VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

17.3.2017

Hasiči budou moci obětem nehod poskytovat první pomoc

Praha - Proškolení hasiči budou moci v naléhavých případech poskytovat obětem nehod zdravotnickou první pomoc. Pomohou tak i záchranářům. Počítá s tím memorandum o spolupráci, které v pátek podepsali představitelé krajů včetně Prahy, Hasičského záchranného sboru a Asociace zdravotnických záchranných služeb.

17.3.2017

Mimořádné zastupitelstvo Prahy bude ve čtvrtek 23. března

Praha - Mimořádné jednání pražského zastupitelstva se uskuteční ve čtvrtek 23. března. Magistrát o tom v pátek informoval v tiskové zprávě. Nechala ho svolat opozice v souvislosti s kauzou europoslance Stanislava Polčáka (STAN), který konzultoval výběr zástupců do městských firem se zlínským podnikatelem Michalem Redlem figurujícím v případech Radovana Krejčíře.

17.3.2017

Den vody lidé oslaví i s egyptologem

Praha – Dny otevřených dveří chystá na sobotu i na neděli Muzeum pražského vodárenství v Podolí. V rámci oslav Světového dne vody (který se připomíná 22. března) po oba víkendové dny přivítá návštěvníky mezi 9.30 a 16.30.

17.3.2017

Loni propadlá estakáda by mohla být opravena do zimy

Praha – Práce by měly trvat od května do listopadu a přijdou na více než 40 milionů korun bez DPH. Taková je vize oprav komunikace Vysočanské estakády, kde se propadla vozovka loni v polovině července. Vynutilo si to zásadní dopravní omezení: významná dopravní tepna zůstala přístupná (byť s dalšími omezeními) pouze autobusům městské hromadné dopravy; pro auta je uzavřena.

17.3.2017

Piráti se v sobotu v Praze budou připravovat na sněmovní volby

Praha - Česká pirátská strana se v sobotu sejde v Praze, aby pokročila v přípravě na podzimní volby do Sněmovny. Na celostátním fóru piráti představí své krajské volební lídry a budou mluvit i o přípravě programu, přestože jeho zveřejnění se zatím neočekává. Strana, která před čtyřmi lety získala 2,66 procenta hlasů, se netají svými ambicemi, že letos se jí podaří poprvé vstoupit do Sněmovny.

17.3.2017

Pro sousedské pěstování nabízí radnice pozemky i hlínu

Praha – Podporu drobným pěstitelům zeleniny či bylinek do kuchyně, kteří se rozhodnou provozovat třeba společně se sousedy minizahrádky formou takzvaného komunitního sázení, nabízí radnice Prahy 4. Vyzvala obyvatele městské části, aby se do poloviny dubna ozvali s tipy na místa, která by se ke zřízení malých záhonků hodila. K přihlášení slouží internetový formulář, který lze najít třeba na adrese goo.gl/Pt5G09. Vybrány pak budou čtyři lokality vhodné k osázení – přičemž městská část nejenom poskytne pozemek, ale zajistí i substrát a sazenice.

17.3.2017

Pražský soud musí znovu řešit přestavbu domu pro Havlovu knihovnu

Brno, Praha - Městský soud v Praze musí znovu řešit přestavbu historického domu na Loretánském náměstí na Hradčanech, kde má najít sídlo Knihovna Václava Havla. Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl stížnostem podnikatele Zdeňka Bakaly a pražského magistrátu. Vyplývá to z úřední desky, zatím soud nezveřejnil odůvodnění, má na to měsíční lhůtu.

17.3.2017

U Výstaviště tramvaje nebudou odpočívat, pojedou hned dál

Praha – Na drobné změny, které podle předpokladů budou platit týden, si od soboty musí zvyknout cestující jezdící tramvajovými linkami číslo 12 a 17. Kvůli opravě trati bude do pátku příštího týdne mimo provoz obratiště Výstaviště Holešovice. Tramvaje tam nebudou zajíždět – a ze zastávky Výstaviště Holešovice budou pokračovat v jízdě pod jiným číslem.

17.3.2017

Vyrazte s rodinou na otevření rozhledny do zoo nebo na psí show

Praha /INFOGRAFIKA/ - Kemp Džbán bude o víkendu patřit čtyřnohým mazlíčkům. Koná se tu Happy Dog Show. V pražské zoologické zahradě zase otevřou rozhlednu a v sobotu se opět otevře protiatomový kryt Folimanka. 

17.3.2017

KRÁTCE: Spor mezi dopravním podnikem a Rencar se vyostřil

Praha - Společnost Rencar, se kterou je pražský dopravní podnik v dlouhodobém sporu ohledně reklamních ploch na vozech MHD, podala na městskou firmu žalobu na ochranu proti zásahu do dobré pověsti právnické osoby a ochranu proti nekalému jednání. 

17.3.2017

Účastníci hackathonu v Praze budou vylepšovat městskou dopravu

Praha - Vymyslet vylepšení pro dopravu, která by zbavila světové metropole škodlivých emisí, dopravních zácp a stresu řidičů, se budou snažit programátoři, vývojáři a designéři v Praze. Na dvoudenní hackathon, který dnes v české metropoli začíná, se jich sjede víc než 60 ze 13 zemí. Přihlásil se také dvanáctiletý český programátor, který sice nedosahuje minimálního věku 18 let pro zapojení do soutěže, ale organizátoři ho přesto k účasti pozvali.

17.3.2017

Rodiče školku vyhledávají cíleně kvůli zdravé stravě

Praha - První skutečně zdravá školka v České republice. To je ekologická Mateřská škola Semínko v Toulcově dvoře. Splnila totiž všechna kritéria v bronzové i stříbrné úrovni programu Skutečně zdravá škola.

17.3.2017

Levný podnájem v Praze? Pozor na podvodné inzeráty

Praha /INFOGRAFIKA/ - Sehnat cenově přijatelný podnájem v metropoli není lehké. Občas se ale na realitních portálech objeví vynikající nabídka. Prostorný byt, luxusní fotky a cena jako za garsonku. Něco na něm ale nehraje. Nikdy neexistoval.

16.3.2017

Praha 10 vybuduje hřiště i kolonádu u Botiče, rozhodli občané

Praha - Městská část Praha 10 postaví dvě venkovní tělocvičny v parcích, piknikové místo, pítka nebo kolonádu u Botiče. Opraví také některé chodníky. Lidé v hlasování rozhodli o rozdělení pěti milionů korun. Hlasování skončilo dnes v 19.00, výsledky  sdělila koordinátorka projektu Moje stopa Kateřina Vávrová. Takzvaný participativní rozpočet umožňuje, aby lidé sami podávali návrhy, jak využít peníze obce, a následně vybrali projekt, který se uskuteční.

16.3.2017

Zrušit zákaz kouření v hospodách navrhli senátoři Ústavnímu soudu

Senátoři navrhli Ústavnímu soudu zrušení zákazu kouření v restauracích nebo prodeje alkoholu z automatů. Návrh podepsalo 20 členů horní komory v čele s jejím místopředsedou Jaroslavem Kuberou (ODS) a Ivo Valentou (Strana soukromníků). Oznámili to dnes ČTK.

16.3.2017

V Zoo Praha se pokusí překonat výškový rekord na rozhledně a oslaví den hrabáčů

Praha - V sobotu 18. února otevřou (po zimní přestávce) v pražské zoo rozhlednu Obora. Hostem, který na ní přivítá první návštěvníky, bude několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu Jan Weber. Návštěvu zoo v neděli 19. března by si neměli nechat ujít příznivci hrabáčů kapských - v Africkém domě proběhne oslava Mezinárodního dne hrabáčů spojená s komentovaným krmením.

16.3.2017

Nová Jídelna Kuchařek bez domova nabídne veganské obědy

Praha - Veganské obědy začne od příští středy každý všední den nabízet bistro, v němž našly práci ženy bez přístřeší. Novou Jídelnu Kuchařek bez domova otevírá v Praze na Smíchově organizace Jako doma. Zaměstnaneckou smlouvu dostaly čtyři ženy, další pak pracují jako brigádnice. Ve čtvrtek to řekla Lenka Vrbová z organizace Jako doma.

16.3.2017

Stromy pokácené u horkovodu nahradí nová zeleň

Praha – Před jarem létají třísky, protože se kácí, na podzim bude létat hlína, protože se bude sázet. Vlastně se ale se zemí pracuje už nyní: došlo i na přesazování. Takové jsou osudy zeleně na spořilovském sídlišti, kde v uplynulých dnech padly i vzrostlé stromy.

16.3.2017

Ruzyňské letiště oslaví osmdesátiny. Ve vzduchu

Praha – Osmdesátiny v nejlepší svěžesti, vrcholné kondici a na pozici republikové jedničky se chystá oslavit letiště v pražské Ruzyni. „Celoroční oslavy odstartuje 5. dubna výroční let na trase Praha-Piešťany-Brno-Praha," oznámila ve čtvrtek za Letiště Václava Havla Praha Marika Janoušková. Na den přesně se zopakuje let z 5. dubna 1937, jímž byl podle historiků zahájen na Ruzyni provoz leteckých linek. Bude to ovšem oslava v moderním hávu: po tradiční trase cestující poletí Airbusem A319 Českých aerolinií.

16.3.2017

Sloní stádo je opět pohromadě. Návštěvníci zoo se mohou těšit na slůňata

Praha - Dny ubíhají a malá slůňata v Zoo Praha nezadržitelně rostou. Nenechte si proto ujít příležitost vidět na vlastní oči Maxe a Rudiho v jejich nejlepší formě, dokud nevyrostou ze své bezprostřední rozpustilosti. Vidět je můžete nejen v pavilonu, ale především v Údolí slonů. A nyní i se všemi slonicemi, protože došlo ke spojení sloního stáda.

16.3.2017

Malérů v metru bylo za necelý čtvrtrok stejně jako loni za půl roku

Praha - Skoro to zní jako špatný vtip. Aktérem sebevražedných skoků pod přijíždějící soupravu metra v přestupní stanici Florenc, po nichž se v době dopravních špiček na hodinu zastavil provoz na trase B mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Českomoravská, nebyli v pátek odpoledne a následně ve středu ráno dva nešťastníci, ale jen jeden muž.

16.3.2017

KRÁTCE: Na Černém Mostě se dočkají festivalu gastronomických blafů

Praha - Místo delikates budou na talířích gastronomické „skvosty" z českého internetu. Volnočasové centrum Plechárna na Černém Mostě na apríla připravuje kulinářskou přehlídku bizarních receptů, které se objevily na internetových fórech pro maminky a těhotné. „Myslíme si, že food festy nemusí být jenom o načančaných a předražených krevetách, mohou být i zábavou a příležitostí ukázat úplný opak gastronomického zážitku," uvedla vedoucí Plechárny Monika Hillebrandová.

16.3.2017

Před 75 lety padla legenda druhého odboje Václav Morávek

Praha - Štábní kapitán Václav Morávek byl legendární postavou druhého československého odboje. Za nenápadným zevnějškem úředníka se ukrýval hrdina, který svými odvážnými činy přiváděl v zoufalství tisíce policistů v čele s gestapem. Na hraně života a smrti dokázal balancovat tři roky. Na svobodě zůstal jako poslední ze slavné odbojářské skupiny Tří králů. Jeho život se uzavřel před 75 lety, 21. března 1942, když padl v přestřelce s gestapem u Prašného mostu v Praze.

16.3.2017

Inkluze znamená více peněz, ale i rizika

Praha - Julie Čechová pracuje jako speciální pedagožka v jedné z pražských základních škol a nová pravidla pro inkluzivní vzdělávání se tak její práce výrazně dotkla. Zejména z hlediska financování, kde vnímá zlepšení. Upozorňuje však i na možná rizika, která se mohou teprve projevit.

16.3.2017

V Praze se utkají návrháři řešení pro „chytrá města“

Praha - Odpadkové koše, které si samy slisují odpad a zavolají popeláře, když jsou plné. Lavičky, které nabízejí bezdrátové připojení k internetu a navíc jsou schopné dobít baterii v mobilním telefonu. Tak vypadají některá řešení pro takzvaná „smart cities" neboli chytrá města, s nimiž se už můžete v českých městech potkat. Mnohá další se utkají tento týden v Praze v mezinárodní soutěži.

15.3.2017

Novým šéfem hradní diplomacie se stal Rudolf Jindrák

Praha - Novým ředitelem zahraničního odboru Pražského hradu se stal Rudolf Jindrák (53). Ve funkci vystřídal Hynka Kmoníčka, který se stane velvyslancem v USA. Do funkce ho ve středu jmenoval kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář. Ve středu to sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Jindrák se už ve středu zúčastnil setkání prezidenta Miloše Zemana s novými velvyslanci.

15.3.2017

Opravy propadlé silnice na Vysočanské budou stát přes 40 milionů

Praha - Opravy propadlé silnice na vysočanské estakádě budou podle odhadů stát přes 40 milionů korun bez DPH. Konečná cena vzejde z veřejné zakázky. Opravy by podle oznámení ve věstníku veřejných zakázek měly začít letos v květnu a skončit v listopadu. Estakáda se propadla v polovině loňského července, pro auta je uzavřená, autobusy MHD místem projíždějí.

15.3.2017

Radní v úterý projednají tendr na opravu Šlechtovky

Praha - Pražští radní by měli v úterý znovu projednat tendr na opravu Šlechtovy restaurace ve Stromovce. Vedení města pravděpodobně vrátí řízení obměněné výběrové komisi, která jej bude muset znovu přezkoumat. Ve středu řekl radní Jan Wolf (Trojkoalice/KDU-ČSL). Vítězství firmy Pracom zpochybnil jeden z účastníků, firma Hochtief. Pracom údajně neměl všechna příslušná živnostenská oprávnění. Restaurace, která je kulturní památkou, dlouho chátrá a opravy město v minulosti už několikrát odložilo.

15.3.2017

V Praze se rozšíří pruhy pro autobusy, například u Slavie

Praha - V hlavním městě se rozšíří počet vyhrazených pruhů pro autobusy MHD. Nový má přibýt například nedaleko stadionu Slavie v Praze 10 nebo v ulici U Plynárny. Ve středu to sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Trvale by měl být rovněž vyznačen pruh na Jižní spojce, který zatím je ve zkušebním režimu.

15.3.2017

Nejlépe se podniká v Praze 8, ukázal výzkum Město pro byznys

Praha - Nejlépe se podniká v Praze 8, ukázal průzkum mezi pražskými městskými částmi Město pro byznys agentury Datank. Radnice úspěšně čerpá evropské dotace, má dlouhé úřední hodiny a rychlou a kvalitní elektronickou komunikaci. Uspěly také Praha 9 a Praha 1. V tiskové zprávě o tom ve středu informoval manažer průzkumu Jakub Splavec.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies