Oslavy 'sametu' si v Praze vyžádaly osm zraněných

Praha - Dva muže zranili agresivní neonacisté. Mezi radikály zůstali po potyčkách s policií další dva zranění. Záchranáři museli ošetřit i čtyři účastníky pochodu z Albertova na Národní třídu. 

Autor:
Jakub Krupka

Diskutovat (0) 18.11.2009 15:49

ŘÁDĚNÍ RADIKÁLŮ. Sanitka odváží muže, kterého napadli příznivci Dělnické strany poté, co je policie nepustila na Národní třídu.
ŘÁDĚNÍ RADIKÁLŮ. Sanitka odváží muže, kterého napadli příznivci Dělnické strany poté, co je policie nepustila na Národní třídu.
Autor: DENÍK/Jiří Koťátko

Pražská záchranka musela během včerejších oslav dvacátého výročí pádu komunismu ošetřit celkem osm zraněných.

Dva z nich se stali obětí agresivních neonacistů. Napadeni byli naprosto bezdůvodně na mostě Legií při „ústupu“ extremistického shromáždění od Národního divadla směrem na Smíchov. Radikálové tu nejprve napadli pětatřicetiletého pracovníka televizního štábu a zlomili mu nos. Poté surově zbili a zkopali sedmnáctiletého mladíka, který se novináře zastal.

ČTĚTE TAKÉ: Pendreky esenbáků nahradily pěsti neonacistů. Průvod z Albertova policisté uchránili

„Pětatřicetiletý muž byl převezen do Všeobecné fakultní nemocnice. Sedmnáctiletého muže jsme s úrazem hlavy předali do motolské nemocnice,“ informovala mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

Další zranění jsou právě z řad extremistů po střetu s policií na Výtoni. Zde musel být se zhmožděninami hlavy ošetřen šestatřicetiletý muž, který utrpěl také zlomeninu zápěstí. Skončil ve Všeobecné fakultní nemocnici. Srdeční kolaps hrozil šestačtyřicetiletému muži s vysokým krevním tlakem. Postarali se o něj lékaři Na Františku.

Také monstrózní průvod z Albertova na Národní třídu, kopírující pochod studentů před dvaceti lety nezvládlo několik lidí. Tři zkolabovali a čtyřicetiletý muž si poranil hlavu.



Diskuse k článku neobsahuje žádné příspěvky

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality