VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tiskárna Europrint může projít reorganizací, rozhodl soud

Týden poté, co na sebe Tiskárna Europrint podala insolvenční návrh, dostala od soudu povolení k reorganizaci. Firma je tak nadále plně provozuschopná a plní své závazky. Nyní jí běží čtyřměsíční lhůta na předložení reorganizačního plánu, který poté dostane ke schválení výbor věřitelů.

14.9.2017
SDÍLEJ:

Tiskárna EuroprintFoto: Profimedia

Soud také stanovil insolvenčního správce, který firmě povolil vyplácet mzdy a nově vzniklé závazky. Závazky vzniklé do prohlášení insolvence, zůstávají dál předmětem insolvenčního řízení, uvedla společnost ve své tiskové zprávě.

"Pro Europrint je to jediný způsob, jak přežít, dokud správní soud nerozhodne o neoprávněnosti jednání finanční správy a my dostaneme své peníze zpět," uvedl generální ředitel firmy Petr Litvan.

Společnosti nyní běží čtyřměsíční lhůta na předložení reorganizačního plánu, přičemž provoz firmy pokračuje ve čtyřiadvacetihodinovém provozu.

„Děkujeme našim obchodním partnerům a zaměstnancům, že nám nejen zůstávají věrní, ale mnozí nám vycházejí vstříc nad rámec naší standardní spolupráce. To vše navzdory složité situaci, do které Finanční správa Europrint dostala,“ doplňuje Petr Litvan.

Jeho slova o plném pracovním nasazení společnosti potvrzují zástupci odběratelů i dodavatelů. „Během poslední doby jsme nezaznamenali žádné negativní změny ve spolehlivosti dodávek od firmy Europrint. Věříme, že bude naše spolupráce dále pokračovat na úrovni, na kterou jsme byli zvyklí," shodli se Jiří Weiner a Tomáš Hrubý z vydavatelského domu Vltava Labe Media, který v Europrintu tiskne své časopisy.

Finanční správa si v květnu 2016 v rámci zajišťovacích příkazů nárokovala na společnosti 260 milionů korun, a to z důvodu údajného podvodu na DPH jejího dodavatele. Aby mohl Europrint pokračovat ve svém podnikání a odblokovat exekuci na svůj účet i ostatní majetek, vzal si 260milionový úvěr u banky a požadovanou částku Finanční správě vyplatil.

Následně správa podle firmy letos v červenci začala exekučně vymáhat penále k dani za zhruba 52 milionů korun a v srpnu následovalo vymáhání úroků z prodlení za zhruba 74 milionů korun. Návrhy na odklad či splátkový kalendář správa podle firmy zamítla.

Vedení společnosti Europrint považuje princip, kdy má odběratel ručit svým podnikáním za nesouvisející údajné podvody dodavatele týkající se úplně jiného zboží, za naprosto nepřípustný.

„Naše tiskárna zaměstnávající 350 lidí se ocitla ve vážném ohrožení své činnosti kvůli údajným transakcím, kterých se neúčastnila, nevěděla o nich a nemohla z nich mít žádnou výhodu,“ uzavírá Petr Litvan.

Finanční správa čelí v poslední době nařčení, že zajišťovací příkazy příliš využívá a do problémů se tak dostávají firmy, které se do řetězových obchodů mohly dostat neúmyslně. Ministerstvo financí dnes oznámilo, že připraví k využívání zajišťovacích příkazů novou metodiku a zároveň navrhne změnu zákona, která by zavedla alternativu k jejich využívání.

Autor: Andrea Gričová

14.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Spisovatel Robert Fulghum
12

Robert Fulghum představí v Česku svou novou knihu

Houbařská sezóna začala hlavně díky vydatným dešťům
20

Boj o houby: Pražané se chlubí svými úlovky a nabízí je za odvoz

AKTUALIZOVÁNO

Vláda schválila návrh rozpočtu. Stát bude hospodařit se schodkem 50 miliard

Schodek 50 miliard korun. Na takovém návrhu rozpočtu se dnes dohodla vláda. Schvalovat ho bude Sněmovna vzešlá z říjnových voleb, počítá s růstem platů ve veřejné správě i se zvýšením rozpočtu vysokých škol o tři miliardy korun.

AKTUALIZOVÁNO

Angela Vítězná. Merkelové ale kazí radost zisk krajní pravice

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, KONEČNÉ VÝSLEDKY/ Německá kancléřka uspěla i přes výrazný odliv hlasů počtvrté v řadě. Druhá ze stran nynější velké koalice – sociální demokracie – má nejhorší výsledek od války.

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Nic na světě nepoví o člověku tolik, jako jeho byt. Hned při vstupu do předsíně bezchybně odlišíte pedanta od bohéma. Každý člověk má svůj vkus, každé astrologické znamení své priority.

Nakupování jízdenek bude snadnější. Pomůže nová aplikace Lítačka

Chcete si označit lístek a žádný nemáte? Nerozumíte si s prodejním automatem? Ocitli jste se kdesi uprostřed ničeho na zastávce, kde se jízdenka prostě koupit nedá? Tak to už od příštího roku nebude žádný problém.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení