„Hraničníky umisťujeme k vybraným přístupovým cestám. Návštěvníky upozorňují na to, že vstupují do chráněné krajinné oblasti. Bude ještě doplněna tabulka, která informuje nejen o nadmořské výšce, rozloze a charakteru území, ale také o zajímavostech, na které se turisté mohou těšit při svých výletech po znovu objevovaném území," vysvětlil Bohumil Fišer z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy CHKO Brdy.

„Vydali jsme také první informační brožura o přírodě a historii chráněné krajinné oblasti, která je dostupná na našich pracovištích. Postupně pořádáme přednášky v okolních obcích, proběhly zatím v Rožmitále pod Třemšínem, Hořovicích, Strašicích a Příbrami. Kde Dni Země jsme uspořádali dvě zoologické exkurze, provedli jsme terénem několik místních škol, chystáme semináře pro starosty a hospodařící subjekty," dodal Fišer.

Vlastní hraničník je přibližně 2 metry vysoký dřevěný sloupek se stříškou nesoucí tabuli s velkým státním znakem České republiky, tabuli s označením CHKO a názvem oblasti a doplňkovou tabulku s informacemi o CHKO Brdy.

Čtěte také: Desítky policistů a hasičů hledaly v rámci cvičení čtveřici lidí v Brdech