VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

16.8.2017

Lékaři Nemocnice Na Homolce chystají 400. robotickou operaci cév

Praha - Chirurgové pražské Nemocnice Na Homolce chystají 400. robotickou operaci cév. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí nemocnice Jitka Mravinacová. Zdravotnické zařízení je podle ní v počtu těchto zákroků světovou jedničkou, jinde v Česku se cévy roboticky neoperují.

16.8.2017

Na velkou povodeň jsme připraveni, snažíme se ještě ochránit zoo a Troju

Praha /ROZHOVOR/ - Velká voda v roce 2002 někdy označovaná jako tisíciletá, způsobila jen v Praze škody vyčíslené na bezmála 30 miliard korun. Hlavní město od té doby investovalo značné částky i úsilí do protipovodňových opatření, jako jsou různé trvalé i mobilní bariéry. A také do výcviku profesionálů. Katastrofa z roku 2002 by se proto opakovat neměla, naznačila v rozhovoru pro Pražský deník primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

AKTUALIZOVÁNO
15.8.2017

Je jasno. O hlasy voličů se uchází 31 volebních stran

Do sněmovních voleb se letos přihlásilo 31 volebních uskupení. Je to nejvíce v historii samostatné České republiky a o sedm více než při minulých, předčasných volbách v roce 2013.

15.8.2017

Elektronická data mají radnice i městské firmy sesypat na jednu hromadu

Praha – Snazšímu využívání rozličných elektronických aplikací v řízení města by měla pomoci jednotná datová platforma, která se v Praze má stát realitou od příštího roku. Na jednom místě a ve stejném formátu bude možno spravovat data z městských částí, příspěvkových organizací i městských společností. To má přinést novou úroveň pro ukládání, zpracování, přenos i praktické použití dat – a také pro jejich zveřejňování i zabezpečení.

AKTUALIZOVÁNO
15.8.2017

Babiš odmítá, že by vědomě řídil dotační podvod u Čapího hnízda

Předseda vládního hnutí ANO Andrej Babiš odmítá, že by řídil a koordinoval potenciálně nezákonné kroky kolem farmy Čapí hnízdo. Uvedl to v textové zprávě, kterou ČTK zprostředkovala mluvčí hnutí Lucie Kubovičová. Podle listu Právo policie v dokumentu, kterým Sněmovnu žádá o vydání Babiše a místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání, viní bývalého ministra financí z toho, že vědomě řídil a koordinoval kroky dalších osob, a spáchal tak dotační podvod a poškodil finanční zájmy Evropské unie.

15.8.2017

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

AKTUALIZOVÁNO
15.8.2017

Radní řešili podobu vnějšího i v nitřního okruhu

Praha - Termín, kdy se stát pustí do dostavby jihovýchodní části Pražského okruhu, je sice zatím obestřen otazníky, pražští radní už ale řeší plány na dobu po dokončení úseku spojujícího dálnice D1 a D11. Včera schválili, že podél této dálniční komunikace budou vysázeny pásy zeleně široké od 50 do 350 metrů. Měly by nejen prospět vhledu krajiny, ale především přispět k vylepšení hlukové a imisní situace.

15.8.2017

Horáček: Jako prezident se omluvím Peroutkovi a zruším kontroly na Hradě

Omluvu spisovateli Ferdinandu Peroutkovi, zrušení kontrol na Pražském hradě nebo audit hospodaření Hradu slibuje kandidát na prezidenta Michal Horáček. Svůj plat by také chtěl věnovat do zvláštního fondu, který by byl určen na pomoc seniorům. Horáček to dnes řekl na tiskové konferenci.

AKTUALIZOVÁNO
15.8.2017

Premiér podpoří přidání učitelům o 15 procent a ostatním o deset procent

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podpoří na jednání vlády s odbory o růstu platů záměr, aby se tarify ve veřejném sektoru zvedly od listopadu o 15 procent učitelům a o deset procent všem ostatním pracovníkům. Podle předáka Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly je návrh "seriózní a odpovídá růstu ekonomiky". Jednání kabinetu s odboráři se má konat 21. srpna. Ve hře je několik variant zvýšení výdělků.

AKTUALIZOVÁNO
15.8.2017

Radní dali zelenou rozšíření zákazu pro segwaye

Praha – Další ofenzívu přináší vleklá bitva mezi magistrátem a provozovateli půjčoven samovyvažovacích vozítek typu segway. Pražští radní v úterý podle očekávání vyslovili souhlas s rozšířením plošného zákazu jejich provozu na další oblasti v širším centru metropole. Ten by se nově měl vztahovat na celé území Prahy 2 a části Prahy 10 sousedící s lokalitami, kde zákaz platí již od loňska. 

15.8.2017

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

15.8.2017

Leguán utekl chovateli až na střechu domu

Praha – Síť, deku i pevné rukavice uplatnili v pondělí večer holešovičtí hasiči, kteří byli vpodvečer přivoláni do Střelničné ulice v Kobylisích. Chytali malého leguána, který zřejmě utekl svému chovateli – a dokonce vylezl až na střechu domu.

15.8.2017

Placené parkování se rozšíří. Aby zbyla místa pro auta místních

Praha – Nově instalované dopravní značení – i když zatím zneplatněné – vysílá jasný signál: ohlášené rozšíření parkovacích zón je za dveřmi. Od soboty 26. srpna přibudou zóny placeného stání ve třech městských částech.

15.8.2017

Začíná Týden medovinových specialit

Praha - Už dnes odpoledne startuje čtyřdenní akce, během které si přijdou na své fanoušci nejrůznějších typů medovin. Akce se koná v Muzeu medoviny v Praze 2. V rámci Týdne medovinových specialit budou mít zájemci příležitost ochutnat například sladovou medovinu, medovinu z kaštanového medu, medovinu vinnou, vybrané druhy zahraničních medovin i druhy, které běžně nejsou vůbec k dostání.

15.8.2017

KRÁTCE: Desítka projedná urbanistickou studii

Praha - Studie lokality Bohdalec-Slatiny nabízí vizi toho, jak by mohlo území vypadat v průběhu dalších 50 let. Při její přípravě spolupracovala městská část jak s architekty a IPRem, tak i s občany. Se zpracováním studie se začalo v loňském roce.

15.8.2017

Dopravní podnik se z povodní poučil

Praha - Pod vodou bylo téměř dvacet kilometrů tratí, osmnáct stanic a dvě vlakové soupravy. To je výčet z nešťastného scénáře pražského dopravního podniku při povodních v roce 2002, který by se ale díky novým opatřením už neměl opakovat.

15.8.2017

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

15.8.2017

Sliby pražských politiků: rychle by dostavěli okruh i metro D

Praha /INFOGRAFIKA/ - Opoziční politici se trumfují, jak vylepší dopravu v Praze, pokud vyhrají volby. Nechybějí rychlé stavby, protažení metra do Jesenice či železniční spojení Hlavního a Masarykova nádraží.

AKTUALIZOVÁNO
14.8.2017

Zrudlá Vltava budila rozruch, nebezpečí nehrozilo. To jen krvácel Mánes

Praha – Značnou pozornost vyvolala v pondělí vpodvečer červená barva na hladině Vltavy v centru metropole, kvůli níž byli na Masarykovo nábřeží přivoláni policisté i hasiči se specializací chemiků. Analýza ukázala, že se nejedná o látku, která by reagovala jako cokoli nebezpečného. Postupně se ve vodě rozplynula.

14.8.2017

Proti kácení Bělověžského pralesa demonstrovalo v Praze přes sto lidí

Praha - Na demonstraci proti kácení Bělověžského pralesa v Polsku se v úterý na Malostranském náměstí v Praze sešla více než stovka lidí. Požadují okamžité zastavení těžby v nížinném lese, jehož část je na seznamu UNESCO. Proti těžbě podala žalobu Evropská komise, Soudní dvůr EU pak na konci července vydal předběžné opatření, kterým ji zakázal. Polský ministr životního prostředí Jan Szyszko (PiS) ale uvedl, že v kácení se bude pokračovat. Proti těžbám se ozvalo i české ministerstvo životního prostředí.

14.8.2017

Hnutí STAN představilo kandidátky, celostátním lídrem je Farský

Celostátním lídrem hnutí Starostové a nezávislí (STAN) pro říjnové volby do Sněmovny bude poslanec Jan Farský. Dnes ho ve funkci schválil celostátní výbor STAN, který zároveň potvrdil, že Farský povede pražskou kandidátku hnutí. Předseda STAN Petr Gazdík bude stát v čele kandidátky ve Zlínském kraji. V Ústeckém kraji povede STAN do voleb podnikatel a zakladatel společnosti Jablotron Dalibor Dědek.

14.8.2017

Stovky lidí se přišly rozloučit s válečným veteránem Klemešem

Praha - Stovky lidí se v úterý rozloučily s válečným hrdinou a veteránem Jaroslavem Klemešem. Poslední žijící výsadkář z druhé světové války, který byl do okupovaného Československa vysazen ze západu, byl pohřben v pražských Strašnicích s vojenskými poctami. Do Velké obřadní síně strašnického krematoria přišly desítky současných výsadkářů i špičky ministerstva obrany a armády. Klemeš, držitel řady vyznamenání včetně nejvyššího státního ocenění Řádu bílého lva, zemřel minulý týden v pondělí ve věku 95 let.

14.8.2017

Historická budova školy dostane nejen nový kabát

Praha – Velkou proměnou prochází během prázdnin historická budova ZŠ Školní v Braníku. Opravu střechy doprovází obnova fasády – a pracovníci stavby se soustřeďují rovněž na okna, dveře i podlahy, na veškeré rozvody, ale také na chatrnou opěrnou zeď za budovou. „Hotova už je zhruba čtvrtina prací, přičemž letos tu proinvestujeme asi 40 milionů korun,“ připomněl v pondělí radní Prahy 4 s kompetencemi v oblasti školství Jaroslav Míth (ODS).

14.8.2017

Pražští studenti se zúčastnili mezinárodního tábora Škola Rosatomu ve Finsku

Praha - Od 26. července do 8. srpna 2017 probíhal ve městě Kalajoki, ležícím na severu Finska na baltském pobřeží, mezinárodní tábor Škola Rosatomu, kterého se zúčastnilo přes 70 dětí a mladých z Ruska, Česka, Slovenska, Maďarska a Finska. Škola Rosatomu je vzdělávací projekt organizovaný ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom.

14.8.2017

Průjezd omezuje hned několik výkopů kvůli rekonstrukci kanalizace

Praha – S dopravním omezením musí až do konce ledna počítat řidiči projíždějící frekventovanou Vršovickou ulicí. Poblíž stadionu Bohemians, mezi křižovatkami s ulicemi Oblouková a Moskevská, byla v pondělí zahájena rekonstrukce kanalizace. Neprůjezdný zůstává v obou směrech jeden jízdní pruh; v sedmdesátimetrovém úseku komunikace je průjezd umožněn parkovacím pruhem.

14.8.2017

Novou policejní centrálu opustila desetina lidí, přesto se chlubí efektivitou

Národní centrálu proti zločinu (NCOZ) za první rok fungování opustilo 92 policistů, z toho 42 odešlo do civilu a 50 bylo přeřazeno do jiných policejních útvarů nebo bezpečnostních složek státu. Za stejné období přišlo jen 65 nových policistů.

14.8.2017

Pusťte nás na ně, volají Piráti na svém vězeňském autobuse

Piráti dnes vyrazili do volební kampaně s “vězeňským autobusem“, který zvnějšku poukazuje na kauzy jejich politických protivníků. Autobus doplní pouť jejich solární pirátské lodi. Piráti s ním chtějí navštívit všechna okresní města, oznámil jejich volební manažer Štěpán Štrébl.

14.8.2017

Dotace na čistírny si obce rozebraly, Brabec chce druhé kolo

Dotace na domovní čistírny odpadních vod jsou vyčerpané. Za velkého zájmu obcí byl dotační program se sto miliony korun vyčerpán čtyři měsíce před listopadovým koncem výzvy. Na Státní fond životního prostředí (SFŽP) přišlo 21 žádostí na 548 čistíren. Ministerstvo životního prostředí to uvedlo v dnešní tiskové zprávě.

14.8.2017

Pokračování problémů s divokými prasaty zatím nic nenasvědčuje

Praha – Pokud by si Praha nevěděla rady, mohla by najít poučení u zlínského hejtmana Jiřího Čunka. Tule větu, která se týkala divokých prasat, zaslechl Deníku v metru v souvislosti s opatřeními proti šíření afrického moru prasat mezi divočáky právě na Zlínsku.

AKTUALIZOVÁNO
14.8.2017

Školy nevyčerpaly ani polovinu peněz určených na rekonstrukce

Praha - Na rekonstrukce a modernizace vysokých škol stát připravil téměř 14 miliard korun, školy ale v letech 2011 až 2016 nevyčerpaly ani polovinu. Ministerstvo školství jako správce programu navíc nemá ani přehled o tom, jestli a jak peníze poskytnuté na obnovu a rozvoj vysokoškolské infrastruktury pomohly. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Ministerstvo v zaslané reakci uvedlo, že se závěry nesouhlasí a že dotační program průběžně vyhodnocuje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení