VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Aby kradl dál, musel se dvakrát probít z obklíčení

Praha - Pachatel, který byl na své výpravě 19 hodin, nakonec usnul v odcizeném autě.

21.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv VLP

Zvládnout pět vloupaček za jediný den – to už dá nějakou fušku. A v pětačtyřiceti už člověk není takový jura, aby vydržel táhnout šichtu celých 19 hodin. Není tudíž divu, že na posledním místě činu muž podezřelý z rozsáhlého řádění v obci Holubice nedaleko metropole usnul.

Neobstálo před ním leccos. Podle Štěpánky Zatloukalové z policejního ředitelství pro Prahu-venkov: Západ se terčem mužových zlodějských choutek staly rodinné domy, garáže i prodejna. Od dalších lapkovských výprav ho neodradilo ani to, že ho opakovaně načapali majitelé. Vždy jim dokázal zmizet.

Muž, který už ví, co znamená odpykávat si ve vězení trest za krádeže, odstartoval neobvyklou zlodějskou sérii odpoledním vykopnutím dveří prádelny v rodinném domě. Škody tím natropil za pět tisíc, ale odnesl si kořist za bezmála 17 tisícovek: dvě motorové pily, kanystr s benzinem a svářečku.

Další jeho kroky vedly do místní prodejny, kam se vypravil pod rouškou tmy. Lapka vypáčil mříže, rozbil výlohu – a cesta byla volná. A když zvládl ulomit dva alarmy, myslel si, že ho nikdo nebude rušit. Začal proto chystat rozsáhlé stěhování. Do igelitky sesypal pět tisíc korun v drobných mincích – a do beden naskládal cigarety a bonboniéry téměř ve stejné hodnotě. Příležitost drancovat dál už ale nedostal. Pekař, který přivezl zboží, si všiml, že mříže nejsou na svém místě – a hned volal majitelům. Společně pak zjistili, že nezvaný host je stále uvnitř. Majitel se lapku pokusil zadržet. „Okno zatarasil lavičkou a snažil se muže v prodejně udržet. Ten se snažil vystrašit vlastníka tím, že tyčí mlátil do lavičky a vyhrožoval všem přítomným zabitím. Předstíral také, že není v prodejně sám a má tam kamarády,“ přiblížila noční dění policistka Zatloukalová. „Následně se muži podařilo zabarikádovaným oknem vyskočit. Majitel se jej snažil chytit, ale muž se mu vysmekl. Při tom přišel o své tričko. Podařilo se mu zmizet ve tmě,“ popsala další dějství dramatu.

Mýlil by se však ten, kdo by předpokládal, že se zloděj po tomhle zážitku zalekl a pelášil z obce. Již dopoledne navštívil jeden místní dům, kde v přístavku sebral sekyru, z garáže odnesl úhlovou brusku – a překonal i vstupní dveře bezpečnostním zámkem. V kuchyni snědl čokoládu, oplatky, těstoviny – a právě když si chystal další pochoutky, objevil se majitel. „Poslala mě sem vaše dcera,“ tvrdil drze nezvaný host. „Trefil se, muž dceru opravdu má,“ podotkla Zatloukalová. Věšet bulíky na nos si ale majitel nechtěl nechat – a podivného návštěvníka hodlal zadržet v domě. Zloděj zahnaný do kouta ho začal ohrožovat židlí – načež domácí popadl druhou židli, aby se bránil. Naštěstí nepřišel k úrazu, i když nezvaný host využil k útoku i stůl. Majiteli se dokonce podařilo zavřít zloděje v kuchyni a přivolat policii. Pachatel však uprchl oknem. Zůstala po něm pouze 11tisícová škoda.

Obci, kde mu pšenka příliš nekvetla, ale ani poté nedal vale. Hodlal krást dál. Vnikl do garáže jiného domku, odkud ale nic neodnesl. Až poslední garáž se mu stala osudnou. Našel uvnitř Škodu Felicii, s níž zřejmě hodlal odjet – zvládl ale pouze nastartovat. Pak usnul jako dudek. V tomto stavu ho našla a zadržela policejní hlídka.

Pachatel, po jehož řádění zůstala bezmála 60tisícová škoda, skončil ve vazbě. Čelí obvinění z krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a nebezpečného vyhrožování.

Na chytání lumpů je tu policie

Snaha zadržet přistiženého zloděje může skončit tragicky, varují policisté. Překvapený pachatel je často agresivní – a aby nebyl dopaden, využije všech prostředků. Může být nebezpečný a může být i ozbrojen. I banální rvačka nemusí dopadnout dobře. Vždy je důležité co nejrychleji oznámit
Okno zatarasil majitel lavičkou a snažil se muže v prodejně udržet. Ten se snažil vystrašit vlastníka tím, že tyčí mlátil do lavičky a vyhrožoval všem přítomným zabitím. Předstíral také, že není v prodejně sám a má tam kamarády.

Podivného návštěvníka hodlal majitel zadržet v domě. Zloděj zahnaný do kouta ho začal ohrožovat židlí – načež domácí popadl druhou židli, aby se bránil. Naštěstí nepřišel k úrazu, i když nezvaný host využil k útoku i stůl.

Autor: Milan Holakovský

21.12.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil 26. května v Praze na tiskové konferenci.
17

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení