VYBERTE SI REGION

Moje Praha

Praha 3 prý souhlasí s podpisem smlouvy na zástavbu nádraží Žižkov

Praha - Radní Prahy 3 souhlasili s podpisem smlouvy s developerskou firmou Central Group na zástavbu části nákladového nádraží na Žižkově. Dnes to řekl opoziční zastupitel Ondřej Rut (SZ/Žižkov nejen sobě). Vyjádření radních zatím není k dispozici.

Vítěze soutěže na nový mobiliář chce Praha znát na podzim 2017

Praha - Vítěze mezinárodní designérské soutěže na nový městský mobiliář chce Praha znát na podzim příštího roku. První nové koše, stojany na kola či lavičky by měly být vyrobeny v roce 2018, obměňovat se ale budou postupně. V úterý o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí Institutu plánování a rozvoje (IPR) Adam Švejda. Vypsání soutěže ke 30. září v úterý schválila rada.

Národní zemědělské muzeum zakončilo letošní Farmářské slavnosti

Praha /FOTOGALERIE/ - Poslední z pěti akcí Farmářských slavností pro rodiny s dětmi 2016 se konala v sobotu v prostorách Národního zemědělského muzea v Praze na Letné. Návštěvníci mohli vidět tři nové expozice muzea a užít si skvělý zábavně-naučný program, který připravilo Ministerstvo zemědělství ČR.

AKTUALIZOVÁNO
Pohled na bulvár.

Investor představil první fázi nové smíchovské čtvrti

Praha /FOTOGALERIE/ - Nová čtvrť na Smíchově s názvem Smíchov City se zřejmě začne stavět v roce 2018. Investor představil návrhy prvních dvou bloků budov, které budou z větší části sloužit k bydlení. Celá čtvrť by mohla být hotova 12 až 15 let od zahájení stavby.

Místostarostka Borhyová nahlásila pobyt zpět na Prahu 8

Praha - Místostarostka Prahy 8 Alena Borhyová (ANO) si přehlásila trvalý pobyt z Dolních Chaber do Prahy 8. Vyplývá to z informací v obchodním rejstříku na serveru www.justice.cz. Borhyová podle opozičních ODS a TOP 09 porušovala pobytem v Dolních Chabrech zákon, protože jsou samostatným volebním obvodem a zastupitel musí mít trvalé bydliště v obvodu, kde kandiduje a byl zvolen. TOP 09 se už obrátila se stížností na magistrát. 

KRÁTCE: Pražané si mohou na hodinu půjčit jízdní kola zdarma

Praha - Celý tento a příští týden si mohou Pražané na hodinu zdarma zapůjčit kola od společnosti Velonet. Ta budou k dispozici na dvaceti stanovištích po celém městě. Jedno z nich je například před budovou Mánes, další v blízkosti vybraných cyklostezek, přívozů a zastávek MHD.

Praha si nechá vypracovat studii na dopravu na Újezdě, rozhodli radní

Praha - Hlavní město si nechá vypracovat zadání studie na zklidnění dopravy na Újezdu v Praze 1. Rozhodli o tom v úterý pražští radní. Dokument má vymezit území, které změny dopravy zasáhnou, a stanovit harmonogram prací. Změny požaduje radnice Prahy 1, která chce například omezit vjezd aut do Karmelitské ulice. Zadání studie vypracuje Institut plánování a rozvoje (IPR) do letošního 22. listopadu. Na vypracování studie bude vyhlášeno výběrové řízení.

Praha vloží do obnovy sportovišť u svých škol 40 milionů korun

Praha - Hlavní město investuje do obnovy a modernizace vnitřních a venkovních sportovišť 40 milionů korun. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Opravena budou sportoviště škol, jejichž zřizovatelem je hlavní město. Schválená suma bude investována v příštím roce. Praha zřizuje zhruba 200 školských zařízení.

Vzduch v Praze škodí. Občané podali žalobu

Praha - Pražané u soudu napadli plán ministerstva na snižování znečištění ovzduší v Praze. Je podle nich spíše z říše snů.

Pražská zoologická zahrada oslaví pětaosmdesátiny

Praha - Před 85 lety vznikla v pražské Troji zoologická zahrada, po liberecké (založena v roce 1919) a plzeňské (1926) zahradě třetí nejstarší v ČR. Pražská zoo dnes na 60 hektarech chová zhruba 680 druhů zvířat ve více než 4700 exemplářích. První návštěvníci prošli branou tehdy ještě rozestavěného areálu 28. září 1931. Mezi českými zahradami drží primát v návštěvnosti – například loni prošlo jejími branami téměř 1,3 milionu lidí.

Alej je zachráněna. Do Belgické se vrací život

Praha /FOTOGALERIE/ - Kvůli opravě Belgické ulice na Vinohradech měla jít jedinečná akátová alej k zemi. Iniciativě Belgická žije se ale podařilo kácení zabránit. Nyní celý prostor znovu ožívá. 

Pirát Jakub Michálek: Transparence v Praze vázne

Praha - Transparence ve veřejné správě byla jedním z hlavních bodů programu České pirátské strany, se kterým se dostali do pražského zastupitelstva. Podle předsedy klubu pirátů Jakuba Michálka se podařilo některé pražské nešvary v tomto směru odstranit, magistrát i městské části však mají stále s otevřeností problém.

Pražští radní projednají zklidnění dopravy nebo opravy sportovišť

Praha - Radní hlavního města by v úterý měli projednat zadání studie na zklidnění dopravy v oblasti Újezdu v Praze 1. Dokument by měl stanovit rozsah území dotčeného změnami a harmonogram prací. Na programu jednání je rovněž schválení částky investované do sportovišť a obměny v orgánech společností, v nichž má Praha podíl či je vlastní. Schvalovat budou rovněž výběr auditora dopravního podniku (DPP).

Správa železnic chce Negrelliho viadukt opravit za 1,2 mld. Kč

Praha - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vypsala veřejnou zakázku na opravu historického Negrelliho viaduktu v Praze. Cenu prací, které by měly trvat 39 měsíců, správa železnic odhaduje na 1,19 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty. Tendr souvisí s modernizací trati z hlavního města do Kladna. Vyplývá to z informací zveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.

Jednotné přijímací zkoušky na střední školy se uskuteční v dubnu

Praha - Jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory středních škol se uskuteční 12. a 19. dubna 2017 u čtyřletých oborů a 18. a 20. dubna na víceletých gymnáziích. Na internetu o tom informovalo ministerstvo školství. Přihlášky mohou žáci podávat do 1. března. Každý se může přihlásit maximálně na dva obory.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies