VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

1.9.2017

Nové informace na nádraží si vyžádají větší ostražitost

Praha - Jen vzpomínkou by měly zůstat scény známé z minulosti, které na pražském hlavním nádraží nebylo možno přehlédnout: před odjezdovými tabulemi postávaly hrozny cestujících čekajících na to, až údaj o jejich spoji doplní i číslo peronu.

AKTUALIZOVÁNO
1.9.2017

Na kladenské autobusy lidé čekají marně. Nejsou řidiči

Praha - Vyvěšené jízdní řády někdy neplatí. Takový byl v uplynulém týdnu stav na Kladensku – a problémy citelně zasáhly i Prahu. Řada cestujících čekala na autobus marně. Problémy, které začaly o posledním srpnovém víkendu se začleněním Kladenska do Pražské integrované dopravy, přetrvaly po celý uplynulý týden.

1.9.2017

Na opravenou trať v Kobylisích se vracejí tramvaje

Praha – Opětovně zprovozněna bude od soboty nejsevernější trať pražských tramvají v Klapkově ulici v Kobylisích. Sedmisetmetrový úsek Březiněveská–Vozovna Kobylisy zrekonstruoval dopravní podnik během prázdninových měsíců.

1.9.2017

Na opravy a stavby kulturních institucí má jít v budoucnu 12 miliard

Praha - Stát plánuje v letech 2019 až 2027 vyčlenit 12 miliard korun na opravy či novostavby sídel svých kulturních institucí. Peníze by měl zaručit nový program, který naváže na současný Program péče o národní kulturní poklad. Ten funguje od roku 2006, disponuje deseti miliardami a aktuálně se za peníze z něj opravuje Národní muzeum, Státní opera nebo Klementinum. Návrh nového programu, do kterého by se měly zapojit i další instituce, půjde podle ministerstva kultury (MK) v září do připomínkového řízení.

AKTUALIZOVÁNO
1.9.2017

Učitelé plánují stávkovou pohotovost, pokud jim koalice nevyhoví

Praha - Školské odbory vyhlásí stávkovou pohotovost, pokud koaliční rada v pondělí nevyhoví jejich požadavkům na zvýšení platů ve školství. Vyhlášení pohotovosti avizoval na dnešním protestním shromáždění učitelů v pražské Betlémské kapli předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík. Česká konference rektorů zváží na mimořádném zasedání 6. září, jaké kroky učiní, aby byly požadavky pedagogů slyšet. Uvažuje třeba o odkladu zahájení semestru či jeho zkrácení, uvedl předseda konference Tomáš Zima.

1.9.2017

KRÁTCE: Pražany čekají dožínky

Praha - První žně v novém ekocentru Prales ve Kbelích, které se uskutečnily v srpnu, se vydařily. Obilí je sklizeno a ekocentrum se pomalu připravuje na dožínky. Ty nastanou v Kbelích tuto sobotu 2. září od 13 do 17 hodin.

1.9.2017

Po stopách propagátora purismu Oldřicha Starého

Praha - Oldřich Starý byl všestranně nadaný umělec. Působil jako architekt, profesor, teoretik a jeden z nejvýraznějších členů prvorepublikové levicově zaměřené avantgardy. Patřil k silné generaci tvůrců narozených ještě na konci devatenáctého století.

1.9.2017

Černínský palác se odpoledne otevře veřejnosti

Praha - Černínský palác, v němž sídlí ministerstvo zahraničních věcí, se dnes odpoledne otevře veřejnosti. Lidé si budou moci prohlédnout historické prostory i zahradu. Vstup na Večer s českou diplomacií je volný a není nutná předchozí registrace. Uskuteční se také několik diskusí na zahraničně politická témata s vedoucími českých zastupitelských úřadů v zahraničí. Jejich kapacita je ale momentálně naplněna.

1.9.2017

Chátrající nemovitosti? I takový obraz nabízí centrum Prahy

Praha - V metropoli je stále několik tisíc neobydlených domů. Upozorňuje na to Analýza bydlení a realitního trhu, kterou pro město zpracoval Institut plánování a rozvoje.

1.9.2017

Metropole se potýká s nedostatkem učitelů

Praha /INFOGRAFIKA/ - Pedagogy nakonec máme, byl to ale boj. Hlásí pražské základní a střední školy.

31.8.2017

Učitelé a žáci by od září měli být lépe chráněni proti šikaně

Praha - Učitelé a žáci by od září měli být lépe chráněni proti šikaně ve školách. Začne platit úprava školského zákona, podle které by ředitelé škol měli zajistit ochranu učitele i dětí před fyzickým násilím i psychickým nátlakem. Ministerstvo školství také připravilo novou metodiku k prevenci a řešení šikany a kyberšikany, aby ředitelé věděli, jak v konkrétních situacích postupovat.

31.8.2017

V Zoo Praha oslaví svůj Mezinárodní den supi a kondoři. Už tuto sobotu

Praha - Sobota bude v Zoo Praha patřit supům a kondorům. Tito dravci oslaví svůj Mezinárodní den a při této příležitosti se o nich návštěvníci budou moci dozvědět mnoho zajímavého. Například to, proč je potřeba supy a kondory chránit a co je ve volné přírodě ohrožuje.

31.8.2017

KRÁTCE: Placení archeologům se lidé bát nemusí

Praha – Nebojte se upozornit na svědectví minulosti. To ve čtvrtek prostřednictvím zástupců radnic účastnících se v Praze setkání s vedením Středočeského kraje vzkázal občanům radní s kompetencí v oblasti památek a kultury Daniel Marek (Nezávislí Středočeši).

31.8.2017

Bezpečnost školáků ohlídají stovky uniforem

Praha /RASTR/ – Hlídat přechody pro chodce v blízkosti škol tradičně vyrážejí se začátkem školního roku policisté i strážníci. Městská policie Praha vyšle od pondělka do akce stovky mužů a žen. Bude jich 254 – a lidé se s nimi potkají na 174 zebrách v okolí 153 základních škol. Připomněla to vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová, podle jejíchž slov bude zvýšený dohled nad bezpečím školáků na přechodech pokračovat i v dalších zářijových dnech.

31.8.2017

Kdo nejede na fotbal, měl by se Vršovicím raději vyhnout

Praha – Na davy návštěvníků, kteří jsou v pátek očekáváni ve Vršovicích v souvislosti s kvalifikačním utkáním fotbalového mistrovství světa, se chystá pražská policie. Připravuje rozsáhlé opatření, k němuž tradičně povolává početné síly rozmanitého charakteru – od příslušníků antikonfliktního týmu přes pořádkovou, dopravní i kriminální službu až po těžkooděnce či policisty se psy.

31.8.2017

U stejné restaurace mladý muž řádil dvakrát během dvou hodin

Praha – Nejprve poničil stůl na předzahrádce, poté napadl pracovníka ostrahy restaurace, kde zdemoloval vybavení. Tak ve čtvrtek přiblížila Irena Seifertová z centrály městské policie noční řádění 24letého muže, kterého pražští strážníci v neděli předváděli na policejní služebnu dvakrát během dvou hodin. Vše začalo dvě a půl hodiny po půlnoci, kdy u jedné z restaurací dotyčný poničil stůl ve více než pětitisícové hodnotě – a ještě se chval agresivně k zasahujícímu pracovníkovi ochranky. Jako podezřelý ze spáchání trestného činu putoval na policii.

31.8.2017

Léto pomalu končí. Bouřky zasáhnou čtyři regiony, citelně se ochladí

Meteorologové dnes zmírnili výstrahu před silnými bouřkami. Odpoledne a večer by měly zasáhnout jen Prahu, jižní Čechy a část Vysočiny a Středočeského kraje. Výstraha platí od 14:00 do 22:00.

31.8.2017

Pražská zoo zaznamenala další úspěch. Je pátá nejlepší na světě

Praha - Zoo Praha se v konkurenci stovek špičkových zoologických zahrad celého světa umístila na skvělém pátém místě. Jde o hodnocení globálního cestovatelského portálu TripAdvisor, které vychází z recenzí návštěvníků.  Zoo Praha v něm výborně obstála již potřetí za sebou.

31.8.2017

Oprava mostu v Davli omezí auta, autobusy i lodě

Praha – S výraznou dopravní změnou musí od pondělka po 39 týdnů počítat řidiči v městysu na soutoku Vltavy a Sázavy – v Davli na Praze-západ. Kvůli kompletní rekonstrukci tam bude od 10. hodiny uzavřen most přes Vltavu, což přinese omezení průjezdu po silnici II. třídy číslo 104. Pěší se přes řeku dostanou po starém mostě (kde bude zřízena i dočasná autobusová zastávka), auta však čeká objížďka dlouhá téměř 29 kilometrů. Povede přes Jílové u Prahy, Kamenný Přívoz, Krňany a Štěchovice.

31.8.2017

KRÁTCE: Strahovský tunel čeká šestihodinová pauza

Praha – S omezením provozu uprostřed nadcházejícího víkendu musí počítat motoristé využívající Strahovský tunel. Ten bude v noci ze soboty na neděli neprůjezdný v obou směrech.

31.8.2017

Rozsáhlá výluka tramvají pozmění svoji podobu

Praha – Do další etapy vstupuje od soboty rozsáhlá tramvajová výluka v Nuselském údolí a v oblasti Albertova, kde si rekonstrukce inženýrských sítí, vozovek a tramvajových tratí vynutila výrazné změny s odklony zasahujícími i do poměrně vzdálených oblastí. V současné fázi prací plánované do čtvrtka 28. září bude obousměrně přerušen provoz tramvají mezi zastávkami Otakarova a Albertov a jednosměrně také v úseku Výtoň–Albertov–Karlovo náměstí.

31.8.2017

Normální je zaplatit! Vzkazuje metropole černým pasažérům

Praha /INFOGRAFIKA/ - Pokuta za polovic, pokud si neplatič koupí roční kupon, třídenní ochranná lhůta při propadnutí kuponu nebo Lítačka na splátky. To jsou novinky, které chystá vedení města pro cestující MHD.

31.8.2017

Nový koncertní sál nabývá konkrétní podoby. Bude u řeky a nejdříve za 8 let

Praha - Vltavská se stane novým místem, kam lidé budou chodit za vážnou hudbou. Dříve než tam ale začne růst nová koncertní síň, projde jedno z nejzanedbanějších území v Praze celkovou proměnou.

31.8.2017

Boj o místa v kroužcích začne příští týden

Praha /INFOGRAFIKA, RASTR/ - Pryč je doba, kdy rodiče mohli vybírat pro své potomky jen mezi fotbalem nebo kytarou v lidušce. Pražské děti si mohou volit z nepřeberného množství kroužků. Nechybí ani ty netradiční jako žonglování, beachvolejbal či animace.

30.8.2017

Dokumentarista Horký zrušil akci Mýdlo na Hradě

Praha - Dokumentarista Petr Horký, který chtěl 9. září v Jižních zahradách uspořádat akci Mýdlo na Hradě, ji zrušil. Uvedl to dnes na sociální síti facebook. Horkého k zorganizování akce inspirovala oslava narozenin prezidentova kancléře Vratislava Mynáře. Na webu startovač na ni vybral přes 700 tisíc korun, se Správou Pražského hradu se ale nedohodl na podmínkách oslavy.

30.8.2017

Úřad: Sběr podpisů pro prezidentskou kandidaturu je formou kampaně

Sběr podpisů na podporu prezidentské kandidatury je podle dohledového úřadu formou volební kampaně, neboť jde o oslovování voličů. Na dnešním semináři k činnosti Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí to uvedl jeho zástupce Jan Outlý. Postoj úřadu se týká mimo jiné prezidenta Miloše Zemana, který tvrdil, že kampaň za své znovuzvolení nepovede. 

AKTUALIZOVÁNO
30.8.2017

V úterý 12. září do Prahy přiletí německý prezident Steinmeier

Praha - Do Prahy v úterý 12. září přiletí německý prezident Frank-Walter Steinmeier. O návštěvě dnes na setkání s českými velvyslanci na Pražském hradě bez bližších podrobností informoval prezident Miloš Zeman. Očekává také, že do Česka přijede maďarský prezident János Áder.

30.8.2017

KRÁTCE: Radnice podporuje sběr napadeného listí

Praha - Městská část Praha 3 v letošním roce zajistí distribuci a svoz pytlů s listím jírovce maďalu napadené klíněnkou. Pytle budou k dispozici na vrátnicích městské části a v informačním centru.

30.8.2017

Dárky dostali všichni řidiči, policisté nenašli jediného hříšníka

Jílové u Prahy – Dopravní akce trvala dvě hodiny a odhalen nebyl jediný prohřešek. Pozitivní zjištění z již tradiční preventivní kampaně nazvané Řídím, piju nealko pivo připomněl ve středu Zdeněk Chalupa z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih.

30.8.2017

Část Čech zasáhnou odpoledne bouřky, doprovodí je kroupy i silný vítr

Silné bouře mohou být ve čtvrtek odpoledne doprovázeny srážkami s úhrny kolem 30 milimetrů, kroupami a nárazy větru kolem až 70 km/h. Přívalový déšť může ojediněle zatopit níže položená místa a sklepy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení