal o platech pracovníků IT ve státní správě, které podle něj nemohou konkurovat soukromým firmám.

15.5.2017

Tzv. smlouvy s rodiči využívají školy málo, nevědí o nich

Praha - Zatím jen malý podíl základních škol využívá individuální výchovné programy, které mají řešit problémové chování žáků. Takzvané smlouvy s rodiči, které obsahují doporučení pro zlepšení chování a závazné úkoly pro školu, rodiče i samotného žáka, sice přispívají k částečnému zlepšení kázeňských potíží dětí, školy o nich ale moc nevědí. Informovala o tom Česká školní inspekce (ČŠI) ve své tématické zprávě na webu

15.5.2017

Výstava ukáže současné nájemní bydlení v ČR i v zahraničí

Praha - Různé podoby nájemního bydlení v Česku, ale především zahraniční inspirace v této oblasti architektury ukáže výstava v Galerii Jaroslava Fragnera. Pro veřejnost se otevře v úterý, potrvá do 16. června a chce podle pořadatelů otevřít téma, které bylo v tuzemsku v předešlém čtvrtstoletí opomíjené. „Hromadná privatizace bytového fondu po roce 1989 byla dobově historicky podmíněným aktem, ale s odstupem času vidíme, že se s vaničkou vylilo i dítě," říká k důvodu uspořádání výstava ředitel Galerie Jaroslava Fragnera Dan Merta.

15.5.2017

V Praze začíná bezpečnostní konference. Řešit bude ruské ovlivňování voleb

Na pětidenní konferenci v české metropoli se setkají bezpečnostní specialisté z 27 zemí včetně Velké Británie a Spojených států.

15.5.2017

V Senátu se chystá žaloba na prezidenta Zemana. Jde ale o krajní možnost

Skupina senátorů chystá text ústavní žaloby proti prezidentovi Miloši Zemanovi kvůli tomu, že dosud neodvolal z funkce ministra financí Andreje Babiše (ANO). Měl by být připraven tento týden, řekl dnes ČTK místopředseda Senátu za klub Starostů Jiří Šesták. Případné další kroky budou podle něho záviset na vývoji situaci, žaloba je podle něho krajní řešení.

15.5.2017

Noc kostelů otevře 9. června v Česku na 1500 chrámů

Praha - Přibližně 1500 chrámů, kostelů a modliteben otevře 9. června po celé České republice už tradiční Noc kostelů. Otevírat se budou i prostory, kam se běžně nelze podívat a vstup bude všude zdarma. ČTK to dnes řekl mluvčí pražského arcibiskupství Stanislav Zeman. Během Noci kostelů se mohou lidé setkat s křesťanstvím jak v podobě prohlídky architektonických skvostů, tak prostřednictvím setkání s jeho představiteli i s jeho idejemi. Loni přišlo v noci do kostelů půl milionu lidí.

15.5.2017

Ministerstvo práce bude hledat nového tajemníka, Smrček končí

Ministerstvo práce bude mít nového tajemníka pro státní službu. Dosavadní nejvyšší úředník v resortu Petr Smrček požádal o ukončení služebního poměru ke konci června. O Smrčkově odvolání a vyhlášení výběrového řízení by měla rozhodnout vláda. Podle mluvčího ministerstva Petra Habáně Smrček odchází z osobních důvodů.

AKTUALIZOVÁNO
15.5.2017

Babiš: Premiér to komplikuje, dalšího kandidáta navrhneme do středy

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl na dnešním koaličním jednání jmenovat do čela ministerstva financí nejen náměstkyni Alenu Schillerovou, ale i ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO). Novinářům to řekl vicepremiér Andrej Babiš (ANO).

15.5.2017

Korupční kauza kolem podnikatele Čadka a pošty míří před soud

Pražské vrchní státní zastupitelství poslalo k soudu obžalobu na podnikatele Lukáše Čadka v kauze korupce a podvodu kolem státního podniku Česká pošta. Vyplývá to z vyjádření dozorujícího státního zástupce Zdeňka Matuly.

AKTUALIZOVÁNO
15.5.2017

Letiště doposud prozkoumalo dvě zavazadla, obě byla bezpečná

Praha - Pražské Letiště Václava Havla od dnešních 06.00 začalo namátkově kontrolovat zavazadla cestujících a hledat v nich stopy po výbušninách. Do 10.00 letiště prohlédlo dvě zavazadla. Další informace o kontrolách pak přestalo uvádět s tím, že čísla jsou důvěrná. Denně ale mají být zkontrolovány desítky zavazadel, řekla novinářům mluvčí letiště Marika Janoušková. Letiště již dříve vyzvalo cestující, aby pro zajištění svých zavazadel používali zámky, které může bezpečnostní obsluha otevřít bez poškození

15.5.2017

Sobotka odmítl Schillerovou, chce od ANO jiného kandidáta

Praha - Náměstkyně Alena Schillerová nemá podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) potřebné předpoklady pro výkon funkce ministryně financí. Premiér proto požádal hnutí ANO, aby předložilo jiného kandidáta, který by v případě odvolání nahradil současného ministra Andreje Babiše (ANO). Podle premiéra je Schillerová odpovědná za pomalý přístup ke kontrolám firem, které vydaly jednokorunové dluhopisy. Byla by také podle něj Babišovou prodlouženou rukou v úřadě. Sobotka to uvedl v tiskovém prohlášení po dnešním jednání koaliční rady.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies