VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

21.6.2017

Nový ministr Štech se zaměří na učitele a dotace

Ministr školství Stanislav Štech vidí jako jednu ze svých priorit sporné dotace na sport. Už v pátek by chtěl sportovním svazům představit konkrétní opatření. Policie podezřívá bývalou náměstkyni Valachové Simonu Kratochvílovou a někdejšího ředitele odboru ministerstva Zdeňka Břízu, že se domlouvali na rozdělování sportovních dotací s tehdejším šéfem fotbalové asociace Miroslavem Peltou.

21.6.2017

Eugen Brikcius dostal rakouské vyznamenání

Praha - Vysoké rakouské vyznamenání dostal ve středu v Praze český básník, prozaik, dramatik a publicista Eugen Brikcius. Čestný kříž za vědu a umění první třídy mu předal rakouský velvyslanec Alexander Grubmayr. Ve středu to řekla manželka vyznamenaného Zuzana Brikciusová. V jeho případě byly oceněny jeho zásluhy v oblasti literatury a výtvarného umění. Brikcius žil v Rakousku po emigraci z bývalého Československa.

21.6.2017

Zaměstnavatelé musí v horku zajistit pracovníkům zdarma minerálky

Praha - V horkých letních dnech se musí zaměstnavatelé postarat o pitný režim svých pracovníků. Bezplatně jim musí zajistit dostatek tekutin s potřebnými minerály. Ukládá jim to zákoník práce a vládní nařízení o ochraně zdraví při práci. Za nedodržení povinnosti hrozí podnikům pokuty. Firmy a instituce mohou ve vedru také zkrátit či jinak rozvrhnout pracovní dobu. Uvádí to ministerstva práce a zdravotnictví ve svých doporučeních i server o bezpečnosti práce.

21.6.2017

Po Gottovi prezident. Zeman se na Hradě sešel s Ivanou Trumpovou

Bývalá manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa se v rámci své návštěvy Česka dnes sešla s prezidentem Milošem Zemanem. Zeman již dříve uvedl, že by byl rád, kdyby se stala americkou velvyslankyní v Praze. 

21.6.2017

Zeman jmenoval Štecha, ten vystřídal Valachovou

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval novým ministrem školství dosavadního náměstka Stanislava Štecha (za ČSSD). Ve funkci vystřídal Kateřinu Valachovou (ČSSD), která se v květnu rozhodla rezignovat kvůli podezření ze zneužití sportovních dotací na ministerstvu. Její demisi přijal Zeman v pondělí. Skončilo tak šest týdnů nejistoty, kdo ministerstvo školství dál povede.

21.6.2017

Zeman na Hradě jmenoval 34 nových soudců a soudkyň

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval 34 nových soudců a soudkyň. Většina z nováčků zamíří na okresní soudy, dva mají být přiděleni rovnou k soudu krajskému, konkrétně k Městskému soudu v Praze. Dvě třetiny adeptů na talár tvoří ženy. Mezi kandidáty převažují právníci, kteří mají jinou praxi než soudní. Zeman nováčkům v talárech poblahopřál a popřál úspěch. Při proslovu uvedl, že za své funkční období jmenoval 328 soudců, což je zhruba desetina z celkového počtu soudců v Česku.

21.6.2017

Nový český "pan Evropa" se jmenuje Aleš Chmelař

Státním tajemníkem pro EU se stal Aleš Chmelař, který dosud vedl na Úřadu vlády odbor koordinace hospodářských politik EU. Chmelař byl vybrán v konkurzu a funkci státního tajemníka začal vykonávat dnes. Ve čtvrtek se poprvé v nové pozici zúčastní jednání Evropské rady. Jeho dlouhodobým cílem je partnerům v EU jasně vysvětlovat postoje české vlády.

21.6.2017

Zaorálek chce překopat volební kampaň ČSSD

Nový volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek ve čtvrtek na zasedání úzkého vedení sociální demokracie navrhne změny ve vizuální podobě kampaně. Novinářům dnes řekl, že by si přál jinou dynamiku i estetiku kampaně, než se kterou přišel tým kolem místopředsedy Jana Birkeho, který minulý týden dal k dispozici místo volebního manažera.

21.6.2017

Vitásková končí. Energetický regulační úřad bude od srpna řídit Rada ERÚ

Členy nově vznikající rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) dnes chválila vláda. Předsedou rady se stal současný místopředseda ERÚ Vladimír Outrata. Rada coby kolektivní orgán nahradí dosavadní systém, v němž ERÚ řídil jen předseda, o jehož jmenování rozhodoval prezident. 

21.6.2017

KRÁTCE: Tunel Blanka si dá o víkendu pauzu

Praha – Mimo provoz zůstane během víkendové noci tunelový komplex Blanka. O úplné uzávěře Bubenečského, Brusnického a Dejvického tunelu, kterou si vyžádají práce na pravidelné údržbě a kontrole technologie, informovala ve středu Barbora Lišková z Technické zprávy komunikací.

21.6.2017

Kongresové centrum by mohla doplnit rozhledna. Je to dobrý nápad?

Praha – Jak by měla být využita revitalizovaná severní terasa Kongresového centra Praha, která nabízí unikátní výhled na panorama hlavního města. Jak ji změnit, aby co nejlépe sloužila veřejnosti? To je jedna z otázek, s nimiž se v internetové anketě obrací na veřejnost vedení centra společně s radnicí Prahy 4.

21.6.2017

Ivan Hlas: Co teď zažívám s triem, je pro mě splněný sen

/ROZHOVOR/ Ivan Hlas Trio vystoupí na United Islands of Prague v pátek 23. června v 15.45 na Karlín stage. V rozhovoru vzpomínal na starý Karlín, Hanspaulku, kde se narodil, a prozradil, co je pro něj v životě největší dar. Tak se také jmenuje jeho kompilace méně proslavených hitů, které podle jeho slov zapadly.

21.6.2017

Sestrám bude stačit nižší vzdělání, záchranáře čeká praxe v nemocnici

Zdravotní sestry nebudou potřebovat vysokoškolské vzdělání, bude jim stačit střední zdravotnická škola a rok vyšší odborné školy. Zakotví se také podmínky vzdělání pro povolání terapeuta a specialisty tradiční čínské medicíny a nastupující zdravotničtí záchranáři budou muset absolvovat praxi v nemocnicích. Změny přinese vládní novela, kterou dnes podepsal podle informací Hradu prezident Miloš Zeman.

21.6.2017

Za muzikou lze jít pěšky, radí dopravní podnik

Praha – Výstaviště je v pěší docházkové vzdálenosti od stanice metra Nádraží Holešovice – a lze doporučit dojít tam i zpět po svých. S tímhle upozorněním se pražský dopravní podnik obrací na návštěvníky Metronome Festivalu, který přiláká davy hudebních fanoušků.

21.6.2017

Pražská zoo se pyšní dvěma mláďaty vzácného holuba černobronzového

Praha - Hned dvěma mláďaty holuba černobronzového se může pyšnit Zoo Praha. Jde o vzácný druh, který doposud nebyl v žádné jiné zoologické zahradě na světě úspěšně rozmnožen. Pražská zoo tak získala další cenné chovatelské prvenství.

21.6.2017

KRIMI MIX: Policie osloví lidi přes sociální sítě

Praha – Oslovovat veřejnost prostřednictvím sociálních sítí nově chtějí policisté. Facebooková i twitterová sdělení a videa na YouTube mají shodné označení PolicieCZ. 

21.6.2017

Pantheon Národního muzea se vrátí k podobě z roku 1948

Praha – Ne všechny busty a sochy se do nyní vyprázdněného Pantheonu rekonstruované historické budovy Národního muzea vrátí – žádná z osobností, jejíž památka zde byla kdykoli v minulosti připomínána, však nezůstane zapomenuta. Tak lze shrnout aktuální příspěvek do místy i poměrně emotivních diskusí o podobě galerie významných osobností národa v centrálním prostoru nepřehlédnutelné budovy nad Václavským náměstím.

21.6.2017

KRÁTCE: Praha si zřejmě pořídí 15 velkokapacitních autobusů

Praha - Metropole by od příštího roku mohla nasadit na lince 119 mezi Letištěm Václava Havla a Nádražím Veleslavín patnáct velkokapacitních autobusů. Rada hlavního města hodnotí pozitivně zkušební provoz „kloubových" autobusů s délkou kolem 25 metrů a pověřila společnost ROPID, aby případný trvalý provoz naplánovala.

21.6.2017

OBRAZEM: Jahodové reggae lákalo na dobroty

Praha - Již podruhé pozvalo Sousedské sdružení Kozí plácek veřejnost na přátelskou oslavu nazvanou Jahodové reggae. Na malém náměstíčku mezi Kozí a Haštalskou ulicí mohli i v letošním roce příchozí ochutnávat nejrozmanitější delikatesy s jahodami od místních podniků a restaurací od čerstvých jahod, jahodových knedlíků až po jahodové koktejly, dezerty a koláče.

21.6.2017

OBRAZEM: Prahu potrápilo vedro

Praha - Pražané si v úterý užívali tropické teploty plnými doušky. Někteří dokonce zamířili ke břehu Vltavy, kde si sluneční paprsky a relax vychutnávali na lehátkách. Pro svlažení jim byly k dispozici také sprchy, čehož mnoho příchozích mile rádo využilo.

21.6.2017

Neprůhledné odměny politiků kontroluje nový akcionář

Praha - Kvůli boji proti „politickým trafikám" se stal opoziční zastupitel akcionářem podniku Pražská energetika, a.s. Chce mít pod kontrolou štědré a mnohdy neprůhledné odměňování činovníků orgánů městských firem, plynoucí v podstatě z pražského rozpočtu.

21.6.2017

Je tu nejdelší den v roce. Astronomické léto přinese tropické teploty

Klimatologické léto je v plném proudu a dnes v 6:24 začalo i astronomické. Slunce v tento okamžik vstoupilo do znamení Raka a na severní polokouli nastal letní slunovrat. 

20.6.2017

Do horka je dobrá čepice, ale ne mít pod čepicí

Praha – Dbát na pitný režim je v současných vedrech důležité – rozhodně však nemůže být příkladem 33letý muž, kterého v noci na úterý strážníci z Prahy 7 sbírali ze země na zastávce městské hromadné dopravy v ulici Dukelských hrdinů. Muž se zraněním v obličeji, kterého přivolaní záchranáři odváželi k ošetření do nemocnice, nadýchal téměř čtyři a půl promile.

20.6.2017

Dnešek byl s téměř 35 stupni nejteplejším dnem roku v Česku

Praha - Dnešek byl s téměř 35 stupni zatím nejteplejším dnem letošního roku. Nejtepleji bylo v Dobřichovicích u Prahy, a to 34,9 stupně Celsia. Na webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Čtvrtek však bude podle meteorologů zřejmě ještě teplejší.

20.6.2017

Štech se sešel se Zemanem. O čem hovořili?

Prezident Miloš Zeman mluvil dnes odpoledne s nastupujícím ministrem školství Stanislavem Štechem hlavně o kariérním řádu učitelů a o návrhu rozpočtu pro školy na příští rok. Štech po schůzce na Hradě odmítl před novináři úpravy kariérního řádu, jak je navrhl Senát. Debata o rozpočtu se týkala podle Štecha hlavně vysokých škol.

AKTUALIZOVÁNO
20.6.2017

Tramvajové koleje v horku povolily

Praha – Technická závada kolejové konstrukce – vzdutí vlivem vysokých teplot. Těmito slovy začal v úterý čtvrt hodiny před třetí odpoledne dopravní podnik vysvětlovat, proč musel být omezen tramvajový provoz v Zenklově ulici. Ve směru jízdy k centru byly tramvaje na linkách číslo 3, 10 a 24 odkloněny v úseku Ke Stírce–Palmovka a dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu. Obnovit provoz na kolejích se podařilo těsně před sedmou večer.

20.6.2017

Absentér Čuba myslí na mládež. Prý jí pošle plat a náhrady výdajů

Dlouhodobě absentující senátor František Čuba chce svůj plat a náhrady výdajů, kterých se neúspěšně pokusil vzdát, přeposílat na projekty spojené s mládeží. Podrobnosti by měl ve středu zveřejnit předseda SPO Jan Veleba.

20.6.2017

Návrat divokých koní skončil úspěchem. Byl uskutečněn v rekordně krátkém čase

Praha - I sedmý Návrat divokých koní skončil úspěchem. Letounem CASA Armády ČR byly do Přísně chráněné oblasti Gobi B v Mongolsku přepraveny další čtyři klisny koně Převalského: Naya, Romy, Chantou a Sarangua. Počet koní přepravených v rámci projektu Zoo Praha tak stoupl již na dvacet sedm.

20.6.2017

Spory o budoucnosti Ladronky jsou u konce

Praha - Ostrá debata mezi místními obyvateli a radnicí o budoucí podobě volnočasového areálu Ladronka skončila. Vedení městské části Praha 6 se s obyvateli domluvilo na veřejné debatě. Spor se vedl zejména o rozšíření bruslařské dráhy podél Tomanovy ulice. 

20.6.2017

Hasiči lovili šest osiřelých mláďat labutě

Praha – Vyjet s člunem a vylovit z vody šest malých labutí. Takové bylo zadání, které hasiči ze základny ve Strašnicích dostali čtvrt hodiny před úterním polednem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies