VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

dnes 09:40

Vydejte se na žižkovskou pouť nebo za vodníky do zoo

Praha /INFOGRAFIKA/ - Víkend se ponese v duchu masopustu. Můžete jej navštívit např. v pražské zoo, v Toulcově dvoře či na Pankráci. Na Žižkově se zase koná pouť, kterou v neděli doplní zabíjačkové hody. 

dnes 09:08

Toufar byl pro komunisty nepřítel. Měl autoritu a šla za ním mládež

Praha /ROZHOVOR/ - Na začátku 90. let začal pátrat po spravedlnosti a odhalovat zločiny minulého režimu. Dnes má spisovatel Miloš Doležal, který 25 let mapoval život a osud kněze, jenž se stal obětí komunistického pronásledování katolické církve, jasno. Aniž by si to podle něj Josef Toufar tehdy plánoval, tak svým otevřeným přístupem k lidem předběhl dobu.

dnes 09:06

Na pražském Výstavišti začíná Matějská pouť. Děti mají atrakce zdarma

Na pražském Výstavišti dnes začíná Matějská pouť. Potrvá až do 17. dubna a návštěvníkům nabídne 115 atrakcí. Vedle kolotočů, lochnesky, střelnice nebo horské dráhy nebudou chybět ani moderní zařízení včetně českého katapultu. Historii akce eviduje Národní knihovna v záznamech od roku 1595. U Křižíkovy fontány se od 18:00 uskuteční ohňostroj.

dnes 08:16

„Vykostěný“ registr se týká i pražských firem

Praha - Ze zákona o registru smluv poslanci vyškrtli kromě státních podniků i firmy většinově vlastněné městy. V Praze některé hodlají smlouvy zveřejňovat i tak. Například Pražská plynárenská výjimku vítá.

dnes 08:04

Petice: Chceme v Bubenči náměstí Borise Němcova

Praha - Náměstí v Praze 6 možná ponese jméno po zavražděném ruském politikovi Borisi Němcovovi. Má to ovšem háček: na stejné adrese sídlí ruská ambasáda.

dnes 04:00

Andrej Babiš: Havel měl u nás zavést prezidentský systém

Hnutí ANO se chystá na sněmovní volby, v sobotu a neděli si zvolí nové vedení a brzy už také představí svou vizi rozvoje České republiky v příštích dvaceti letech. Jeho předseda Andrej Babiš v rozhovoru s Deníkem tvrdí, že Česko by se mělo inspirovat v zahraničí a vzít si z něj to nejlepší – americký většinový systém, švýcarskou přímou demokracii a německý parlamentní jednací řád.

včera 19:48

Lidé u pomníku obětí komunismu uctili jejich památku

Praha - Varování před zapomínáním a relativizováním dějin provázelo páteční vzpomínkovou akci na oběti komunismu, která se popatnácté konala na pražském Újezdě. Desítky příchozích u pomníku obětem komunismu uctily památku tisíců lidí, kteří za komunistické diktatury přišli o život nebo byli jinak poznamenáni.

včera 17:38

Komunismus je ostuda lidstva, znělo na Staroměstském náměstí

Praha - Památku hrdinů, kteří vzdorovali komunistické totalitě, si v pátek připomenuli účastníci shromáždění na Staroměstském náměstí v Praze. Pietní akci v předvečer 69. výročí komunistického puče v někdejším Československu uspořádalo uskupení Bez komunistů.cz. Mottem setkání byla slova režiséra Miloše Formana o tom, že "komunismus je ostuda lidstva".

včera 17:24

Praha 6 chystá dohodu s investorem proluky na Vítězném náměstí

Praha - Městská část Praha 6 připravuje memorandum o spolupráci s investorem na pozemku proluky na Vítězném náměstí. Místo kontroverzního projektu administrativního centra zvaného Ledního medvěd by tu měl být postaven převážně bytový dům. Starosta Ondřej Kolář (TOP 09) to řekl na dnešním jednání zastupitelstva, memorandum ale podle něj není závazné.

včera 17:03

Praha 14 se obává záměru hlavního města stavět bytový dům

Praha - Městská část Praha 14 se obává záměru hlavního města stavět bytový dům na Černém Mostě, nechce tu enklávu sociálních bytů. Městská část to dnes uvedla v tiskové zprávě. Dům asi se 180 byty mezi ulicí Arnošta Valenty a parkem u Čeňku má jako jediný projekt hlavního platné stavební povolení, které platí do roku 2018. Stavět se může začít ihned.

včera 15:12

Rada Prahy 6 upravila programové prohlášení a kompetence radních

Praha - Rada Prahy 6 předložila zastupitelstvu upravené programové prohlášení, zároveň obměnila kompetence některých radních. Původní koalice se Zelenými se rozpadla v roce 2015, zůstali v ní TOP 09, ANO, STAN a KDU-ČSL. Do příštích voleb zbývá přibližně rok a půl. Opozice kritizovala, že jsou v programovém prohlášení uvedeny i věci, které do příštího podzimu nelze stihnout.

včera 14:33

KRÁTCE: Na pouť za peníze jen o víkendu

Praha - Již 54. ročník v Holešovicích – a jubileum připomínající 422 let konání. To jsou čísla, jimiž se chlubí pořadatelé Matějské pouti. Jedna z nejznámějších akcí svého druhu, která se v dalších letech možná bude stěhovat kvůli rekonstrukci Výstaviště nebo změní svoji podobu, začíná už v sobotu – a potrvá až do 17. dubna (byť některé ze 120 atrakcí na místě zůstanou i nadále).

včera 12:20

Nekončící boj s divočáky? Myslivci radí jejich odchyt

Praha - Město řeší problém přemnožené černé zvěře. Magistrát je pro odstřel, odborníci doporučují odchyt. Buďte obezřetní. Psa jedině na vodítku. Tahle a další varování slyší v poslední době Pražané častěji. Divočáci ohrožující psy se objevují zejména na východním okraji města. „Denně jezdím autem a prasata a srny jsou tu pořád," stěžuje si jedna z obyvatelek Běchovic. „Pokud jdete k nádraží slyšíte je pár metrů od vás. Nám tam chodí děti!" dodává. 

včera 12:11

OBRAZEM: Já jsem Krabat Čarodějná legenda ze srbské Lužice

Praha /FOTOGALERIE/ - Geisslers Hofcomoedianten uvádějí v divadle Vila Štvanice tajuplný příběh upředený z legend o Krabatovi, který si nebezpečně pohrává s černou magií, hýří analogovými projekcemi a variuje lužickosrbské písně. Na blatech za Černým Chlumcem stojí mlýn, skrčený ve sněhu, temný a výhružný jako mocné, zlé zvíře. Ale uvnitř se svítí – a kde je světlo, tam musí být i lidé! Poslechnete ten cizí hlas tam uvnitř ve vás a necháte se zlákat? Mlýnské kolo zatím stojí. Mezi jedenácti havrany sedícími na tyči je totiž jedno místo volné. Krá!

AKTUALIZOVÁNO
včera 11:53

Po havárii vodovodu se propadla povozka na Karlově náměstí

Praha – Dopravní omezení v části Karlova náměstí si od pátečního dopoledne vyžádala havárie vodovodu spojená s propadem vozovky. Provoz tramvají zůstal zachován – avšak až do soboty policisté uzavřeli frekventovaný úsek mezi ulicemi Resslova a Na Moráni pro silniční dopravu.

včera 10:22

Plastové tašky už nebudou v obchodech zdarma. Sněmovna schválila novelu

Lidé zřejmě nebudou moci od příštího roku získat v obchodech zadarmo žádné plastové tašky, v nichž by si mohli odnést zboží. Bezplatné by mohly zůstat jen tenké sáčky, například na pečivo či masné výrobky. Sněmovna to dnes schválila v rámci novely o obalech, která má v návaznosti na předpisy EU omezit objem plastového odpadu.

včera 09:51

Vydejte se na Matějskou nebo za čarodějem do země Oz

Praha /INFOGRAFIKA/ - O víkendu začíná Matějská pouť, kde se mohou zabavit malí i velcí návštěvníci. Koho kolotoče a pouťové atrakce nelákají, může vyrazit do Říše loutek na Čaroděje ze země Oz, nebo na karneval mezi domy.  

včera 09:06

OBRAZEM: Na Novoměstské radnici představili řemesla

Praha /FOTOGALERIE/ -  Během čtvrtého ročníku festivalu řemeslných workshopů Řemeslo žije si mohli návštěvníci na vlastní kůži vyzkoušet tradiční i méně známá řemesla. Na Novoměstské radnici se tak stali alespoň na chvíli hrnčíři, truhláři, kováři či štukatéry. Na místě si mohli také vyzkoušet, jak se vysekává pískovcová busta či navrhuje a skládá zajímavý obal.

AKTUALIZOVÁNO
včera 08:53

Vichr kácel nejen stromy, ale i semafory

Praha – Povalené oplocení kolem stavenišť, informační stojky shozené za zem či stržené reklamní cedule včetně poškození billboardů. Takové následky řádění silného vichru jsou po Praze k vidění už několik dnů. Zvlášť od čtvrtka přibylo i hasičských zásahů majících přímou souvislost s počasím – jejich počet se počet se začal šplhat do desítek – a v pátek ráno silný vítr potrápil i řidiče. Nedaleko Prahy zasáhl spadlý strom i na dálnici D7 poblíž sjezdu na Kněževes – tuhle překážku se ale podařilo celkem rychle odstranit. Na jižním okraji Prahy zase spadlý strom omezil průjezd Břežanským údolím ke Zbraslavi, což si vyžádalo uzavření jízdního pruhu.

včera 08:22

Povinná předškolní docházka omezí svobodu výběru školky

Praha - Rodiče předškoláků musí od září povinně přihlásit své dítě do školky. Někteří je budou nuceni umístit jinam, než kam by chtěli. Garanci místa totiž budou mít jen tam, kde mají trvalé bydliště.

včera 08:08

Odborníci: Radši než budovy postavte silnice

Praha - Jak se má Praha změnit do roku 2030? Podle architektů, investorů, ale i akademiků se má zaměřit na dopravu a moderní technologie.

AKTUALIZOVÁNO
23.2.2017

Ministerstvo průmyslu a obchodu povede do sjezdu ČSSD Sobotka sám

Prezident Miloš Zeman akceptoval odvolání ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka z vlády. Ministerstvo chce zatím řídit premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) sám. Nového ministra navrhne prezidentovi až po sjezdu ČSSD. Se Zemanem o potenciálních kandidátech diskutoval, debatu podle premiéra neuzavřeli. Mládek by měl z ministerstva odejít ke konci měsíce.

23.2.2017

Praha zaplatí na 22 školách výuku češtiny jako cizího jazyka

Praha - Hlavní město zaplatí ve 22 základních školách výuku češtiny pro děti, pro které není mateřským jazykem. Dvě vyučovací hodiny jednou týdně město vyjdou za celý rok zhruba na 620 tisíc korun. Přidělení peněz ve čtvrtek schválili pražští zastupitelé.

23.2.2017

Praha má analýzu na řešení dopravy při smogu. Konkrétní opatření teprve vybere

Praha - Hlavní město by v budoucnu mohla při smogu například omezit vjezd automobilů, rychlost jízdy nebo rozšířit podporu MHD. Vyplývá to z analýzy regulace dopravy při smogových situacích v evropských zemích a městech, kterou si nechala vypracovat. Konkrétní opatření vhodná pro Prahu město teprve vybere. Materiál použije metropole při tvorbě regulačního řádu, podle kterého bude v případě smogu postupovat. Smogovou situaci v Praze vyhlásili meteorologové letos už třikrát.

23.2.2017

Myslivci: Pokud Praha vypoví nájem honiteb, bude problém horší

Praha - Pokud by magistát vypověděl myslivcům nájemní smlouvy na honitby na okrajích Prahy, kde se přemnožili divočáci, musel by najímat nové lovecké skupiny. Kvůli administrativě by to podle předsedy Českomoravské myslivecké jednoty (ČMMJ) Jiřího Janoty trvalo roky. Řekl to ve čtvrtek na tiskové konferenci k přemnoženým divokým prasatům v Praze. Magistrát myslivcům ukončením smluv pohrozil, pokud se jim nepodaří situaci stabilizovat.

23.2.2017

K cestování mají radnici posloužit elektřina a plynový pohon

Praha - Tři auta s alternativním pohonem hodlá zakoupit v rámci částečné obnovy svého vozového parku radnice Prahy 4. Její mluvčí Jiří Bigas oznámil, že městská část může získat dotaci až ve výši 520 tisíc korun. Nabízela by se tak početní úloha pro školáky: jaká auta mají být pořízena, jestliže Státní fond životního prostředí poskytuje dotaci na pořízení elektromobilu 220 tisíc – a nákup auta poháněného zemním plynem (či přestavbu nového vozidla na CNG) podpoří částkou 50 tisíc? Jasně, nevychází to. Zbývá totiž ještě dodat, že žadatel, který prokáže ekologickou likvidaci starého vozidla emisní třídy Euro 3 a nižší, má nárok na bonus 10 tisíc Kč, pokud auto bude nahrazeno novým vozidlem s alternativním pohonem…

23.2.2017

O víkendu vypukne v pražské zoo masopustní veselí

Praha - V sobotu 25. února vypukne v pražské zoo masopustní veselí. Pro děti i dospělé je připraven bohatý program – žonglérské dílny, výroba masek, slavnostní průvod vedený souborem Chůdadlo, záchrana princezny a samozřejmě nebudou chybět ani staročeské hody. Děti do 15 let, které v sobotu přijdou do zoo v masce nebo převleku, mají vstup za 1 korunu.

23.2.2017

Opozice pochybuje, zda bude Praha plnit protikorupční strategii

Praha - Opozice pochybuje, zda bude Praha plnit ve čtvrtek schválenou protikorupční strategii. Zaznělo to v diskusi na jednání zastupitelstva. Výbor pro legislativu a protikorupční opatření ji chce pravidelně vyhodnocovat. Platnost poslední protikorupční strategie skončila v roce 2014. Vytvoření nové bylo součástí programového prohlášení současné vládnoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL).

23.2.2017

V Horních Počernicích bude sedm nových lovců

Praha - Na území pražských Horních Počernic dostalo sedm dalších myslivců povolení na lov černé zvěře. Budou ho mít do poloviny května. Ve čtvrtek to na tiskové konferenci řekl Jan Záloha z tamního mysliveckého spolku. Divoká prasata jsou tam přemnožená. Předseda Českomoravské myslivecké jednoty (ČMMJ) Jiří Janota varoval Magistrát hlavního města Prahy před rozvazováním smluv s myslivci. Magistrát by podle něj musel najímat lovecké skupiny, což by kvůli administrativě trvalo roky, divokých prasat by tak v oblasti bylo ještě více. Aktuálně je v počernickém spolku 27 členů a pět čekatelů na členství, z nich se 13 zúčastňuje honiteb.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies