VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

2.4.2017

Zastupitele čeká jednání o vztahu k developerům i o informování veřejnosti

Praha - Rušný pátek budou zřejmě mít zastupitelé z Prahy 4, kteří se sejdou k mimořádnému zasedání zastupitelstva. Na 7. duben a 15. hodinu se jednání původně neplánovalo; starosta Petr Štěpánek svolal schůzi na základě žádosti 18. zastupitelů.

2.4.2017

Letošní březen byl teplejší a slunečnější, než je obvyklé

Praha - Na rozdíl od února, který byl teplotně výrazně podprůměrný, byl letošní březen teplejší a slunečnější, než je pro tento měsíc obvyklé. S průměrnou teplotou 6,3 stupně Celsia byl březen 2,8 stupně nad dlouhodobým normálem z let 1981 až 2010. Celorepublikový průměr 137 hodin slunečního svitu převýšil březnový normál o 17 procent. Srážkami se letošní třetí měsíc od jiných let téměř nelišil. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) to v neděli oznámil na svém webu.

2.4.2017

Vyrojily se zákazy, Praha začne uklízet

Praha - Do metropole přichází velký úklid po zimním období. Technická správa komunikací startuje jarní blokové čištění komunikací. Za pomoci čisticích strojů i s nasazením košťat se v pondělí začíná ve vybraných ulicích Prahy 2, 4, 5, 6, 9, 11, 15 a 16; v dalších dnech se uklízející týmy budou postupně přesouvat do ostatních městských částí.

2.4.2017

Africká cesta kvakoše z Prahy budí obdiv

Praha - První ze čtyř kvakošů nočních, které loni odborníci v Zoo Praha vybavili „batůžky" se satelitními vysílači umožňujícími mapovat jejich migraci, se již vrátil ze západní Afriky na hnízdiště. V sobotu byl pozorován (a také vyfotografován) ornitology Lubomírem Peškem a Karlem Pithartem.

2.4.2017

Průzkum: Alkohol dostanou o Velikonocích dvě třetiny koledníků

Tvrdý alkohol si o Velikonocích dají dvě třetiny plnoletých koledníků. Nejčastěji pijí rum, dále vodku a hořkobylinné likéry. Vyplývá to z průzkumu, který na začátku března pro společnost Stock Plzeň-Božkov provedla agentura NMS Market Research. Nejčastější výslužkou zůstávají kraslice a čokoláda. V průzkumu odpovídalo 508 lidí starších 18 let. Velikonoční pondělí letos vychází na 17. dubna.

2.4.2017

Velikonoční oživení přináší do centra Prahy moravský folklor

Praha - Tradičním velikonočním trhům patří od víkendu centrum Prahy – přičemž jak na Staroměstském, tak i na Václavském náměstí je nepřehlédnutelná inspirace folklorními tradicemi. Nejen českými, ale i moravskými. Přibližuje je nejen vystoupení řady souborů, ale i celkové výtvarné pojetí trhů například s motivy ze Strážnicka či slováckých domů; výrazné jsou také vlivy malovaných ornamentů z Podluží nebo kyjovských krojů. Třeba na pondělí a úterý se ale chystají také folklorní vystoupení hostů z Litvy, Bulharska, Moldávie a z Ukrajiny.

2.4.2017

KRÁTCE: Na dálnici opravovali most poškozený bagrem

Praha – K dopravní nehodě došlo loni uprostřed léta, příjezd do Prahy po dálnici D5 byl kvůli ní uzavřen také v noci na neděli. Právě na víkendovou noc, kdy bývá provoz nejslabší, naplánovalo Ředitelství silnic a dálnic uzavírku na pátém dálničním kilometru kvůli opravě dálničního mostu, který v červenci poškodil náraz přizvednuté lžíce bagru převáženého na podvalníku.

2.4.2017

Pražané mohou do Velikonoc vyrazit na pašije, koncerty či trhy

Praha - Pražané si mohou v příštích týdnech připomenout velikonoční tradice. Vyrazit mohou na výstavy, koncerty duchovní hudby, jarmarky a trhy či pašijové hry. Tradiční představení o životě a smrti Ježíše Krista letos na Pražském hradě nebude, odehraje se na Zbraslavi i v kostele Panny Marie Vítězné na Malé Straně nebo Zrcadlové kapli Klementina. Kompletní program najdou návštěvníci na webu Velikonoce v Praze.

2.4.2017

Na podporu lidí s autismem se budovy rozsvítí modře

Praha - Na podporu lidí s autismem budou v neděli v Česku některé budovy nasvíceny modře. V hlavním městě bude modře svítit mimo jiné Strahovský klášter. Podle organizátorů má akce, která se koná u příležitosti světového dne porozumění autismu, přispět ke zkvalitnění života lidí s autismem. Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.

2.4.2017

Letiště v Praze-Ruzyni slouží cestujícím již 80 let

Praha - Letiště v Praze-Ruzyni, které od října 2012 nese název Letiště Václava Havla Praha, patří k nejvýznamnějším vzdušným přístavům regionu. Se stavbou tohoto dopravního uzlu začalo konsorcium firem Konstruktiva a Lanna 24. července 1933, dokončeno bylo za necelé čtyři roky. Provoz na letišti byl zahájen před 80 lety, 5. dubna 1937.

1.4.2017

Dálnice D5 se před Prahou uzavřela kvůli opravě poškozeného mostu

Praha - Dálnice D5 se na sobotní noc před Prahou uzavřela kvůli opravě mostu poškozeného při loňské nehodě, při které o most zavadil převážený bagr. Omezení, které začalo kolem 20:00, potrvá maximálně 12 hodin. Od nedělních 02.00 bude zhruba na hodinu dálnice neprůjezdná v obou směrech. V sobotu to řekla mluvčí středočeské policie Markéta Johnová.

1.4.2017

Ministerstvo by mohlo o osudu Transgasu rozhodnout asi za měsíc

Praha - Rozhodnutí o tom, zda komplex budov Transgas na Vinohradské třídě v Praze je nebo není kulturní památkou, by mohlo padnout na přelomu dubna a května. V sobotu to řekla mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková. Developerská společnost HB Reavis plánuje, že objekty zbourá a postaví polyfunkční objekt sestávající ze sedmi budov, který navrhl architekt Jakub Cigler, autor pražských staveb Quadrio či Florentinum.

1.4.2017

Po teplém víkendu se ochladí, pršet bude v dubnu spíš víc

Po teplém víkendu se příští týden ochladí, přes den bude v průměru maximálně kolem 12 stupňů Celsia. Ve zbytku dubna teploty podle výhledu meteorologů porostou, v posledním dubnovém týdnu by se měly přes den dostat k 18 stupňům. Pršet má v dubnu mírně víc, než je obvyklé. Čtyřtýdenní výhled počasí dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

1.4.2017

Novým biskupem českých starokatolíků se stal bývalý policista

Praah - Novým biskupem české starokatolické církve byl v sobotu vysvěcen bývalý policista Pavel Benedikt Stránský (37). Slavnostní bohoslužba se konala v bazilice svaté Markéty v Břevnovském arciopatství v Praze. Biskup Stránský, který je hlavou starokatolíků v České republice, chce, aby starokatolická církev našla své místo v dnešní společnosti.

1.4.2017

Město připravuje manuál na spolupráci s developery

Praha - Když v hlavním městě developer staví v Praze nové bydlení, často se domlouvá s městskou částí, zda ji má postavit školku či darovat peníze. Jde o kompenzaci za příliv nových obyvatel, kteří lokalitu zatíží. Zatím neexistují žádná celopražská pravidla, což je problém. Měl by proto vzniknout manuál, jak spolupracovat s developery.

1.4.2017

Začíná letní sezona na Hradě, otevřou se zahrady

Praha - Od soboty se pro návštěvníky otevírají zahrady Pražského hradu včetně Jeleního příkopu, které jsou přes zimu uzavřené. Slavnostní zahájení sezony letos Hrad naplánoval až na 13. května, na den 300. výročí narození Marie Terezie, kterou budou letos akce na Pražském hradě připomínat. Na Hradě se ale kulturní a společenské akce budou konat i před zahájením letní sezony.

1.4.2017

Praha 4 vydá na opravy základních škol asi 47 milionů korun

Praha - Městská část Praha 4 opraví budovu ZŠ Školní a zrekonstruuje kuchyni základní školy Na Planině. Oba projekty vyjdou na necelých 47 milionů korun. V sobotu to sdělil mluvčí radnice Jiří Bigas. Peníze na rekonstrukci dostane radnice od hlavního města v rámci rozdělení více než miliardové investiční rezervy mezi městské části.

1.4.2017

Letecká záchranka startuje z Ruzyně už 30 let

Praha – Slavit se v sobotu na Ruzyni nebude, to se ve službě nedělá. Ostatně – oslavy se už konaly. Ve čtvrtek si pražští záchranáři na slavnosti spojené s udělováním ocenění pilotům i zdravotníkům připomínali kulaté výročí připadající právě na 1. duben. 1. 4. 1987 začaly na Ruzyni fungovat služby letecké záchranky. Opravdu pravidelné služby! Ne jako dřív, kdy transport pacienta ve velmi vážném stavu helikoptérou představoval něco mimořádného.

1.4.2017

Na Pražském hradě byly postaveny nové kontrolní přístřešky

Praha - Návštěvníci Pražského hradu už při bezpečnostních kontrolách procházejí novými přístřešky. Stejně jako předchozí jsou dřevěné, oproti dosavadním jsou ale výrazně prostornější. Při nepřízni počasí by tak měly ochránit více policistů i kontrolovaných lidí.

1.4.2017

Nedostatek měla každá pátá atrakce. Je to dobrá zpráva

Praha – Zkontrolováno bylo 34 atrakcí 11 provozovatelů – přičemž u sedmi z nich byly zjištěny závady. Takové jsou výsledky kontrol na Matějské pouti v areálu Výstaviště, které v pátek představila Česká obchodní inspekce (ČOI). V řeči čísel to vyhlíží varovně: „něco" se našlo při každé páté kontrole. Sdělení mluvčího inspekce Jiřího Fröhlicha však návštěvníky může spíše uklidnit: jednalo se jen o drobnosti. „Závady byly provozního charakteru a provozovatelé je ještě v průběhu kontroly odstranili," konstatoval Fröhlich.

1.4.2017

V Praze budou k vidění i ochutnání největší blafy z internetu

Praha Nejbizarnější pokrmy z českého internetu v sobotu představí první ročník kulinářské přehlídky Blaf Food Fest. V centru Plechárna na pražském Černém Mostě čeká na návštěvníky nejen expozice blafů, ale i možnost ochutnat takové kulinářské zázraky, jako je knedlík plněný gumovými medvídky.

1.4.2017

V centru Prahy začínají velikonoční trhy s folklorním programem

Praha - Na Staroměstském a Václavském náměstí a na náměstí Republiky dnes začínají velikonoční trhy. Stánky se otevřou v 10.00, o hodinu později na Staroměstském náměstí začne doprovodný program. V sobotu půjde o pásmo folklorního souboru Studánka a odpoledne celorepublikovou sbírku Peříčkový den. Podrobný program zveřejnili pořadatelé na webových stránkách.

1.4.2017

Valdštejnská zahrada v areálu Senátu se po zimě znovu otevře

Praha - Valdštejnská zahrada v areálu Senátu se dnes po zimní přestávce znovu otevře veřejnosti. Přístupná bude do konce října, v létě opět nabídne koncerty. První z nich se uskuteční už v sobotu 13. května v rámci třetího ročníku Krojovaných slavností ve Valdštejnské zahradě.

1.4.2017

Historik Kosatík: Velké události v tomhle století nemáme. Naštěstí

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Patří k největším a nejúspěšnějším popularizátorům historie u nás. Má na kontě řadu ceněných knih o mnoha osobnostech české politiky, ekonomie, ale také sportu a společenského života.

31.3.2017

Chodci mají přednost, fandové zastaví auta

Praha – Fotbaloví fandové budou mít velký den, a tak řidiči musejí počítat s tím, že v neděli postojí. Například v oblasti Klárova nebo v okolí stanice metra Želivského. V pátek to připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Neděle totiž patří velkému pražskému derby. „Kolbištěm pražských „S" je tentokrát Eden," konstatoval Hulan.

31.3.2017

Degustátorům nejvíc chutnalo víno z Prahy

Praha – Historicky první prvenství získalo české víno po 15 ročnících prestižní soutěže Vinařské Litoměřice. Po dvoudenním hodnocení komise degustátorů ve čtvrtek rozhodla, že titul šampiona roku 2017 získává rulandské šedé z vinařství Chloumek České zemědělské univerzity v Praze.

31.3.2017

Botanická zahrada v Praze letos představí rostliny Ameriky

Praha - Botanická zahrada v Praze letos představí Ameriku jako kontitent. Kromě tamních rostlin se zaměří také na původní obyvatele i gastronomii. O zahájení nové sezony v sobotu 1. dubna informovala městská příspěvková organizace v tiskové zprávě.

31.3.2017

Zimní noclehárny v Praze se bezdomovcům otevřou naposledy

Praha - Zimní noclehárny v Praze se bezdomovcům v pátek večer otevřou naposledy. V provozu zůstane nadále celoroční noclehárna na lodi Hermes, obnoví se tam ale dvacetikorunový poplatek za nocleh a zákaz alkoholu. Magistrát o tom v pátek informoval v tiskové zprávě. Za pomoc lidem bez domova přes zimu vydá město podle počasí mezi sedmi a deseti miliony korun.

31.3.2017

KRÁTCE: Rekonstrukce ulic přinesou uzavírky

Praha – Na úplné uzavírky rekonstruovaných ulic, které budou od pondělka neprůjezdné i neprůchodné, se od pondělka budou muset připravit řidiči i chodci. V pátek to připomněla Barbora Lišková z Technické správy komunikací.

31.3.2017

Maršmeloun mění majitele, zda a kdy dům vznikne, není zřejmé

Praha - Italský developer Francesco Augusto Razetto prodává společnost, která vlastní projekt výstavby bytového domu v Praze 1, jemuž lidé říkají maršmeloun. Řekl to v pátek. Rozhodl se tak po 18 letech příprav stavby u Anežského kláštera hlavně kvůli úředníkům a systému, který podle něj umožňuje různým občanským iniciativám zasahovat do projektů i mimo správní řízení. Razetto podepsal předkupní smlouvu s českou firmou, nespecifikoval kterou. Prodej by měl podle něj být dokončen za několik měsíců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies