VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Berouně staví na zkoušku protipovodňovou hráz

Beroun - V ulici Na Hrázi v Berouně začali pracovníci technických služeb stavět protipovodňovou hráz. „Zkušebně se mobilní prvky protipovodňové ochrany města staví již podruhé. Trvat to bude zhruba celý den," sdělil ředitel Technických služeb Beroun Pavel Moucha, který byl na místě a na celou akci dohlížel.

20.3.2014
SDÍLEJ:
Zvětšit fotografii

Zkušební stavba protipovodňové hráze na berounském Závodí. Foto: Petra Lišková

„Protipovodňová opatření v Berouně spočívají ve výstavbě trvalých betonových zdí v kombinaci s prvky mobilního hrazení. Nadzemní část navazuje na podzemní těsnící stěnu tvořenou převážně ocelovými štětovnicemi. Situačně je ochrana navržena nad soutokem Litavky a Berounky na pravém břehu Berounky a v části levého břehu Berounky," uvádí investor akce, kterým je státní podnik Povodí Vltavy.

Výstavba berounské protipovodňové ochrany navíc patří k jedněm z největších akcí, stavba i vyžádala 125 milionů korun. O nutnosti ochrany města před velkou vodou se začalo jednat hned po ničivé povodni v srpnu roku 2002. Následoval kolotoč jednání o tom, jaký typ protipovodňové ochrany by byl pro město a jeho obyvatele účinný, kde ho vybudovat, a pak dohody s vlastníky dotčených pozemků.

Ke kolaudaci stavby dojde do konce června

Jednání s majiteli pozemků, kterých se měla výstavba protipovodňové hráze týkat, začátek stavby prodlužovala. Téměř po dvanácti letech po devastující povodni jsou protipovodňová opatření hotová. Montáž byla poslední zkouškou před samotnou kolaudací celé stavby, která by se měla uskutečnit do konce června letošního roku.

Kromě toho, že si pracovníci technických služeb mohli opět vyzkoušet všechna hrazení, tak zástupci města také pořizovali fotodokumentaci a všechny segmenty se navíc popisovaly. „Po demontáži budou všechny díly následně již odvezeny a uloženy v areálu technických služeb," uvedla mluvčí radnice Pavla Švédová.

Autor: Petra Lišková

Místo události:
20.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pěstujeme olivy

Re-use. Ilustrační foto.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Pusťte nás na ně, volají Piráti na svém vězeňském autobuse

Piráti dnes vyrazili do volební kampaně s “vězeňským autobusem“, který zvnějšku poukazuje na kauzy jejich politických protivníků. Autobus doplní pouť jejich solární pirátské lodi. Piráti s ním chtějí navštívit všechna okresní města, oznámil jejich volební manažer Štěpán Štrébl.

Pokračování problémů s divokými prasaty zatím nic nenasvědčuje

Praha – Pokud by si Praha nevěděla rady, mohla by najít poučení u zlínského hejtmana Jiřího Čunka. Tule větu, která se týkala divokých prasat, zaslechl Deníku v metru v souvislosti s opatřeními proti šíření afrického moru prasat mezi divočáky právě na Zlínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení