VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

18.5.2017

Morálním vzorem byl na cenách Ď vyhlášen profesor Ivan Wilhelm

Cenu Ď za morální vzor v České republice získal bývalý rektor Univerzity Karlovy Ivan Wilhelm. Grand Prix Ď obdržel Vlastimil Venclík, jehož sedmnáctiletý syn zemřel po napadení v pražském metru, za podporu organizace pro pomoc obětem trestných činů Bílý kruh bezpečí. Ceny Ď (dík) ve středu na Nové scéně Národního divadla převzali také lidé, kteří dlouhodobě podporují dětské domovy, domovy pro seniory, zoologické zahrady či kulturní instituce. Uděleny byly posedmnácté.

18.5.2017

Organizace Jahoda se nebojí ukázat v novém prostředí

Praha - Nezisková organizace Jahoda letos slaví kulaté dvacáté narozeniny. Donedávna působila cíleně pouze na Černém Mostě. Před dvěma lety se však začali angažovat také v Praze 2. „Byla to další možnost ukázat, co umíme," říká ředitelka neziskové organizace Jahoda Markéta Kalinová. A protože ohlasy rodičů jsou kladné, tak se zdá, že svůj úkol splnili.

18.5.2017

Opravy u Bulovky skončí v létě. Řidiči si zoufají

Praha - Řidiči i obyvatelé okolí ulice V Holešovičkách zažívají posledních několik týdnů nápor na svou nervovou soustavu. Kvůli rekonstrukci kanalizace se pod páteřní silnicí poblíž nemocnice Na Bulovce tvoří dlouhé kolony. Oprava má být dokončena v srpnu. Během léta zatíží rekonstrukce i další frekventované dopravní tepny: nábřeží Kapitána Jaroše nebo Karlovo náměstí.

18.5.2017

Světoznámý architekt dá Praze novou rozhlednu

Praha - Nedaleko sídliště Černý Most se začne během pár dní stavět nová rozhledna. Jejím autorem je známý architekt Martin Rajniš. První návštěvník zdolá 98 schodů už na konci září.

18.5.2017

Audit Deníku: Bosí policisté v lehce průstřelných vestách

/ANKETA, INFOGRAFIKA/- Jak se vláda během posledních čtyř let starala o bezpečnostní sbory? Co udělala pro bezpečnost země v době, kdy terorismus ohrožuje Evropu? Je třeba řešit důsledky migrační krize? Na začátku svého působení si stanovila pět základních cílů. Naplnit se podařila jen polovina z nich.

17.5.2017

Bohuslav Sobotka: Doufám, že to teď prezident nezkazí

Vládní krize končí, Andreje Babiše na ministerstvu financí vystřídá Ivan Pilný. Premiér Bohuslav Sobotka v rozhovoru s Deníkem říká, že je to vhodný kandidát, který naplňuje jím deklarované požadavky.

17.5.2017

Motto všech kandidátů na šéfa FAČR? Záchrana fotbalu

/INFOGRAFIKA/ Lobbing. Tohle jedno slůvko nyní uslyšíte často i ve spojitosti s fotbalem. Nedivte se: volba nového předsedy je za dveřmi. Už za šestnáct dnů by měl „kopat do míče" někdo z trojice Petr Fousek, Libor Duba, Martin Malík.

17.5.2017

Patří velká auta do města? Ke zvážení to nabízí kampaň magistrátu

Praha – Machrovat se dá i jiným způsobem než prohánět se ulicemi města v mohutném autě – když dnes tolik populární vozy SUV se v městském provozu nevyužijí a ani se do něj nehodí. Tak lze vnímat nové poselství v rámci dlouhodobější magistrátní kampaně nazvané Čistou stopou Prahou, jejímž cílem je přimět motoristy, aby si před pořízením auta položili otázku: vysněné SUV opravdu potřebuji – nebo jen zbytečně chci?

AKTUALIZOVÁNO
17.5.2017

V centru Prahy lidé opět demonstrovali proti Babišovi a Zemanovi

Praha -  Na Václavském náměstí v centru Prahy se ve středu v podvečer opět sešly tisíce lidí na demonstraci proti ministru financí Andreji Babišovi (ANO) a prezidentu Miloši Zemanovi. Po zhruba hodinovém programu se vydala větší část demonstrantů průvodem na Pražský hrad, kam dorazili krátce po 20.30. Protestní shromáždění se konala i v dalších sedmi městech. Akce s názvem "Je to na nás! Proč? Proto!" jsou pokračováním protestů ze středy minulého týdne.

17.5.2017

Shromáždění na Albertově uspořádá 17. listopadu opět Univerzita Karlova

Praha - Shromáždění na Albertově 17. listopadu letos opět uspořádá Univerzita Karlova. Místo, na které před dvěma roky studenti nesměli kvůli shromáždění Bloku proti islámu za účasti prezidenta Miloše Zemana, se jí podařilo zajistit včas. Ve středu to řekl mluvčí univerzity Václav Hájek. Na Albertově si studenti tradičně připomínají historické události z let 1939 a 1989.

17.5.2017

V zoo se narodilo hříbě. Poletí, až vyroste, do své domoviny?

Praha – Radostnou událost ohlásila ve středu pražská zoo. Narodilo se hříbě. A ne ledajaké. Hříbě honě Převalského! „Jeho matkou je klisna Jessica. Jedná se o celkově 232. narozené hříbě koně Převalského v pražském chovu," uvedla za zoo Jana Myslivečková. S dodatkem, že matku i jejího potomka mohou návštěvníci už nyní vidět ve výběhu. Letos jde o již druhý přírůstek do stáda.

17.5.2017

Nejpřívětivější k občanům? Letňanská radnice!

Praha – Nebodovali největší, ale prosadili se spíše ti menší. Tak se jeví výsledky soutěže radnic obcí a měst Přívětivý úřad, které ve středu vyhlásilo ministerstvo vnitra. V hlavním městě získala prvenství Praha 18 (Letňany a okolí v Praze 9), následována městskou částí Praha 6 a Prahou 13 (Stodůlky, Nové Butovice a okolí v Praze 5). V rámci středních Čech svou účast pozlatil Benešov, druhou příčku získaly Černošice a pomyslný bronz patří Dobříši. Mezi trojici celorepublikových vítězů se však z regionu neprosadil nikdo.

17.5.2017

Noční tramvaje pojedou u Hradu oklikou

Praha – Omezení provozu nočních tramvají ohlásil na pátek pražský dopravní podnik. Kvůli údržbě trati bude 50 minut před půlnocí přerušen provoz v úseku Hradčanská–Prašný most (a to pouze v jednom směru jízdy; protisměrný provoz zůstane beze změn). Omezení, které si vynutí odklon linek 91, 96 a 97 přes Pražský hrad, má skončit před pátou ranní.

AKTUALIZOVÁNO
17.5.2017

Sobotka souhlasí: Babiše má nahradit Ivan Pilný, kverulant ANO

Premiér Bohuslav Sobotka souhlasí s tím, aby Andreje Babiše v čele resortu financí nahradil poslanec hnutí ANO Ivan Pilný.

17.5.2017

Pošta vydala známku připomínající 75 let od operace Anthropoid

Praha - Česká pošta vydala známku k připomenutí 75 let od operace Anthropoid, při které českoslovenští výsadkáři Jan Kubiš a Jozef Gabčík provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Známka zobrazuje Heydrichův mercedes zničený výbuchem, Gabčíkův samopal a granát s plastickou trhavinou a je tak v pořadí třetí známkou, kterou pošta tuto událost z 27. května 1942 připomíná. Novinářům to dnes při jejím představení řekl ředitel České pošty Martin Elkán.

17.5.2017

V záchranných stanicích končí ptáčata, která pomoc nepotřebují

Praha - V záchranných stanicích nyní často končí mláďata ptáků, která žádnou pomoc nepotřebují. Hnízda opustila dobrovolně, ale lidé to netuší a ve škodlivé snaze jim pomoci je sbírají. Ve středu o tom informovala mluvčí Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) Zdeňka Nezmeškalová. Stanice sdružené v Národní síti přijaly od počátku roku více než 5000 zvířat. Nejčastěji se nyní do záchranných stanic dostávají drobní pěvci jako kosi, drozdi a vrabci nebo sovy, například kalousi a puštíci. Hnízda opouštějí v rámci svého přirozeného vývojového cyklu. Létat sice začnou až za několik dní, ale rodiče je i mimo hnízdo krmí. Lidé je ale odnášejí k odborníkům.

AKTUALIZOVÁNO
17.5.2017

Babiš navrhl Sobotkovi na post ministra financí Ivana Pilného

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a vicepremiér Andrej Babiš (ANO) se sešli k jednání o návrhu nového ministra financí na úřadu vlády. Vicepremiér a současný šéf státní kasy Babiš premiérovi navrhl šéfa hospodářského výboru Ivana Pilného (ANO). Sobotka se s Pilným sejde dnes v 15 hodin, hodinu poté by měla následovat tisková konference.

17.5.2017

Návštěva Prahy láká Čechy, ale i turisty z Ruska

Praha – Ruštinu je v centru Prahy slyšet stále častěji. Zatímco ještě před pár lety zaznívala nejčastěji z lešení opravovaných domů, kde dělníci hovořili mezi sebou svou mateřštinou, dnes jsou běžným jevem rusky hovořící skupiny turistů nebo hosté v restauračních předzahrádkách. Masivní návrat turistů z Ruska potvrzuje i Barbora Hrubá z Prague City Tourism – Pražské informační služby.

17.5.2017

Prohlídku hvězdárny může doplnit obdivování králíčků

Praha – Zda bude dobře vidět na hvězdy, to je zatím ve hvězdách – zajímavou podívanou pro zájemce o astronomii ovšem Pavel Suchan z Astronomického ústavu Akademie věd ČR nabízí již nyní. Od pátku do neděle se v Ondřejově na Praze-východ konají dny otevřených dveří v tamější observatoři, a to denně mezi devátou a sedmnáctou hodinou.

17.5.2017

La Compagnia del Madrigale zahraje na Pražském jaru Monteverdiho

Praha - Festival Pražské jaro ve středu v kostele sv. Šimona a Judy nabídne koncert souboru La Compagnia del Madrigale, který představí výběr z díla Claudia Monteverdiho. Italský soubor, který se se od svého založení v roce 2008 vypracoval mezi přední interprety madrigalové tvorby, na koncertu nabídne známé skladby z první šestice Monteverdiho madrigalových sbírek.

AKTUALIZOVÁNO
17.5.2017

Závada vyřadila z provozu kamery v tunelech

Praha – Porucha zkomplikovala ve středu v ranní dopravní špičce dopravu na Pražském okruhu. Kvůli závadě kamerového systému (který je pro telematické řízení dopravy v tunelech klíčový) po šesté hodině uzavřeli policisté dálniční tunely Cholupice i Lochkov, a to v obou směrech. Dopravu odkláněli na objízdné trasy – přičemž výrazně zhoustl provoz na Jižní spojce.

17.5.2017

KRÁTCE: Žižkov se dočká zkrášlení a sezení

Praha - Seifertovu ulici čeká rekonstrukce tramvajové trati. V rámci prací město upraví část zmíněné ulice společně s Táboritskou. Proměna přinést třeba nové lavičky, stromy a přechody pro chodce.

17.5.2017

Putovní sympozium provede po drobných průmyslových památkách

Praha - Bienále Industriální stopy, které upozorňuje na málo známé či zanedbané památky průmyslové architektury, uspořádá 1. června putovní sympozium. Milovníci přehlížených, zapomenutých a drobných staveb se mohou vydat autobusem do okolí Prahy a prohlédnout si drobné drážní stavby, obecní vodárny a vodárenské věže, cihelny, malé místní pivovary či rozpadlé vápenky, k jejichž historii jim podají výklad odborníci.

17.5.2017

V Praze budou vyhlášeni laureáti soutěže Gloria musaealis

Praha - V Betlémské kapli v Praze budou ve středu vyhlášeni laureáti 15. ročníku národní soutěže Gloria musaealis. Pět desítek muzeí a galerií do něj přihlásilo 81 projektů. Soutěž je vyhlašována ve třech kategoriích - výstava roku, publikace roku a muzejní počin roku.

17.5.2017

V Praze a dalších městech se bude večer opět demonstrovat

Praha - V Praze a dalších sedmi městech Česka se na středeční večer znovu chystají demonstrace namířené proti předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi, prezidentovi Miloši Zemanovi a na podporu dodržování ústavy. Akce jsou pokračováním protestů ze středy minulého týdne, kterých se účastnily tisíce lidí.

17.5.2017

Osmička zarůstá. Se sekáním trávy otálí najatá firma

Praha - Městská část Praha 8 se na jaře zazelenala. Podle některých názorů jejích obyvatel už je to ale za hranou krásy a začíná to být spíše nebezpečné. Zatímco totiž v jiných městských částech sekání trávy už dávno proběhlo, na osmičce s tím otálejí.

17.5.2017

OBRAZEM: Na suchdolském festivalu se volila Miss Agro

Praha - Volba královny krásy a především vystoupení hudebních skupin s bohatým doprovodným programem byly včera hlavními lákadly již 19. ročníku tradičního suchdolského festivalu Miss Agro. Na akci, kterou pořádají studenti a absolventi České zemědělské univerzity v Praze v areálu své školy, vystoupily mimo jiné například kapely Peneři strýčka Homeboye či skupina The Tap Tap.

17.5.2017

Záchranná stanice vrátila do přírody rekordní počet plchů

Praha - Záchranná stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy pomohla letos zachránit kromě jiných zvířat také rekordní počet plchů. Zatímco za celou její předchozí dobu fungování (od roku 2012) ošetřila celkem jen tři plší pacienty, loni v její péči skončilo 22 plchů velkých.

17.5.2017

Barbora Špotáková: V tenisu jsem udělala pokroky a těším se na beachvolejbal

Praha/ROZHOVOR/ - Před atletickou sezonou se oštěpařka Barbora Špotáková kromě nachlazení cítí docela v pohodě. V domácích podmínkách má za sebou i první závod. „Byl to spíš dobrý trénink," pravila o startu, při němž v deštivém počasí nepřekonala šedesátimetrovou hranici.

16.5.2017

Z dobrovolných hasičů se stali experti na přežití

Praha - Pro poučení, jak co nejprofesionálněji zvládat mimořádné situace rozmanitého charakteru, si na dva dny zajelo do skladového areálu hasičů v Jílovém u Prahy 25 velitelů pražských sborů dobrovolných hasičů i dalších aktivních členů. A členek – ani ženy totiž nechyběly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies