VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

dnes 20:03

ODA postavila do čela kandidátek bývalou primátorku a architekta

Obnovená Občanská demokratická aliance (ODA), v jejímž čele stojí miliardář Pavel Sehnal, poslala do čela kandidátek do podzimních voleb do Sněmovny bývalou primátorku Liberce Martinu Rosenbergovou, architekta a developera Ladislava Opletala nebo bývalého rektora Západočeské univerzity v Plzni Zdeňka Vostrackého.

dnes 17:53

Do Národního muzea se vrátilo sousoší Géniů. Po jedenácti letech

Praha - Do Národního muzea se po jedenácti letech vrátilo sousoší Géniů od sochaře Antonína Poppa. Originál sousoší zůstane v interiéru muzea, zatímco v průčelí budovy (kde dříve stálo) bude jeho kopie. Na sousoší jsou zachovány stopy po kulkách ze srpna roku 1968.

AKTUALIZOVÁNO
dnes 13:26

Doprava v centru metropole kolabovala. Několik tramvajových linek bylo odkloněno

Praha - Na Národní třídě došlo k dopravnímu kolapsu. Řidiči stáli v kolonách a na některých místech museli najíždět na tramvajové koleje. Tramvajové linky 2, 9 a 22 byly několik hodin odkloněny. 

dnes 11:33

Novým ředitelem České rozvojové agentury je Pavel Frelich

Praha - Novým ředitelem České rozvojové agentury (ČRA) se stal Pavel Frelich (46), který dříve působil jako český zástupce u Světové banky. Dnes o tom informovalo ministerstvo zahraničí. Frelich, který zvítězil ve výběrovém řízení, bude v čele agentury čtyři roky. Ve funkci nahradil Michala Kaplana, který z místa odchází na jinou pozici v české diplomacii. Frelich chce klást důraz na propojení rozvojové pomoci se soukromým sektorem.

dnes 11:27

Babiš na další nahrávce: „Copak Sobotka s Haškom může řídit tuto zemi?“

/AUDIONAHRÁVKA/ Krátce před vznikem hnutí ANO, v roce 2012, se Andrej Babiš rozhovořil o svých názorech na politické elity a vztazích s nimi. Nahrávku získali reportéři Českého rozhlasu (ČRo) a zazní na ní i to, proč majitel Agrofertu vstoupil do politiky.

dnes 10:53

Ochránci supů mají nové terénní auto. Díky spolupráci Pražské zoo s KB

Praha - Vedle projektů na ochranu ohrožených druhů, které Zoo Praha sama organizuje, mezi nejznámější patří Návrat divokých koní a Toulavý autobus, jich také řadu dalších podporuje. Mezi ně patří i ochrana supů mrchožravých na Balkáně, již zajišťuje organizace Green Balkans v Bulharsku. V minulých letech zde byly z prostředků poskytnutých pražskou zoologickou zahradou vybudovány tři chovné a seznamovací voliéry pro supy a také krmné místo. Odteď mají bulharští ochránci těchto dravců k dispozici rovněž terénní vůz. Pořídit si jej mohli díky spolupráci Zoo Praha s Komerční bankou.

dnes 10:11

Jak zpevnit tělo? Třeba pomocí cvičení TRX

Praha - Potřebujete posílit povolující tělo, na které se už sami nemůžete ani podívat? Vyzkoušejte cvičení TRX, které je velmi účinné, zábavné a především přináší úžasné výsledky.

AKTUALIZOVÁNO
dnes 09:05

Prezidentské volby proběhnou 12. a 13. ledna

Druhé přímé prezidentské volby se uskuteční v pátek 12. a v sobotu 13. ledna 2018. Termín dnes oznámil předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Oznámením data byla zároveň zahájena volební kampaň. 

dnes 08:28

KRÁTCE: Počet odhalených případů domácího násilí stoupá

Praha - Za první polovinu letošního roku bylo v Praze zjištěno 104 případů, ve kterých došlo k domácímu násilí. To je zatím nejvíc od vzniku Intervenčního centra, které obětem domácího násilí pomáhá. Důvodem tohoto nárůstu je mimo jiné zvyšující se počet kontaktů s ohroženými skupinami. 

dnes 08:02

Češi na cestách, vítězí u nich hlavně exotika

Praha/INFOGRAFIKA/ - Letecká doprava se těší stále větší popularitě. I Češi už objevili kouzlo levných letenek, díky kterým se dostanou do vzdálenějších destinací za ceny, které by ještě před pár lety byly utopií.

dnes 07:21

Jinonice se dnes otvírají. Anděl nebo Karlovo náměstí opravy čekají

Praha - Oprava vzácných obkladů, modernizace osvětlení či lepší odvodňovací a kamerový systém. To jsou práce, kterými v posledních měsících prošla stanice metra Jinonice. Už za plného provozu prostor čeká poslední etapa. „Proběhnou drobné stavební úpravy. Dokončí se práce na rozvodech nebo úpravy konstrukcí stanice včetně odvodnění,“ popsala další plány mluvčí Dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková.

dnes 07:21

Povinné přihlášení v místě bydliště už Pražany nestraší

Praha /RASTR/ - Nejspíš desítky tisíc pražských nájemníků si mohou oddechnout. Ministerstvo vnitra totiž „smetlo ze stolu“ návrh novely zákona o evidenci obyvatel, která měla zavést povinnost hlásit se k trvalému pobytu v místě skutečného bydliště.

včera 17:32

V Praze se sejdou čeští velvyslanci

Na pravidelné každoroční poradě se v Praze v příštím týdnu sejdou čeští velvyslanci. Poradu v pondělí 28. srpna zahájí premiér Bohuslav Sobotka, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a jako letošní zahraniční host portugalský ministr zahraničí Augusto Santos Silva. Porada potrvá do pátku.

včera 15:22

KRÁTCE: Doubravka vyroste do konce září

Praha - První pražská veřejně přístupná rozhledna po 25 letech se brzy otevře veřejnosti. Doubravka XIV. z pera architekta Martina Rajniše vyroste do konce září v lesoparku Čihadla na Černém mostě.

včera 15:01

Praha plánuje podzemní železnici. Město chce zadat změnu územního plánu

Praha - Hlavní město plánuje vybudování podzemní železnice. Projekt nazvaný Nové spojení 2 počítá s propojením příměstských vlaků, doposud končících na Masarykově nádraží, s ostatními vlaky, aby centrem projely. Zároveň se také plánuje navýšení jejich kapacity.

včera 14:34

Žalobce Zeman nakonec bude před komisí vypovídat. Pelikán ho zbavil mlčenlivosti

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se nakonec rozhodl zbavit mlčenlivosti nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Učinil tak poté, co mu dnes sněmovní komise pro vyšetřování úniku informací z vyšetřovacích spisů objasnila důvody, proč chce žalobce vyslechnout. Pelikán to po výpovědi před komisí řekl novinářům.

včera 11:25

Mýdlo na Hradě asi nebude, pořadatel se nedohodl na podmínkách

Praha - Akce Mýdlo na Hradě, kterou chtěl dokumentarista Petr Horký zorganizovat v sobotu 9. září v Jižních zahradách, se zřejmě neuskuteční. I když na ni Horký ve veřejné sbírce vybral přes 870.000 korun, se Správou Pražského hradu se nedohodl na podmínkách oslavy. Hrad podle něj chtěl, aby se jí zúčastnilo maximálně 150 lidí namísto plánovaných čtyř stovek. Jako alternativu nabídl organizátorovi jiné prostory, ovšem v jiném termínu. Horký nyní přemýšlí, zda akci úplně zruší, nebo uspořádá jinde.

včera 10:49

Do soutěže na projekt lávky přes Štvanici přišlo celkem 48 návrhů

Praha - Do soutěže o podobu lávky, která spojí Holešovice s Karlínem přes Ostrov Štvanice se přihlásilo 48 návrhů, ze kterých by porota měla 6. a 7. září vybrat vítěze. Architekti mohli své návrhy zasílat do architektonické soutěže do 25. července.

včera 10:03

Dukla je úspěšná i díky trenérům a zázemí

Praha /ROZHOVOR/ - Trenér Jan Železný (51) se raduje z úspěchů svých svěřenců a chválí tradiční atletickou baštu. Moc toho nenamluví a na sebe skoro nic neprozradí.

včera 09:34

Anežský klášter ožívá historií i projektem Anežka LIVE!

Praha - Po téměř dvou letech dokončila Národní galerie v Praze vloni projekt revitalizace své nejstarší budovy – kláštera sv. Anežky České, který získal podporu z EHP a Norských fondů. Pražská národní kulturní památka ukrytá za vysokými zdmi Starého Města se tak proměnila z ryze galerijních a historických prostor v místo pro relaxaci i další kulturní vyžití. Během léta nyní navíc areál ožívá programem Anežka LIVE!

včera 08:59

Stromojízda ukáže cyklistům památné a významné stromy

Praha - Poznat stromy, ze kterých dýchá historie a ještě udělat něco pro svou kondici. Takové jsou každoroční cyklojízdy po významných a památných stromech Prahy.

včera 08:46

Střely ze srpna 1968 budou na fasádě Národního muzea vidět i po opravě

Praha - Od okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy 21. srpna 1968 letos uplynulo 49 let. Sovětští vojáci tehdy způsobili ostřelováním Historické budovy Národního muzea na Václavském náměstí rozsáhlé škody. Poničili omítku, reliéfy, sochařskou výzdobu a interiér budovy. Tyto stopy však nezmizí ani po právě probíhající opravě.

včera 08:20

Studium last minute? Některé univerzity ještě přijímají

Praha/INFOGRAFIKA/ - Neuspěli jste u přijímaček v řádném termínu? Nezoufejte, ještě máte naději se na některou univerzitu dostat. Přijímací řízení v srpnu a v září nejčastěji vypisují soukromé školy. Šance je ale i u některých veřejných.

včera 08:12

Kde rodit? Dilema i pro Pražanky

Praha - Některým středočeským nemocnicím podstatně přibývají klientky z Prahy. Na druhou stranu jsou i velké pražské nemocnice cílem pro mnoho rodiček ze Středočeského kraje.

AKTUALIZOVÁNO
včera 08:11

Termín prezidentských voleb vyhlásí předseda Senátu ve středu

Termín druhých přímých voleb prezidenta republiky bude vyhlášen ve středu. Oznámí jej předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Volby se musí uskutečnit počátkem příštího roku. Nejpozději si lidé začnou budoucí hlavu státu vybírat 19. a 20. ledna.

včera 08:02

Pátrání po psech ztěžují nezodpovědní nálezci

Praha/INFOGRAFIKA, RASTR/ - Jen loni přijal útulek v Troji téměř dva tisíce psů. Psi se ztrácejí častěji než fenky. Jejvětší překážkou při pátrání jsou samotní nálezci. Jejich povinností je nález psa nahlásit. Pokud tak neudělají, může jim hrozit trestní stíhání.

21.8.2017

Zákaz dávat děti do ústavů se psát nezačne, neschválila to vláda

Zákon se zákazem posílat malé děti do ústavů a se sjednocením péče o ohrožené děti pod jeden resort se v Česku teď chystat nezačne. Záměr ministerstva práce dnes neschválila vláda. Informovala o tom na svém webu. Výhrady k navrhovanému plánu měla některá ministerstva i většina krajů.

21.8.2017

Pražská zoo se loučila s lachtanem Mamutem. Návštěvníkům představila jeho brášku

Praha /VIDEO/ - V pondělí měli návštěvníci Zoo Praha jednu z posledních příležitostí spatřit lachtana Mamuta, který v nejbližších dnech poputuje do nového domova v Německu. Jeho místo v expozici zaujme mládě, které se narodilo 26. května a lidé jej od tohoto pondělí mohou pravidelně vídat v bazénu v určený čas.

21.8.2017

Vláda Zemanovi navrhuje vyznamenání hasiče Odermatta

Praha - Hasič Jan Odermatt, který podlehl zraněním z požáru lakovny ve Zvoli u Prahy, by mohl 28. října získat státní vyznamenání. Návrh ministerstva vnitra na dnešním jednání podpořila vláda, informoval novináře tiskový odbor Úřadu vlády. Návrh obdrží prezident Miloš Zeman, který má při udělování vyznamenání poslední slovo. Prezident může propůjčit nebo udělit vyznamenání i bez takového návrhu.

21.8.2017

Autobusovou dopravu v Praze čekají změny. Odstartují už na začátku září

Praha - Na začátku září čekají na cestující změny v provozu pražské integrované dopravy (PID). Část autobusových linek bude zrušena, jiné pojedou po jiné trase a změní se i příjezdy a odjezdy. Asi dvacítka školních spojů bude přečíslována. Trvalé změny pak začnou platit od 3. září.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení