VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

včera 07:57

Místo metra železnici? Praha by měla přispět, tvrdí odborníci

Praha - V souvislosti s pražskou dopravní infrastrukturou se nejčastěji mluví o rozšiřování metra, případně tramvají. Podle odborníků se ale zapomíná na železnici.

20.2.2017

Odvolaný Mládek: Sobotka se rozhodl podle svých PR poradců

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) odmítl, že by selhal v záležitosti cen mobilních dat. Postupem resortu v této oblasti dnes premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zdůvodnil své rozhodnutí navrhnout ke konci února Mládkovo odvolání. Předseda vlády se podle Mládka řídí radami svých poradců pro public relations. V úřadu se staly chyby v komunikaci, ministerstvo ale nejednalo proti politice vlády, řekl Mládek novinářům.

20.2.2017

Na východě Prahy přibude odstřelů přemnožených divočáků

Praha - Kvůli přemnoženým divočákům na východě Prahy přibude odstřelů a zlepší se informovanost obyvatel. Na jednání u primátorky Adriany Krnáčové (ANO) se na tom dnes dohodli zástupci města, dotčených radnic a Lesů hl. m. Prahy. V pondělí to řekl starosta Běchovic Ondřej Martan (ODS). Potíže s přemnoženými divočáky jsou na území Prahy 14, Horních a Dolních Počernic a Běchovic. V uplynulých týdnech zvířata několikrát napadla psy.

20.2.2017

Praha společně s DPP poskytne Mariopulu osm vyřazených tramvají

Praha - Hlavní město s dopravním podnikem (DPP) poskytne ukrajinskému Mariopulu osm vyřazených tramvají typu T3SU. Vozy jim buď daruje, nebo prodá za sníženou cenu. V pondělí to po jednání představenstva řekl generální ředitel DPP Martin Gillar. Praha darovala Mariopulu dvě tramvaje loni v říjnu.

20.2.2017

Ve Strašnicích bude pokáceno přes 50 sakur, nahradí je nové

Praha - V pražských Strašnicích bude pokáceno přes 50 sakur. Stromořadí v ulici V Olšinách je podle pražských lesů ve špatném stavu, nahradí je 72 nových vzrostlých stromů. Kácení začne tento týden, řekla mluvčí Lesů Hlavního města Prahy Petra Fišerová.

20.2.2017

Starosta vyzve pražské zastupitele, aby se zabývali prodejem bytů v Písnici

Praha - Starosta Prahy-Libuše Jiří Koubek (TOP 09) bude chtít na čtvrtečním jednání po pražských zastupitelích zařadit na program jednání materiál týkající se kauzy prodeje bytů firmou ČEZ v Písnici. Koubek v pondělí rovněž řekl, že zároveň požádal magistrát o vydání právní analýzy na prodej bytů podle zákona číslo 106 o svobodném přístupu k informacím. ČEZ prodal více než 700 bytů ve veřejné soutěži. Bytové domy koupila firma Kennial podnikatele Pavola Krúpy za asi 1,3 miliardy korun.

20.2.2017

Do pěti let chtějí pražští záchranáři až sedm nových stanic

Praha - Do pěti let chce mít pražská zdravotnická záchranná služba (ZZS) až sedm nových stanic. Potřebovat bude asi o 90 zaměstnanců víc a ročně chce obměnit 15 sanitek. Vizi na příštích pět let v pondělí novinářům představil ředitel ZZS Petr Kolouch. Nyní je pražských záchranářů 491, sídlí v 19 základnách a mají 65 sanitek.

20.2.2017

V Praze bude od září první škola v Česku s americkou maturitou

Praha - V pražských Nuslích se v září otevře první střední škola v Česku, na které budou studenti skládat americkou maturitu. Výuka na American Academy se bude zaměřovat na cizí jazyky a výběr z několika volitelných předmětů. Studenti budou platit sta tisíce korun školné ročně. Školu v pondělí na Dni otevřených dveří představil její spoluzakladatel Ondřej Kania, spoluvlastník agentury J&K Consulting, která mladým lidem zprostředkovává studijní stipendia na školách v zahraničí.

20.2.2017

Kdy půjde v metru volat z mobilu? Dohoda stále chybí

Praha – Slibovaný signál pro mobilní telefony v metru, jehož zavedením by se Praha postavila po bok světových metropolí, zoufale chybí. Takhle se aspoň vyjádří většina dotázaných, kteří by uvítali možnost volat z podzemní dráhy nejen ve stanicích, ale i v tunelech – stejně jako příležitost využívat internet i po dobu jízdy.

20.2.2017

KRÁTCE: Kinskou zahradu rozveselil masopust

Praha - Metropole se tento víkend poddávala masopustnímu veselí. Lidé v krojích s tradičními hudebními nástroji a v nejrůznějších maskách se sešli také v Kinského zahradě. Pro děti i dospělé tam byla v sobotu připravena hudební dílna s názvem Mami, tati, pojďte zpívat s Lenkou Pišteckou v čele.

AKTUALIZOVÁNO
20.2.2017

Povinná maturita z matematiky bude i na většině odborných škol

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) dnes ve vládě prosadila povinné maturity z matematiky od roku 2021/2022 i na středních odborných školách. Zkoušky z ní nebudou pouze na uměleckých, zdravotnických a sociálních oborech. Valachová novinářům řekla, že naopak povinná maturita z matematiky bude na zemědělských oborech. Proti tomu byli lidovečtí ministři.

20.2.2017

Tři králové českého odboje se střílení nebáli

Praha /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ - S Prahou Neznámou protentokrát vyrazíme na vycházku po stopách statečných příběhů „tří králů" českého odboje.

20.2.2017

Důsledky prací v Chodovské ulici zasáhly až k dálnici

Praha – V pondělí si řidiči projíždějící Chodovskou ulicí v Michli vyzkoušeli omezení poprvé – a čeká je to i v dalších dnech i týdnech. Podle oznámení magistrátu až do konce března. Dopravní podnik zahájil opravu tramvajové trati v úseku mezi křižovatkou s ulicí U Plynárny a křížením se Spořilovskou. Průjezdný zůstává v každém směru jeden jízdní pruh.

20.2.2017

Přespolní už nebudou zabírat místa Pražanům

Praha /INFOGRAFIKA/ - Vedení metropole vytipovalo asi šedesát míst, kde by mohla vzniknout P+R parkoviště. První se otevře už za pár týdnů.

20.2.2017

Politolog Kubáček: Voličům hromadění postů vadí čím dál méně

Praha /ROZHVOR/ - Podle politologa Jana Kubáčka lidem kombinování funkcí příliš nevadí. Politik ale podle něj musí zůstat v kontaktu s místními problémy a tématy, jinak ho voliči potrestají.

20.2.2017

Senátor i radní. Politici rádi kombinují funkce

Praha /INFOGRAFIKA/ - Hřát se v zastupitelstvu a zároveň v parlamentu není pro pražské politiky žádný problém. Otázkou zůstává, jestli všechny funkce stíhají.

AKTUALIZOVÁNO
19.2.2017

Zemřel Václav Hanf, který patřil k dětem z vyhlazených Lidic

Praha - Po dlouhé nemoci zemřel ve vojenské nemocnici v pražských Střešovicích Václav Hanf, jeden z dětských pamětníků vyhlazení Lidic za druhé světové války. Dožil se 82 let. Informaci České televize (ČT) v neděli ČTK potvrdil Památník Lidice. Z takzvaných lidických dětí zůstává naživu 12 lidí, uvedla ČT.

19.2.2017

Kabinet posoudí obnovu náhrad za škody způsobené kormorány

Za problematickou asi označí vláda snahu o obnovu náhrad za škody na rybách, které způsobili kormoráni. Poslanecký návrh postrádá podle podkladů pro pondělní zasedání kabinetu věcný i právní rozbor nynějšího stavu, navíc by znamenal rozpočtové dopady v řádu desítek milionů korun. Navzdory výtkám by měli ministři zaujmout k předloze skupiny poslanců z různých stran neutrální stanovisko.

19.2.2017

Praha 5, 6 a 8 se ještě letos chystají rozšířit parkovací zóny

Praha - Radnice Prahy 5, 6 a 8 se ještě letos chystají rozšířit parkovací zóny. V neděli to řekli starosta a mluvčí radnic. Důvodem jsou problémy s parkováním na hranicích současných zón. Kdy přesně by mohly být zóny rozšířeny, zatím ale není jasné. Parkovací zóny byly zavedeny v těchto částech loni a platí na vybraných částech.

AKTUALIZOVÁNO
19.2.2017

Valachová chce maturitu SOŠ z matematiky do roka po gymnáziích

Praha - Ministryně Kateřina Valachová (ČSSD) udělá vše pro to, aby povinnost maturovat z matematiky nastala pro studenty středních odborných škol (SOŠ) do roka poté, co budou z počtů povinně maturovat gymnazisté. Uvedla to v dnešním diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce v reakci na informaci, že ředitelé gymnázií a lyceí chystají kvůli povinné maturitě z matematiky ústavní stížnost. Problematikou maturit na SOŠ se bude v pondělí zabývat vláda.

19.2.2017

Poslanci budou opět rozhodovat o pravidlech pro národní parky

Zavedení otcovské dovolené, zákonné zpoplatnění plastových tašek v obchodech a možná i nový způsob valorizace důchodů, jež by vedl k jejich rychlejšímu růstu, budou poslanci schvalovat na schůzi, která začne v úterý odpoledne. Před opětovným hlasováním jsou v dolní komoře sporná nová pravidla pro národní parky, jejichž senátní verzi přijde podpořit prezident Miloš Zeman.

19.2.2017

Ve středu začnou v Praze opravy Letenského kolotoče

Praha /FOTOGALERIE/ - Ve středu začnou v Praze opravy Letenského kolotoče z konce 19. století. Je to nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě. V neděli to sdělil mluvčí Národního technického muzea (NTM) Adam Dušek. V provozu byl kolotoč až do roku 2006, znovu se po opravách roztočí zřejmě ještě letos v létě. Rekonstrukce pavilonu, točny i samotných koníků a autíček bude stát dohromady 7,5 milionu korun.

19.2.2017

Kvůli boji s domácím násilím se ženy pořádně zapotily

Praha - Dnes se budu muset obzvlášť snažit. Těmito slovy reagovala v sobotu populární cvičitelka Hanka Kynychová poté, co se na Nuselské radnici zvedl hotový les rukou. Byla to odpověď na otázku, které z návštěvnic pod jejím vedením ještě necvičily.

18.2.2017

Policie tvrdí: Našli jsme atrapy zbraní na trase, kudy projížděl prezident Zeman

Policisté v pátek ráno v Hradci Králové při kontrole trasy, po které měl jet prezident Miloš Zeman, našli pod horkovodem plastovou krabici s atrapami samopalu a pistole. Uvedla to dnes večer Česká televize (ČT). Zeman v pátek končil třídenní cestu po Královéhradeckém kraji.

18.2.2017

Ministr Babiš: Kraje jsou schopny zaplatit navýšení mezd pro řidiče

Kraje jsou schopny zaplatit navýšení platů pro řidiče autobusů, řekl novinářům v Rakovníku ministr financí Andrej Babiš (ANO). Poukázal na to, že díky lepšímu výběru daní si kraje meziročně polepšily o 7,85 miliardy korun. O zvýšení mezd řidičů autobusů zhruba o třetinu rozhodla vláda a mzdy měly vzrůst už od letošního ledna. Kraje ale chtějí, aby zvýšení mezd zčásti zaplatil i stát.

18.2.2017

Konec února bude teplejší, než je obvyklé, pak se ochladí

Praha - Příští týden bude v Česku tepleji a spadne více srážek, než je koncem února obvyklé. Mrznout už by nemělo ani v noci a přes den se teploty v průměru dostanou až k osmi stupňům Celsia. Počátkem března teploty klesnou a srážek ubude. Vyplývá to z výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

AKTUALIZOVÁNO
18.2.2017

Myslivci odstřelili při naháňce na východě Prahy dva divočáky

Praha - Myslivci odstřelili při sobotní naháňce divočáků na východě Prahy dvě prasata. Novinářům to řekl předseda mysliveckého sdružení Horní Počernice Jan Moravec. Dodal, že jeden divočák vběhl do zahrady, kde lehce poranil muže. Pražský magistrát vyzval myslivce počátkem týdne, aby zvýšili počet odstřelů a přestali zvířata přikrmovat. Podle Moravcova názoru však divočáci přemnožení ani nebezpeční nejsou.

18.2.2017

Skauti pátrají po osudu otce filmového režiséra Miloše Formana

Praha - Skauti pátrají po podrobnostech životního osudu otce filmového režiséra Miloše Formana. Rudolf Forman, jenž býval skautským vedoucím v Čáslavi, zemřel v koncentračním táboře Buchenwald. Pátrání po detailech jeho života je součástí projektu Hrdinové války, v němž skauti zjišťují podrobnosti o skautech a skautkách, kteří zahynuli při druhé světové válce. Novinářům to řekla mluvčí Junáka - českého skauta Jitka Taussiková.

18.2.2017

Česko je po týdnu bez smogu

Česko je po týdnu opět bez smogu, meteorologové odvolali smogovou situaci v posledních čtyřech krajích, kde ještě platila. Od konce minulého týdne ji postupně vyhlásili ve většině krajů kvůli zvýšeným koncentracím polétavého prachu ve vzduchu. V noci na dnešek nebo dnes ráno skončila v Olomouckém, Moravskoslezském, Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

18.2.2017

Expertka Slimáková: Reklama zesměšňuje výuku o stravě ve školách

Praha/ROZHOVOR/- Osladit si život. Toho se jako národ rozhodně nebojíme. A když to dělají rodiče, napodobují je i jejich děti. Podle specialistsky na zdravotní výživu a prevenci Margit Slimákové návyk na nepřirozeně sladkou chuť posouvá vznik nemocí do čím dál mladšího věku. Margit Slimáková říká, že toxické stravovací prostředí je všude okolo nás. Přestože tedy všude slyšíme, abychom jedli zdravě, čelíme ve skutečnosti v naší zemi útokům nezdravých potravin a reklam na ně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies