„Pan Týc se nedostavil k převzetí informací a podání vlastního vysvětlení ke svému případu na správní odbor Prahy 1, který případ šetřil," uvedla mluvčí. Úřad si proto nechal vypracovat analýzu popela, ta však neprokázala, že by pocházel z člověka. Proto řízení správní odbor zastavil.

Čtěte také: Zloděj popadl kabelku s balíkem peněz. Policie ho chytila!

Týc, vlastním jménem David Hons, vystavil loni v pražské galerii Dvorak Sec Contemporary 19 obrazů vytvořených údajně z popela zbylého po kremacích lidských ostatků. Výstavou prý chtěl upozornit na to, že část lidského popela, která se nevejde do urny, končí na skládkách, řekl začátkem května serveru Lidovky.cz.

Výtvarník patří mezi zakládající členy umělecké skupiny Ztohoven, která se věnuje především umění ve veřejném prostoru. Její nejznámější akcí je asi Mediální realita, při které se členové skupiny napojili do televizního vysílání se simulovaným atomovým výbuchem.

V roce 2007 pak výtvarník v Praze vyměnil skla na 50 semaforech pro chodce. Místo stojícího a chodícího panáčka na nich byly postavičky v komických či lehce vulgárních situacích. Podle soudu výměnou skel poškodil cizí věc a měl zaplatit pokutu 60.000 korun. Týc sice uhradil škodu způsobenou jeho akcí pražskému Dopravnímu podniku, ale pokutu zaplatit odmítl. Proto strávil měsíc v pankrácké věznici, odkud byl propuštěn na konci března.

Výtvarník také stanul před soudem kvůli údajnému napadení strážníků. Obvodní soud v červnu rozhodl, že jeho jednání trestným činem nebylo, případ proto postoupil městské části k posouzení, zda nespáchal přestupek. Konečné slovo však bude mít nejdříve pražský městský soud, žalobce si proti verdiktu podal stížnost.