VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

17.9.2017

Akademie věd předá ocenění třem špičkovým vědcům

Tři čeští vědci převezmou v úterý 19. září nejprestižnější ocenění, jaké udílí Akademie věd (AV ČR). Jde o Praemium Academiae, cenu, která je spojená s částkou až 30 milionů korun určenou na další výzkum. Ocenění za základní a aplikovaný výzkum udělí v následujících dnech také dvě další instituce, přes které stát rozděluje peníze na výzkum.

16.9.2017

Dělníci Národní třídu jen tak neopustí

Koncem září skončí stavební úpravy mezi Voršilskou a Spálenou ulicí. Pracovat se zde začalo v červnu a jedná se pouze o jeden z úseků celkové revitalizace Národní třídy. Ulice Karolíny Světlé už je hotová a v plánu je úsek od Spálené po Jungmannovo náměstí. 

16.9.2017

Je tady podzim! V noci už bude jen pár stupňů nad nulou

Přelom září a října bude chladný. V noci teploty mohou klesnout jen na několik stupňů nad nulou. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu  zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Příští týden v noci se podle týdenní předpovědi počasí ústavu propadne rtuť místy až na tři stupně Celsia.

16.9.2017

KRÁTCE: Dopravní podnik se na Kryštofa připravil

Na sedmdesát tisíc fanoušků skupiny Kryštof míří na Strahov. Dvoudenní narozeninová oslava zahrnuje dva koncerty a proběhne během obou víkendových dnů na stadionu Evžena Rošického. A parkovacích míst je málo. I členové skupiny své příznivce nabádají aby nechali auta doma. Dopravní podnik se na akci dobře připravil a tak nebude problém využít MHD.

16.9.2017

Derby. To jsou také kilometry kabelů a přenosový vůz za 100 milionů

Sednout si do křesla, dálkovým ovladačem zapnout televizi a pohodlně sledovat fotbalový zápas. Může být něco jednoduššího? Málokdo si ale dokáže představit, co všechno obnáší přenést takovou zábavu k vám do obýváku.

16.9.2017

O inovacích ve firmách budou v Praze diskutovat odborníci

Využít výsledky výzkumu v inovacích a dosáhnout toho, aby byly inovace co nejprospěšnější, budou příští týden na konferenci Open Science v Praze probírat odborníci a zástupci firem z Česka, Japonska a Finska. Konferenci pořádá Technologická agentura (TA ČR) ve čtvrtek 21. září. Stejný den večer předseda agentury Petr Očko předá na slavnostním večeru ocenění za nejlepší projekty v aplikovaném výzkumu.

16.9.2017

KRÁTCE: Radotín láká na Burčákobraní

Městská část Praha 16 společně s Českým archívem vín V sobotu pořádají Radotínské Burčákobraní. Již podeváté můžete oslavit narození burčáku, lahodného a léčivého nápoje, chybět pochopitelně nebudou další gastronomické speciality a lahůdky vhodné k vínu. V doprovodném kulturním programu vystoupí Cimbálová kapela pana Kováče, Václav Neckář & Bacily, Zdeňka Trvalcová & Friends a nakonec skupina Žlutý pes.

16.9.2017

Pražské planetárium zahájí Kosmický podzim, přijedou kosmonauti

O létání do kosmu a náročném výcviku přijedou do Planetária Praha vyprávět kosmonauti z Ruské federace a také astronautka z USA. Planetárium je pozvalo na besedy s dětmi a studenty, kteří by se rádi sami podívali do vesmíru. Na návštěvníky planetária čeká na podzim také ukázka modelu Sputniku 1, který byl před 60 lety první umělou družicí vyslanou na oběžnou dráhu. Na říjen a listopad naplánovalo planetárium promítání filmů o dobývání vesmíru.

16.9.2017

Mariánský sloup rozděluje Pražany. Kritici? Jsou to hlupáci, míní historik

/INFOGRAFIKA/ Pražští politici řekli NE obnovení mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Na čtvrtečním zastupitelstvu, které skončilo před půlnocí, si vyslechli zastánce i kritiky. Nakonec se shodli, že vypoví souhlas s využitím pozemku pro instalaci sloupu.

16.9.2017

Povodně už nikdy víc. Praha nezahálela, má světově unikátní systém

/INFOGRAFIKA/ Praha si připomíná 15 let od ničivých záplav. Hasiči i další složky Integrovaného záchranného systému dnes na Žofíně předvedou svou připravenost zamezit podobné katastrofě.

16.9.2017

Sousedské slavnosti budou dnes patřit starousedlíkům

/INFOGRAFIKA/Na zájemce čekají příběhy, debata či diamantová svatba. Někde je to pár kempinkových židlí, skupinka sousedů a dobrá káva, o kus dál se koná výstava, kde jsou exponáty jen tak natažené na šňůrách mezi stromy, jinde stojí pódium a kapela je slyšet široko daleko. Vítejte na sousedských slavnostech Zažít město jinak.

16.9.2017

Pavel Bělobrádek: Lidovci by trestně stíhaného člověka do vlády neposlali

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Zasedání kabinetu, koaliční rada, vicepremiérské povinnosti, živý vstup do Událostí, rozhovor s Deníkem, volební štáb. Zhruba tak vypadal pracovní den předsedy lidovců Pavla Bělobrádka (40). Přesto na něm nebylo patrné, že ho čeká pět horkých týdnů. Prý si ani nevšiml, že nějaká konečná fáze kampaně už začala.

15.9.2017

Praha 7 se dočkala parkoviště pod Letnou

Po mnoha odkladech začnou v sobotu 16.září v 8.00 ráno sloužit rezidentům i přespolním podzemní garáže pod Letnou naproti Spartě. Je připraveno 800 nových míst, z nichž třetina připadne přednostně obyvatelům Prahy 7.

15.9.2017

Do živých kauz nesmím, uvedl Chovanec k pozvánce na Hrad

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) počítá s tím, že prezident Miloš Zeman s ním chce mluvit o fungování policie obecně, nikoli o případu financování farmy Čapí hnízdo, ve které figuruje předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

15.9.2017

Dopravu na Výtoni omezila stržená trolej. Tramvaje nejezdili skoro tři hodiny

Provoz na pražské Výtoni omezila stržená kolej. V místě jezdila náhradní autobusová doprava v úseku Karlovo náměstí vodárna. Provoz tramvají se podařilo obnovit v 11 hodin.

15.9.2017

Svatováclavské trhy se konají na dvou pražských náměstích

Na Václavském náměstí a náměstí Republiky už od čtvrtka probíhají tradiční podzimní trhy. V centru metropole jsou dvě Svatováclavská tržiště, kde si návštěvníci mohou nakoupit drobné suvenýry, dárky a mohou si pochutnat na občerstvení. Oslavy pak vyvrcholí 28. září na sv. Václava, kdy se bude konat historický program.

15.9.2017

Odboráři ostře kritizují politizování Zaorálkovy návštěvy v Národním divadle

Odborové organizace spojené s Národním divadlem se ohradily proti kritikům nedávné návštěvy ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) v divadle.

15.9.2017

Praha 12 bude mít novou radnici. Smlouva o její výstavbě je podepsána

Starosta městské části Praha 12 Milan Maruštík podepsal se „Společností radnice Praha 12“ (jejími členy jsou firmy KLEMENT a.s. a GEOSAN GROUP a.s.),  v pátek smlouvu o výstavbě nové budovy radnice.  V pátek o tom v tiskové zprávě informovala radnice Prahy 12.

15.9.2017

Saturnin se vrátí na knižní pulty

Zcela nová dobrodružství čekají na populárního sluhu Saturnina a všechny postavy známé z legendární stejnojmenné knihy Zdeňka Jirotky. Nakladatelství XYZ totiž 16. listopadu vydá knihu Saturnin se vrací. Stane se tak přesně 75 let od prvního vydání románu, který patří k nejpopulárnějším humoristickým dílům české literatury a dočkal se i filmového zpracování.

15.9.2017

Opozičním zastupitelům se nepovedlo zařadit na jednání dostavbu vnitřního okruhu

Opozici v pražském zastupitelstvu se nakonec nepodařilo zařadit na program čtvrtečního jednání téma dostavby vnitřního okruhu z Pelc-Tyrolky do Štěrbohol. Dále se nepodařilo projednat audit některých zakázek, odvolání ředitele pražských hřbitovů a stavbu metra D. Opozice kritizovala vedení hlavního města za podobu programu jednání, ze kterého vypadla celá řada materiálů.

15.9.2017

Praha svítí už 170 let

Přesně před 170 lety se poprvé rozsvítily ulice Prahy.

15.9.2017

Slavnosti vína začínají. Zkuste burčák z Chrupky bílé či matolinovou pálenku

/INFOGRAFIKA/ Vinohrady, Troja, Pražský hrad a Vypich, tam všude se bude o nadcházejícím víkendu slavit vinobraní. Milovníci burčáku i vína proto mají z čeho vybírat. Na Vinohradech mohou ochutnávat produkty malých vinařství, Pražský hrad nabídne Slovinská vína a v Troji budou k mání šampioni z tamní vinice, již bodovali v soutěžích.

15.9.2017

Předvolební průzkum v krajích: ANO nemá konkurenci

/INFOGRAFIKA/ Hnutí ANO Andreje Babiše má nejvyšší podporu voličů ve všech krajích s výjimkou jediného, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury SANEP pro Deník, kterého se v regionech České republiky účastnilo téměř devět tisíc respondentů.

14.9.2017

Zastupitelé odmítli Mariánský sloup. Rozděluje Pražany, místo aby je smiřoval

/VIDEO/ Jako červená na býka, tak působí Mariánský sloup na některé Pražany. Na tři desítky jich neváhalo ve čtvrtek večer tři hodiny vystupovat na zastupitelstvu, aby si ke znovuobnovení sloupu na Staroměstském náměstí řekli své. A hlasy proti převažovaly. Nakonec zaznělo jasné NE i od politiků.

14.9.2017

Zeman se chce setkat s Chovancem kvůli kauze Čapí hnízdo

Prezident Miloš Zeman se po návratu z New Yorku, kde příští týden v pondělí převezme ocenění od amerického židovského fondu GJCF, setká s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Chce vyslechnout jeho stanovisko ke kauze financování farmy Čapí hnízdo. O kauze dnes mluvil s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem, kterého kvůli ní Sněmovna minulý týden vydala k trestnímu stíhání.

14.9.2017

Praha vypíše soutěž na správu kamerového systému. Poprvé v historii

Končí zadávání zakázek z ruky? Pražská primátorka Adriana Krnáčová dnes informovala o záměru vypsat otevřené výběrové řízení na správu kamerového systému za 192 milionů korun bez DPH. Zastupitelstvo to schválilo.

14.9.2017

Praha bude mít 30 nových tramvajových tratí. První možná už do pěti let

Pražští zastupitelé ve čtvrtek schválili novou koncepci, která počítá se vznikem tří desítek nových tramvajových tratí. První z nich by měly vzniknout do pěti let, další pak do roku 2030.

14.9.2017

Secesní škola v Praze 10 se opět otevře: děti uvítá po amerických filmařích

Do historické secesní školy V Olšinách se konečně vrátí žáci. Monumentální budova v Praze 10 zela už několik let prázdnotou. V loňském roce se jí dokonce na několik měsíců ujali američtí filmaři. Objekt nyní čeká rekonstrukce, po něm by se školní lavice mohly opět naplnit už v roce 2019.

14.9.2017

Pokrm z brambor, prohlídky s bezdomovcem: zažijte Prahu jinak

Pestrobarevné Mexiko, soutěž o nejlepší jídlo z brambor nebo procházka s lidmi bez domova po Praze. Tuto sobotu začíná akce Zažít město jinak. Několik desítek míst se v metropoli promění v originální prostory plné hudby, jídla a hlavně zábavy. Kam vyrazit na tu nejlepší podívanou?

14.9.2017

O víkendu se v zoo Praha dozvíte kam létají kvakoši

V sobotu (16. září) se v Zoo Praha můžete seznámit s kvakoši. Tyto malé volavky každý rok podnikají dalekou pouť do zimovišť a pražská zoo jejich trasy sleduje pomocí satelitních vysílaček. Díky tomu vznikají poutavá svědectví o dobrodružstvích ptačích „nočních hrdinů“.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení