VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

21.7.2017

Provoz v Povltavské ulici omezí výměna mostních závěrů

Praha – S částečným omezením provozu ve frekventované Povltavské ulici – od křižovatky s ulicí U Meteoru po Čuprovu – se v příštích dnech i týdnech musí vyrovnat pražští řidiči.

21.7.2017

Nejlepší koupání? Podle hygieniků v Šárce a v Radotíně

Praha – Nic překvapivého nepřinášejí nové informace o kvalitě voly ke koupání, které v pátek zveřejnili pražští hygienici. Platí fakta známá z minulých týdnů: kvůli přemnožení sinic je vyhlášen zákaz koupání na Šeberáku – a koupání nedoporučují také v Hostivaři, kde znečištění dosahuje stupně 4 na pětistupňové škále.

21.7.2017

Registr vozidel na Jarově zavřou kvůli vodě

Praha – Nepoteče voda, a tak na úřadě lidé nemohou čekat; přijít mohou jen ti předem objednaní. To je vysvětlení úterního omezení provozu odloučeného pracoviště magistrátního registru vozidel na Jarově.

21.7.2017

Ministr pro brexit Davis bude v Praze jednat se Zaorálkem

Praha - Ministr pro odchod Británie z EU David Davis se příští úterý v Praze setká se šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem (ČSSD). Dnes o tom informovalo ministerstvo zahraničí. Davis do Česka přijede krátce po skončení druhého kola rozhovorů mezi Londýnem a Bruselem. Zaorálek a Davis si na schůzce sdělí aktuální postoje k tématům spojeným s brexitem, uvedlo ministerstvo.

21.7.2017

Státní dluh se vyšplhal o 176 miliard korun

Za druhé čtvrtletí se státní dluh zvýšil z 1,61 bilionu korun ke konci března na červnových 1,79 bilionu korun.

21.7.2017

Pošlete miliardy pro Spořilov, žádá starosta premiéra

Praha – Pošlete hlavnímu městu čtyři miliardy korun. Zdvořile formulovanou žádost zaslal starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení) premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Má se jednat o dotaci na zastřešení Spořilovské spojky, po kterém dlouhodobě volají obyvatelé žijící v okolí.

21.7.2017

Stromovka si ukousne notný kus z Výstaviště

Praha – Stromovka se zvětší o 23 113 metrů čtverečních, když vbrzku padne 630 metrů oplocení a bude připojena nevyužívaná část areálu Výstaviště Praha s cennými dřevinami.

21.7.2017

Zmrazit houby? Ano, ale nakrátko, radí hygienici

Praha – Možná s tak trochu babičkovskou radou se v pátek obrátili na veřejnost pražští hygienici. „Sklenice, do kterých dáváte sušené houby, předehřejte v troubě,“ radí na svých webových stránkách. S vysvětlením, že předehřátí zamezí tomu, že v některé sklenici zůstane vlhkost po předchozím vymytí.

AKTUALIZOVÁNO
21.7.2017

Zeman chce Srpa do rady Ústavu pro studium totalitních režimů

Prezident Miloš Zeman dnes navrhl do rady Ústavu pro studium totalitních režimů dlouholetého předsedu Jazzové sekce Karla Srpa. O návrhu bude rozhodovat Senát. 

21.7.2017

Loni bylo v Česku přes 500 případů tuberkulózy, třetina u cizinců

Praha - Loni bylo v Česku zaznamenáno 517 případů nákazy tuberkulózou (TBC), třetina u cizinců. Nejvíc případů bylo hlášeno v Praze, zemřelo 26 nakažených. Vyplývá to ze zprávy, kterou na webu zveřejnil Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Tuberkulóza, dříve souchotiny, je vysoce nakažlivé onemocnění, které může končit i smrtí. V Česku se proti ní plošně očkovalo od roku 1953, očkování bylo zrušeno v roce 2010.

21.7.2017

Tomáš Haišman odchází z ministerstva vnitra, bude diplomatem

Praha - Vysoký úředník ministerstva vnitra Tomáš Haišman, který šéfoval odboru azylové a migrační politiky, na ministerstvu minulý týden skončil. Na podzim by se měl stát diplomatickým zástupcem Česka v Kosovu. Jeho funkci na vnitru před týdnem převzala Pavla Novotná, která byla Haišmanovou dlouholetou zástupkyní. Píšou to dnešní Hospodářské noviny.

21.7.2017

Pohyblivé schody se staví hlavně po nocích, vysvětluje dopravní podnik

Praha – Nešlo by postupovat rychleji? S těmito pochybnostmi se svěřila Deníku Lenka Sládková, kterou trápí rekonstrukce pohyblivých schodů ve stanici metra Kačerov. „Od 16. června do konce července – není to trochu moc?“ podivuje se cestující, pro niž by prý schody nebyly problémem, kdyby zrovna nevozila kočárek.

21.7.2017

KRÁTCE: Čtrnáctka startuje participativní rozpočet

Praha - Městská část Praha 14 se pouští do projektu participativního rozpočtu. O tom, na co poputuje část financí Prahy 14, tak rozhodnou obyvatelé. Nápady budou moci zájemci posílat od 18. září do 23. října.

21.7.2017

Kam se Pražané schovají v případě ohrožení?

Praha /INFOGRAFIKA/ - Jak by byli Pražané chráněni v případě ohrožení státu? Kolik stálých úkrytů je v české metropoli, kde se nacházejí a jaká je jejich kapacita? Jelikož roste napětí ve světě, rozhodli jsme se pro vás situaci zmapovat.

21.7.2017

Očkování proti klíšťové encefalitidě se vyplatí i v letních měsících

Praha - Zdravotní pojišťovny i pražští praktičtí lékaři zaznamenávají zvyšující počet lidí, kteří mají zájem o očkování proti klíšťové encefalitidě. Očkovat lze i na poslední chvíli během prázdninových měsíců.

21.7.2017

Senát: kožešinové farmy zmizí do ledna 2019

Senát schválil zákaz kožešinových farem od konce ledna 2019 beze změn. Období pro jejich likvidaci neprodloužil, nezvýšil ani výši kompenzace chovatelům, jak to část senátorů požadovala. Zákaz má přinést novela zákona na ochranu zvířat proti týrání, kterou dnes Senát přijal po dvouhodinové debatě. Normu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.

20.7.2017

Dopravní podnik chce zvýšit příjmy za reklamy na svém majetku

Praha – Cestující sice změnu nepocítí a ani si ničeho nevšimnou, pro pražský dopravní podnik jde ale o velký mezník: poprvé po dvaceti letech pronajímá provozovatel veřejné dopravy v metropoli reklamní plochy na dopravních prostředcích jiné firmě než společnosti Rencar. Ve čtvrtek to připomněla primátorka Adriana a Krnáčová (ANO). Jde o reklamy na autobusech městské hromadné dopravy, za které nový partner vzešlý z výběrového řízení Czech Outdoor zaplatí více.

20.7.2017

Pro Okamurovu SPD bude úspěch výsledek na 10 procent

Praha - Lídr hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura dnes na pražském Rašínově nábřeží zahájil volební kampaň do podzimních sněmovních voleb. Sám bude kandidovat na prvním místě kandidátky ve Středočeském kraji. Hnutí bude považovat úspěch, pokud získá alespoň 10 procent hlasů, řekl na dotaz ČTK poslanec Radim Fiala, který bude kandidovat v Olomouckém kraji. Hnutí chce zakázat v ČR islám, zavést povinný osmitýdenní základní vojenský výcvik, referendum o vystoupení z EU nebo přijetí zákona o obecném referendu.

AKTUALIZOVÁNO
20.7.2017

Dopravní podnik hledá partnera pro úpravy tváře okolí stanic metra D

Praha – Maximalizace využití potenciálu rozvoje území navazujícího na stanice prvního provozního úseku budoucí trasy metra D. Poněkud krkolomně je pojmenován cíl vymyslet a připravit co nejlepší podobu nejbližšího okolí stanic budovaných v rámci první etapy výstavby budoucí nové linky metra – a následně plány také společně uskutečnit. K naplnění ve čtvrtek udělal pražský dopravní podnik konkrétní krok. Na základě čerstvého usnesení pražských radních vyhlásil soutěž na výběr strategického partnera do budoucího společného podniku.

20.7.2017

Nejvyšší správní soud probere zákaz segwayů v Praze

Praha – Zákaz jízdy vozítek typu segway v širším centru metropole, která původně využívali hlavně turisté k projížďkám v památkové rezervaci, sice řadu půjčoven přiměl přesedlat na elektrokoloběžky nebo s podnikáním v tomto oboru skončit – jeho odpůrci však boj nevzdali. Ve čtvrtek Česká televize upozornila, že provozovatelé těchto vozítek podali kasační stížnost proti pravomocnému rozsudku, kterým byla zamítnuta jejich dřívější žaloba.

20.7.2017

Piráti chtějí větší kontrolu nad ČEZ. Prý je z něj financována špinavá politika

Pirátská strana chce navrhnout změnu zákona o svobodném přístupu k informacím kvůli úternímu verdiktu Ústavního soudu (ÚS), podle kterého na energetický gigant ČEZ nedopadá povinnost reagovat podle tohoto předpisu na žádosti o informace.

20.7.2017

Babiš a Přibil dorazí před sněmovní komisi. Již příští úterý

Před sněmovní komisí k únikům informací z vyšetřovacích spisů by měli v úterý vypovídat bývalý ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš a novinář jeho bývalého deníku Marek Přibil. Předseda komise Martin Plíšek (TOP 09) dnes sdělil, že oba potvrdili účast. Právě aféra kolem Babiše a Přibila vznik komise podnítila.

20.7.2017

Tramvaje s čísly 1 a 2 pojedou v sobotu jinam

Praha – Trochu jinak, než jsou zvyklí, budou na počátku víkendu jezdit hromadnou dopravou obyvatelé Veleslavína. Kvůli údržbě tramvajové trati naplánoval dopravní podnik na sobotu obousměrné přerušení provozu v úseku Vozovna Střešovice–Sídliště Petřiny. 

20.7.2017

Bartoš chce, aby soud přečetl knihy, kvůli kterým je obžalován

Praha - Předseda krajně pravicové Národní demokracie Adam B. Bartoš chce, aby soud přečetl všechny knihy, kvůli kterým čelí obžalobě z popírání a schvalování genocidy, podněcování nenávisti a hanobení národa. Soudkyně Pavla Hájková jeho žádost zamítla pro nadbytečnost, Bartošův obhájce ale zvažuje, že se proti jejímu rozhodnutí bude bránit.

20.7.2017

Podél Vltavy si motorkáři dojedou pro nepřehlédnutelné kšandy

Praha – S dárkem od policie mohou počítat řidiči motocyklů, kteří budou v pátek odpoledne projíždět podél Vltavy nedaleko zbraslavské lokality Baně. V ulici K Přehradám budou na samém okraji metropole stát policisté společně se zástupcem organizace Besip – a čekat právě na motorkáře. Zaměřit se na ně chtějí v rámci akce nazvané Vidíme se, připomněl koordinátor prevence pražského policejního ředitelství Ondřej Penc.

20.7.2017

Ovce upraví trávník za čtvrtinu nákladů na sekačku

Praha – Nejen ječící motorové kosy a hlučící sekačky, ale také bečící zvířata pomáhají při údržbě trávníků v Praze 4. Až do konce září bude v této městské části možno spatřit stádečko ovcí pasoucích se na zelených plochách.

20.7.2017

KRÁTCE: Na náměstí Míru přibyla chytrá lavička

Praha - Multifunkční lavička s připojením k internetu, bezdrátovým nabíjením telefonu či SOS tlačítkem je od poloviny července umístěná na náměstí Míru nedaleko kostela sv. Ludmily.

20.7.2017

Ve věku 89 let zemřel výtvarník Karel Franta

Praha - Ve věku 89 let zemřel ve středu 19. července ve svém pražském domově výtvarník Karel Franta. Ve čtvrtek to oznámil básník František Novotný, který s ním vydal tři své sbírky a 23. července bude zahajovat výstavu jeho obrazů a kreseb v Lomnici nad Popelkou. Karel Franta byl známý především ilustracemi dětských knih, získal řadu mezinárodních ocenění.

20.7.2017

Autor bytových domů na Zelené lišce byl i vášnivým automobilistou

Praha - Většina z velkých prvorepublikových architektů své povolání brala téměř jako poslání a rozhodnutí vydat se touto cestou učinili obvykle již v raném věku. U architekta Františka Alberta Libry to ale bylo trochu jinak.

20.7.2017

V Zoo Praha můžete ochutnat pochoutky z hmyzu. O víkendu se koná Den hmyzožravců

Praha - O tomto víkendu (22. a 23. července) si na své v Zoo Praha přijdou všichni milovníci netradičních pokrmů. Podávat se zde budou ty nejvybranější pochoutky z hmyzu. Na již tradičních Dnech hmyzožravců budou moci návštěvníci ochutnat třeba šváby na medu a další delikatesy a zároveň se dozví mnoho zajímavého o hmyzožravých zvířatech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení