VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zemědělská škola získala peníze z Evropy 
a kraje na novou zahradu

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Nic lepšího si nemohli přát. Řeč je o žácích Střední zemědělské školy a Střední odborné školy v Poděbradech na Nymbursku, kteří budou mít nově možnost získávat zkušenosti při výuce přímo v terénu. Škola totiž získala finanční dotaci na projekt Školní ekologická zahrada - živá laboratoř.

9.7.2015
SDÍLEJ:
Zvětšit fotografii

Nově vznikající ekologická zahrada ve Střední zemědělské škole a Střední odborné škole v Poděbradech.Foto: DENÍK/ Milena Jínová

Projekt je podpořen více než 19 miliony z Evropského fondu regionálního rozvoje 
a dalšími více než 3,3 milionu ze Středočeského kraje. Cílem projektu je zkvalitnění odborného a přírodovědného vzdělávání žáků školy pomocí moderních technologií.

Za získané peníze zrevitalizovala škola zahradu a nechala opravit stávající objekt, který poskytoval zázemí pro školní zahradu. Žáci školy budou mít na zahradě venkovní učebnu přímo „v terénu" a v budoucí mutimediální přírodovědné laboratoři budou moci své vzorky ze zahrady analyzovat.

Výsledkem projektu bude zlepšit, zviditelnit a rozšířit možnosti a kvalitu ekologického a přírodovědného vzdělávání nejen na této škole, ale 
i na ostatních školách v okolí
v rámci projektových dnů.

Dobrá zkušenost se školní sýrárnou

Velký podíl na tom, že se projekt vydařil, mají manželé Michaela a Pavel Znamínkovi, pedagogové školy, kteří zemědělství a přírodě vůbec věnují maximum svého času. Společně s vedením školy mají velkou radost, že budou moci žákům ukázat to, co je učí, přímo v praxi. Nakonec to už se jim nějaký ten pátek daří ve školní sýrárně, kde se žáci učí vyrábět různé druhy této pochutiny.

„Nyní se osévají travnaté plochy, žáci tu budou pěstovat zeleninu i obilniny, nebude chybět ani květinová a bylinková zahrádka. Areál ale nebude sloužit jen pro potřeby školy, ale vznikne tu naučná ekologická stezka na téma biodiverzita a ekosystémy pro veřejnost. Už máme připravený mobiliář včetně výukových panelů," řekl Pavel Znamínko s tím, že v ekologické zahradě se bude využívat i bioodpad formou kompostování v několika druzích kompostérů.

Modernizací a přestavbou zahrady a drobnochovu na školní ekologickou zahradu 
s učebnou v přírodě, s učebnou praktického vyučování a novým hygienickým zařízením a šatnou vzniká celek pro výuku principů ekologického zemědělství v praxi.

Autor: Milena Krejsová

9.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Miloš Zeman a Karel Srp starší. Ilustrační foto.
5

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení