VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ďuričko zřejmě požádá o propuštění z vazby

Praha - Rodina oběti žádá po obžalovaném hoteliérovi v občanskoprávním sporu odškodné dva miliony korun.

4.11.2008
SDÍLEJ:

Vazebně stíhaný Bohumír Ďuričko, obviněný z vraždy Václava Kočky mladšího nabídl prostřednictvím svého advokáta Jana Červenky kauci tři miliony korun jako záruku, že se na svobodě nebude vyhýbat trestnímu stíhání.Foto: DENÍK/Ivan Babej

Bohumír Ďuričko, který ve čtvrtek 9. října zastřelil po autogramiádě knihy Jiřího Paroubka Václava Kočku mladšího, možná brzy opustí vazbu.

Pominul jeden z důvodů vazby

Městské státní zastupitelství minulý týden rozhodlo, že už pominulo nebezpečí, že by ovlivňoval svědky. Sice stále nepominul druhý vazební důvod, tedy možnost, že by se pokusil uprchnout, nicméně nyní již mohou Ďuričko a jeho advokát Jan Červenka podat žádost o propuštění z vazby.

„Stále ještě ale čekáme na písemné zdůvodnění, že pominul jeden důvod vazby. Až jej obdržíme, žádost podáme,“ uvedl Červenka. Mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová se k celému případu striktně odmítá vyjadřovat.

„Nemohu samozřejmě nikterak předjímat rozhodnutí soudu, ale po čtyřiceti letech praxe by mne překvapilo, kdyby pana Ďurička propustil. Presumpci neviny je samozřejmě potřeba ctít, ale za mnohem méně závažné trestné činy sedí lidé ve vazbě třeba rok nebo mnohem déle,“ řekl pro Deník advokát rodiny Kočkových Josef Lžičař.

Rodina oběti žádá odškodné

Ten také potvrdil, že podle občanského zákoníku náleží pozůstalým příbuzným oběti odškodné.

„Cenu lidského života samozřejmě nemůžeme vyčíslit. Celková suma by se ale podle zákona měla blížit částce zhruba dvou milionů korun. Rodičům Václavovi a Olze z této částky připadne 480 tisíc korun, sourozencům Janovi a Olze 350 tisíc a každému z dětí – Václavovi, Editě a Davidovi – po 240 tisících. O tuto částku nepřijde ani syn Kočkovy přítelkyně Markéty Nicolas, jehož biologickým otcem Kočka sice nebyl, ale žil s nimi ve společné domácnosti,“ uvedl Lžičař.

Půjde i o výživné

Krátce před svou smrtí se Václav Kočka mladší rozvedl se svou manželkou. Při rozvodovém stání se s ní dohodl, že na své dvě děti, které spolu měli, bude platit výživné ve výši patnáct tisíc korun měsíčně, přispíval samozřejmě i na syna, kterého měl se svou přítelkyní Markétou.

Nyní je možné, že alimenty za něj bude platit Bohumír Ďubičko. „Protože pan Ďuričko svým činem znemožnil panu Kočkovi placení těchto částek, je možné, že se budeme domáhat jejich náhrady,“ doplnil Lžičař.

Ďuričko obvinil Kočkova otce

„Za smrt Václava Kočky mladšího může jeho otec,“ řekl pro server tn.cz Ďuričko. Podle něj celý spor, který skončil smrtí člověka, začal jeho tvrzením, že kdyby byl kolotočář, měl by tolik peněz jako rodina Kočků.

„Po této větě Kočka starší vstal, šel na bar a něco řekl svému synovi,“ uvedl Ďuričko. Václav Kočka mladší poté vstal, šel k Ďuričkovi a praštil ho. „Vstal jsem a ukázal mu, že mám zbraň,“ dodal Ďuričko. Podle něj ho ale Kočka mladší praštil podruhé. „Dál si už nic nepamatuju, jen to, že padly výstřely,“ dodal Ďuričko pro server tn.cz.

Tiskové prohlášení Jana Kočky

Pan Ďuričko se buď zbláznil, anebo se zcela chladnokrevně začíná přehrávat do role oběti, aby si, když už svůj zrůdný čin nemůže nijak odčinit, prostřednictvím médií, naklonil veřejnost a získal shovívavost soudu. Vrahem je a vrahem zůstane.

Jeho bezprecedentní výrok jen dokládá míru agresivity, která je ukryta v jeho jednání. Věříme, že i orgány činné v trestním řízení za těmito agresivními a necitlivými slovy na adresu mého otce uvidí další nebezpečí, která tento člověk při zvažovaném propuštění na svobodu může znamenat.

Nechápeme, jak je vůbec možné, že si pan Ďuričko může ve vazební věznici pořádat tiskové konference pro novináře a navíc uvažovat o svém propuštění na svobodu na kauci.

Vraždu mého bratra vidělo několik přímých svědků, bratr zemřel před zraky naprosto bezmocného otce, který vraždě nemohl zabránit.

Autor: Richard Moucha

4.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Pěstujeme olivy

Re-use. Ilustrační foto.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Pusťte nás na ně, volají Piráti na svém vězeňském autobuse

Piráti dnes vyrazili do volební kampaně s “vězeňským autobusem“, který zvnějšku poukazuje na kauzy jejich politických protivníků. Autobus doplní pouť jejich solární pirátské lodi. Piráti s ním chtějí navštívit všechna okresní města, oznámil jejich volební manažer Štěpán Štrébl.

Pokračování problémů s divokými prasaty zatím nic nenasvědčuje

Praha – Pokud by si Praha nevěděla rady, mohla by najít poučení u zlínského hejtmana Jiřího Čunka. Tule větu, která se týkala divokých prasat, zaslechl Deníku v metru v souvislosti s opatřeními proti šíření afrického moru prasat mezi divočáky právě na Zlínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení