VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

26.4.2017

OBRAZEM: Děti se učily první pomoci

Praha - Ladronka přivítala děti z mateřinek a prvního stupně základních škol. U příležitosti právě aktuálního Měsíce bezpečnosti si mohli malí zvědavci za asistence záchranářů užít třeba otočný simulátor autonehody, přístroj učící správnému mytí rukou nebo setkání se psy zajišťujícími canisterapii.

26.4.2017

Labyrintem úřadu provede Pražany mobilní navigace

Praha - Konec bloudění při cestě za úředníkem. Praha ještě letos nabídne mobilní aplikaci, která poslouží jako navigace ve Škodově paláci, kde sídlí magistrát.

26.4.2017

Kde je trh s kvalitním jídlem? To si lidé musí povědět mezi sebou

Praha – Kus nebo třeba jen kousek vlastního pozemku? V Praze to má málokdo. Ani s dostatkem času nebo i chuti hrabat se v hlíně to občas není růžové. Právě v metropoli se tak staly fenoménem farmářské trhy.

26.4.2017

Svatovítská katedrála se znovu naplno rozezní

Praha - Provizorní varhany nahradí po téměř 90 letech plnohodnotný nástroj. Kardinál Dominik Duka podepsal smlouvu s jeho zhotovitelem.

25.4.2017

Nový ředitel Národní knihovny bude vybrán do konce května

Praha - Po páteční uzávěrce pro přihlášky do konkurzu na ředitele Národní knihovny ministerstvo kultury nechce sdělit, kdo ani kolik zájemců se do výběrového řízení přihlásilo. Nový ředitel, který nahradí pověřeného Petra Kroupu, by se měl podle plánů zřizovatele funkce ujmout už 1. června. „Otevírají se obálky, teď se bude kontrolovat, zda mají přihlášky všechny náležitosti, poté budou pohovory s uchazeči. Předpokládáme, že výsledek výběrového řízení bude znám do konce května," řekla v úterý mluvčí ministerstva Simona Cigánková.

25.4.2017

KRÁTCE: Rozkopané chodníky si vynutily přemístění zastávek

Praha – Stavební práce si aktuálně vynucují dočasné přemístění zastávek autobusů městské hromadné hned na dvou místech metropole. Neplánovaně – kvůli havárii plynových rozvodů – je od úterka až do odvolání v Břevnově posunuta asi o 50 metrů zastávka Větrník. Autobusy na linkách číslo 108, 164, 168, 191 i noční autobusy 510 a 560 mířící k centru nově staví o kus dál ve směru jízdy – v zastávce náhradní dopravy za tramvaje.

25.4.2017

Generál Andor Šándor: Bezpečné metro? Nedělejme si iluze

/ROZHOVOR/ Terorismus. Stále častěji skloňované slovo. Bohužel právem. Jako jeden z mnoha příkladů v posledních týdnech může sloužit útok v petrohradském metru, kde si výbuch vyžádal 14 obětí a desítky zraněných. Jak je to se situací v metru u nás? Známý bezpečnostní expert Andor Šándor je v této otázce skeptický.

25.4.2017

KRÁTCE: Veřejnosti se představí nová podoba paláce

Praha - Nejen lidé z Prahy 7 se budou moci v úterý od 18 hodin seznámit s plánovaným vzhledem Paláce Stromovka v Holešovicích. Investor stavby představí svůj pozměňující návrh na radnici.

25.4.2017

Měsíček vozí pasažéry za zážitky. Astrologickými nebo i pivními

Praha – Vzpomněla jsem si na dobu, kdy jsem byla ještě holka. Tak Deníku přiblížila Jiřina Sládečková část své ranní cesty do práce, jízdu tramvají od stanice metra I. P. Pavlova směrem blíž k centru. Běžně ji vozí linka číslo 22, tentokrát přijela třiadvacítka. Je to právě měsíc, co dopravní podnik vypravil do běžného provozu nostalgické tramvaje.

25.4.2017

Trestní soud se bude zabývat házením vajec na prezidenta Zemana

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 dnes veřejně projedná kauzu muže, který podle obžaloby házel při shromáždění na Albertově vejce směrem k pódiu s prezidentem Milošem Zemanem. Za výtržnictví hrozí Jindřichu Frühaufovi až dvouleté vězení. Soudce jeho počínání původně vyhodnotil jako přestupek, státní zástupkyně však proti tomu úspěšně podala stížnost.

25.4.2017

Zemědělci se pokusili o blokádu Ministerstva financí. Vadí jim Babišovy dluhy

Praha - Moravští zemědělci v čele s Bohumírem Radou protestovali a neúspěšně se pokoušeli o blokádu budovy Ministerstva financí v úterý v Praze. Zemědělci si stěžují na nezaplacené dluhy Andreje Babiše.

25.4.2017

Prozkoumejte zákoutí staroměstských tržišť

Praha - Tentokrát vyrazíme s Prahou Neznámou po staroměstských trzích, které dominovaly nejen středověku.

25.4.2017

Přípravky ve školách budou jen pro děti s odkladem

Praha - Během dubna a května probíhají zápisy na základních školách. Na řadě míst metropole se děti můžou přihlásit do přípravných tříd. Nově jen ty s odkladem.

24.4.2017

KRIMI MIX: V Nuslích blikaly sanitky dvakrát po sobě

Praha – Hned dvakrát v krátké době po sobě zasahovali v pondělí odpoledne u dopravních malérů záchranáři pod Nuselským mostem. Nejprve byli voláni do Sekaninovy ulice, kde havarovala dvě auta, z nichž jedno se po nehodě převrátilo na střechu. Jeden zraněný člověk skončil v péči záchranářů.

24.4.2017

Praha hoří! Výstava v Novomlýnské vodárenské věži představuje pražské požáry

Praha - Muzeum hlavního města Prahy otevírá v úterý v Novomlýnské vodárenské věži expozici "Praha hoří!" Ta přibližuje pražské požáry v minulých dobách a historii pražských hasičů. Je umístěna v poprvé veřejnosti zpřístupnělé Novomlýnské vodárenské věži. Moto výstavy by mohlo být: "Praha bez ohně by nebyla Prahou".

24.4.2017

Nové varhany pro Svatovítskou katedrálu vytvoří španělská firma, za 70 milionů

Zástupci nadačního fondu dnes ohlásili na Pražském hradě jméno výrobce, který zhotoví nové varhany pro Svatovítskou katedrálu. Bude to varhanářská firma Gerharda Grenzinga. Slavnostního oznámení se zúčastnil i premiér Bohuslav Sobotka a kardinál Dominik Duka.

24.4.2017

Kandidát na prezidenta Drahoš zahájil sběr podpisů

Praha - Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš v pondělí zahájil sběr podpisů pro svou nominaci do voleb. Jeho tým rozesílá sympatizantům podpisové archy a potřebné informace. Novinářům to v pondělí řekl Drahoš. Dosud se mu podle něj ozvalo asi 500 podporovatelů, někteří nabízejí i zřízení míst, kde by se archy mohly podepisovat. První dobrovolníci by měli do ulic vyrazit během několika příštích dnů, řekl Jakub Holas z Drahošova volebního týmu. Sběr podpisů v pondělí zahájil i petiční tým současného prezidenta Miloše Zemana.

24.4.2017

Francouzi v Česku by Le Penovou do druhého kola neposlali

Praha - Francouzi, kteří v prvním kole francouzských prezidentských voleb volili v Česku, by do finálního souboje poslali středového kandidáta Emmanuela Macrona a republikána Françoise Fillona. Plyne to z výsledků voleb na webu francouzské ambasády v Praze. Kandidátka krajní pravice Marine Le Penová u Francouzů v Česku propadla, skončila pátá s výraznou ztrátou na první dvojici. Podle zatím neoficiálních konečných výsledků se o křeslo francouzského prezidenta utkají Macron a Le Penová.

24.4.2017

KRÁTCE: Stloukání másla se o týden odkládá. Kvůli počasí

Praha – Duben, ještě doma budem. V duchu léty prověřené moudrosti se rozhodli postupovat provozovatelé farmářského tržiště Náplavka na Rašínově nábřeží, která se rozhodli o týden posunout start středečního projektu Náplavka pro místní.

24.4.2017

OBRAZEM: Na VŠCHT Praha oslavili japonský svátek Hanami

Praha - Japonský svátek Hanami, hledění na kvetoucí sakury. Na VŠCHT Praha je málokdo, kdo by nebyl hrdý na sakury, zasazené v roce 1979 akademiky z katedry instrumentální analýzy.

24.4.2017

Na čtyřce se bude rozhodovat o udělování dotací

Praha – Udělování dotací pro podporu sportu, bezpečnosti dětí a mládeže, na protidrogové aktivity, ale i ve prospěch rodinné politiky, pro životní prostředí, sociální programy nebo na integraci cizinců a národnostních menšin budou jedním ze stěžejních bodů programu středečního jednání zastupitelů z Prahy 4. Ti se hodinu po poledni sejdou v historické budově Nuselské radnice.

24.4.2017

Lišku visící na plotě se podařilo vysvobodit

Praha – Na akci zachránců nepočkala liška uvízlá v plotě, jíž náhodný svědek v pondělí před desátou dopoledne přivolal na pomoc strážníky z Prahy 14. Rezavá kmotra zůstala na plotě přímo viset – zachytila se zadní nohou za jeho oko. „Strážníci společně s oznamovatelem lišku z plotu vyprostili – a ta si pak vyčerpáním lehla do trávy, připomněla vedoucí sekretariátu ředitele městské policie Irena Seifertová.

24.4.2017

Metro zastavil člověk v tunelu. Na čtyřicet minut

Praha – Na zavřené dveře narazili v pondělí časně ráno pasažéři, kteří měli v úmyslu cestovat žlutou linka B pražského metra. V centrální části této trasy, mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc, byl v době mezi 4.48 a 5.28 obousměrně zastaven provoz a dopravní podnik veřejnost odkazoval na využití povrchové dopravy. Na vině byla nekázeň jednoho z cestujících, který se ve stanici Národní třída vydal do kolejiště a použil tlačítko k zastavení provozu. Událost dál řeší policie.

AKTUALIZOVÁNO
24.4.2017

Zemanův tým začal sbírat podpisy, první se podepsala jeho žena

Praha - Ivana Zemanová v pondělí jako první podepsala petiční arch za znovuzvolení svého manžela Miloše prezidentem. Předseda Strany práv občanů (SPO) a senátor Jan Veleba zároveň oznámil, že jeho strana blízká prezidentovi začne v květnu v českých městech nabízet petiční archy k podpisu dalším občanům. Aby Zeman mohl znovu kandidovat, musí ho podpořit nejméně 50 tisíc lidí. Na tiskové konferenci, která zahájila sběr podpisů pro Zemana, nedostali novináři možnost klást otázky.

24.4.2017

V českých městech budou lidé číst jména obětí holokaustu

Praha - V Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad a nejméně v dalších 12 městech České republiky se v pondělí budou veřejně předčítat jména obětí holokaustu. Bude se tak dít tradičně u při příležitosti Jom ha-šoa - Dne vzpomínání na oběti holokaustu.

24.4.2017

Změny v hromadné dopravě slibují zlepšování

Praha - Jezdit se bude přehledněji a častěji. Takové svezení nabízejí Pražanům i lidem z okolí metropole rozsáhlé změny v hromadné dopravě, které se záhy stanou skutečností.

24.4.2017

KRÁTCE: Ředitelka magistrátu a ředitel zoo získali ocenění

Praha - Ředitelka pražského magistrátu Martina Děvěrová zvítězila v kategorii veřejné správy v soutěži Manažer roku 2016. Úspěch slavila i Zoo Praha. Její ředitel Miroslav Bobek zvítězil v kategorii manažer odvětví.

24.4.2017

Drzost zlodějů roste. Vyloupí byt, i když jsou lidé doma

Praha - Příbytky Pražanů lupiče lákají. Počet vloupání je v metropoli daleko vyšší než ve zbytku republiky, důvodem je především anonymita hlavního města.

24.4.2017

Pryč se špínou. Město chce vyčistit přírodní koupaliště

Praha - Kvalita vody se prý výrazně zlepší. Už příští rok dojde na první ze série opatření, která zřejmě zamezí znečištění a zlepší podmínky pro koupání Pražanů.

24.4.2017

Zeman a Drahoš zahájí sběr podpisů za svou kandidaturu

Prezident Miloš Zeman dnes zahájí sběr podpisů za svou opětovnou kandidaturu. Podrobnosti o podpisové kampani na dopolední tiskové konferenci oznámí jeho manželka Ivana, kterou Zeman určil za šéfku svého volebního týmu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies