VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidička pila před zraky strážníků. Pak se posadila za volant a vyjela

Praha - Tak čum! Přesně těmto slovy vyzvala v noci na pondělí opilá žena člena hlídky pražských strážníků, aby sledoval její opilecký výkon. A bylo na co zírat. Dotyčná si důkladně přihnula z láhve kořalky. Opravdu to nebyl jen hlt tvrdého alkoholu. Na jeden zátah upila tak dvě deci!

20.1.2014
SDÍLEJ:

Policejní hlídka kontroluje projíždějíciFoto: Deník/Jindra Hladík

Tenhle výstup byl odpovědí na strážníkovo upozornění, že pokud by sedla za volant, jak o tom vykládá, dopustila by se trestného činu. Nakonec se ho také dopustila.

Původně přitom o řízení v opilosti vůbec nešlo. Do Chelčického ulice na Žižkově přivolal hlídku strážníků telefonátem na linku 156 muž, který si stěžoval, že ho napadá bývalá přítelkyně. Členové autohlídky již útoky neviděli, ale na udaném místě skutečně zastihli dva muže a jednu ženu, oběma mužům spílající slovy nevybíravými a nehledanými.

A právě ona, ač jevila známky silné opilosti (přičemž nos potvrzoval, že oči se nemýlí), neustále opakovala, že až dostane svoje věci, sedne do auta a pojede pryč. Tedy - ve skutečnosti to vykládala poněkud odlišnými slovy; používala výrazy podstatně ostřejšího kalibru.

Čekání netrvalo ani minutu

„Vzhledem k tomu, že žádný z mužů nechtěl ohlásit žádné protiprávní jednání, hlídka strážníků pouze dohlédla, aby nedocházelo k dalšímu napadání," poznamenala Irena Seifertová z centrály městské policie. „Nato se všichni zúčastnění rozešli," konstatovala.

Tedy konec? Kdepak; vlastně teprve začátek. Tahle paní opravdu sedne do auta, jak vyhrožovala, odhalovali strážníci. Počíhali si proto opodál, v sousední Rokycanovně ulici, jak se budou věci vyvíjet. A čekat nemuseli dlouho. Ani ne celou minutu!

Sotva se dotyčná posadila za volant a vyjela, vůz s majáky na střeše vyrazil za ní. Vzešla z toho honička, která naštěstí netrvala dlouho. Uprchlici se podařilo zastavit v Lupáčově ulici. Tam se řidička ještě snažila v autě uzamknout, což se jí ale nepovedlo. Naopak strážníci byli úspěšní, když se jim třetí výzvou „Jménem zákona!" podařilo šoférku přimět k vystoupení.

„Dělejte si, co chcete, já jsem to neřídila," prohlásila. Když se pak podrobila dechové zkoušce, přístroj ukázal 1,92 promile. Polízanicím se tudíž nevyhne. Je podezřelá ze spáchání trestného činu, konkrétně ohrožení pod vlivem návykové látky.

Jeden provinilec se dokonce pomočilS opilými řidiči se pražští strážníci setkali během víkendu opakovaně. V neděli večer neunikl pozornosti hlídky v Doupovské ulici v Hostivaři vůz, který v protisměru zajel do jednosměrné Tesaříkovy. Řidič vrávoral, špatně artikuloval - a bylo vidět, že se i pomočil. Dechová zkouška pak odhalila 2,01 promile.

O něco méně nadýchal muž, který na sebe upozornil nestandardním odjezdem od obchodního centra v Praze 9. Protože jel jako opilý, padla rovnou férová otázka. Požití alkoholu muž popřel, přestože bylo cítit, že skutečnost je jiná. Výzvy k dechové zkoušce pak muž odmítal s tím, že nemá čas; spěchá prý na domluvenou schůzku s manželkou. Po několika minutách handrkování nakonec vyhověl - a hned se ukázalo, kde je pravda. Za vše hovořil údaj 1,48 promile.

Oba muži skončili v rukou policistů jako podezřelí ze spáchání trestného činu.

Autor: Milan Holakovský

20.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Miloš Zeman a Karel Srp starší. Ilustrační foto.
5

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení