VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zemina u čerpací stanice je kontaminovaná palivy a oleji

Benešov - Staré ekologické zátěže mohou ohrožovat zdraví lidí i po desítkách let od kontaminace. V případě benešovské čerpací stanice pohonných hmot u křížení hlavní silnice I/3 Praha Tábor s komunikací do Pomněnic se jedná podle odborného posudku, který si nechalo vloni zpracovat ministerstvo životního prostředí, o potencionální zamoření plochy od 100 do 2000 metrů čtverečních průsakem paliv a minerálních olejů.

15.3.2015
SDÍLEJ:

U čerpací stanice pohonných hmot u křížení hlavní silnice I/3 Praha – Tábor s komunikací do Pomněnic se jedná o potencionální zamoření plochy od 100 do 2000 metrů čtverečních průsakem paliv a minerálních olejů. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

„Cílem průzkumných prací bylo ověřit míru a rozsah znečištění způsobeného dlouholetým provozem čerpací stanice v prostoru u jímky, která byla v minulosti využívaná ke shromažďování upotřebených olejů," uvedl ve zprávě Jan Víteček ze specializované firmy.

Na základě vyhodnocení průzkumných prací bude následně zpracovaná projektová dokumentace sanace a vybudovaný monitorovací systém kvality podzemních vod ve směru jejich proudění.

Kontaminace je podle výroku nad úrovní přípustných legislativních limitů a současně znemožňuje využívat lokalitu v souladu s platným územním plánem. Je pravděpodobné šíření kontaminace.

Navrhovaný postup sanace

Odčerpání ropné fáze z čichací sondy u jímky upotřebených minerálních olejů, demolice asfaltové plochy v okolí sondy S-16, zajištění inženýrských sítí, odtěžení kontaminovaných zemin kolem jímky s přihlédnutím na průběh inženýrských sítí, odtěžba se uskuteční za dozoru statika v blízkosti kiosku čerpací stanice, vyjmutí jímky, odtěžba kontaminovaných zemin, hutněný zásyp jámy inertním materiálem, obnova povrchů, případně inženýrských sítí.

„V průběhu sanace podzemních vod se uskuteční kontrolní monitoring čerpaných a zasakovaných vod s jednoměsíčním intervalem. Zároveň bude pokračovat monitoring podzemních vod na vybraných monitorovacích objektech HV-1 až HV-11. Po ukončení sanace podzemních vod bude prováděný postsanační monitoring podzemních vod," navrhl zpracovatel posudku.

Předběžný odhad nákladů sanace okolí benzínky jsou dva miliony korun.

Autor: Ladislav Jerie

15.3.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Robbie Williams.

Pař jako Rus, zpívá Robbie Williams v novince, kterou přiveze i do Prahy

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

DOTYK.CZ

Praha různýma očima - jako dějiště bollywoodského snímku i v díle ruského poety

/ VIDEO / Většina videí Prahy se zaměřuje na známá místa a pamětihodností, jako je Pražský hrad, Karlův most a Staroměstské náměstí. Ale na Prahu se dá dívat i jinak. Shodou okolností to teď ukazuje hned několik snímků.

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) příští týden absolvuje další dvě bilanční schůzky s ministry, při kterých v závěru volebního období rekapituluje splněné a nesplněné části vládního programového prohlášení. V pondělí bude jednat s ministrem pro lidská práva a legislativu Janem Chvojkou (ČSSD), v úterý s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO). Sdělil to dnes tiskový odbor Úřadu vlády.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení