VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

AKTUALIZOVÁNO
dnes 16:24

Okruh jednoho kilometru uzavřel nález pozůstatků z války

Praha – Nečekaný rozruch přinesl v pátek odpoledne archeologický průzkum v Letňanech – na staveništi mezi ulicemi Škarvadova a Kadečkové. Ve výkopu byl nalezen předmět, který připomíná leteckou pumu. Přivolaný policejní pyrotechnik před třetí odpoledne vymezil nebezpečnou zónu 500 metrů kolem místa nálezu – tedy kruh o kilometrovém průměru.

dnes 14:52

Oslavy nabízejí prohlídku čističky i rozbory vody

Praha – Mimořádnou prohlídku čistírny odpadních vod v Horních Počernicích nabízejí na sobotu zájemcům Pražské vodovody a kanalizace v rámci programů ke Světovému dni vody. Zařízení v ulici U Úlů lze navštívit bezplatně; jednou podmínkou je registrace na konkrétní termín na www.pvk.cz.

AKTUALIZOVÁNO
dnes 14:33

Šlechtová: Praha a Brno mohou mít nový územní plán do roku 2020

Brno, Praha - Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) věří, že Praha i Brno mohou stihnout vypracovat nový územní plán do roku 2020. Řekla to v pátek novinářům v Brně. Po roce 2020 mají přestat staré územní plány platit. Praha a Brno zatím nové nemají a žádají o prodloužení termínu. Po jeho vypršení hrozí při absenci nového plánu zastavení výstavby. Šlechtová s posunem nesouhlasí a tvrdí, že se termín posouval už dvakrát. Podle ní nelze posouvat zákon kvůli tomu, že některé z měst mají problém ho dodržet.

AKTUALIZOVÁNO
dnes 11:59

KRIMI MIX: Před vlastním psem se pokousaní manželé schovali v autě

Praha /VIDEO/ - Přivolat si na pomoc strážníky, aby je ochránili před agresivitou jejich vlastního psa, musel manželský pár, který byl svého ovčáka venčit na ploše u veletržního areálu v Letňanech. Podrobnosti k zásahu ze středečního dopoledne uvedla v pátek Irena Seifertová z centrály městské policie.

dnes 11:23

U školy v Jílovské ulici v Praze 4 bude nádrž na dešťovou vodu

Praha - Radnice Prahy 4 nechá u základní školy v Jílovské ulici instalovat takzvanou retenční nádrž na zachycování dešťové vody. Zkolaudována a uvedena do provozu by měla být letos v květnu. V pátek to sdělil radní Ondřej Růžička (STAN-Tučňák). Důvodem instalace je zlepšení hospodaření s vodou a finanční úspory. V budoucnu by měly nádrže přibýt i u dalších škol v Praze 4.

dnes 10:59

KRÁTCE: Koalice na Jižním Městě „čistila“ výbory

Praha - Čtvrteční zastupitelstvo Prahy 11 přineslo pokračování mocenského zvratu. Dříve odvolaný starosta a lídr nejsilnějšího politického uskupení v místním zastupitelstvu Jiří Štyler (HPP11) informoval o snaze zdejší koalice eliminovat počet opozičních zastupitelů v zastupitelských výborech.

dnes 10:40

OBRAZEM: Vydejme se do kolonie Malvazinky

Praha /FOTOGALERIE/ - Kolonie Malvazinky se nacházejí na kopci nad Smíchovem, kousek od bývalé továrny Walter. Řadové domky na úzkých parcelách překvapivě nebyly stavěny jako dělnické pro tuto továrnu, ale krátce po 1.světové válce vykoupilo město Praha pole severně od malvazinského hřbitova postavilo na nich tuto kolonii pro nižší střední třídu svých obyvatel. Je ohraničena ulicemi Přímá, Pravoúhlá a Xaveriova.

dnes 09:43

Vydejte se na jízdu historickou tramvají nebo na výstavu plyšových medvědů

Praha /INFOGRAFIKA/ - O Víkendu se v prostorách tramvajového obratiště Královka začne tramvajová slavnost. U dubenčské tvrze zase budete moci obdivovat plyšové medvědy všech velikostí.  

dnes 08:23

V soutěži Zlatý Ámos se dnes bude volit nejoblíbenější učitel

Praha - Šest oblíbených učitelů se v pátek odpoledne utká o titul Zlatý Ámos. Do finále 24. ročníku tradiční ankety postoupili tři ženy a tři muži. Čekají je čtyři soutěžní úkoly. Nástupce Jana Flídra, který vyhrál loni, bude muset porotu a diváky zaujmout svým samostatným vystoupením i krátkým vystoupením se svými žáky. Další dva úkoly jsou tajné.

dnes 08:12

Drahoš končí coby šéf Akademie věd, nyní zvažuje prezidentskou kandidaturu

Po osmi letech dnes ve funkci končí předseda Akademie věd Jiří Drahoš. V čele instituce ho vystřídá Eva Zažímalová, kterou akademický sněm zvolil loni a minulý týden ji do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman. Sám Drahoš, o kterém se mluví jako o možném prezidentském kandidátovi, by v nadcházejících dnech měl oznámit, jestli se o post hlavy státu bude ucházet.

dnes 07:59

Kardinála Vlka mohou lidé přijít uctít do kostela na Hradčany

Praha - V kostele svatého Benedikta na pražských Hradčanech bude v pátek odpoledne vystavena rakev s ostatky zesnulého kardinála Miloslava Vlka. Ve čtvrtek ho do svatovítské katedrály přišlo uctít přes tisíc lidí. V pátek bude rakev v klášterním kostele bosých karmelitek vystavena od 15.00 do 21.00.

dnes 07:43

Lidé v Holešovičkách trpí. Chceme klid, říkají

Praha - Před jejich okny denně projede přes 80 tisíc aut. Svůj život tomu přizpůsobili, ale zvyknout si na ruch a zápach z aut nemohou. Jaký je život u frekventované silnice?

dnes 07:33

Úctu kardinálu Vlkovi projevily v katedrále sv. Víta stovky lidí

Praha - Do katedrály svatého Víta se ve čtvrtek mohli lidé přijít rozloučit se zesnulým kardinálem Miloslavem Vlkem. Ten zemřel minulou sobotu 18. března po boji s těžkou nemocí. Možnost vyjádřit mu úctu využilo více než tisíc lidí.

včera 20:37

Petr Kolář nebude kandidovat na prezidenta, vidí lepší kandidáty

Bývalý velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář nebude kandidovat na prezidenta. Oznámil to na facebooku. Chybí mu touha po úřadu a vůle tomu vše podřídit, uvedl. Proti prezidentovi Miloši Zemanovi, který se pokusí mandát obhájit, vidí Kolář vhodnější uchazeče. Koláře mezi možnými kandidáty navrhla iniciativa Kroměřížská výzva. Prezidentské volby by se měly konat počátkem příštího roku.

AKTUALIZOVÁNO
včera 17:20

Do chrámu sv. Víta přišli lidé uctít zesnulého kardinála Vlka

Praha - Do katedrály svatého Víta na Pražském hradě se dnes přišlo více než tisíc lidí rozloučit s kardinálem Miloslavem Vlkem, který zemřel minulou sobotu. Po sobotní zádušní mši bude jeho tělo uloženo do tamní arcibiskupské hrobky. Katedrála se pro turisty uzavřela v 15.00 a od 17.00 mohli věřící přijít uctít památku někdejšího pražského arcibiskupa a primase českého. Po setkání s prezidentem Milošem Zemanem přišel do katedrály i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zeman už dříve oznámil, že se nezúčastní sobotního pohřbu.

AKTUALIZOVÁNO
včera 17:20

Úkoly pro ministra Havlíčka: zlevnit volání a řešit OKD

Na místo odvolaného Jana Mládka navrhl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) do funkce ministra průmyslu a obchodu svého spolustraníka Jiřího Havlíčka (40). Dosud byl na ministerstvu náměstkem. Teď záleží na prezidentovi Miloši Zemanovi, zda jej jmenuje. Sobotka předpokládá, že se Zeman s Havlíčkem nejprve sejde. Jmenování poté očekává během několika dní.

včera 17:05

Železniční terminál v Malešicích bude potřebovat další posudky

Praha - Stavba případného železničního terminálu v Praze Malešicích bude potřebovat další posudky. Magistrát požaduje například hlukovou a dopravní studii či posouzení vlivu na krajinný ráz. Vyplývá to z dokumentů uveřejněných na portálu posudků vlivu na životní prostředí EIA. Předpokládá se, že terminál denně odbaví až tři vlakové soupravy, 900 kontejnerů a 125 kamionů. Podle úřadu by měl být ale nejdřív dokončen městský silniční okruh.

včera 12:53

Ceny za psí statečnost dostali pes a tři fenky

Praha - Ocenění za hrdinské činy v tradiční anketě Statečné psí srdce získali za rok 2016 pes a tři fenky. Mezi služebními a záchranářskými psi získala cenu policejní fenka labradora Cita, v dalších kategoriích tzv. laiků byly oceněny kříženky Róza a Malina. Cenu Psí srdce obdržel in memoria záchranářský německý ovčák Erik. Výsledky ankety dnes v Praze vyhlásili pořadatelé.

včera 12:23

Opozici se nepodařilo odvolat radní Plamínkovou a Kolínskou

Praha - Opoziční strany se ve čtvrtek na mimořádném jednání zastupitelstva neúspěšně pokusily odvolat radní Janu Plamínkovou (Trojkoalice/STAN) a náměstkyni primátorky Petru Kolínskou (Trojkoalice/SZ). Důvodem pro odvolání bylo podle opozice selhání ve funkcích a v případě Plamínkové konzultace místopředsedy STAN Stanislava Polčáka o výběru zástupců do městských firem se zlínským podnikatelem Michalem Redlem figurujícím v kauzách Radovana Krejčíře. Zastupitelé ale neschválili program jednání, a to bylo ukončeno.

včera 12:00

KRÁTCE: Uzavírka na Budějovické: místo po schodišti přes přechod

Praha – Až do konce víkendu se cestující musí přizpůsobit dočasnému omezení přístupu ve stanici Budějovická na červené trase C metra, které platí od pátku až do ukončení nedělního provozu. V souvislosti s pokračující rekonstrukci pohyblivých schodů bude zcela uzavřeno i pevné schodiště vedle odstaveného eskalátoru – mezi obchodní pasáží u severního vestibulu a zastávkou autobusů mířících do Michle, do Nuslí či na Spořilov.

včera 10:25

Chcete upozornění na úklid ulic? Stačí projevit přání

Praha – Už záhy se v některých pražských ulicích začnou objevovat tradiční lesy přenosných značek se zákazem zastavení umístěných za každou odbočkou. Jinde, kde je situace přehlednější, postačí už loni vyzkoušená novinka: vyznačené zóny s dopravním omezením. Máme tu jaro! Technická správa komunikací od dubna spustí tradiční blokové čištění komunikací. O zajištění úklidu po zimě postarají nejen stroje, ale i ruční práce.

včera 10:25

KRÁTCE: Zanedbané sady u muzea se mají dočkat proměny

Praha - Čelakovského sady u Národního muzea se mohou po letech dočkat razantní proměny. Jejich nevábný vzhled, ovlivněný jejich umístěním u pražské magistrály, se nejspíš stane minulostí. „Chci nechat vypracovat studii, podle níž by se mělo místo změnit k lepšímu," řekl Pražskému deníku starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. K úpravě současného parku by mělo dojít po skončení rekonstrukce muzea. Sady by se pak měly stát příjemným místem pro matky s dětmi.

včera 09:36

Zastupitelé se mimořádně sejdou kvůli kauze europoslance Polčáka

Praha - Na mimořádném jednání se ve čtvrtek sejdou pražští zastupitelé. Zasedání se uskuteční na základě žádosti části zastupitelů. Důvodem svolání jednání je zejména kauza europoslance a místopředsedy STAN Stanislava Polčáka, který konzultoval výběr zástupců do městských firem se zlínským podnikatelem Michalem Redlem figurujícím v kauzách Radovana Krejčíře. Opoziční ODS chce navrhnout odvolání dvou radních. V Praze vládne ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL).

včera 08:58

Nová sezona v zoo: s další žirafou, ale bez nového parkoviště

Praha - Zoologická zahrada v sobotu zahájí už 86. sezonu. Láká na retrostyl i nová zvířata. Problémem i nadále zůstane parkování a doprava.

22.3.2017

Desítka lidí získala ocenění za dobrovolnickou činnost

Praha - Pět mužů a pět žen získalo dnes cenu Křesadlo za dobrovolnickou činnost ve prospěch ostatních. Ocenění dobrovolníci pomáhají například dětem s těžkým postižením, seniorům, působí v ekologických hnutích nebo se podílejí na oživení kulturního a společenského života ve městě. Slavnostní vyhlášení cen, které od roku 2001 uděluje Centrum pro dobrovolnictví Hestia, se konalo v rezidenci pražské primátorky.

22.3.2017

OBRAZEM: Veganská jídelna Kuchařek bez domova je otevřena

Praha /FOTOGALERIE/ - Organizace Jako doma otevřela ve středu na Smíchově novou, veganskou jídelnu Kuchařek bez domova. Jídelna je založena na principu sociálního podniku. „Kromě nabídky jídla a dalšího občerstvení plánujeme v jídelně promítání, přednášky a diskuse na různá sociální témata. Chceme tak v lokalitě nedaleko Anděla vytvořit místo, kde se místní lidé mohou najíst zdravě a za dostupnou cenu a také se mohou dozvědět více nejen o problematice bezdomovectví," uvedla Lenka Vrbová z organizace Jako doma. 

22.3.2017

V sobotu se po zimní přestávce na Vltavu vrátí přívozy

Praha - V sobotu se po zimní přestávce na Vltavu vrátí přívozy, které jsou součástí pražské MHD. V tiskových zprávách o tom informovali jejich provozovatelé. Malé čluny spojují Modřany s Lahovičkami, Troju s Podbabou, Smíchov s Podskalím a Holešovice s Karlínem.

22.3.2017

Hasičský sbor slouží Praze už 164 let

Praha – Napřesrok to bude „kulatější" výročí, ale i tak se ve čtvrtek pražští hasiči připomenou minulost s hrdostí. Jejich předchůdci začali hlídat bezpečí Pražanů před 164 lety. 23. března 1853 byl v Praze založen první profesionální sbor na území České republiky. A zavzpomínají i s úsměvem: zatímco tehdy si lidé, kteří běžně pracovali s košťaty, museli posadit i s ohněm, dnes je to podobné, jenomže naopak: chlapi vycvičení k hašení požárů musí velmi často vzít do ruky i košťata. K jejich nejčetnějším zásahům totiž patří technická pomoc, asistence u dopravních nehod a ochrana životního prostředí.

AKTUALIZOVÁNO
22.3.2017

Pražská zoo na jaře očekává 60-ti miliontého návštěvníka

Praha - Pražská zoologická zahrada v sobotu slavnostně zahájí svou 86. sezonu, ve které očekává příchod 60-ti miliontého návštěvníka. Měl by přijít zřejmě v dubnu či květnu. Na tiskové konferenci to ve středu novinářům řekl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Stěžejním bodem zahájení letošní sezony bude setkání pamětníků, kteří v roce 1975 zažili přivítání 25-ti miliontého návštěvníka zoo. V duchu 70. let pak bude celý zahajovací program v areálu zoo.

22.3.2017

Na Vlkově pohřbu promluví kardinál Duka, Graubner a Radkovský

Praha - Kromě kardinála Dominika Duky, který bude sloužit sobotní zádušní mši za zesnulého kardinála Miloslava Vlka, se posledního rozloučení s ním zúčastní olomoucký arcibiskup Jan Graubner a emeritní plzeňský biskup František Radkovský. Koncelebrovat mši budou biskupové českých a moravských diecézí spolu s kardinály a biskupy ze zahraničí a z Hnutí Fokoláre, v němž se kardinál Vlk angažoval. Ve středu to řekl mluvčí pražského arcibiskupství Stanislav Zeman.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies