Hodinu po poledni už to v zázemí hřiště vonělo nejen cibulí, hovězím masem ale i rozličným kořením a všude se linul dým ze soukromých ohnišť. Někdo vystačil s trojnožkou, jiní vytvořili improvizované cihlové ohniště. V úmorném vedru byli beztak vítězové předem všichni už jen za to, že svoje nadšení nevzdali. Přesto, šampionem může být jen jeden.

Po několika hodinách smažení, vaření a dušení došla porota, kde nechyběl ani profesionální kuchař, k závěru, který výtvor je nejlepší. „Na prvním místě skončil tým ve složení Pavel Duben, Alena Houdová a Lukáš, Matěj a Stela Dubnovi s celkovým počtem 117 bodů. Druhé místo obsadili Alena a Vlastimil Maškovi s počtem 100 bodů a třetí pozici Šárka a Petr Pokorných s 98 body.

Hodnotící komise byla složena z pěti členů, kteří během ochutnávky jednotlivých gulášů bodovali především chuť, barvu, konzistenci, rozvařenost masa či celkový dojem. Vítězové si mimo hodnotných cen odnesli i putovní proutěný kotlík,“ řekla k soutěži místostarostka Daniela Veselská.

Netradiční ročník

Na tom, že se klání na hřišti vůbec konalo, má prý největší zásluhu nový starosta obce Libor Němeček, což Kačičtí kvitují s povděkem. „Guláš jsem vymyslel já, protože najíst se, je vždycky hezké. Maso jsme dostali od sponzora, stejně jako dřevo a papír na podpal. O zdar akce se zasloužila kulturní komise, zástupci sokola, skauti i fotbalisté,“ vyjmenoval starosta Kačice.

Jeho slova doplnil zastupitel Petr Pokorný: „Letošní ročník jsme pojali netradičně, takže na pouti nemáme houpačky a kolotoče, ale chtěli jsme, aby se lidé zapojili aktivně sami. Dospělí proto soutěžili ve vaření guláše, děti zabavili skauti a fotbalisté uspořádali turnaj ve fotbálku. Kromě gulášů se opékalo sele. Večer se vše snědlo a nakonec byla taneční zábava.“